BUSWORLD TURKEY 2010 -CNR EXPO- Otobüs Fuarı

1 / 1 Araçların Fotoğraflarını Veya Özelliklerini Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

BUSWORLD TURKEY 2010 -CNR EXPO- Otobüs Fuarı

İletiYazar: BuRaK-B » 28 Mar 2010, 19:54

HKF Fuarcılık A.Ş.'nin İstanbul CNR Expo Fuar Merkezinde düzenlediği BUSWORLD TURKEY 2010 Otobüs ve yansanayi fuarının açılışı 25 Mart'ta yapıldı. Fuar bugün itibariyle son buldu. Türkiye'nin önde gelen 110 yerli firmasının yanı sıra, fuara 35'İ yabancı firma olmak üzere toplam 145 firma katılarak, teknoloji, ürün ve hizmetlerini sergiledi.
Hem işim gereği hemde kişisel merakımdan dolayı fuarı bugün ziyaret etme fırsatı yakaladım ve sizlerle de çektiğim birkaç fotoğrafı paylaşmak istedim.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

:arrow: Gelelim bizim firmanın standına ve fuarın gözde modellerine :sapka:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

:arrow: Bunlarda vitrinlerde sergilenen Minichamps 1:43 Travego'lar :inlove:
Resim

mesaj için BuRaK-B teşekkür aldı- 5:
Ahmet, canomen, Emre E., G.HEPARSLAN, ogzhndncl
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Re: BUSWORLD TURKEY 2010 -CNR EXPO- Otobüs Fuarı

İletiYazar: Ahmet » 28 Mar 2010, 20:14

Abicim bu güzel paylaşım için öncelikle teşekkür ederim :+1:

Otobüs sektörü benimde en büyük merak alanlarımdan biridir diyebilirim hele ki üniversiteye başladığımdan beri apayrı bir boyut aldı aslında bölümünde ilgisi olsada asıl boyutu her haftasonu Eskişehir-Kütahya arasında gidiş gelişimden geliyor.Neredeyse yollarda gezen tüm şehirlerarası otobüslere bindim sadece 1 model kaldı onuda denk getirmek için yoğun çaba sarf ediyorum.(O da Neoplan Starliner 2 :) )Çoğu arkadaşım yahu sen tüm modelleri nasıl biliyorsun helal olsun gibi hoş yaklaşımlarda bulunuyorlar. :lol: Her otobüs apayrı bir deneyim oluyor benim için yol tutuşu,konforu vs. özelliklere özellikle dikkat ediyorum :angel: Lafı fazla uzattım galiba ama bu tutku başka gerçekten paylaşım için tekrar teşekürler abi sektörün en içinden biri olarak bu güzelliklerde senden beklenirdi.... :drinksb:

Bu arada 4 Mayısı iple çekiyorum abicim.... :celeb:
Resim

mesaj için Ahmet arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 28 Mar 2010, 20:21

Burak, harika paylaşıma koskocaman bir teşekkür ve REP.
Fuar'ın gözdelerine hasta oldum. :good2: :+1: :nazar:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 28 Mar 2010, 20:34

Hayatımda sevdiğim bir kaç şeyden biri otobüslerdir :smile: Ve gitmiş kadar oldum gerçekten çok hoşuma gitti merak ediyordum :smile:
Travegoları artık yenileseler gerçekten çok sevinicem 4 gözle bekliyorum :lol:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Mar 2010, 00:35

Teşekkürler Ahmetcim. 4Mayıs'ı bende iple çekiyorum inşallah bir aksilik çıkmaz da rahatça görüşebiliriz.

Emre Abi teşekkür ederim. Gözde olmalarının en büyük nedeni diğer araçlardan üstün teknolojileri ve kalite prosesleri. Hangi standı gezdiysem diğer kişiler "Yok yok Mercedes'inki daha iyi.", "Yok yok şurasını Mercedes'te daha iyi yapmışlar." vs. gibi duyumlara kulak verdim. Anlayan anlamayan öndeki yıldızı görünce durup epeyce bakıyor zaten :lol: Zevkli bir fuar gezisi oldu benim için.

Arda otobüslere bende küçüklükten beri hayranım ve hayranlığımı sadece uzaktan seyretmekle kalacağını sanıyordum, ama şuan tam içindeyim ve neredeyse hepsi birer kankam artık :) Fuara gelecek olursak bu sene fuar biraz sönük geçti aslında. MAN, Neoplan, Setra, İveco gibi diğer rakip firmalar maalesef yoktu. Onun haricine gösterilerle süslü yeni araçlarla süslü bir fuar düzenlenmiş gerçekten.
Bu arada Travego yenilendi Arda ama şimdilik pek kimseler bilmiyor, linkini bulabilirsem HD basına tanıtım videosunun web sitesini yazarım. Şimdilik Safety Coach olarak test versiyonunu ürettik ve şuanda Almanya'da. Aslında tam anlamıyla yeni değil, makyajlı ve teknolojik gelişmelerin bol olduğu bir otobüs oldu. Piyasaya çıkmasına da sanırım 2 sene daha var. Şimdi olduğu gibi Almanya'da RHD, Türkiye'de SHD kasası üretilecek.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 29 Mar 2010, 22:48

Bu özel paylaşım ve emeklerin için teşekkürler Burak... :y: Çok keyif aldım. :drinksb:
Ama içimden de geçmedi değil; nerde o eski sigara içilen 302' lerle yapılan yolculuklar ve terleyince şoföre açtırdığımız kapılar diye... :smoke1: :grin:
Yaz aylarında seyahat ederken ve özellikle 4 numaradan bilet alırdım... :sun: :whew: :fU:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: ogzhndncl » 30 Mar 2010, 13:51

Ali SAMANGÜL yazdı:Hepsi boş 1/43 ler yeter :lol: Payalşım için teşekürler kardeşim.Travego benim favorim olur hiç kuşkusuz.

Burak abi paylasim icin tesekkurler.Ali abiye katiliyorum.1:43 leri daha guzel duruyor.(Kedi uzanamadigi ete mundar dermis.Bizimkide o hesap :P ) :grin:
Bu arada Bmc otobuslerde iyi gidiyor bence.Samsun Bmc bayisinde satis da gorevli akrabam var ve fena satmadiklarini soyluyordu.
Resim

mesaj için ogzhndncl arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
ogzhndncl
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Oguzhan Dincel
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 180
ogzhndncl rep puani yok

İletiYazar: srht » 30 Mar 2010, 17:24

Burnumun dibindeki fuardan haberim yokmuş ya..Zaten haftasonu evdeydim;çıkamadım..Bilsem kaçırmazdım.Teşekkürler Burak fotolar için.
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 04 Nis 2010, 21:40

BuRaK-B yazdı:Teşekkürler Ahmetcim. 4Mayıs'ı bende iple çekiyorum inşallah bir aksilik çıkmaz da rahatça görüşebiliriz.

Emre Abi teşekkür ederim. Gözde olmalarının en büyük nedeni diğer araçlardan üstün teknolojileri ve kalite prosesleri. Hangi standı gezdiysem diğer kişiler "Yok yok Mercedes'inki daha iyi.", "Yok yok şurasını Mercedes'te daha iyi yapmışlar." vs. gibi duyumlara kulak verdim. Anlayan anlamayan öndeki yıldızı görünce durup epeyce bakıyor zaten :lol: Zevkli bir fuar gezisi oldu benim için.

Arda otobüslere bende küçüklükten beri hayranım ve hayranlığımı sadece uzaktan seyretmekle kalacağını sanıyordum, ama şuan tam içindeyim ve neredeyse hepsi birer kankam artık :) Fuara gelecek olursak bu sene fuar biraz sönük geçti aslında. MAN, Neoplan, Setra, İveco gibi diğer rakip firmalar maalesef yoktu. Onun haricine gösterilerle süslü yeni araçlarla süslü bir fuar düzenlenmiş gerçekten.
Bu arada Travego yenilendi Arda ama şimdilik pek kimseler bilmiyor, linkini bulabilirsem HD basına tanıtım videosunun web sitesini yazarım. Şimdilik Safety Coach olarak test versiyonunu ürettik ve şuanda Almanya'da. Aslında tam anlamıyla yeni değil, makyajlı ve teknolojik gelişmelerin bol olduğu bir otobüs oldu. Piyasaya çıkmasına da sanırım 2 sene daha var. Şimdi olduğu gibi Almanya'da RHD, Türkiye'de SHD kasası üretilecek.

Merakla bekliyorum aslında bir kaç makyajlı fotoğrafını nette görmüştüm ama emin değilim.
Man,Neoplan,özellikle Setranın gelmemesi kötü olmuş çünkü aralarında favorim.Neoplanın o güzel ve geniş koltuklarına karşı lacivert renkli lacivert jant kapaklı Setra S417 HDH tercih ederim mükemmel duruyor çünkü :lol:
Küçüklüğümden beri Varanla seyahat etmenin bütün Setra modellerine hasta olmamda etkisi de olabilir :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: Genckaptan » 24 Ekm 2010, 17:38

Kelimeler Kifayetsiz kalır ne Söylemem Boş :yeah:

Minichamps Travegolar Yakıyor ortalığı ..
Resim

mesaj için Genckaptan arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Genckaptan
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: IBRAHIM CELIK
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 63
Rep Puani: 50
Genckaptan rep puani yok

İletiYazar: canomen » 24 Ekm 2010, 17:58

Burak müthiş bir ziyaret olmuş eline, emeğine sağlık. :y: yolculuk edesim geldi :lol: yni piyasa çıkan otokar minibüslerine bnme şansım oldu çok başarılı eski otokarlara nazaran motor sessiz, daha atak ve havalı süspansyon kullanılması çok iyi olmuş :+1:
Resim

mesaj için canomen arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
canomen
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Can
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 63
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 71
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 169
Rep Puani: 1110
canomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yok

1 / 1 Araçlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir