PAUDI - Ford MONDEO 2007 - skyblue-

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

PAUDI - Ford MONDEO 2007 - skyblue-

İletiYazar: Onno » 27 Şub 2010, 17:40

Paudi'nin hoşuma giden bu modelini sizlerle de paylaşmak istedim. Burak kardeşim :wink1: aklıma geldin bir an.. :lol:
model özellikleri:
scale: 1/18
ağırlık: 2kg
boyut:27×10.3×8.3
SUNROOFUN ALTINDA BULUNAN GÖLGELİK HAREKETLİDİR.
ÖN BÖLÜMDE BULUNAN KOLÇAK HAREKETLİDİR.
ÖN KOLTUKLARI İLERİ VE GERİ HAREKETLİDİR.
AYNALARI HAREKETLİDİR, KATLANABİLİR.
BAGAJI VE KABİNİ HALI KAPLIDIR.
4 TEKERLEĞİ DE SÜSPANSÜYONLUDUR

Resim

Resim

Resim

Resim

mesaj için Onno arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

Re: PAUDI - Ford MONDEO 2007 - skyblue-

İletiYazar: BuRaK-B » 27 Şub 2010, 19:53

Eyvallah Onur, bunlarda benden :inlove:
Ama alıntı. Kısmet olursa yakın zamanda garajıma ekleyeceğim :f1:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Onno » 27 Şub 2010, 20:10

Mükemmel resimler. paylaşımın için çok sağol ;) hadi bakalım darısı senin garaja :good2:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 27 Şub 2010, 21:15

Grisi daha hoş geldi gözüme.. Resimler için ikinizede rep :+1: :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 27 Şub 2010, 21:26

Bende gri renklisini düşünüyordum Sinan ama Focus ta gri renkli olunca sanırım bu mavi rengi alacağım :think:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 27 Şub 2010, 21:38

Çok güzel bir model üzerine, harika fotoğraflar çekilmiş.
Paylaşım için Onur ve Burak'a teşekkürler...
Burak, en kısa sürede garajda görmek isteriz bu modeli. :foto:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Onno » 27 Şub 2010, 22:44

BuRaK-B yazdı:Bende gri renklisini düşünüyordum Sinan ama Focus ta gri renkli olunca sanırım bu mavi rengi alacağım :think:

Burak bencede mavi :smile:
Emre abi teşekkürler yorumun için :pool:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: ogzhndncl » 27 Şub 2010, 23:13

Onur abi ve Burak abi fotoğraflar ve paylaşım için teşekkürler.Model özel detaylarıyla göz dolduruyor şüphe yok ancak gözeme çarpan bir kaç eksik veya göze hoş gelmeyen detayı paylaşmak istiyorum.Arka stoplar biraz oyuncak gibi duruyor,sanırım sinyal ve geri vites lambalarının renginden dolayı.Göstergeler sadece dekal yapıştırılıp geçirilmiş ve hiçbir derinlik hissi yok.Paudi Çin'de üretim yapıyor bildiğim kadarıyla ve tüm dünyaya satış yapıyor ancak anlamadığım neden Çince yazılar koyuyor plakaya ve diğer yerlere.Aa ve Kyosho da böyle yapsın o zaman,onlarda Çin'de üretim yapıyorlar.Dashboard'daki havalandırma kanalları da kapalı bırakılmış,basit bir görüntü çiziyor.Tabi ki Mondeo ve Ford hayranları için kaçırılmayacak bir model ve sanırım alternatifi yok.Model Onur abininde yazmış olduğu detaylarıyla eksikliklerini gözardı ettirebilir bence.Ford hayranı olmadığım için bişey diyemiyeceğim tabi.Abilerim burdan model için karalama yapıyor gibi gözükmesin sadece gözüme çarpan detayları yazdım.İyi forumlar. :handshake:
Resim

mesaj için ogzhndncl arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
ogzhndncl
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Oguzhan Dincel
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 180
ogzhndncl rep puani yok

İletiYazar: Onno » 27 Şub 2010, 23:20

ogzhndncl yazdı:Onur abi ve Burak abi fotoğraflar ve paylaşım için teşekkürler.Model özel detaylarıyla göz dolduruyor şüphe yok ancak gözeme çarpan bir kaç eksik veya göze hoş gelmeyen detayı paylaşmak istiyorum.Arka stoplar biraz oyuncak gibi duruyor,sanırım sinyal ve geri vites lambalarının renginden dolayı.Göstergeler sadece dekal yapıştırılıp geçirilmiş ve hiçbir derinlik hissi yok.Paudi Çin'de üretim yapıyor bildiğim kadarıyla ve tüm dünyaya satış yapıyor ancak anlamadığım neden Çince yazılar koyuyor plakaya ve diğer yerlere.Aa ve Kyosho da böyle yapsın o zaman,onlarda Çin'de üretim yapıyorlar.Dashboard'daki havalandırma kanalları da kapalı bırakılmış,basit bir görüntü çiziyor.Tabi ki Mondeo ve Ford hayranları için kaçırılmayacak bir model ve sanırım alternatifi yok.Model Onur abininde yazmış olduğu detaylarıyla eksikliklerini gözardı ettirebilir bence.Ford hayranı olmadığım için bişey diyemiyeceğim tabi.Abilerim burdan model için karalama yapıyor gibi gözükmesin sadece gözüme çarpan detayları yazdım.İyi forumlar. :handshake:

Herzaman diecast-koleksiyoner gözüyle eleştiriye açık zaten bu konular. Elbette kötü ve iyi yönden ele alıp görüşlerimizi bildireceğiz. Dediklerine de aynen katılıyorum Hele göstergeler... yorumsuz.. Mesajın ve samimiyetin için çok teşekkürler Oğuzhan :y:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 28 Şub 2010, 02:32

ogzhndncl yazdı:Onur abi ve Burak abi fotoğraflar ve paylaşım için teşekkürler.Model özel detaylarıyla göz dolduruyor şüphe yok ancak gözeme çarpan bir kaç eksik veya göze hoş gelmeyen detayı paylaşmak istiyorum.Arka stoplar biraz oyuncak gibi duruyor,sanırım sinyal ve geri vites lambalarının renginden dolayı.Göstergeler sadece dekal yapıştırılıp geçirilmiş ve hiçbir derinlik hissi yok.Paudi Çin'de üretim yapıyor bildiğim kadarıyla ve tüm dünyaya satış yapıyor ancak anlamadığım neden Çince yazılar koyuyor plakaya ve diğer yerlere.Aa ve Kyosho da böyle yapsın o zaman,onlarda Çin'de üretim yapıyorlar.Dashboard'daki havalandırma kanalları da kapalı bırakılmış,basit bir görüntü çiziyor.Tabi ki Mondeo ve Ford hayranları için kaçırılmayacak bir model ve sanırım alternatifi yok.Model Onur abininde yazmış olduğu detaylarıyla eksikliklerini gözardı ettirebilir bence.Ford hayranı olmadığım için bişey diyemiyeceğim tabi.Abilerim burdan model için karalama yapıyor gibi gözükmesin sadece gözüme çarpan detayları yazdım.İyi forumlar. :handshake:
Oğuzhan iç detay konusunda ve eleştirindeki bazı noktalara katılıyorum ama bu modeli AA üretmeyeceğine göre ve başka alternatif olmadığına göre problem yok rahatlıkla alabilirim :lol: , ki diğer iki modelimdeki detayları ve milimetrik kalıp işçiliğini gördüğümden dolayı CM models beni çok etkiledi diyebilirim. Fiyat konusunda da epey etkiledi elbet ama internet ve yurtdışı kullanıcıları sağolsun sorunu çözdü :happy: Bu arada o Çince yazıların olması bence gayet normal. CM Models'in açılımı China Models; Çin'de üretilmesi nedeniyle değil, sadece Çine özgü araçların modellemesini yapıyor olması bu durumu ortaya koyuyor. GüncelFord'ları kimse üretmiyor, bu Ford'lar da Çin'deki Ford'lar, Avrupa Ford'lar değil. Stop dizaynı, tampon dizaynı, 4 adet yerine 3 adet park sensörü vs. gibi farkılıklar var. Hem CM Models Far ve Stop konusunda bence diğer kaliteli tüm modellere çok sıkı rakip olacak şekilde üretim yapıyor, hatta bazılarında daha iyisini yapabilecek yok sanırım. Fotoğraflarda berbat çıkan görünüme rağmen eline alıp incelediğinde o derinliği ve iç kısımdaki çizgilerin, çıkıntıların birebir yapılması çok hoş. Fırsat bulursan incelemeni öneririm, ön yargın değişecektir :wink1:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 28 Şub 2010, 08:09

Model genel olarak detaylarıyla ve sunduklarıyla bendeki Paudi hakkındaki fikirleri yok etti.En azından Mondeo için.Ama arka stoplar çok basit duruyor ve vites topuzu da iyi ölçeklenememiş sanırım.Fazlasıyla büyük duruyor araç içinde.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 28 Şub 2010, 12:23

Vites kolu vs. konusunda bende epey garipsedim :lol:
Sanırım bu tonik mavi Çin'de en çok tutulan Mondeo rengi, nereye baksam bu rengi alan çok.
Çin Mondeo'suna örnek bir arka görünüm ekliyorum, arka stopları görebilirsiniz :wink1:
Resim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: ogzhndncl » 28 Şub 2010, 12:31

Burak abi verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Alternatifi olmadığı için Ford hayranları ve koleksiyonu yapanların alması gereken bir model ona şüphe yok.Sanırım fotoğraflardan gözüme o hatalar çarptı.Yazmış olduğun gibi modeli elime alıp incelesem fikrim değişebilir belki.Çince yazı konusundaki açıklama için ayrıca teşekkür ediyorum,ben sadece Çine özgü araçlar ürettiğini bilmiyordum Cm nin.Aracın gerçek fotoğrafı daha güzel duruyor bu arada :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
ogzhndncl
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Oguzhan Dincel
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2