SATIŞTA! 1/18 Norev Mercedes 560 SEL ve DİĞER YENİ NOREV'LER

Yetkili: sui_cast, DC Haber

Re: SATIŞTA! 1/18 Norev Mercedes 560 SEL ve DİĞER YENİ NOREV'LER

İletiYazar: Kenan Şavklı » 20 Oca 2010, 01:55

gokhan derli yazdı:Kenan öncelikle haber için çok teşekkürler. Fakat ben Mercedes'in arka çamurluk ağızlarında bir gariplik sezdim. Arkadan görünüm de öyle. Bakınca sanki bir 'S'Klas değil de 190 E sınıfında bir otombil gibi duruyor. Biraz dar olmuş sanki..

Gökhan abi ben teşekkür ederim ve geç cevabım için kusura bakma. İşin iyi yanı da, aynı fikirdeyiz ve ben de bu yeni çıkan modelin handikapları yüzünden, bir klasik Mercedes biriktiren modelci olarak yeni çıkışına sevinemedim maalesef ve konunun başından beridir de modelin maalesef eksiklerini irdelemek zorunda kaldım.

Aa'ın klasik modelleri bir bir üretmesi müthiş bir çıkış trendi yarattığı için, diğer markalar da, bundan nasibini almaya yelteniyorlar maalesef ve yüzlerine gözlerine bulaştırdıkları yetmiyormuş gibi, Aa'ın da epey bir süre bu modeli yapmasına engel oluyorlar; yani yapacağı varsa bile yapmıyor.

Şu da bir gerçek; model geldiğinde, özellikle ülkemizdeki Mercedes Benz'ciler tarafından -çaresizlikten- beğeniyle karşılanacak ve bol bol satılacak; altın rengi olan modeli -tüm handikaplara ve özellikle berbat lastik-jant uyumsuzluğuna rağmen- ben de düşünüyorum... Bu arada, mutlaka devamlı olumlu konuşacağız (yazacağız) diye bir kanun da yok! Kötü ise kötüdü, bu kadar basit. Ama neye göre kötü? Aa'a göre kötü; insan Aa Mercedes'lerden devam ederken aralarında sırıtacak olan bir modeli, zorunluluk yüzünden alması hoş değil sadece. Yoksa, büsbütün de kötü değil ama, bu görev Aa'a aitti...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 20 Oca 2010, 01:58

Emre ERBASAR yazdı:Ben Mercedes'lere bayıldım. En sevdiğim kasalardan...
Paylaşım için teşekkürler Kenan. :good2:

Evet Emre abim, kesinlikle en güzel Mercedes kasalarından ve en Türk'leşmiş kasalardan diye düşünüyorum ama keşke, en azından Aa'ın 500 SEC'i kadar olsaydı; yani Aa yapsaydı çok mutlu olacaktık...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: srht » 20 Oca 2010, 15:13

gearbox yazdı:

Şu da bir gerçek; model geldiğinde, özellikle ülkemizdeki Mercedes Benz'ciler tarafından -çaresizlikten- beğeniyle karşılanacak ve bol bol satılacak; altın rengi olan modeli -tüm handikaplara ve özellikle berbat lastik-jant uyumsuzluğuna rağmen- ben de düşünüyorum...

Valla abi fikirlerine saygılıyım ama benim de düşündüğüm bir model olmasına rağmen sadece AA 500SEC alıp bekliyeceğim.Açıkçası AA modelleri almaya başladığımdan beri Mercedes Benz'lerde özellikle AA'dan başkasının modellerine bakmamayı adet edinmeye başladım.Ve açıkçası da almış olduğum ilk 1:18 olan Revell 180'i de keşke almasaymışım diyorum AA'alara bakınca..O yüzden bunda da öyle bir düşünceye sahip olmamak için ya AA çıkarır;kısmetse alırım ya da almamayı düşünüyorum.İlla Mercedes Benz olacak diye de diğer güzel modellerin arasında oyuncak gibi durmasına gerek yok diye düşünüyorum.

Bu arada umarım yazdıklarım yanlış anlaşılmaya sebebiyet teşkil etmez;çünkü herkesin fikrine saygım sonsuz.Sadece bu araç için daha doğrusu AA ve Minichamps'ın modellerinden başka Mercedes Benz'ler arasında gerçekten fark var ne yazık ki.
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 21 Oca 2010, 01:35

srht yazdı:
gearbox yazdı:

Şu da bir gerçek; model geldiğinde, özellikle ülkemizdeki Mercedes Benz'ciler tarafından -çaresizlikten- beğeniyle karşılanacak ve bol bol satılacak; altın rengi olan modeli -tüm handikaplara ve özellikle berbat lastik-jant uyumsuzluğuna rağmen- ben de düşünüyorum...

Valla abi fikirlerine saygılıyım ama benim de düşündüğüm bir model olmasına rağmen sadece AA 500SEC alıp bekliyeceğim.Açıkçası AA modelleri almaya başladığımdan beri Mercedes Benz'lerde özellikle AA'dan başkasının modellerine bakmamayı adet edinmeye başladım.Ve açıkçası da almış olduğum ilk 1:18 olan Revell 180'i de keşke almasaymışım diyorum AA'alara bakınca..O yüzden bunda da öyle bir düşünceye sahip olmamak için ya AA çıkarır;kısmetse alırım ya da almamayı düşünüyorum.İlla Mercedes Benz olacak diye de diğer güzel modellerin arasında oyuncak gibi durmasına gerek yok diye düşünüyorum.

Bu arada umarım yazdıklarım yanlış anlaşılmaya sebebiyet teşkil etmez;çünkü herkesin fikrine saygım sonsuz.Sadece bu araç için daha doğrusu AA ve Minichamps'ın modellerinden başka Mercedes Benz'ler arasında gerçekten fark var ne yazık ki.

Serhat, demek istediklerini çok iyi anlıyorum ve demek istediğimi anlayabilmen de sevindirici. Bu yüzden yanlış anladığım birşey yok. Açık konuşmak gerekirse, bir bakıma da iyimser bakmaya yelteniyorum; yani gerçekten alacağımdan da değil; çünkü "ne olursa olsun bu model alınır" diyen abilerimin etkisindeyim biraz da ve emin de değilim almak hususunda... Ama bu modeli alacak olan, ya da almak isteyecek olan epey olacak. Gerçi Norev, düzenli ithalatı yapılmayan bir üretici ama... Umarım Aa, bu modelin nasıl yapılacağını ders verir mahiyette çıkartır ve 500 SEC'den de iyi yapar... Neyse, umudum W140'da (1991 - 1998 arası S kasa) ve O'nu Aa 'tan beklemekteyim...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: keremgurel » 21 Oca 2010, 01:43

Muhterem arkadaşlar Polyannavari bir hava yaratmak istemem ancak gelecek olan model için bu kadar parçalı bulutlu bir hava yaratmayalım bence.Modelin çeşitli sitelerdeki fotoğraflarını ayrıntısıyla incelediğimde eksilerine rağmen 500SEC'in yanında çok da sırıtmayacak bir yapıya ve gayet hoş işlenmiş bir iç bölüme sahip olduğunu gördüm.
Bence Mercedes S serisi gibi dünya otomobil tarihine damga vurmuş bir aracın her modeli en az AA kalitesinde üretilmeli ancak Norev de koyunun olmadığı yerde Abdurrahman Çelebilik yapacaktır diye umuyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL
Rep Puani: 483
keremgurel rep puani yokkeremgurel rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 22 Oca 2010, 18:44

Modelle ilgili inceleme bulmuşken eklemek istedim sanki burada biraz daha hoş duruyor :think:

:bb:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

yabancı kaynaktan alıntıdır..
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 22 Oca 2010, 19:22

nedense pek beğenmedim ama mercedes koleksiyonerleri için olmazsa olmaz bir parça o kesin ama satılırmı satılmazmı bilinmez tabi...e34 kasa 5 serisinin siyahına bayılıyorum cidden duruşu harika ama bu renkte çok yakışmış özellikle iç detayları ortaya çıkması çok güzel bi görüntü vermiş..o renk biraz zor bulunur gibi :smile: ..paylaşım ve görüşlerin için teşekkürler kenan abi..
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: srht » 22 Oca 2010, 22:45

Paylaşım için teşekkürler Ahmet.

Ön farlar;arka stoplar ve tekerlekler..Dediğim gibi bende birşeylerin eksik olduğu hissini uyandırıyor hâlen baktığımda.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 23 Oca 2010, 04:40

bilobek yazdı:nedense pek beğenmedim ama mercedes koleksiyonerleri için olmazsa olmaz bir parça o kesin ama satılırmı satılmazmı bilinmez tabi...e34 kasa 5 serisinin siyahına bayılıyorum cidden duruşu harika ama bu renkte çok yakışmış özellikle iç detayları ortaya çıkması çok güzel bi görüntü vermiş..o renk biraz zor bulunur gibi :smile: ..paylaşım ve görüşlerin için teşekkürler kenan abi..

Ben teşekkür ederim Bilal. Maalesef her yeni çıkan haberi bizleri mutlu etmiyor! Konunun başından beridir de değindiğim gibi; ben d ebeğenmedim bu modeli. Arka farları yerinde tutan tırnakların gölgeleri çok can sıkıcı ve Serhat'in de dediğin gibi lastikler olması gerektiği gibi değil. 500 SEC ile aynı platformda olan bu aracın, O'nun yanında layıkıyla yer alabilmesi için, en az O'nun kadar iyi üretilmiş olması gerekirdi...

srht yazdı:Paylaşım için teşekkürler Ahmet.

Ön farlar;arka stoplar ve tekerlekler..Dediğim gibi bende birşeylerin eksik olduğu hissini uyandırıyor hâlen baktığımda.

:celeb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Önceki

NOREV

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir