hayalimdeki vitrin

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

hayalimdeki vitrin

İletiYazar: chrono » 01 Mar 2010, 01:16

haftasonu bulduğum bir program sayesinde hayalimdeki vitrini görselleştirdim.aslında bu tasarım pek çok kişinin vitrinini gördükten sonra kafamda şekillendi.sadece görsel değil işlevsel de olmasını istedim.çocuklarını ulaşamamasını istedim.alt katlarda kalan model olmaması için boyuna değil enine bir tasarımın daha güzel olacağını düşündüm.5 katlı detolflarda son iki kata bakmak için eğilmek gerekiyor veya hiç bakılmıyor.bu durum modellere haksızlık bence bundan dolayı enine geniş bir dolap çizdim umarım beğenirsiniz.
resimlerdeki x ler modelleri temsil ediyor.boyları yaklaşık 25 cm kısaca 12 modele bol bol yer var...
Resim Resim
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 16
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

Re: hayalimdeki vitrin

İletiYazar: mustafacelebi » 01 Mar 2010, 09:16

Güzel tasarım olmuş.Aslında Emre abiye yakın olacaktım ki :dash1: :dash1:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: masato » 01 Mar 2010, 10:32

Güzel bir tasarım Güney. Benim bir iki önerim olacak. Alttaki dolabı biraz daha kısa tutabilirsin aslında. Birde raf aralıkları çok bence. Bende 18 cm raf aralığı olan küçük bir vitrin var ve modeller hiç boğulmuyorlar. Birde öyle dene istersen. Son olarak kullandığın programın adı nedir? Bende arasıra tasarım yapıyorum kafamdan onları birazda bilgisayar ortamında çizmek istiyorum. :tey:
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: chrono » 01 Mar 2010, 12:58

masato yazdı:Güzel bir tasarım Güney. Benim bir iki önerim olacak. Alttaki dolabı biraz daha kısa tutabilirsin aslında. Birde raf aralıkları çok bence. Bende 18 cm raf aralığı olan küçük bir vitrin var ve modeller hiç boğulmuyorlar. Birde öyle dene istersen. Son olarak kullandığın programın adı nedir? Bende arasıra tasarım yapıyorum kafamdan onları birazda bilgisayar ortamında çizmek istiyorum. :tey:

yorumun için teşekkür ederim.dolap kısmını bilerek öyle yaptım...çocuklar ulaşamasın diye.e laf dinleyen bir çocuk ortalama 100-110 cm boyunda oluyor.tabi buna ek olarak kilitli de olacak dolap ama bence boyları yetmezse fazla bulaşmazlar:)
30cm olayında çok ısrarcı değilim zaten şartlara göre kısalabilir.ama 100lerce model sergilemeyeceğim için hepsine bol alan isterim.kısaca birisi bir modeli incelerken sadece ona baksın gibi özetleyebilirim.
tabi bunlar sadece fikir.şartlara göre değişir.
program olarak google sketchup kullanıyorum.öğrendiğime göre mimarlar falan kullanıyormuş.gayet basit ama güzel bir program.
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: mclaren35 » 01 Mar 2010, 14:05

Güzel bir tasarım bende bunun gibi birsey planlıyorum ancak aklımda sizinkinin altındaki gibi kapaklı daolapların aynı zmanda en üstede olmöasını istiyorom maksat model dısındaki parcaları kutu srgi tablası ve vidaları da saklayabilmek
mclaren35
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 01 Mar 2010, 19:41

Güney, eğer rafları cam yapacaksan 30cm aralık çok fazla. 20cm Cip koymak için bile epey yeterli oluyor.
Benim hayalimdeki vitrinlerde aşağıdaki gibi ama içindekilerle tabikide :inlove:

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 01 Mar 2010, 19:48

Burak bu vitrinler senin olmalıymış gerçekten :smile:
Resim

mesaj için kdeniz arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 01 Mar 2010, 19:58

Vitrin kapısına kilit koyarsan çocukların o kadar da sorun olmayacağını düşünüyorum. :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 01 Mar 2010, 21:27

Bence düşünce gayet güzel.. Dolap kısmı biraz kat kadar kısa tutulup bir kat daha eklenebilir aslında.. Çünkü 12 model 1 senede tamamlanır(*) :lol:

* : Ortalama bir modelcinin ayda bir model aldığını varsayarsak..
Desolator
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: chrono » 01 Mar 2010, 23:53

burak ne yaptın öyle ya!adam resmen her modelin her rengini toplamış!:)buna en güzel renkleri gelsin yeter.
ama kastettiğim olay resimlerde güzel gözüküyor.alt kalttaki model atıl durumda tam manasıyla böyle bir durum istemiyorum.ama dediğin gibi 20 cm 25 cm civarı bir raf aralığı da makul...

ateş abi çocuk kilidi tabiki olacak ama bence biraz yüksek olması en garanti yöntem.kendi çocukluğumu düşünüyorum, arada sadece cam olsa her türlü açardım ben o cam kapağı:D

aslında alt dolabın öyle büyük geniş olması evdeki bayanların gözünü boyama(eş-anne)"bak sen buraya tabağını çanağını koy, bende üste modellerimi koyayım" gibi bir teklif dırdırların önüne geçer.(annem bu konuda sağolsun gözümü korkuttu.odamdaki modellere bile -ki daha kutularında sağda solda duruyorlar- laf ediyor her temizlik yaptığında)
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: srht » 14 Mar 2010, 05:29

Eline sağlık Güney hocam.Güzel olmuş.İstediğim gibi birşey bu.Ama beni düşündüren şey 600 Pullman alınca onu nasıl koyacam?Enine koymak istemiyorum;boyuna koysam geniş bir raf gerek;o zaman da diğer 18'ler acayip görünecek(36 cm boyu var arabanın)..
Sırf hâlen alma aşamasında olduğum 600 için Pullman'dan vazgeçip,kısa şasesine dönebilirim bu sebep yüzünden..

Diğer fotolar ise süper tek kelime ile.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 14 Mar 2010, 08:05

srht yazdı:Eline sağlık Güney hocam.Güzel olmuş.İstediğim gibi birşey bu.Ama beni düşündüren şey 600 Pullman alınca onu nasıl koyacam?Enine koymak istemiyorum;boyuna koysam geniş bir raf gerek;o zaman da diğer 18'ler acayip görünecek(36 cm boyu var arabanın)..
Sırf hâlen alma aşamasında olduğum 600 için Pullman'dan vazgeçip,kısa şasesine dönebilirim bu sebep yüzünden..

Diğer fotolar ise süper tek kelime ile.

Serhat'cım, o vitrin fotoğraflarını, Burak "benim hayalimdeki vitrin" yazarak eklemiş. :lol: :lol: :lol:
Güney'e yardımcı olması açısından. :grin:
Yoksa Güney'in böyle vitrini olsa daha ne ister ki... :coffee:

:arrow: 600 pullman için düşündüğün sıkıntıyı anlayabiliyorum. Bendeki ve Alper'deki Eldorado için de var aynı durum. :tey:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir