Mini Countryman

Mini Countryman

İletiYazar: Ahmet » 31 Oca 2010, 19:13

Mini, aileye dördüncü bir model ekleyerek, değişmez Mini algısına yeni bir boyut daha kazandırıyor. Orijinal bir Crossover olan Mini Countryman, klasik Mini konseptiyle modern Spor Aktivite Aracı (SAV) arasında köprü kurarak dahice bir geçiş sağlıyor. Şehir içi hareketliliğin sürekli değişen gereksinimlerine uygun ve gelişmiş imkanlara sahip Mini Countryman, Mini'ye özgü eşsiz sürüş keyfini daha fazla alan ve esneklik isteyen yeni bir hedef kitleye sunuyor. Mini modellerinin arasında ilk kez dört kapıya ve geniş açılan bagaja sahip olan Mini Countryman, çok yönlü kullanıma izin verecek şekilde çok daha fazla alan özgürlüğü, yükseltilmiş oturma pozisyonu ve optimize edilmiş sürüş konforu sunuyor. Yolcuların araçla tam uyumunun sağlanması, Mini'ye özgü o tipik sürüş deneyiminin yaşanmasını sağlıyor. Aynı zamanda Mini Countryman, yine Mini'nin karakteristik özelliği olan go-kart hissini korurken, gerçek Mini tutkunlarına ilave bir özellik olarak opsiyonel Mini ALL4 dört tekerlekten çekiş sistemini sunuyor. Özetle; Mini Countryman, tasarım, üstün kalite, yol tutuş, verimlilik ve kişiselleştirme yönünden markanın tüm karakteristik özelliklerini, yeni ve büyüleyici bir biçimde sunuyor.alıntıdır..

Açıklamadan sonra bir kaç kelimede benden olsun.Biliyorum Mini yayınlaya yayınlaya "yeter be Ahmet artık" duygusu uyandırıyorum :lol: Ama bu modelide paylaşmadan geçemeyeceğim geçenlerde yayınladığım Beachcomber konseptiyle benzer bir yapıya sahip Countryman bence çok şık bir araç olmuş.Her ne kadar Mini 2 kapılı ve kült bir ikon olsada bu ikon ilk kez Clubman modeliyle değişime uğramıştı ve sonuçta çok hoş bir araç ortaya çıkmıştı.Countryman modelide bu izden giderek Mini aliesinin 4. Üyesi oldu.Countryman beni çok etkiledi açıkçası ve sizlerinde fikirlerini merak etmekteyim.Ümidim yakın zamanda modelininde çıkması yönünde hadi Kyosho :angel: .İşte yeni yıldız Countryman .... :nazar:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

görseller alıntıdır...
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 30
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

Re: Mini Countryman

İletiYazar: malikaltindis » 31 Oca 2010, 21:15

clubmandan güzel olmuş en azından
Resim
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: galengo » 01 Şub 2010, 00:50

Bu araçla miniden tamamen soğudum.Çok merak ediyorum acaba daha saçma bi tasarım yapacaklar mı ? Bmw'nin son yaptığı araçlar da ayrı bir dert.7 Serisi ile X6 yı aynı kazana koyup kaynatmışlar ortaya X1 çıkmış.Yeni 3 serisini ne kılıfa sokacaklar çok merak ediyorum.Ve de bence Mini'nin tasarımcısı da istifa etmeli...
Cooper ile büyük bir çıkış yakaladı,sonra Clubman çıktı sonra da bu araç.Çok merak ediyorum kim alacak bu aracı ? Tamam hayranları vardır mutlaka ama eskisine göre inanılmaz bir düşüş sergiledi Mini.Ön farlar yiyecekmiş gibi bakıyor,arkası da aceleye gelmiş daha bir şey saçmalayamamışlar...
Resim
Kullanıcı avatarı
galengo
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Tolga
1/18 Model Sayısı: 87
1/43 Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 80
galengo rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 01 Şub 2010, 01:00

Bu aracı bilmiyorumda ne X1, ne X6 nede F02 kötü bir tasarım.X6 suv camiasında yeni bir devrimdi zaten ve ne kadar beğenmeyende çıksa ilk başta araç bir harika olduğu kesin.F02 ise alışılmadık olduğu için başta biraz sevilmedi ama heybetli duruşu vs bana tam bir baba patron arabası olarak geliyor.Gelelim X1 e; X3 gibi saçma bir tasarımın yerini küçük SUV olarak x1 çıkartan BMW bence çok akıllıca bir hareket yaptı.X3 ne tam nede küçük sınıf bir SUVdu bence üretimin durması gerekiyor.X1,X5,X6 bu seri şimdilik süper kim ne derse desin.Eğer ortada kötü bir tasarım arıyorsanız oda 5 serisi GT dir.Söyledikleriniz değil.
Resim

mesaj için ///Okan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ahmet
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 01 Şub 2010, 01:02

malikaltindis yazdı:clubmandan güzel olmuş en azından

Ben hala o arabaya bi anlam veremiyorum zaten ne akla hizmet yaptılar bu süper ama. :smile:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 01 Şub 2010, 01:31

galengo yazdı:Bu araçla miniden tamamen soğudum.Çok merak ediyorum acaba daha saçma bi tasarım yapacaklar mı ? Bmw'nin son yaptığı araçlar da ayrı bir dert.7 Serisi ile X6 yı aynı kazana koyup kaynatmışlar ortaya X1 çıkmış.Yeni 3 serisini ne kılıfa sokacaklar çok merak ediyorum.Ve de bence Mini'nin tasarımcısı da istifa etmeli...
Cooper ile büyük bir çıkış yakaladı,sonra Clubman çıktı sonra da bu araç.Çok merak ediyorum kim alacak bu aracı ? Tamam hayranları vardır mutlaka ama eskisine göre inanılmaz bir düşüş sergiledi Mini.Ön farlar yiyecekmiş gibi bakıyor,arkası da aceleye gelmiş daha bir şey saçmalayamamışlar...

Bana göre otomobil dünyası yavaş yavaş ucubelerle dolarken Mini nin bu tasarımı o kadar da sert eleştiriyi haketmiyor tabi kişisel görüşlere saygım sonsuz ama bir kaç nokta dikkatimi çekti.Clubman in nostaljik bir araç olduğunu yeniden üretim nedeninide daha önce açıklamıştım.Ayrıca Mini satışları konusunda bilemiyorum ama ben sokaklara baktığımda R50 ve R53 kasadan çok R56 kasa görmekteyim buda satışların düşüşten çok artış yaşadığının kanıtıdır .... :nod:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: galengo » 01 Şub 2010, 01:39

Ahmet yazdı:
galengo yazdı:Bu araçla miniden tamamen soğudum.Çok merak ediyorum acaba daha saçma bi tasarım yapacaklar mı ? Bmw'nin son yaptığı araçlar da ayrı bir dert.7 Serisi ile X6 yı aynı kazana koyup kaynatmışlar ortaya X1 çıkmış.Yeni 3 serisini ne kılıfa sokacaklar çok merak ediyorum.Ve de bence Mini'nin tasarımcısı da istifa etmeli...

Bana göre otomobil dünyası yavaş yavaş ucubelerle dolarken Mini nin bu tasarımı o kadar da sert eleştiriyi haketmiyor tabi kişisel görüşlere saygım sonsuz ama bir kaç nokta dikkatimi çekti.Clubman in nostaljik bir araç olduğunu yeniden üretim nedeninide daha önce açıklamıştım.Ayrıca Mini satışları konusunda bilemiyorum ama ben sokaklara baktığımda R50 ve R53 kasadan çok R56 kasa görmekteyim buda satışların düşüşten çok artış yaşadığının kanıtıdır .... :nod:

Ben Cooper'ın satışlarını değil,genel anlamda Mini'nin satışlarını kasdettim.Cooper dışında arabası yok da dedim.Clubman ve bu araç acaba kaç tane satılacak çok merak ediyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
galengo
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Tolga
1/18 Model Sayısı: 87
1/43 Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 80
galengo rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 01 Şub 2010, 01:46

galengo yazdı:
Ahmet yazdı:

Ben Cooper'ın satışlarını değil,genel anlamda Mini'nin satışlarını kasdettim.Cooper dışında arabası yok da dedim.Clubman ve bu araç acaba kaç tane satılacak çok merak ediyorum.

Zaten benimde kastım genel mahiyetti(ONE-COOPER-COOPER S-CLUBMAN-CLUBMAN S-C.CABRİO-C.CABRİO S) bakalım hep birlikte göreceğiz bu modelin başarısını... Türkiye de ve dünyada onca model usulca satıştan çekilirken...
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: keremgurel » 01 Şub 2010, 01:59

Otomobil dünyası günümüz piyasa ekonomisine kurban ediliyor.
Çok yazık..
(bu konuda çok muhafazakarım üzgünüm :wondering: )
Resim
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL
Rep Puani: 483
keremgurel rep puani yokkeremgurel rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 01 Şub 2010, 07:58

Burada çok güldüren yorumlar okudum; Allah da sizi güldürsün, çok keyifliydi... :smile7:

Bu aracı da tasarlarken, bir Mini olduğu unutulmamış ve başarıyı yakaldığı konseptini bir Cross konseptine oturtmuşlar. Yeni bir aracı piyasaya sunmadan önce -ki milyon dolarlar harcanarak yeni bir platform ve araç oluşturuluyor- malum ciddi araştırmalar yapılır ve alıcılarının/talepkarlarının olmadığını bilerek böyle bir aracı üretmiş olacaklarını hiç sanmıyorum. Özellikle bu konseptte bir çok araç -özellikle bazı kırma Japon'lar- Amerika'da çok büyük satış başarıları yakaladı ve Amerika'daki plaj sporları kültürüne bire bir hizmet edecek bir araç; üstelik MİNİ! İşte bu fikir bile sadece orada bile hedeeflediği toplam başarıyı sağlayacaktır. Özellikle Amerika'da "Hobi Aracı" sınıfının talepkarı çok fazla! Zaten bize konsept olarak ters gelen ve tüm ucube olarak adlandırdığımız araçların tamamı, Amerika pazarının ihtiyaçlarına göre oluşturuluyor; spor otomobile arazi aracı şasisi isteği de onlara ait ve X6 bunun meyvelerinden biri zaten. Keza luxury segmentte (S Serisi) bir arazi aracı taklidi/kırması fikri de onların pazarı için yapıldı ve bu meyvenin tadı da epey acı oldu; adı da Mercedes R Serisi... Çok lüks ve saygı duylacak kaliteye sahip ama beyaz eşyadan ilham alınmış bir görsele sahip... :tease1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 01 Şub 2010, 12:41

Clubman tam anlamıyla bir facia idi.Ben o parayı vereceğime Fiorino alırım daha iyi.

Ama bu kasa çok şık olmuş.Bence tutar..
Sağol Ahmet.
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İLGİ DUYDUĞUNUZ ARAÇLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir