Modellerde lastik sorunu

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Modellerde lastik sorunu

İletiYazar: economyst » 18 Mar 2010, 22:39

Selam dostlarim..
Yasadigim bir sorunu sizlere aktarayim..Ozellikle bazi modellerde ki genelde daha agir olan modellerde (Reventon) lastikler ilk gunku canliligini kaybetmis gibi duruyor sanki siskinligini yitirdi ve janta gomuldu gibi, bu sorunu yasayan var midir?
Resim
Kullanıcı avatarı
economyst
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Baki KAYAN
1/18 Model Sayısı: 24
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 24
Rep Puani: 310
economyst rep puani yokeconomyst rep puani yok

Re: Modellerde lastik sorunu

İletiYazar: BuRaK-B » 19 Mar 2010, 00:32

Lasitk formu bozulan hiç modelim yok, ancak AA 67 Mustang'imin lastikleri dolgu olmadığı için öylece bıraktığım zaman rafta alt kenarı dümdüz oluyor bu yüzden altından lastikli bir destek ile hafif havada bırakıyorum.
Birde Road Signature (Yatming) 1967 VW Beetle'ımın lastik yanaklarında erimeler ve köşe kısımlarında aşınmalar oluştuğunu farkettim. Hiç bir şekilde nemli ortamda bırakmadım, deterjan vs. gibi ürünlerle temizlemedim. Nasıl oldu bilmiyorum.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: masato » 19 Mar 2010, 00:33

Ben yaşamadım ama genelde lastikler yana doğru ayrılmalarda oluyor model çok ağır olduğunda...Bence altına lastikleri yerden 1 mm kadar kesecek belli belirsiz bir destek koyabilirsen sorun çözülür gibi geliyor bana...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: chrono » 19 Mar 2010, 15:56

bu sorunu yaşamadım ama duydum.bu konuda özellikle sabıkalı model ise 68 aa mustang gt.genel kanı modelin altına takoz benzeri birşey ile ağırlığı lastiklerin üzerinden kaldırmak.
bunun dışında aa 71 mach I de gayet ağırve kalıplı bir model.muhtemelen uzun vadede onda da benzer problem yaşanabilir.
sanırım gerçekçi lastiğin bedeli maalesef bu :think:
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 30 Mar 2010, 18:48

Bende bu sorunu hiç yaşamadım (umarımda yaşamam) sen böyle yazınca bende hemen kendi revontonuma baktım ama birşey yok bence bunlar fabrikasyondan kaynaklana hatalar bu gibi şeyler kalitesiz üreticilerde oluyor ama bir AA'da olması şansızlık ve dediğim gibi fabrikasyon hatası modellerin garantisi var aldığın yere bir söyle bakalım ne diyecekler ??
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir