BMW 320İ - JÖRG OBERMOSER - DRM 1977

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

BMW 320İ - JÖRG OBERMOSER - DRM 1977

İletiYazar: bilobek » 01 Şub 2010, 23:32

Merhaba abilerim arkadaşlarım;

Bu modeli alalı 3 yada 4 ay olmuştur ilk günlerde kutusundan dair çıkarmadım taşınma işleri vardı çünkü bu sabah baktımki hava güneşli modeli çıkartıp bir kaç foto çekiyim dedim...

Model MC üretimli 1/18 ölçeğinde 1977 model 320i modelinin drm versiyonu pilotu Jörg Obermoser adlı bir alman formula yarışçısı , yarışlara 1971 yılında formula 3 ile başlayıp 1972 de ford eskort yarış katogerisinde 4. olan pilot 1973 yılında tekrar ford eskort drm yarışlarında başarışını devam ettiriyor ve 1974 yılında bmw nin düzenlediği drm yarışlarına giriyor ve başarısını bmw markasındada gösteriyor ve bu böyle 1978 kadar devam ediyor..

Bu modeli bayağıdır istiyordum özellikle turuncu renkisini bir ara 43 ölçeğinden alcaktım hatta fakat sonra 1/18 olarak tekrardan üretilince bende bir gidip baktım hoşumada gitti ve koleksiyonuma eklemek istedim dekalli olması beni biraz düşündürdü fakat vitrinde tek başına bile harika duruyor..

modelin + yanları : motor detayı çok iyi işlenmiş , koltuğun süet deri tarzında olması , yarış kemerlerinin çok gerçekçi olması , arkada yangın ekipmanlarının oluşu , kaputun ve bagaj kısmısın tamamem çıkabilmesi.......

modelin - yanları : ön ızgara biraz can sıkıcı :think: , aa modellerine göre çok kaba , arka stoplar , kapıların fazla gevşek olması sadece bendemi bilmiyorum ama azda olsa sallanıyor... ama yinede bmw dekal koleksiyonuna çok yakışan bir model olarak düşünüyorum.. Hazır burak abi yol versiyonu paylşmışken bende pist versiyonun paylaşıyım dedim buyrun..........

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

saygı sevgi.. :sapka:
Resim

mesaj için bilobek teşekkür aldı- 4:
///Okan, ali çaglar, BuRaK-B, Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

Re: BMW 320İ - JÖRG OBERMOSER - DRM 1977

İletiYazar: ///Okan » 02 Şub 2010, 00:01

Süpersin Bilal.Efsaneler yanyana süper durmuş.Ama uzun bir zaman dilimide geçse yarış araçlarına geçmeyeceğim sanırsam. :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 02 Şub 2010, 00:33

Öncelikle fotolar için ellerine sağlık kardeşim :drinksb: Bombaları yavaş yavaş bırakacaksın anlaşılan çok hoş bir model diğerlerinide görmeyi bekiyorum dörtgözle iyi seyirler kardeşim. :drinksb: :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 02 Şub 2010, 01:29

Offf...!
Model bir yana bu kalitede benim fotolarımı çeksen ben bile kendimi tanıyamam.Ellerine sağlık.
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: srht » 02 Şub 2010, 05:19

Budur!Son foto beni benden aldı doğrusu.Şu anda 600 Pullman'dan sonra en çok istediğim 2 model yanyana duruyor.2'si de tema dışı ama çok hoşuma gidiyor yarış aabası olmalarından ötürü.
Güzel günlerde sergilemen dileğiyle.Bence canın hiç sıkılmasın eksi yönlerine;artı yönleri fazlasıyla kapatır diye düşünüyorum. :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 02 Şub 2010, 05:31

Bilal ellerine sağlık. En güzel olanını seçmişsin, kutluyorum. Son fotoğrafa bende bittim :good2:
Keyifle seyret... :nazar:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 02 Şub 2010, 20:22

///Okan yazdı:Süpersin Bilal.Efsaneler yanyana süper durmuş.Ama uzun bir zaman dilimide geçse yarış araçlarına geçmeyeceğim sanırsam. :smile:

saol kardeşim , benimde temama nadir karıştı şu pist versiyonlar sadece 2 adet var ama bak 2.li 2li güzel duruyorlar mesela e30 watson la cecetto , 3.0 csi ile 3.0 csl drm , e21 yol ile pist , 500 sec ile pist versiyonu falan çok güzel duruyor..yorum için teşekkürler okan..

Ahmet yazdı:Öncelikle fotolar için ellerine sağlık kardeşim :drinksb: Bombaları yavaş yavaş bırakacaksın anlaşılan çok hoş bir model diğerlerinide görmeyi bekiyorum dörtgözle iyi seyirler kardeşim. :drinksb: :nazar:

valla ahmet abi pek bi bomba yok ya vakit buldukça eklemek istedim fotolar çok net oldu güzenş ışığından olsa gerek çok teşekkürler ahmet abi :smile:

mustafacelebi yazdı:Offf...!
Model bir yana bu kalitede benim fotolarımı çeksen ben bile kendimi tanıyamam.Ellerine sağlık.

:grin: :grin: çok sağol mustafa abi....
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 02 Şub 2010, 21:41

Çok güzel yapmış gerçekten MC bu modeli,hayırlı olsun kardeşim. :smile:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: DTR » 02 Şub 2010, 23:57

şahane bir model bilal güle güle izle.
Resim
Kullanıcı avatarı
DTR
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Derya
1/18 Model Sayısı: 178
1/24 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 11
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 197
Rep Puani: 796
DTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 03 Şub 2010, 00:30

Bilal süper model, fotograflar harika olmuş eline sağlık :foto: :bravo:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 03 Şub 2010, 07:18

Bilal fotoğrafllara çok güzel eklemeler yapmışsın. Bu tip farklılıklarla paylaşım yapman, öncelikle tebrik edilecek bir sonuç vermiş. :good2: Modelin "-" leri için yazdıkların, genelde her Minichamps BMW'sinde var ama, Minichamps'in "minyatür modelcilik" kalitesi gene de bir başka. "+" lara bence jantları da eklemeliydin; gerçekten bu halini vermesi zahmetli bir jant örneği. Çünkü çember krom, kollar aluminyum gri, bijon da altın rengi (bijon çıkabiliyor) ve tüm bu zahmetli uğraş kusursuz güzeliği ortaya çıkartıyor... Bu arada model paylaşımı yaparken, araçları iskeleye kaldırma fikrini benden çalman da :knuppel: gözümden kaçmadı. :laughing: Şaka tabi ki; emek sarfederek yaptığın paylaşımlar için, içten bir tebriği hakettiğin gibi bilinçli/mantıklı model alımı yaparak ilerlemen, çok güzel bir tema meydana getirdi. Tebrikler kardeşim... :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: srht » 04 Şub 2010, 06:33

gearbox yazdı:"+" lara bence jantları da eklemeliydin; gerçekten bu halini vermesi zahmetli bir jant örneği. Çünkü çember krom, kollar aluminyum gri, bijon da altın rengi (bijon çıkabiliyor) ve tüm bu zahmetli uğraş kusursuz güzeliği ortaya çıkartıyor...

Abi aklımdan geçen şeyleri yazmışsın resmen.MC'ın E21'lerini sevmemin asıl nedeni de bu jant detayı.ART'larda da en çok sevdiğim parçaları keza yine jantları.Hatta sırf bu jant sevdası yüzünden 3-4 ay içinde kısmetse(şayet bulabilirsem de) AA BMW 3.0 CSL alıcam.:)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 05 Şub 2010, 00:41

srht yazdı:Budur!Son foto beni benden aldı doğrusu.Şu anda 600 Pullman'dan sonra en çok istediğim 2 model yanyana duruyor.2'si de tema dışı ama çok hoşuma gidiyor yarış aabası olmalarından ötürü.
Güzel günlerde sergilemen dileğiyle.Bence canın hiç sıkılmasın eksi yönlerine;artı yönleri fazlasıyla kapatır diye düşünüyorum. :nazar:

çok teşekkürler kesinlikle tavsiye ederim...

BuRaK-B yazdı:Bilal ellerine sağlık. En güzel olanını seçmişsin, kutluyorum. Son fotoğrafa bende bittim :good2:
Keyifle seyret... :nazar:

çok teşekkürler abicim..

MAKOSHARK yazdı:Çok güzel yapmış gerçekten MC bu modeli,hayırlı olsun kardeşim. :smile:

sağol deniz abi...

DTR yazdı:şahane bir model bilal güle güle izle.

teşekkürker deniz abi...

Desolator yazdı:Bilal süper model, fotograflar harika olmuş eline sağlık :foto: :bravo:

sinan abiii :) teşekkürler...

Ali SAMANGÜL yazdı:Bilal kardeşim;
Hayırlı olsun çok çılgın bir model.İyi günlerde seyirle.

teşekkürler ali abi.....

gearbox yazdı:Bilal fotoğrafllara çok güzel eklemeler yapmışsın. Bu tip farklılıklarla paylaşım yapman, öncelikle tebrik edilecek bir sonuç vermiş. :good2: Modelin "-" leri için yazdıkların, genelde her Minichamps BMW'sinde var ama, Minichamps'in "minyatür modelcilik" kalitesi gene de bir başka. "+" lara bence jantları da eklemeliydin; gerçekten bu halini vermesi zahmetli bir jant örneği. Çünkü çember krom, kollar aluminyum gri, bijon da altın rengi (bijon çıkabiliyor) ve tüm bu zahmetli uğraş kusursuz güzeliği ortaya çıkartıyor... Bu arada model paylaşımı yaparken, araçları iskeleye kaldırma fikrini benden çalman da :knuppel: gözümden kaçmadı. :laughing: Şaka tabi ki; emek sarfederek yaptığın paylaşımlar için, içten bir tebriği hakettiğin gibi bilinçli/mantıklı model alımı yaparak ilerlemen, çok güzel bir tema meydana getirdi. Tebrikler kardeşim... :+1:

gzl yorumun için teşekkürler abicim tema iyiye gidiyor :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir