Bu... bu... nedir bu?

Model Araçlarınızda Yaptığınız Her Türlü Değişikliği Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: BuRaK-B

Re: Bu... bu... nedir bu?

İletiYazar: Emre E. » 15 Mar 2010, 21:18

Kadir, neler yaptın yine... :grin:
Harika bir çalışma olmuş, ellerine sağlık. Modelin arkadan görünüşünü çok merak ettim açıkcası... :sapka:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 460
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 15 Mar 2010, 21:36

:bb: Yine mreakla takip edeceğimiz bir "Kadir Deniz Modifiye Dizisi" daha başladı :bravo: Kolay gelsin :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 16 Mar 2010, 12:16

Buyrun resimler. Bira beklettim ama beklediğinize değecektir umarım ...

Yapılanlar:
1- Avantgarde ön panjur ve kaput üstü mercedes amblemi.
2- Amg jant modifikasyonu
3- Porsche Kırmızı fren kaliperleri
4- Siyah tavan kaplaması
5- Amg Motor
6- Siyah Motor bölümü
7- Siyah kaput ve bagaj kolları
8- Bagaj üstü spoiler
9- El işçiliği arka tampon
10- AMG 4 egzost çıkışı
11- Bagaj kapağı AMG yazısı
12- Araç içi ön arka paspas

Yapmak isteyip de yapamadıklarım.
1- Amg ön tampon
2- Ön tampon alt kısım tel ızgara
3- Kırmızı koltuk ve kapı içi döşemesi
4- Siyah cam filmi
5- Karartılmış farlar

Şimdi kapanış konuşmasını yapıyorum.
"Benim için çok özel bir model oldu. Biraz klişe olsa da Dünya'da eşi yok. Autoart Amg üretimi modelin jantlarını beğenmiyodum. Bu jantlar çok güzel oturdu modele.
Ayrıca siyah tavan kaplaması da eksik olan bir detaydı. İstediğimi büyük ölçüde yapmanın sevincini ve gururunu yaşıyorum. Katılan ve katılmayan herkese teşekkürler..."

Çok resmi oldu bu konuşma kısaca " Artık amg almaktan vazgeçtim :)"

Şimdi İstiklal Marşı ve kapanış ama önce "bir dakikalık saygı duruşu..."

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Resim

mesaj için kdeniz teşekkür aldı- 2:
BuRaK-B, Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: Rallyci » 16 Mar 2010, 12:49

Mükemel bir çalışma! Beyaz rengi benim de listemde amg ve noral versiyon almam gereken modeller Avanatgarde beyaz olarak üretilseydi keşke. Nedense beyaz beni derinden etkiliyor sarısıda felana olmazdı dakar sarı ve %100 alüminuym jantlar. :good2:
Bu projeye benzer birşey bende yapmıştım ama tecrübemi paylaşyorum cam filmi boyaya zamanla iz bırakıyor ve yalnızca kolonya ile çıkıyor. Cam yapısı hassas ise kolonya cama gelirse hiç te iyi olmayan bir durum ortaya çıkıyor; film aracın üstünde uzun süre kaldığında anlamadığım bir şekilde siyahlığını boyaya geçiriyor BMW ve Mercedes mrdelime yapmıştı çünkü boyada vernik yoksa yani kendiniz boyadıysanız unutun gitsin tavanı. İleride ekleyeğim fotoğrafları.
Motor blokuna gelince o parçaları tamamen yeniden üretmek gerek orjianllğe kıyamam ben ama biraz maliyetli. Zor değil ama bir welly parasına o küçük parçayı kopyalarsınız ve sonrasıdna 50 ye yakın kalıp alınabilr tabiki hammadde için de bir maliyet var. Herneyse.
Araç mükmemel ve bir içim su. Benim elimde gezerdi sürekli bırakmak istemezdim arabayı.
Ellerine sağlık iyi günlerde izle .
Resim
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/72 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: masato » 16 Mar 2010, 13:47

Çok güzel bir çalışma olmş gerçekten Kadir hojam. Tebrikler... Mercolara kıymak büyük cesaret doğrusu... Ama sonunda güzel bir iş çıkmış ortaya... Çalışmaların devamının gelmesi dileği ile... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: chrono » 16 Mar 2010, 18:06

şu anda caddelerde gezen en güzel araba!
eline sağlık çok güzel ve temiz bir işçilik çıkarmışsın..
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 16 Mar 2010, 20:50

Harika harika harika. Aklımda olan bir modlamaydı ancak fiyatlandırma ve kötü son düşünceleri gerçekten olabilirliği minimuma indirdi hatta sıfıra indirdi. Gerçekten bayıldım Kadir Abi, süper omuş. :nazar:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 16 Mar 2010, 22:35

Hem beğendim, hem REP verdim. Ellerine sağlık Kadir. Süpersin. :good2:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 17 Mar 2010, 04:38

Kadir abi, maaşallahlar çekerek fotoğraflara baktım. :pray1: Yapılması gereken herşey o kadar doğru ve rafine biçimde uygulanmış ki, mükemel bir sonuç ortaya çıkmış. Esas araç ne kadar harika ise, emin ol ki Kadir abi diğeri de gayet hoş bir hal almış. Kişilik bunalımı yok bence. E30'lar, E46'lar gibi; Dünya'da fanatiği/seveni çok fazla olan bu çok başarılı üst-orta segment Mercedes-Benz'in modeli de, en çok modifiye edilen/sevilen kasa oldu ve hakkı da var. Eminim bir çok kişinin aklına gelmiştir; bu ve benzeri değişiklikler ama uygulamak hem büyük cesaret, hem de büyük yetenek Kadir abi. Ellerine sağlık diyorum :ok1: AMG'nin jantlarını ben de gerçekten hiç sevmedim ama; CL ve S kasa AMG'lerin jantları aynı olduğu için, buna da uyeni bir yorum katmak istediler sanırım ama araç lastiksizmiş gibi duracak kadar büyük bir janta sahip. Diğer yandan da AMG'den de daha makbul bir model olmuş çünkü yollarda görüp özendiğimiz yeni C kasaları da AMG body-kit'lerle bezeli olduğu için, böyle bir modelleme de daha reel ve dolayısı ile daha zevkli bir sonuç oluşturmuş. Çok uzadı ama, gerçekten çok beğendim; tekrar tebrikler Kadir abi...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 17 Mar 2010, 13:27

Yorumlar için herbirinize tek tek teşekkür ederim. Modelin kardeşi ile resimlerini de ekliyorum. Aradaki fark çok net görülebilir.

Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 17 Mar 2010, 13:37

Rallyci yazdı:Mükemel bir çalışma! Beyaz rengi benim de listemde amg ve noral versiyon almam gereken modeller Avanatgarde beyaz olarak üretilseydi keşke. Nedense beyaz beni derinden etkiliyor sarısıda felana olmazdı dakar sarı ve %100 alüminuym jantlar. :good2:
Bu projeye benzer birşey bende yapmıştım ama tecrübemi paylaşyorum cam filmi boyaya zamanla iz bırakıyor ve yalnızca kolonya ile çıkıyor. Cam yapısı hassas ise kolonya cama gelirse hiç te iyi olmayan bir durum ortaya çıkıyor; film aracın üstünde uzun süre kaldığında anlamadığım bir şekilde siyahlığını boyaya geçiriyor BMW ve Mercedes mrdelime yapmıştı çünkü boyada vernik yoksa yani kendiniz boyadıysanız unutun gitsin tavanı. İleride ekleyeğim fotoğrafları.
Motor blokuna gelince o parçaları tamamen yeniden üretmek gerek orjianllğe kıyamam ben ama biraz maliyetli. Zor değil ama bir welly parasına o küçük parçayı kopyalarsınız ve sonrasıdna 50 ye yakın kalıp alınabilr tabiki hammadde için de bir maliyet var. Herneyse.
Araç mükmemel ve bir içim su. Benim elimde gezerdi sürekli bırakmak istemezdim arabayı.
Ellerine sağlık iyi günlerde izle .

Birol teşekkür ederim yorumların ve tecrübelerin için. Camlara film çekmedim. Sadece tavana çektim. Aslında boya yapmayı istedim ancak anlattığım gibi sunroof camını sökmek imkansız. O yüzden sunroofu da göstersin diye siyah film çektim. Boya yok orjinal boya üzerine. Motor kısmının da orjinal parçası duruyor. Bu ortadaki kısım ayrı bir kısım çıkarılabiliyor. O yüzden eski motor takılabilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: kdeniz » 17 Mar 2010, 13:47

masato yazdı:Çok güzel bir çalışma olmş gerçekten Kadir hojam. Tebrikler... Mercolara kıymak büyük cesaret doğrusu... Ama sonunda güzel bir iş çıkmış ortaya... Çalışmaların devamının gelmesi dileği ile... :tey:

Alper teşekkür ederim. Modele uzun bir süre el süremedim sonradan bir cesaretle başladım. Sonuç iyi oldu en azından :happy:

chrono yazdı:şu anda caddelerde gezen en güzel araba!
eline sağlık çok güzel ve temiz bir işçilik çıkarmışsın..

Dün eve giden önümden geçti bir tane aynısından. Gerçekten çok güzel bir gün almak nasip olursa içine koyarım bunu :lol:

BuRaK-B yazdı:Harika harika harika. Aklımda olan bir modlamaydı ancak fiyatlandırma ve kötü son düşünceleri gerçekten olabilirliği minimuma indirdi hatta sıfıra indirdi. Gerçekten bayıldım Kadir Abi, süper omuş. :nazar:

Burak biliyosun en çok istediğim ve aradığım modellerden biri siyah Avantgarde idi. En sonunda aldım bir tane ama ön panjurunu buna feda etmek zorunda kaldım. Maaliyeti düşünürsek bu model için baya yüksek.

Emre ERBASAR yazdı:Hem beğendim, hem REP verdim. Ellerine sağlık Kadir. Süpersin. :good2:

Abi teşekkür ederim.

gearbox yazdı:Kadir abi, maaşallahlar çekerek fotoğraflara baktım. :pray1: Yapılması gereken herşey o kadar doğru ve rafine biçimde uygulanmış ki, mükemel bir sonuç ortaya çıkmış. Esas araç ne kadar harika ise, emin ol ki Kadir abi diğeri de gayet hoş bir hal almış. Kişilik bunalımı yok bence. E30'lar, E46'lar gibi; Dünya'da fanatiği/seveni çok fazla olan bu çok başarılı üst-orta segment Mercedes-Benz'in modeli de, en çok modifiye edilen/sevilen kasa oldu ve hakkı da var. Eminim bir çok kişinin aklına gelmiştir; bu ve benzeri değişiklikler ama uygulamak hem büyük cesaret, hem de büyük yetenek Kadir abi. Ellerine sağlık diyorum :ok1: AMG'nin jantlarını ben de gerçekten hiç sevmedim ama; CL ve S kasa AMG'lerin jantları aynı olduğu için, buna da uyeni bir yorum katmak istediler sanırım ama araç lastiksizmiş gibi duracak kadar büyük bir janta sahip. Diğer yandan da AMG'den de daha makbul bir model olmuş çünkü yollarda görüp özendiğimiz yeni C kasaları da AMG body-kit'lerle bezeli olduğu için, böyle bir modelleme de daha reel ve dolayısı ile daha zevkli bir sonuç oluşturmuş. Çok uzadı ama, gerçekten çok beğendim; tekrar tebrikler Kadir abi...

Kenan kişilik bunalımını benim siyah avatgarde geçiriyor bu beyaz olan halinden memnun :lol:
Gerçekten güzel bir model oldu ama çok uğraştırdı. Özellikle jantlar, arka tampon ve fren diskleri. Diskleri ancak lastikleri yerine taktıktan sonra takabiliyorsun. Çok küçük yerler el girmiyor. Aslında takmasam bu kadar uğraştırmazdı. Saatlerce uğraştım 4 disk için. Bir de arka tamponun alt kısmını macun ile şekil verdiğim için uğraştırdı.

Sonuçta elimi attığım en pahalı modeldi bu. Risk büyük olsa da sonuç güzel oldu. En azından hepinizin fikri böyle. Teşekkürler..
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: srht » 17 Mar 2010, 16:52

Kadir abi emeklerine sağlık.Çok ta güzel olmuş doğrusu.Ben ilk mesajı gördüğümde heralde AMG paket tarzı birşey yapmış düşünüyordum;öyle de çıktı.Araç çok yakışıklı olmuş.
Benim de önümüzdeki aylarda C Avantgarde alma planım var ama siyah olduğu için sürekli ikilemdeyim;alsam mı almasam mı..Çünkü o çiçek gibi jantlı model sadece beyaz cam tavanlı olmasından ötürü hoşuma gidiyot.Diğer türlü yollarda hergün gördüğümüz AMG paketliler onun kadar hoşuma gitmiyor.Böyle 2 araba alıp dağıtıp yapsam dedim;modeller elimde kalır diye vazgeçtim.Sonra siyah aracı komple orjinal Mercedes-Benz boya kodunu filan bulup gerçek beyazına boyatsam dedim;fırın boya olmaz;airbrush olacak dediler..Airbrushı yapmayı bırak;bilen yok sanayi eşrafında.
Hadi boya işi olsa bu sefer arkadaki yazılar ve logo ne olacak;o da bir engel oldu benim için.

Ama hâlen de aklımın bir köşesinde bir siyah C alıp beyaza boyatmak fikri var.
Sen ne düşünürsün bu konu hakkında?Boya mı olsun;airbrush mı?Bir de arkadaki yıldızla c yazısına nasıl bir çözüm önerirdin?

Bu arada :+1: fotolara da.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

ÖncekiSonraki

Modifikasyon Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir