e-dergi (diecastr)

Forum Hakkındaki Görüş Ve Önerilerinizi Bu Bölümden Paylaşınız.

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

Re: e-dergi (diecastr)

İletiYazar: Onno » 15 Şub 2010, 22:48

Scribus programı veyahut Primo Pdf ile çalışılabilir. Bende iki programda mevcut. Üzerinde çalışıyorum :good2:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: Onno » 15 Şub 2010, 23:03

yasar yazdı:olumsuz bir görüş ileterek hiç kimsenin keyfini kaçırmak istemem.bilgisayar konusunda yetenekli olmadığım için belki bazı şeyleri gözümde büyütüyor da olabilirim.ama görüşüm böyle bir girişim için emek ve zaman gerektiğidir.herkesin ya öğrencilik yada iş gibi tam zamanlı çalışma gerektiren durumları olduğuna göre bence bu konuya destek vermek isteyen arkadaşlar siteye daha fazla zaman ayırıp moderatörlerin üstündeki iş yükünü biraz alsalar ve siteyi daha ileri noktalara taşımak için çaba sarfetseler daha iyi olmaz mı?
bir çabanın varlığı kadar önemli olan bir başka şey de sürdürülebilir olmasıdır bence.benim görüşümde bu kızmaca yok.

Yaşar abi, katılıyorum elbette görüşlerine saygıyla. Benim istediğim daha güzel paylaşım ve zevk. Sitemizde eğer sıkıntılar varsa el birliğiyle düzeltmek tabi ki de doğru ve öncelikli. Bu tür düşüncelere görev dağılımları planlı ve zamanlı olmalıdır düye düşünüyorum.
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 16 Şub 2010, 00:40

Mustafa dosyayı *.pdf formatına çevirmek çok kolay orasını ben hallederim.

yasar yazdı:olumsuz bir görüş ileterek hiç kimsenin keyfini kaçırmak istemem.bilgisayar konusunda yetenekli olmadığım için belki bazı şeyleri gözümde büyütüyor da olabilirim.ama görüşüm böyle bir girişim için emek ve zaman gerektiğidir.herkesin ya öğrencilik yada iş gibi tam zamanlı çalışma gerektiren durumları olduğuna göre bence bu konuya destek vermek isteyen arkadaşlar siteye daha fazla zaman ayırıp moderatörlerin üstündeki iş yükünü biraz alsalar ve siteyi daha ileri noktalara taşımak için çaba sarfetseler daha iyi olmaz mı?
bir çabanın varlığı kadar önemli olan bir başka şey de sürdürülebilir olmasıdır bence.benim görüşümde bu kızmaca yok.
Yaşar Abim sana aslında çok fazla ölçüde katılıyorum, sitemizin gelişimi için ama düşünülen şey gerçekten çok zor birşey değil, sadece birazcık zaman okadar. Onu da nasıl ayarlarız bilemem ama 1aylık bir süreçten bahsettiğimiz için tahmini olarak haftada 1 saatlik bir çalışma bu güzel öneriyi hayata geçirmemize imkan verebilir. Bu öneriye çok sıcak bakıyorum çünkü forumumuzu iş-vs. yoğunluğu nedeniyle günlük takip edemeyen üyelerimizin aylık bir e-bülten şeklindeki bildirimlerle forumkonularında güncel kalabilmesini sağlayabiliriz. Ayın modifiyeleri, Ayın Dioraması, Ayın haftalara göre oluşturulmuş model üretici haberleri vs... Ben şimdiden heveslendim :nod:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 16 Şub 2010, 00:50

Haberciniz tüm arşivi ile bu konuda katkıya hazırdır. :celeb: Gereken ne ise elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım olağan olarak yaptığım haberler bu derginin içinde daha da güzel görünecektir :wink1:
Resim

mesaj için Ahmet arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 16 Şub 2010, 02:59

Onur bencede çok güzel bir fikir :smile:

Gazetecilik okuyorum elimden geldiğince bildiğim kadarıyla sayfa düzenlemesi vs yardımcı olabilirim,

Vallahi benimde çok hoşuma gitti bu fikir bende heveslendim :haber:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: srht » 16 Şub 2010, 04:54

Fikir gerçekten güzel ve etkileyici.

Ancak üyelerle röportaj,sohbet denilmiş.Ben orayı anlayamadım pek.Daha doğrusu anladım ama nasıl olucak bu?Farklı şehirlerden de üyelerimiz var ki;okulum da bitince(nihayetinde 1.5-2 sene sonra)ben de İstanbul'da olmayacağım.Msn ya da mesaj diyebilirsiniz ama ne derece etkili olur bu?

İkinci olarak model incelemeri olacak.Bu da gayet güzel ama inceleme için de detaylı ve kaliteli fotolar gerekiyor.Keza açıklamalar ve yorumlar da.Hadi açıklamalar bulunur.Ehh;buradaki herkes te modeli hakkında olumlu/olumsuz yorum yapabilir.Ancak foto işi ne olacak?Bildiğim kadarıyla Onur pro foto çekimi ile uğraşıyor.Ancak onun da her model elinde yok ki..

Son olarak hepimizin bildiğini düşündüğüm bir site var zaten böyle ülkemizde de ve aylık olarak yayın yapıyorlar.Orası bizim için bir örnek teşkil edebilir ama röportajlar konusunda bilhassa kısıtlı o dergi.Fotolar ve açıklamalar yeterli düzeyde.Ancak içerik herkese açık.Bu da ben dahil birçok kişinin girip bakmasına olanak sağlıyor.Bizim dergi de (çıkarsa) içerik olarak sadece üyelere özel değil;herkese açık olmalı bence.Böylelikle örneğin bir model incelemesinde hem derginin görüşleri hem de model sahibinin düşünceleri olabilir.Bu sayede kişi model hakkında 2 tarafın da fikirlerini öğrenmiş olur.

E tabi;benim de üzerime birşey düşerse ben de yapmaya hazırım..
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 16 Şub 2010, 10:30

Onur, çok güzel bir fikir. Daha önce buna benzer bazı denemeler gördüm, fakat nedense pek ileriye gidemedi. Ben sonuna kadar destekliyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 16 Şub 2010, 12:35

Bence pc de tasarımından önce içerik olarak nelerin olacağı kararlaştırılmalı.Bir diecast dergsinden beklentiniz nedir? sorusunu soralım kendimize ve kendimize verdiğimiz cevap doğrultusunda içerik hazırlayalım..

Bence diecast dergisinde incelemeler ön planda olmalı.Belirli bir format ve standarta sahip fotoğraf kareleri ile beraber model sahibinin görüşlerini içeren bir tanıtım yazısı ve her ay her segmentten her ölçekten en az 1 sayfa görsel+yazı ve 10 model.
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: S.CANKILIC » 16 Şub 2010, 12:53

ben farklı bir görüş ortaya atmak istiyorum.sitenin kesinlikle daha iyi bir konuma gelmesi gerekir.bence dergiden önce sitenin bir amblemi hazırlanmalı ve bunun basımı sağlanmalı diye düşünüyorum.ve kesinlikle bir afiş hazırlanmalı benim gibi üniversitede okuyan arkadaşlarımız bu afişleri bölümlerine asmalı böylece sitenin çok güzel tanıtımı olmuş olur.buda benim fikrimdi...
S.CANKILIC
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: mustafacelebi » 16 Şub 2010, 13:17

DASTOK yazdı:ben farklı bir görüş ortaya atmak istiyorum.sitenin kesinlikle daha iyi bir konuma gelmesi gerekir.bence dergiden önce sitenin bir amblemi hazırlanmalı ve bunun basımı sağlanmalı diye düşünüyorum.ve kesinlikle bir afiş hazırlanmalı benim gibi üniversitede okuyan arkadaşlarımız bu afişleri bölümlerine asmalı böylece sitenin çok güzel tanıtımı olmuş olur.buda benim fikrimdi...

Bu fikir uzun zamandan beri aklımda olan ama bir türlü hayata geçiremediğim bir düşünce.Ben yaklaşık bir yıl önce buna benzer bir fikri araçlarımız için sticker olarak düşünmüştüm ama sadece proje aşamasında kaldı.Ama dediğin gibi afiş olmasa bile yarım a4 kağıdı ebatına yakın bir büyüklükte logo tasarımı yapılırsa ve fakültelerde okuyan arkadaşlar,lisede okuyan kardeşler uygun yerlere asarlarsa bayağı bir kitleye ulaşmış oluruz düşüncesindeyim..
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: masato » 16 Şub 2010, 13:17

Arkadaşlar tasarım konusunda bildiğim programlarla her türlü desteği sizlere verebillirim.Corel ve photoshop elimden geldiğince düzenleme yapabilirim... Serhan arkadaşımızın fikride gerçekten çok güzel... a3 formatında hazırlayacağımız afişler ile bu işe gönül verenlerin sayısını artırabilriiz. Hatta üniversitelerde kurulan gruplara diecast modelcilikgrubuda eklene bilir... Serhan bence öncelikle kendi üniversitende bunu araştır derim...Bu akşam kendimce bir afiş hazırlayacağım... Belkide birşeylere ön ayak olur... Dergi konusunda bence her markadan bir modelle bu işi yapmak daha güzel olur diye düşünüyorum... Nacizane öneri ve tekliflerimdir... :sapka:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 16 Şub 2010, 13:21

Eğer bir dergi olacaksa ilk önce bir logo tasarlamak gerek.İddialı ve göze çarpan...

:coolb:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: S.CANKILIC » 16 Şub 2010, 13:30

masato yazdı: Serhan bence öncelikle kendi üniversitende bunu araştır derim. :sapka:
alper abi bu fikir zaten aklımda çoktan var büyük ihtimallede gidince eskişehirde üniversitemde bir kulüp kuracağım(tabiki rektörlük izin verirse)
S.CANKILIC
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

ÖncekiSonraki

Görüşler / Öneriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir