garajımdaki mustangler..40!-2013 Güncelleme-77!

garajımdaki mustangler..40!-2013 Güncelleme-77!

İletiYazar: chrono » 08 Şub 2010, 20:37

herkese tekrardan merhaba,
tanışmada da belirttiğim mustang temamı sizlerle paylaşarak forumda siftahımı yapmak istedim :smile:
resimlere geçmeden mustang temama nasıl başladığımı sizlerle paylaşmak isterim.yaklaşık iki sene önce ben de bu güzel "hastalığa" tutuldum.kararım belliydi amerikanlar.üretici önemli değildi benim için amerikan olsun yeterdi.zaten o zamanlar benim için maisto motormax iyi autoart ulaşılmazdı.ayrıca ne gerek vardı autoarta o kadar para saymaya.ta ki kırmızı 2007 gt 500ü alana kadar.o halı döşemeleri, boya kalitesini bulana kadar.bunun üzerine bir fizibilite yaptım.ve amerikanların sonunu başını bulamadım:) böylece kararımı mustangden yana kulladım.çünkü amerikan denince aklıma gelen ilk arabaydı.ki benim için otomobil tarihinin kült ve en güzel araçlarındandı.zaten efsane olup olmamasını tartışmıyorum bile.60 saniye filmiyle sanırım iyicene kanıksandı bu durum.özetle artık hedef belliydi kaliteli (olabilen en iyi) mustangler...bu kararı aldığımdan beri inatla vazgeçmeden(onlarca kafa çeldirici, güzel model arasında) devam ediyorum.burada göreceğiniz modeller hedefimin yarısından biraz daha az, sabırlıyım listeme sadık kalarak tamamlamayı istiyorum. umarım tamamlandığı günü gene sizlerle paylaşırım.
yeni resimler 2. sayfada!
En son chrono tarafından, 29 Tem 2013, 22:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 11 değişiklik yapıldı.

mesaj için chrono teşekkür aldı- 2:
BuRaK-B, sui_cast
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 16
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

Re: garajımdaki mustangler...

İletiYazar: BuRaK-B » 08 Şub 2010, 20:53

Sol üstten ikinci ve en alt sıra modeller renklerine kadar bende de aynı. Özelikle zevkli bir Mustang hayranı olduğun ortada Güney :smile5:
Bende ilk başlarda AA'yan ulaşılmaz gözüyle bakıyordum ki; 'Ben Efsaneyim' filmini izledikten sonra gidip AutoArt'tan 2007 GT500 modelini almaya karar verdim. Modeli alıp eve gelip incelediğimde gerçekten arada dünyalar kadar fark olduğunu gördüm AA'ya o zaman hayran kaldım. Ve sağolsun AA tüm Mustang modellerini yavaş yavaş üretmeye başladı artık, listeme cüzdanım elverdiği sürece eklemeye çalışıyorum.
Koleksiyonunun gün geçtikçe özel modellerle çoğalması dileğiyle kardeşim, keyifli seyirler ve sergilemeler dilerim. Bu konuyu Ateş Abi görünce beni yine topa tutacak ama hadi bakalım hayırlısı :grin:
ResimResim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
chrono
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: chrono » 08 Şub 2010, 21:30

BuRaK-B yazdı: Bu konuyu Ateş Abi görünce beni yine topa tutacak ama hadi bakalım hayırlısı :grin:

yorumun için teşekkür ederim burak.Ateş Abi niye topa tutar seni orasını pek anlayamadım:)
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 08 Şub 2010, 21:57

Çok güzel bir tema oluyor ellerine sağlık.. İyi seyirler Güney :sport1:
Resim

mesaj için Desolator arkadaşımıza teşekkür edenler:
chrono
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: masato » 08 Şub 2010, 22:39

Valla benimde favorim eleanordur... Bilenler bilir ne kadar fanatiği olduğumu ama hala ulaşamadığımı :tey: Sanırm ulaşamayınca daha bir güzel geliyor model gözüme... Güzel bir seçim ile mustang teması ile yola devam etmek gerçekten idealist bir seçim olmuş... Bilmiyorum elinde varmıdır ama welly 64 1/2 mustang coupe ve 69 boss var bende de elinde yok ise kalıpları gerçekten tatminkar... Edinmeni tavsiye ederim... Güzel modellerini iyi günlerde seyireylemen dileği ile... :tey: :+1:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
chrono
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: chrono » 08 Şub 2010, 23:10

masato yazdı:Valla benimde favorim eleanordur... Bilenler bilir ne kadar fanatiği olduğumu ama hala ulaşamadığımı :tey: Sanırm ulaşamayınca daha bir güzel geliyor model gözüme... Güzel bir seçim ile mustang teması ile yola devam etmek gerçekten idealist bir seçim olmuş... Bilmiyorum elinde varmıdır ama welly 64 1/2 mustang coupe ve 69 boss var bende de elinde yok ise kalıpları gerçekten tatminkar... Edinmeni tavsiye ederim... Güzel modellerini iyi günlerde seyireylemen dileği ile... :tey: :+1:

yorum için teşekkür ederim.boss 302 olarak resimlerde görüldüğü üzere hw61 üretimi 1969 302 var.
1964 1/2 içinse çok yakında bir bombam var:)
dediğiniz gibi wellynin kalıpları güzel ama highway varken welly yi tercih etmedim.pişmanda olmadım.
sanırım paylaşılmamış hw61 1969 boss 302 incelememi sizlerle paylaşayım.
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: maranello550 » 08 Şub 2010, 23:11

Güney çok güzel modeller. Tema deyince Mustanglerin tabiki ayrı bir yeri var. İstediğin Mustanglere ulaşabilmen dileklerimle iyi koleksiyonlar :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
maranello550
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: onur içöz
1/18 Model Sayısı: 300
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 300
Rep Puani: 960
maranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 09 Şub 2010, 01:02

chrono yazdı:
BuRaK-B yazdı: Bu konuyu Ateş Abi görünce beni yine topa tutacak ama hadi bakalım hayırlısı :grin:
yorumun için teşekkür ederim burak.Ateş Abi niye topa tutar seni orasını pek anlayamadım:)
Herkes benden Mustang açılımı beklerken sen bombayı patlattın şimdi yine aşağıdaki konuya geri döneceğiz galiba :lol:
diecast-genel-f5/burak-b-mustanglerin-in-listesini-yayinlasin-t4372.html
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: chrono » 09 Şub 2010, 01:14

BuRaK-B yazdı:
chrono yazdı:
Herkes benden Mustang açılımı beklerken sen bombayı patlattın şimdi yine aşağıdaki konuya geri döneceğiz galiba :lol:
diecast-genel-f5/burak-b-mustanglerin-in-listesini-yayinlasin-t4372.html

güzel bir liste olmuş o zaman benim de tahmini seneye bu zamanlar güzel ve kaliteli bir listeye ve tabiki modellere sahip olacağım. önceliğim 65-70 arası modelleri tamamlamak.çünkü yeni modellerde motor bloğunun tek parça olması gerçekten sinir bozucu ama ne yapalım teknolojinin getirdikleri yanında sanat eseri gibi motorları götürüyor.
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Onno » 09 Şub 2010, 08:59

Mustang her zaman güzel tema oluşturuyor... Ellerine sağlık :good2:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 09 Şub 2010, 12:25

Koleksiyoner olup da, Mustang sevmeyen varmıdır acaba...
Çok hızlı bir giriş yapmışsın Güney. Modellerin beni benden aldı gerçekten. :nazar:
Senin "merhaba" konularının bitmemesi dileğiyle... :good2:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 134
Toplam Model Sayısı: 134
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

Re: garajımdaki mustangler...(20. model!)

İletiYazar: chrono » 22 Haz 2010, 21:27

evet arkadaşlar 2 haftadır bekliyorum ancak hala gelmedi...
pttnin sitesine göre istanbul kargo işleme merkezinde. kalan 19 model saygıyla onu bekliyor.çünkü mustangin kült modellerinden.
çok beğendiğim bir denzel washington filminde kısa bir sahnesi de olmuştu....
en geç cumaya kadar elimde olur diye bekliyorum.
heyecanlı bekleyiş garajda devam ediyor:)
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Re: garajımdaki mustangler...20. modele ulaşıldı!

İletiYazar: chrono » 08 Tem 2010, 14:17

evet arkadaşlar huzurunuzda uzun zamandır beklediğim(40 gün civarı) 20. modelim ile karşınızdayım.1966 gt350 h lane üretimi
koleksiyonumun başından beri hayalini kurduğum bir modeldi.2. eli bulmak gerçekten sıkıntılı bir model, benim aldığım model de ufak bir kusur var ama ne yapalım buna da şükür(gt 350h yerine gt350 yazıyor.) bu siyah modellerinde çoğunda olan bir eksiklik umarım h'li versiyonuna da kavuşurum bir gün.
işte 20. modelim;
Resim
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Sonraki

KLASİK MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir