1:1 Volkswagen Beetle 1963 1200 (nam-ı diğer vosvos)

Kendinize Ait Olan 1/1 Araçlarınızı Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

Re: 1:1 Volkswagen Beetle 1963 1200 (nam-ı diğer vosvos)

İletiYazar: srht » 08 Oca 2010, 10:58

Resimler herşeyi anlatıyor zaten.60'lı yıllardaki Vosvos'ları daha çok seviyorum tasarım olarak.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 08 Oca 2010, 17:39

malikaltindis yazdı:Teşekkürler :)
BuRaK-B yazdı: :sad1: Hatırlatmayın bana eski Vosvosumu, ühüüü... :cry1:
Malik yıllar önce (tahmini 2 yıl) bu fotoğrafları VWClub'te görmüştüm ve bayılmıştım. Aracın gerçekten çok temiz ve çok güzelmiş, tekrardan sana geri dönmesine çok sevindim, manevi değeri olan birşeyin elinden uçup gitmesi kadar üzücü hiçbirşey yoktur. Keyifle ve ilk günkü hevesin bozulmadan sürmeni diliyorum.
Arka kelebek camları sonradan yaptırdın tahminimce, çok isabetli bir karar olmuş ama bulunması çok zordur nedense. Ama araç acilen beyaz yanak lastik istiyor. Güle güle kullan aracını, sayende eski anılarımı hatırladım. Paylaşım için çok teşekkürer, Admin'imiz de gördüğünde çok hoşuna gidecektir kesin :wink1:

Amerikadan dropped spindle (alçatmak için bir parça) siparişi verdim. 2.5 inç alçaltacağım o esnada beyaz yanak da taktıracağım,lastikler sökülmüşken.Arka kelebeklere gelince opsiyonel donanımda var,benim aracımda yoktu ama yerleri hazırdı.Bursaya sattığım abimiz almış takmış sağolsun yoksa bulmak gerçekten zor ve pahalı.İyi dileklerin için de teşekkür ederim.İnşallah yeniden voslanırsın diye de bir temenni de bulunayım :)
İleride 1:1koleksiyon yapabilirsem kesinlikle voslanırım ama şimdilik benim nazlım yetiyor, hatta fazlasını veriyor bana :smile: Klasik otomobil tutkum yüzünden uygun fiyat açısından Vosvos harika bir seçimdi benim için, ama masraflıdır nitekim (İstanbul trafiği için) Bunun haricinde çok keyifli bir araçtır gerçekten. Allah ömür verirse önümüzde uzun zaman var, bir gün dediğim gibi 1:1 koleksiyonu yapacak duruma gelirsem ilk önceliğim Mustang, sonrasında Vosvos vs. devam ederim. Keyifli sürüşler Allah kaza bela vermesin... :nazar:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 09 Oca 2010, 22:06

BuRaK-B yazdı:
malikaltindis yazdı:Teşekkürler :)
BuRaK-B yazdı: :sad1: Hatırlatmayın bana eski Vosvosumu, ühüüü... :cry1:
Malik yıllar önce (tahmini 2 yıl) bu fotoğrafları VWClub'te görmüştüm ve bayılmıştım. Aracın gerçekten çok temiz ve çok güzelmiş, tekrardan sana geri dönmesine çok sevindim, manevi değeri olan birşeyin elinden uçup gitmesi kadar üzücü hiçbirşey yoktur. Keyifle ve ilk günkü hevesin bozulmadan sürmeni diliyorum.
Arka kelebek camları sonradan yaptırdın tahminimce, çok isabetli bir karar olmuş ama bulunması çok zordur nedense. Ama araç acilen beyaz yanak lastik istiyor. Güle güle kullan aracını, sayende eski anılarımı hatırladım. Paylaşım için çok teşekkürer, Admin'imiz de gördüğünde çok hoşuna gidecektir kesin :wink1:

Amerikadan dropped spindle (alçatmak için bir parça) siparişi verdim. 2.5 inç alçaltacağım o esnada beyaz yanak da taktıracağım,lastikler sökülmüşken.Arka kelebeklere gelince opsiyonel donanımda var,benim aracımda yoktu ama yerleri hazırdı.Bursaya sattığım abimiz almış takmış sağolsun yoksa bulmak gerçekten zor ve pahalı.İyi dileklerin için de teşekkür ederim.İnşallah yeniden voslanırsın diye de bir temenni de bulunayım :)
İleride 1:1koleksiyon yapabilirsem kesinlikle voslanırım ama şimdilik benim nazlım yetiyor, hatta fazlasını veriyor bana :smile: Klasik otomobil tutkum yüzünden uygun fiyat açısından Vosvos harika bir seçimdi benim için, ama masraflıdır nitekim (İstanbul trafiği için) Bunun haricinde çok keyifli bir araçtır gerçekten. Allah ömür verirse önümüzde uzun zaman var, bir gün dediğim gibi 1:1 koleksiyonu yapacak duruma gelirsem ilk önceliğim Mustang, sonrasında Vosvos vs. devam ederim. Keyifli sürüşler Allah kaza bela vermesin... :nazar:

Umarım 1:1'lerimizin sayısı 1:18'lerimizin sayısını geçer :rock2:
Resim

mesaj için malikaltindis arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 10 Oca 2010, 04:18

trb yazdı:64 ünü sattığımızda kurban kestirecek olmuştuk, 6 volt elektrik sistemi , kalorifer olmayışı(yerine güya egzoz ısıtması vardı),durmadan çürümesi özelliklede ön kısımdan pedallerin olduğu yerden alt şasenin kesilmesi,ve daha bir sürü sıkıntı .valla seyretmek daha güzel

gerçekten bakımı biraz zor,özellikle ülkemiz koşullarında arabaların sokak aralarında Allah'a emanet bırakıldığını da göz önünde bulundurursak hepten çıkmaza giriyor.En çok çektiğim sıkıntı kapalı garaj sıkıntısı oldu bu arabada.Onu da kışları arkadaşın iş yerine koyuyorum vosu,en azından kar yağmur görmüyor.Geri kalan zamanlarda da evin bahçesine koyuyorum.

Vosuma kaç kez park halinde sürtüldüğünü inanın bilmiyorum.

Geri kalan saydıklarınız günlük kullanıp için diyorsanız tabiki sıkıntı ancak bu işi hobi olarak görüp,gerçekten merak duyduğunuzda sıkıntı değil de tam anlamı ile keyife dönüşüyor :dance2: ufak bir örnek vereyim mesela,aynayı ne kadar ayarlarsanız ayarların aynadan rahat göremezsiniz çünkü çok ufak,ben aynaya baktığımda bir şey göremeyince mutlu oluyorum. :dance5:
Resim
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: donis » 24 Ekm 2010, 13:40

paşayı bursada cemden hatırlıyorum...gerçekten mükemmel bir güzelliği var...kazasız belasız sürüşler dilerim...
Resim
Kullanıcı avatarı
donis
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Deniz KAMALI
1/18 Model Sayısı: 4
1/24 Model Sayısı: 38
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 100
1/87 Model Sayısı: 14
- / -- Model Sayısı: 19
Toplam Model Sayısı: 209
Rep Puani: 380
donis rep puani yokdonis rep puani yok

İletiYazar: Genckaptan » 24 Ekm 2010, 17:00

Çok Orjinal Bir Makine ;) Kazasız Belasız Seyahatler Dilerim.
Genckaptan
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Eran » 24 Ekm 2010, 19:27

Herkes gibi benim de ağzımın suları aktı araca, kocaman bi maşallah .. Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin, tekerini düz bastırsın ..

1/18 ile çekilmiş resim gerçekten çok güzel, çok ince bi fikir :lol: Beyaz yanak şart :)

:inlove:
Resim
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: canomen » 24 Ekm 2010, 21:46

Orjinalliğine sadık kalınmış,üretiminden bu yana motor dayanıklılığında ön planda olan yakışıklı bir klasik.Tebrik ederim :handshake: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
canomen
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Can
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 63
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 71
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 169
Rep Puani: 1110
canomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yok

İletiYazar: chrono » 24 Ekm 2010, 21:46

çok güzel ve diri bir vosvos...maşallah diyorum..
hemde pre67 kasa olması onu daha nadir ve değerli kılıyor ama gene de benim favorim 74:D
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 24 Ekm 2010, 22:15

Öncelikle aracı çok beğendiğimi ifade etmeliyim Malik... Ayrıca nerede ise 1 yıl önce açtığın (07.OCAK2010) konuyu kaçırdığım için çok üzüldüm gerçekten...
Açılır arka cam ise dönemin özel keyiflerinden... :smoke1:
Bu anlamlı paylaşım için teşekkür ederken, dikkatimden kaçmış bir olduğu için; kusuruma bakma diyorum Malik kardeşim... :f:

Meğer içimizde ve 1/1 neler yaşatıyormuşuz da haberimiz yokmuş... :lol:
Bu haftayı VW şenliği haftası ilan etmeme neden olan ve bayram havasında geçen paylaşımlarda çok özel anılar yaşatıldı...
Mutlaka takip etmişsindir ancak belki kaçırmışsındır diye düşünerek ilgili konulara yazdığım ve VW anılarımla dolu paylaşımlarımın linklerini veriyorum...
Okumanı dilerim... :handshake: :coffee:

:arrow: vosvos 1969 minichamps 1/18

:arrow: 1:1 volkswagen 1303 l 1974 l nam-ı diğer "zilli"

Tüm VW severlere ve hobidaşlarıma selamlarımla... :sapka: :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16911
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: donis » 24 Ekm 2010, 23:30

sayın admin bu haftanın vosvos şenliği haftası ilan edilmesi çok güzel...yukarıda yazmıştım paşayı bursaya satıldığı yıllardan biliyorum...çok güzel bir vosvostur...nazarlardan ırak..
Resim

mesaj için donis arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
donis
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Deniz KAMALI
1/18 Model Sayısı: 4
1/24 Model Sayısı: 38
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 100
1/87 Model Sayısı: 14
- / -- Model Sayısı: 19
Toplam Model Sayısı: 209
Rep Puani: 380
donis rep puani yokdonis rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 24 Ekm 2010, 23:36

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize :)

donis yazdı:paşayı bursada cemden hatırlıyorum...gerçekten mükemmel bir güzelliği var...kazasız belasız sürüşler dilerim...

Evet Cem Abi ye satmıştım ve ondan geri almıştı ailem :)
Resim

mesaj için malikaltindis arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 24 Ekm 2010, 23:46

Vosvos'un en güzel kasasının en güzel hali diye bir cümle kursam, ne kadar beğendiğimi yeterince ifade edebilir miyim bilmiyorum. İşte böyle renkler ve bu renklerin jantlarda da yer alması, pırıl pırıl kromlar, pırıl pırıl iç mekan. Maaşallah denesi mükemmel bir araç. Sattıktan sonra tekrar aynısına kavuşmanın keyfini yaşamadan bilmek mümkün olmasa gerek. Çok tebrikler Malik; maaşallah mükemmel bir klasik bu. İyi günlerde kullanın...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

ÖncekiSonraki

SİZİN 1/1' LERİNİZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir