MERCEDES-BENZ E-KLASSE (W212) ŞİMDİ DE MAISTO'DAN...

Yetkili: sui_cast, DC Haber

MERCEDES-BENZ E-KLASSE (W212) ŞİMDİ DE MAISTO'DAN...

İletiYazar: BuRaK-B » 27 Arl 2009, 03:10

Üretimine geçilip piyasaya sürülmüş olan bu modeli beğeninize sunarım. İt dirseği kapı sistemi kullanılmamasına rağmen arka kapıları açılmıyor olması büyük dezavantaj olsada genel kalıp görünümüyle fiyatına göre ideal bir model bence. Mercedes-Benz tutkunlarına selamlar...

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
oguzhandincel
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Re: MERCEDES-BENZ E-KLASSE (W212) ŞİMDİ DE MAISTO'DAN...

İletiYazar: malikaltindis » 27 Arl 2009, 03:18

basko bir konuda da okumustum;it dirsegi kapi nasil oluyor acaba?
Resim
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 27 Arl 2009, 03:44

malikaltindis yazdı:basko bir konuda da okumustum;it dirsegi kapi nasil oluyor acaba?
Malik kelimelerle ifade edemedim; fotoğraflardan anlarsın umarım. Kapı açılma mekanizması diyeyim kısaca :wink1:

İt dirseği olan:
Resim

Menteşeli olan:
Resim
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 27 Arl 2009, 03:45

Maistoya göre gerçekten kaliteli bir üretim olmuş.Teşekkürler Ahmet kardeşim :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 27 Arl 2009, 04:01

MAKOSHARK yazdı:...Teşekkürler Ahmet kardeşim...
:lol:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Ahmet » 27 Arl 2009, 04:57

MAKOSHARK yazdı:Maistoya göre gerçekten kaliteli bir üretim olmuş.Teşekkürler Ahmet kardeşim :smile:

:lol: :angel:

Vallahi Burak abicim yine bir bomba bulmuşsun beni strese sokuyorsun abicim haberciliğimi sorgulamaya başladım. :lol: :lol: :lol:

Şaka bir yana gerçekten Maisto hoş bir model üretmiş paylaşım için teşekkürler abicim.. :celeb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 27 Arl 2009, 05:40

Ben modeli gördüm. Buradaki fotolarda iyi olsa da maistonun diğer mercedes modellerine göre çok kötü. Özellikle cls falan 4 kapı açılırken bunu neden böyle yaptılar anlamadım. Minichamp'a ucuz bir alternatif olabilir belki ama tatminkar bir model değil. Hele Türkiye'de bunu 90 TL! gibi bir fiyata satacaklarını düşünürsek...
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 27 Arl 2009, 06:29

kdeniz yazdı:Ben modeli gördüm. Buradaki fotolarda iyi olsa da maistonun diğer mercedes modellerine göre çok kötü. Özellikle cls falan 4 kapı açılırken bunu neden böyle yaptılar anlamadım. Minichamp'a ucuz bir alternatif olabilir belki ama tatminkar bir model değil. Hele Türkiye'de bunu 90 TL! gibi bir fiyata satacaklarını düşünürsek...

%100 olarak katılmamak elde değil! :lol: w220'yi daha yeni paylaşan arkadaşımızın (isim aklıma gelmedi özür dilerim :blush: ) paylaştığı biri gümüş diğeri siyah iki Mercedes de Maisto, bu da (!) Maisto... Ama sadece farlarını incelemek bile, aradaki kalite farkını göstermeye yeter... Masito'nun yıllar önce ürettiği Porsche'ler ve Mercedes'ler Aa'dan sadece ufak nüanslarla ayrılıyordu. Ama bugün -el değiştirdiği için- üretimleri Welly'nin tam tersi yönünde ilerliyor; git gide üretimlerini bozuyor. W220'nin farlarının, tampon ve panel birleşim yerlerinin, jantlarının simetrisindeki uyumun yanından bile geçemeyecek evsafta bir üretim olmuş bu E serisi...

Burak, eğer beğenmediğim halde "süper model" deseydim, bu ciddi bir samimiyetsizlik sorunu anlamına gelirdi. Biryerde buluşup konuşuyor olsaydık da, zaten bu yorumları birbirimize rahatlıkla yapabilirdik. Ama yazılı oalrak, sanal ortamda arşiv niteliğinde bu yazdıklarımız saklandığı için bu açıklamayı da yazmak ihtiyacı hissettim; yoksa demek istediğimi ne kadar iyi anladığını zaten çok iyi biliyorum kardeşim. Eğer gerçekten 90TL'lar seviyesinde satılıyor da; ikinci el kutulu sorunsuz Aa yapımı bir 190 E'nin de 100TL'ya satıldığı göz önünde bulundurursak, bu Maisto'yu alana hayılrlı olsun demekten başka diyecek bir söz kalmıyor!

Bu arada, haber paylaşımlarını hep sevgili Ahmet'den aldığımız için, ben de az daha Ahmet yazıyordum. :smile7: Sevgiler...
En son Kenan Şavklı tarafından, 28 Arl 2009, 01:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 27 Arl 2009, 14:21

Maisto'nun Türkiye fiyatları maalesef çok pahalı hemde gereksiz abartı fiyatlarla. Resimlerden model çok güzel kalıplanmış gibi duruyor oysaki. Türkiye için olmasa da Avrupa veya Amerika pazarı için 23$'a Minichamps'a rakip ucuz bir üretim olmuş. Arka kapı açılmama olayına bende anlam veremedim sanki aceleye gelmiş bir model; ama dediğim gibi fotoğraflarda güzel görünüyor (AA Mustang GT bile farklı görünüyorsa artık bu fotoğraf işine güvenmeyeceğim bir daha :smile: )

Kenan bu arada Maisto için söylenenlerin çoğu bence Minichamps üretimi olanlar içinde söylenmeli. Menteşeli kapı örneğini verdiğim model bendeki Minichamps E Serisi (W212); torpido ile kapı kasası arasındaki boşluğa bak, çok komik :lol:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Rallyci » 27 Arl 2009, 15:09

Maisto eskisi gibi üretimler yapmıyor bu iki anlamda benim ilk diecast modelim maisto 325i98 yılında almıştım özellikel bazı detaylrı o yılalra göre çok çok üst seviyede eksileri de yok değil.o yıllardan bugüne kadar bazı modlelrde çok büyük farkalr olmasada iyileştirmeler yaşandı hal da devam ediyor.
şimdilerde maisto amerikan modellerde braz daha başarı gösteriyor gibi geliyor bu güncel modelelrde Kenan a katlıyorum firma ambalaj ve kaliteyi yeniledi ama gerçktenbüyük şeyleri göz ardı ediyor biraz göz boyamak gibi şeyler yapyor aynı şey masito m5 te de yaşandı.
Maisto ürünelri genelde welly de de mevcut ve fiyat farkalrı son dönemlerde 2 katına çıktı pro rodz serisi fiyatlrıile aynı oaln normal seride değişen hiç birşeyde olmadı diseksiz kapı bazen pimsiz farlar(bazen tabi) biraz göz boyadı welly e karşı üstün duruma sokarken özellikle bu senda nmodllerde ön yan camalrın açık ve metal kısmın çok kaba olması eski modelelride böyleydi (inatla bu çirkinlği sürdürüyor)
modelin cam gövde sınırına diyecek şey gerçekten yazık motormax seviyesine iniyorki motormax bile şimdilerde sınırı son modlelrle birlikte sıfırladı
MAistoyu ülkemize getiren tek bir distribütor var adı zaten kutualrda yazar fiyatın ne den buakdar kbarık lduğunu düşünüyorudma yurtdışında masito seviyesidneki üreticiler aynı düzeydeyken ülkemizdefiyat emsalleirnin 2 katı dumunda ve bence haketmiyor.
yalnız fiyatını belirleyen burada satıcılar değil. BU ürünlerin toptan geliş fiyatlarnı iyi de bilyorum bu ,işinde içindeyimb uyüzden bileek söylüyorum welly perkanede fiyatın bile üstünde gelişi var 90 tl ye satnmak pek bir kar bile sağlamıyor ama bu parayı9 hakediyormu hayır şu önemli m5 yada bu model 90 tl verip2. 90 dan kurtulmak vitrinde yılalrc durupta verceği zevkten çok çok önemli eğer model gerçekten bir kaç ödenli detayı aşabilseydi gerçekten verile nparalara değerdi cls gibi 4 kapı açılması yan camların durumu ve farlarda az oyanam gerçekten ortaya 90 tl i hakedecek bir ürünü çıkarırdı plastik aksam kaltesi eskisinden çok daha iyi durumda çünkü boya kaliteside öyle ve unutmadan çam çerçecvelerinn iten yapılmış olması önemli . ama şun u diyorum ilerisi için ne olur ilmem stratejierini değiştirilerse farklı da e 39u uamraım üretmez gerçekten üzülürüm
Resim
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 25 Oca 2010, 01:17

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 7990
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Onno » 25 Oca 2010, 01:38

Maisto güzel bir modeli baz almış ama Birol'e katılmadan edemeyeceğim.Gerçekten amerikan araçlarında maisto daha iyi. Aldığım ve sizlerle paylaştıgım 1/18 camaro z28 farkı gösteriyor sanırım. Elbette süper ötesi demiyorum ama kokpit ve ön panjur dahi etkileşimli.
:good2:
Ahmetcim ellerine sağlık paylaşımın ile fikir ortamı yarattık ve bilgilendik :bb:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: AgREgA » 25 Oca 2010, 02:19

ilk başta fotoğraflara bakınca heveslendim. . hatta arkda kapıların açılmayıp motorunda bence berbat derecede detaylandırılmasını bile sineye çekmeyi düşündüm ama yorumları okuyunca direk U dönüşü yapıp vaz geçtim. . özellikle fiyatını göz önüne alırsak biraz daha dişimizi sıkıp çok daha iyi bir model alınır diye düşünüyorum. . Burak çok teşekkürler bu tanıtım için. . feci halde faydası oldu. . (benim ne zaman 1/18 ölçekte Mercedes'im olacak yaaa :sad1: )
Resim
Kullanıcı avatarı
AgREgA
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Hakan
1/18 Model Sayısı: 26
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
1/72 Model Sayısı: 5