EMRE ABİ YAPTI YİNE YAPACAĞINI: Vespa TAP (1956) Askeri

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

EMRE ABİ YAPTI YİNE YAPACAĞINI: Vespa TAP (1956) Askeri

İletiYazar: Kenan Şavklı » 29 Ağu 2009, 06:10

Bir başka yeni model paylaşımından herkese merhabalar...

Başlıktan da anlaşılacağı gibi; tarih tekerrür etti, Emre abi (emre erbesar) bir Vespa almıştı, ben bayılmıştım, bayıldığımı anlamıştı ve bana da alıp yollamıştı... Şimdi ise kendisinin "dejavu" tadında bir ikramı daha oldu; aramızda geçen diyaloglarda, bu modele de içimin gittiğini yine anladı, yine aldı ve yine yolladı... :blush:

Hayır, olmaz, mahcub oluyorum cümlelerine bir süre direnen Emre abim, bir Cumartesi günü, telefon açtı ve dedi ki: Kenan araba kullanıyorum, şu an Vespa yan koltukta... Sevinç ve mahcubiyetle karışık bir duygu içerisinde kendisine defalarca teşekkür ettim ve bir de burada teşekkür etmek istiyorum; çok çok teşekkürler Emre abim.

Bu haftanın başında elime geçen modeli bu kadar geç paylaşmamın sebebi işlerimin yoğunluğuydu; bir de üstüne misafirlerim de gelince, foruma bile kaçak kaçak giren ben, paylaşımı yapamadım. :celeb: Bu jeste yakışır evsafta bir paylaşım yapmak istediğim için de, geniş zamanımın olduğu bir vakti kolladım ve kısmet bugüneymiş, umarım beğenirsiniz...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu motosiklet, fotoğraflardan da anlaşıldığı gibi, diğer Vespa modellerinden epey fazla ekstraya sahip; 3 adet sağda, 3 adet solda olmak üzere toplam 6 adet havan mermisi var. Mermi fırlatıcısı, selenin altından arka fara kadar uzanıyor. Arka farın üstünde kurma manivelası var ve tam o araya da bir Fransız bayrağı dekalleyivermişler :mor: (Bu arada ünvanlarım da çoğaldı; dekalci Kenan, Unimog'cu Kenan, Vespa'cı Kenan... :cup1: :emo2: )

Resim

Resim

Yukardaki fotoda, bana pek bir hoş gelen sepet - bagaj var... Oraya kamuflaj desenli bir, kanvas kumaşı, katlanmış bir biçimde yerlerştirmeyi de düşünüyorum :smile5:

Resim

Resim

Yukarıdaki fotoğraflardaki ayaklıktan, hem sağda hem solda mevcut. Kulancı asker, park edeceği zaman, tek ayaklıkla motosikleti parkedebiliyor. Fakat atış sırasında, her iki ayaklığı açarak mermi fırlatılıyor; ayaklıkların uçlarındaki çıkıntı/tırnaklar, atış esnasında oluşan kuvvetin de yardımı ile, toprağa saplanıyor ve tutarlı bir atış sağlanıyor; motor da bu sayede havaya uçmuyor :lol: Çünkü normal koşullarda, fizik mantığına göre bir Vespa, böylesi bir mermiyi fırlattığında, attığı mermi en fazla 10 metre gider; kendisi de 1 km geriye fırlar... :smile7: Ama hakikatte, askeri araç olarak kullanılacağından dolayı; kim bilir ne kadar sağlammış ki, atış yapabilecek evsafta... Çünkü her bir atışın sarsıntısı, değil vespanın; her bağlı olan aracın statiğini bozardı ve herbir yeri gevşerdi!... :shocked2: O kuvvete dayanabilcek bir "scooter" yapma fikri gerçekten çılgınca... Şuraya bakın, meğer bizim İtalyan arısı, bir zamanlar casusluk yapan bir kahramanmış da... :moto2:

Resim

Yedek tekeri de göğüsün hemen arkasına konumlandırmışlar ve o lastik de, tıpkı diğer lastikleri gibi kavuçukdan...

Resim

Resim

İlk lakab takışımın üstünden 25 yıl geçti ve bugün birşeylerin ya da kişilerin, karakteristik özelliklerini tahlil ederek isim takma huyum hala devam ediyor... Aile büyüklerimin bana hatırlattıkları kadarı ile, konuşmaya başlamamdan bir süre sonra gerek sesi ve gerekse de karakteristik özelliklerine bakaraktan, otomobillere isimler takardım ki bazılarını çok net hatırlıyorum. Anadol - Pömpö, Tüm eski Amerikan'lar - Kirk (herhalde sivri hatları olduğu için :mor: :wondering: ) VW T1 Bus - Mitir, VW kaplumbağ - İdilidi... :shocked2: Bulduğum isimlerin orijinalliğinden olsa gerek, doğumuma ve büyümeme şahit olan insanlar, bana yıllarca bu isimleri hatırlattılar; "yahu nereden buluyordun o isimleri, çok da benziyor!" dediler. Aralarında "bana da isim bulsana" diyenler bile oldu... :mor:

Bugün de, çok garip ama hala otomobillere isim buluyorum ama bunun için karakterli tasarımlara sahip olması gerekiyor. O yüzden, otomobillerin çok azına isim çıkıyor! Ben de ağırlıklı olarak insanlara bulaştım... :devil: İşin garip tarafı, kime isim taksam, kızacaklarına; "aa hakikaten bana benziyor!" diyor ve benimsiyor. :shocked2: Buna ailemdeki herkes, uzak yakın akrabalarım ve çevremde samimi olduğum herkes dahil...

Bunu böyle uzun uzun açıklamamın sebebine gelince de; ben Vespa motosikletlerine de, erken sanayi dönemlerini hatırlatan motor sesinden ve arkaya doğru ezilen tasarımından dolayı genel bir isim taktım... Bu ismi pat diye söyleseydim "deli" olduğumu :tease1: düşünebilirdiniz; gerçi buraya kadar yazılanları okuduysanız, normal olduğumu düşündüğünüzü pek sanmıyorum. :smile7: Ama, yakın ya da daha az yakın arkadaş çevremde dahi bu isim takma özelliği, alay etme amaçlı olmadığı için ve isimlerin orijinalliğinden dolayı olsa gerek benimsendi ve adına da "Kenanca" dediler...

Vespa'ya taktığım isme gelince: Hetenoke Tekenote... Herkese sevgi ve saygılaırmla; tabi artık ciddiye alırsanız.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: EMRE ABİ YAPTI YİNE YAPACAĞINI: Vespa TAP (1956) Askeri

İletiYazar: Desolator » 29 Ağu 2009, 10:14

Hayırlı olsun Kenan :moto: :moto: Çok doyurucu bir tanıtım olmuş :bravo:

Bu arada elindeki vespa'lar Emre abi sayesinde baya bir çoğaldı :lol: Hepsini bir arada ne zaman görürüz :bb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 29 Ağu 2009, 10:19

Kenan'cım çok güzel anlatımla yine paylaşmışsın modelini.
Gerçekten detayları çok şık bir model. Her Vespaseverde olması gerekiyor bence.

Bu tür -"jest"ler diyelim- bizim arkadaşlığımızı, dostluğumuzu hep baki kılmıştır.
Daha önceleri de yazdığım gibi: Biz insanların mutluluğundan mutlu oluruz ve benzeri cümlelerle kalabalık etmek istemiyorum konuyu.
Biz ileriki senelere taşınacak bir dostluğun temelini attık zannedersem, bu temel de çok sağlam oldu gibi. Senin Vespaya karşı olan hayranlığın, mutlaka benim veya bir başkasının hayranlığından daha çoktur. İstanbul'da bulunmayan bu modeli ilk aldığımda sana ve Gökhan'a almak istemiştim. Kısmet olmadı. Tek kalmıştı çünkü. Ama başka yerde rastlayınca dayanamadım. Tıpkısının aynısı da Gökhan'a kavuşmayı bekliyor, evdeki rafta. :lol:

Modelini iyi günlerde sergilemeni dilerim kardeşim.
Sevgi ve Saygılarımla. :moto2:
En son Emre E. tarafından, 29 Ağu 2009, 12:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 29 Ağu 2009, 11:58

Kenan abi yaptığın paylaşım anlatımı her zamanki tadında. :y: ..Modele gelince eski vespaların yeri ayrıdır bende genelde bir koleksiyona girmiyorum fakat bazen avm'lerde gezinirken uğrarım bazı oyuncakçılara ve beğendiğim olursa alırım vespa. :smile: .Emre abi yine yapmış ve bitmek bilmeyecek bu güzellikler Emre abi bu güzel davranışından dolayı teşekkür ediyorum :+1: :+1:

Paylaşım için teşekkürler Kenan abi :bravo: ...
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 29 Ağu 2009, 12:08

Kenan abim yeni Vespa hayırlı olsun o küçücük cüssesiyle nasılda o topları taşıyor vallahi hayret içerisindeyim :shocked2: Emre abimide bu ince davranışından dolayı kutlamak isterim hep diyoruz ya işte bizim DiecasTr ailemiz :f: :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 29 Ağu 2009, 12:28

Kenan gerçekten çok şık ve ilginç bir model.Bu modeli Emre abi ilk paylaştığından çok beğenmiş ve şaşkınlıkla izlemiştim.Bu tarz bir savaş aletini bırakın modelinin olabileceği bile aklıma gelmezdi.İyi günlerde sergile.

Bu arada bir kaç soba borusu biraz yeşil boya ile senin vespa'da bu hale gelir mi? :moto:
-BEN KENAN!
-HANGİ KENAN.!?
-VESPA'CI KENAN ÜLEYNNNN....!
:knuppel:
:tease1:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 29 Ağu 2009, 19:40

İşte hobimiz konusunda anlatmaya çalıştığım şeylerin en başında gelen ve en güzel şekli ile yaşanmışlığı konusu karşımızda... Emek verilen şeylerin tadı bambaşka oluyor...

Çocukluk yıllarımın beraber geçtiği Emre' m den beklenen güzellikte bir davranışı öncelikle kutlarım. Ayrıntılara dikkat eden bir göz ve yüreğe sahiptir bu güzel insan. Onun için de yaşamışlığımızda her daim kardeşden öte paylaşımlarımız olmuştur ve İstanbul buluşmasında da bunu görenlerdensin kardeşim.

Bu ince düşünce ile almış olduğun hediyeye ne kadar değer ve önem verdiğin ise; her zaman olduğu gibi paylaşıma verdiğin değerle anlaşılıyor Kenan' ım... Bana göre ve her zaman için, sunulan bir şeyin yaşatacağı maneviyat ön plandadır. Bu anlamda verilen hediye ve manevi değeri sonuna kadar saklayacağına güvenim tam. Bu iki özel insanı canı gönülden kutluyor ve ayakta alkışlıyorum...
Emeklerinize ve kocaman yüreklerinize sağlık... :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 29 Ağu 2009, 21:37

Desolator yazdı:Hayırlı olsun Kenan :moto: :moto: Çok doyurucu bir tanıtım olmuş :bravo:

Bu arada elindeki vespa'lar Emre abi sayesinde baya bir çoğaldı :lol: Hepsini bir arada ne zaman görürüz :bb:

Evet Sinan, -sağolsun- bu Emre abimden gelen ikinci Vespa ve toplam 6 adet oldular... Yapmayı düşündüğüm bir diorama ile hepsini farklı bir konuda paylaşmayı düşündüğüm için, onları paylaşmadım henüz... Yorumların için teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 29 Ağu 2009, 21:44

Emre ERBASAR yazdı:Kenan'cım çok güzel anlatımla yine paylaşmışsın modelini.
Gerçekten detayları çok şık bir model. Her Vespaseverde olması gerekiyor bence.

Bu tür -"jest"ler diyelim- bizim arkadaşlığımızı, dostluğumuzu hep baki kılmıştır.
Daha önceleri de yazdığım gibi: Biz insanların mutluluğundan mutlu oluruz ve benzeri cümlelerle kalabalık etmek istemiyorum konuyu.
Biz ileriki senelere taşınacak bir dostluğun temelini attık zannedersem, bu temel de çok sağlam oldu gibi. Senin Vespaya karşı olan hayranlığın, mutlaka benim veya bir başkasının hayranlığından daha çoktur. İstanbul'da bulunmayan bu modeli ilk aldığımda sana ve Gökhan'a almak istemiştim. Kısmet olmadı. Tek kalmıştı çünkü. Ama başka yerde rastlayınca dayanamadım. Tıpkısının aynısı da Gökhan'a kavuşmayı bekliyor, evdeki rafta. :lol:

Modelini iyi günlerde sergilemeni dilerim kardeşim.
Sevgi ve Saygılarımla. :moto2:

:syg: Emre abi, atılan temel konusunda yerden göğe kadar haklısın... Ben bugüne kadar model/minyatür işleriyle uğraşan herkesle dost olunabileceği düşüncesine sahiptim, çünkü minyatür merakı müthiş derecede bağlayıcı bir ortak yön gibi gelirdi. Ama tecrübe edilenler bunun böyle olmadığını gösterdi ve tam da "bizim insanın modelcisinden bile dost olmaz" diye düşünürken Muhterem Gökhan abim, sen ve diğer arkadaşlarla tanıştım... Daha önce de yeri geldiğinde yazmıştım; bugüne kadar yaşadığım olumsuzluklar, bu arkadaşlıklarımın/dostluklarımın kıymetini bilmem için yaşamış olduğıum ibretlerdi; ben bunu böyle yorumluyorum ve harika bir ortama sahibiz... Benden bahsederken, cümlenin içine "dost" kelimesini kattığın için büyük onur duydum Emre abi... Tekrar çok teşekkür ederim. Önümüzdeki bahara görüşemememizin acısını hep beraber çıkartmak düleğiyle, sevgiler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 29 Ağu 2009, 22:03

bilobek yazdı:Kenan abi yaptığın paylaşım anlatımı her zamanki tadında. :y: ..Modele gelince eski vespaların yeri ayrıdır bende genelde bir koleksiyona girmiyorum fakat bazen avm'lerde gezinirken uğrarım bazı oyuncakçılara ve beğendiğim olursa alırım vespa. :smile: .Emre abi yine yapmış ve bitmek bilmeyecek bu güzellikler Emre abi bu güzel davranışından dolayı teşekkür ediyorum :+1: :+1:

Paylaşım için teşekkürler Kenan abi :bravo: ...

Bilal'cim yorumların için teşekkür ederim. Eski Vespa'lar model olarak çok başarılı üretimler Bilal; sende de var bilirsin. Yenileri almak istemedim, çünkü 1/18 olarak eski tipleri kadar başarılı üretilememiş maalesef... Ön farı, çamurluğun üzerinde yeralan, opak gri renkli modeli de sana tavsiye ederim. Zaten 1/18 otoların yanında, motosikletler çok yakışıyor ve çok zengin gösteriyor...

Ahmet yazdı:Kenan abim yeni Vespa hayırlı olsun o küçücük cüssesiyle nasılda o topları taşıyor vallahi hayret içerisindeyim :shocked2: Emre abimide bu ince davranışından dolayı kutlamak isterim hep diyoruz ya işte bizim DiecasTr ailemiz :f: :nazar:

Ailemiz kelimesi söylendikçe, insanın daha bir içi ısınıyor Ahmet...

O topları nasıl taşıdığı, fırlatma esnasında neler olduğu benim için de merak konusu Ahmet. Ama gerçekten de üretilmiş bu araç ve bu amaç için de kullanılmış, gerçekten de ilginç... :mor: Emre abim, gerçekten çok sevindirdi beni ve çok mahcup da etti; gerçekten teşekkürü hakediyor... Yorumların için teşekkürler Ahmet...

mustafacelebi yazdı:Kenan gerçekten çok şık ve ilginç bir model.Bu modeli Emre abi ilk paylaştığından çok beğenmiş ve şaşkınlıkla izlemiştim.Bu tarz bir savaş aletini bırakın modelinin olabileceği bile aklıma gelmezdi.İyi günlerde sergile.

Bu arada bir kaç soba borusu biraz yeşil boya ile senin vespa'da bu hale gelir mi? :moto:
-BEN KENAN!
-HANGİ KENAN.!?
-VESPA'CI KENAN ÜLEYNNNN....!
:knuppel:
:tease1:
ların için teşekkür ederim Ahmet'ciğim..

Aynı şaşkınlık bende de oldu Mustafa; modelini görünce "hadi canım" demiştim, ama bir tarattım neler çıktı... Böyle geçmişi olan bir motosikletin 1/1 sahibi olarak :emo2: :cup1: gurur da duydum açıkcası. Emre abinin sayesinde bu motosikletin de sahibi olduğum için çok sevindim. Bu gibi hediyeleşmelere aslında çok alışıktım amasanki tam da bizim büyüme dönemimize denk gelmiş gibi; insanların iyi niyetleri, temiz düşünceleri, balığın gırtlağı sökülür ya; onun gibi söküldü gitti içinden sanki... Bencillik diz boyu olduğu için, bu biçime çokca alıştık malesef... Şimdi de tekrardan bunları yaşayınca, insan tuhaf oluyor; ne yapacağını şaşırıyor!

Bu arada, soba borusu vs. ile alakalı espirine de çok güldüm... :smile7: Eğer klasik tarzda döşemelerim olmasaydı -bomba değil ama- eski savaş uçaklarındaki o poligona benzeyen işaretlerden yapıştırabilirdim; yapanlar var çünkü... Ama LV tarzı ile çok alakasız. Valla Vespa'cı mı, Unimog'cu mu bilmiyorum; hepsine hayran olduğum kesin... :celeb: Teşekkürler Mustafa.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 29 Ağu 2009, 22:11

Admin yazdı:İşte hobimiz konusunda anlatmaya çalıştığım şeylerin en başında gelen ve en güzel şekli ile yaşanmışlığı konusu karşımızda... Emek verilen şeylerin tadı bambaşka oluyor...

Çocukluk yıllarımın beraber geçtiği Emre' m den beklenen güzellikte bir davranışı öncelikle kutlarım. Ayrıntılara dikkat eden bir göz ve yüreğe sahiptir bu güzel insan. Onun için de yaşamışlığımızda her daim kardeşden öte paylaşımlarımız olmuştur ve İstanbul buluşmasında da bunu görenlerdensin kardeşim.

Bu ince düşünce ile almış olduğun hediyeye ne kadar değer ve önem verdiğin ise; her zaman olduğu gibi paylaşıma verdiğin değerle anlaşılıyor Kenan' ım... Bana göre ve her zaman için, sunulan bir şeyin yaşatacağı maneviyat ön plandadır. Bu anlamda verilen hediye ve manevi değeri sonuna kadar saklayacağına güvenim tam. Bu iki özel insanı canı gönülden kutluyor ve ayakta alkışlıyorum...
Emeklerinize ve kocaman yüreklerinize sağlık... :f:

Gökhan abi, bundan bir tane de sana alınmış olması ve seni bekliyor olması içimi bir nebze rahatlattı bir nebze... Daha önce de yazdığım gibi, böyle hediyeleşmeler, insanda mahcubiyet ağırlığı yaratıyor. "Aramızda lafı mı olur" dense de insanın içinde hissettikleribüyük bir müteşekkirlik ve mahcubiyet oluyor işte; elimde değil. :blush:

Modelin paylaşımı ile alakalı düşüncelerin içni de ayriyetten teşekkür ederim Gökhan abi, modelin manevi olarak da değerli olması ve gerçekten de bir o kadar da -benim için- model değeri taşıması, belli bir seviyenin altına inmeyen paylaşımı otomatikman hakediyor zaten... :celeb: Güzel yorumların için, sana da çok teşekkür ederim Gökhan abi, sevgiler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Ağu 2009, 01:14

Kenan hayırlı olsun, Emre Abi'nin çok güzel bir jest'i olmuş tekrardan sana. Benimde bu modeli görünce aklım kalmıştı aman nazar değmesin :nazar: İyi günlerde seyret.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: srht » 24 Mar 2010, 20:32

Öncelikle üzerinden bu kadar zaman geçmiş bir konuyu yeniden alevlendirdiğim için kusura bakmayın arkadaşlar.Genel olarak forum kurallarına aykırıdır bu durum ama bu seferlik mazur görünüz beni.

İlk önce sayın Emre abimi bu yaptığı jestten ötürü kutlamak istiyorum.Gerçekten verdiği şey küçük te olsa,taşıdığı anlam bakımından büyük bir anlam taşıyor konunun genel gidişine bakınca.
Kenan abi seni de kutlamak gerek;hem istediğim bir modele kavuşmuşsun hem de böylesine seni seven,sayan bir dostun var.Gerçekten modelden ziyade bu daha önemli.

Açıkçası 2'nizi de tanıdığım için (henüz tanışamadık tam anlamda ama..) kendimi o kadar şanslı hissediyorum ki..Emre abiye Peugeot minibüs verdim.Parasını yollamadan yolladım ben.Almasan da önemli değil abi dedim;senin beğenmen önemli.Çünkü Emre abiyi forumdan az buçuk tanıdım ve bir şekilde de sevdim;saydığım da bir kişiliktir ayrıca kendisi.
Keza Kenan abiyi de seviyorum.O kadar güzel mesajları;o kadar güzel anlatımları var ki..Tadına doyum olmuyor desem yeridir.Bu konuyu da öyle anlatmış ve fotolarla da desteklemişsin Kenan abi.

Şimdi gelelim modele.Geçen hafta bir internet sitesinde bir Vespa PX200 aldım heyecanla.Ölçeği yazmıyordu.Boyutları yazıyordu sadece.Meğersem 1:12 çıktı alet..Olsun dedim;duruyor şimdi.(Bu arada paylaşım yapmak aklımda..;))
Onu alınca nette Vespa araştırmasına başladım ve ne yazık ki TR'de pek;hatta hiç 1:18 eski model Vespa'lar yok.Ebay'a yöneldim ve bu modelle beraber 3-4 tane daha model buldum ve kısmetse birer birer almayı düşünüyorum ileride.Tabi ki öncelikli model bu '56 TAP Type olacak.Gerçekten boyutuna göre epey büyük işler görmüş;bu da modelin değerini artırıyor gibi.Bu yüzden de hoşuma gitti model açıkçası.İnşallah ben de sahip olurum buna..(Emra abiye ithafen.. :lol: )
Şaka tabi Emre abi..:)

Umarım okuyanları da sıkmamışımdır.Tabi yukarıda 2 abimden bahsettim ama tüm DiecasTr ailesi benim için aynı değerde.Herkes bir o kadar değerli 7'den 70'e benim için burada..
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir