GEARBOX'ES 1/18 BMW 3.0 CSL (1975) ART CAR...

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

GEARBOX'ES 1/18 BMW 3.0 CSL (1975) ART CAR...

İletiYazar: Kenan Şavklı » 05 Oca 2010, 07:49

Resim
Net'den alıntıdır...

Herkese selamlar...

Aslında bu paylaşımı; ardı ardına Art Car paylaşımı yapılmış bir vakitte yapmak niyetim yoktu ama, modelden ve hatta O'ndan da ziyade sunum kalitesini o kadar çok beğendim ki daha fazla sabredemedim... "Modeli edinmemde tek pay sahibi olan Burak abiye (Burakk) sonsuz teşekkürlerimi de sunmak isterim ayrıca."

Herşey yukarıdaki resmi gördükten sonra başladı... Normalde Art Car merakım yoktu ama, zaten aşığı olduğum yegane BMW modeli olan bu kasanın (3.0 CSL ve 3.5 CSL;1973-1976) harika renk tonlarına ve özel hatlı tasarımlarına bürünmüş olan hallerini görünce inanılmaz bir istek oldu ve kısmet şimdiyeymiş. Aslında henüz -sol taraftaki- F. Stella'm gelmedi ve her ikisini de beraber paylaşmayı düşünüyordum ama dediğim gibi dayanamadım; diğer modellerle olsa dahi, konusunu açmak istedim.

Bu arada "LAFI FAZLA UZATMAYAYIM" gibi bir argüman kullanmayacağım (kullanmadım da) çünkü, bunları yazmazsam, bu fotoğrafların -bana göre- hiçbir anlamı yok; sadece fotoları görüp, bu modeli edinmiş olduğumu bilmiş olmanızın da ne bana, ne de sizlere faydası yok... :celeb:

Resim

Resim

:cup1: Şampiyon'u o kadar güzel kutulamışlar ve o kadar güzel sunmuşlar ki; karton kutusu ayrı güzel, plaketi ve saydam akrilik kabı ayrı güzel... Ayrıca ürün, Art Car'ların tarihçesini, sanatçıları, yapım aşamalarını, 1/1'leri ve diğer Art Car çalışmalarını irdeleyen bir broşürle beraber geliyor ve o da kutu ile aynı renk ve desenlerde sunulmuş...

Resim

Resim

Resim

:cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1: :cup1:
Bu şampiyon bir Minichamps üretimi; oldukça eski bir üretim (kalıp) ve Minichamps'in çok uzun zamandır iyi ürünler ürettiğinin de bir kanıtı ama, maalesef -bu kasa için- Aa'ın kusursuz kalıp işçiliğini barındırmıyor. Bir Art Car olması, Aa gibi 1973 değil de 1976 (geniş, hava giriş-çıkışlı kasa) olması, daha kolay bulunabilen Aa'dan üstün kılan yanları aynı zamanda...

Resim

Resim

Resim

Aracın desenlendirilmesi gerçekten çok yaratıcı hatlar içeriyor. Kimi yerde gövdeyle paralel-akıcı, kimi yerde tamamen zıt çizgiler; hatta bulunduğu kısmı eğri dahi gösterebilen; baş döndüren güzellikteki çizgilere, birbirinden güzel renk tonları eşlik ediyor. Modele neresinden bakarsanız bakın, çok güzel bir panorama görüyorsunuz...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Modelin detaylarına eğilecek olursak; özellikle koltuğun kadife kaplamalı olması çok etkileyici geldi. Minichamps'in jant kalıplaması yine mükemmel... Jantın çemberi krom, kolları ise füme renkli ve göbekteki bijon altın rengi. Tüm bunlar, detaylı işçiliğin ve fazlaca harcanan zamanın bir göstergesi. :good2:

Daha önce paylaşmamış olduğum modelim olan, Aa yapımı 3.0 CSL #11 ile beraber foto paylaşmamak düşünülemezdi! Modelin paylaşımını bir "model üreticisi karşılaştırması"na dönüştürmek istemediğim için, Çok fazla detaylı karşılaştırma yapmadım ama; modelleme olarak (farklı gövdeler olsalar da) Aa'ın kalıp konusundaki profesyonelliği bambaşka! Farların tutunmasına yarayan çubukların, optiklere yansıması, boya konturlarının birbirne geçmesi gibi handikapları -meburen- önemsemiyorum ama; Aa'ın özellikle "ön bakışı" kesinlikle gerçeğine daha uygun. Minichamps, üretildiği döneme göre, yine de elinden geleni yapmış ve -bana göre- Aa ile yanyana sergilenmeyecek kadar da kötü değil.

Resim

Resim

Aa'ın modeli, 1973 model olan kasa. Minichamps'in üretimi ise, 1975-76 dönemindeki wide body tabir edilen; hava giriş çıkışlarının bulunduğu, daha heybetli, daha hırçın, daha gösterişli olan kasa... Bu solungaçlar ve daha paçalıklı olan tamponlar, bir otomobilseveri daha da heyecanlandırıyor; biz modelcileri de...

Resim

Resim

Minichamps, tüm detaylara fazlasıyla girmiş; motorun içindeki tüm elemanlar yerli yerinde... Kablolar, difüzörler, sıvı kabları, kablo fiksajları. Keza iç mekanda da aynı gerekli öğeler yerlerini almışlar, şanzumana bağlı mekanik öğeler, etrafa sabitlenmiş kablolar/hortumlar, emniyet kemerleri ve roll-cage'ler... Ama hepsinin boyaması alel acele yapılmış ve boyanmayan pilastik öğeler de çok kalitesiz duran, parlak ham pilastik görünümünde olduğu için can sıkıcı gelebiliyor ve Revell'in pilastik kit maketlerinden birini, boyamadan öylece toplamışsınız gibi bir his yaşatıyor ama, bunu da yine modelin üretildiği zamanın detaycılığını göz önüne alırsak, o da yeterince puan alabilecek evsafta...

Resim

Modelin açılır kapanır kısımlarının kimi yetersizlikleri de; bagaj kapağının az bir açıyla açılıyor olması, motor kapağının mekanizmasındaki tutarsızlıktan dolayı yerinden kopacakmış gibi sallanması bir derece idare edilir ama, her iki kapının da açıldıktan sonra, kapanırken döktürdüğü terler can sıkıyor! :sweat: :whew: Kapıları kapatırken, menteşe merkezine doğru itmezseniz, menteşe mekanizması yerinden çıkma eğilimi gösteriyor! :shocked3: Dikkatli ve işin bileni olmayan birinin kapıyı koprtması an meselesi.

Resim

Resim

Modelin alt kısmı da, tamamiyle olması gerektiği gibi denebilir. Atlanmış hiç bir öğe olmadığı gibi, pres kabartma yöntemi ile geçiştirilmiş bir yer yok. Varsa da bile, boyama işlemi uygulanarak üç boyutluluğu güçlendirilmiş. Ama gelgelelim kullanaılan plastiğin kalitesi düşük olduğu için, tüm bu aksamlar yine plastik parlaklığında bir görüntü sergiliyor... Bir de, arka aksı gösteren fotoda gördüğümüz, turuncu renkli devasa fren soğutucuların önde de bulunması gerekiyordu ama, modeli plakete sabitleyen vidayı engelleyeceği gerekçesi ile takılmamış olduğu kanaatindeyim.

Resim

Herşeye rağmen Şampiyon, modellerimin arasında yerini aldı ve bunu muteber namıyla -zaten- fazlasıyla hakediyor. Bu paylaşımımda :dikkat: smile'ını kullanarak "eksiler" başlığı altında yazı yazmayacağım çünkü, paylaşımın içerisinde, kendisini fazla üzmeden ve namına saygı duyaraktan bazı eksilerine yer verdim zaten. Şu da var ki, nasıl bir klasik ya da antika olan bir 1/1 aracı incelerken, "ne kadar ilkel", "ne kadar kaba" yorumlarını yapmıyorsak, bu modeli incelerken/alırken de bazı eksileri de zaten göz önünde bulundurmak gerekliliği zorunlu olduğu için, eksilerinin "nevi şahsına münasır birer karakteristik özellik" oalrak kabul edip, bu modelin, başarılarının ve ART CAR prestijinin tadını çıkartmalıyız düşüncesindeyim. Okuyan herkese çok teşekkürler, sevgiler...

Resim
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
mustafacelebi
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: GEARBOX'ES 1/18 BMW 3.0 CSL (1975) ART CAR...

İletiYazar: mustafacelebi » 05 Oca 2010, 14:19

Kenan bu modeller ile ilgili söylenecek çok var.Ben modellerin güzelliğinden,ölçeğinden,kalitesinden ziyade başka bir konuya değinmek istiyorum.Otomobiller insan hayatına nasıl da işlemiş.Hayatın her anına girmiş.İhtiyaçları her koşulda karşılamış.İnsanların belli bir standarttan sonra yakaladığı sanat aşkına bile eşlik etmiş.Böyle güzel ve anlamlı bir modele sahip olduğun için tebrik ederim.

Ayrıca Fotoğraflarda uyguladığın PAN tekniği için de ellerine sağlık.Ayrı bir görsellik katmış konuya...+rep :+1:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 05 Oca 2010, 16:28

Kenan, çok şık bir model. Bu tür modeller için insanın hiç bir şey diyesi gelmiyor. Sadece durup seyretmek geliyor içimden. İstanbul buluşmamızda Esef'te incelemiştim bu modeli. Daha sonra forumumuzda Devrim Üstad edindi bir çoğundan. Tek kelime ile harika modeller. Üzerlerindeki boya işçiliği "bence" çok güzel nitelikte. Güzel, detaylı anlatımın ve canlandırmaların herzamanki gibi bir REP'i hakediyor. İyi günlerde sergilemeni dilerim.
:nazar: :+1: REP

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Onno » 05 Oca 2010, 17:46

:rock2: çok etkileyici duruyorlar. Tam bir limited edition havası var. Motoruna bayıldım. Daha detaylı incelemek isterdim.
Güzel günlerde kullanın : :smile5:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 05 Oca 2010, 20:00

Oldukça kaliteli bir model seçmişsin Kenan.Bu modeli Esef de yakından görmüş ve çok beğenmiştim.Oldukça etkileyici bir model.
Bugünün moda deyimiyle "Adamlar yapmış."
İyi günlerde sergile :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 05 Oca 2010, 20:50

Kenan çok güzel bir paylaşım olmuş, ellerine sağlık. Hem detaylı anlatım, hem fotoğraf teknikleri ve süper modeller.. Daha ne olsun ki?.. :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 06 Oca 2010, 01:46

mustafacelebi yazdı:Kenan bu modeller ile ilgili söylenecek çok var.Ben modellerin güzelliğinden,ölçeğinden,kalitesinden ziyade başka bir konuya değinmek istiyorum.Otomobiller insan hayatına nasıl da işlemiş.Hayatın her anına girmiş.İhtiyaçları her koşulda karşılamış.İnsanların belli bir standarttan sonra yakaladığı sanat aşkına bile eşlik etmiş.Böyle güzel ve anlamlı bir modele sahip olduğun için tebrik ederim.

Ayrıca Fotoğraflarda uyguladığın PAN tekniği için de ellerine sağlık.Ayrı bir görsellik katmış konuya...+rep :+1:

Mustafa farklı ve bir o kadar da ilginç ve güzel bir açıdan bakmışsın. Dediğin gibi; Otomobil nereden nereye... Fotoğraflarda yapmaya çalıştığım, herketli görüntü oluşturmaya çalışmaktı; ancak bu kadarı oldu artık. Ama istediğim türden bir kamera aldığımda artık foto ile yatıp foto ile kalkacağım sanırım. Güzel düşüncelerin ve tespitlerin için teşekkür ederim Mustafa...

Emre ERBASAR yazdı:Kenan, çok şık bir model. Bu tür modeller için insanın hiç bir şey diyesi gelmiyor. Sadece durup seyretmek geliyor içimden. İstanbul buluşmamızda Esef'te incelemiştim bu modeli. Daha sonra forumumuzda Devrim Üstad edindi bir çoğundan. Tek kelime ile harika modeller. Üzerlerindeki boya işçiliği "bence" çok güzel nitelikte. Güzel, detaylı anlatımın ve canlandırmaların herzamanki gibi bir REP'i hakediyor. İyi günlerde sergilemeni dilerim.
:nazar: :+1: REP

Emre abim çok teşekkür ederim. Taze paylaşılmış bir model olduğu için, aslında bile bile pişti oldular ama, yeni gelen başka modeller de olmasına rağmen, dayanamadım ve paylaştım... Değindiğin gibi Emre abi, poyama tekniği çok zor ve başarılı bir sonuç yaratmış... İstanbul buluşmasında Esef abinin getirdiğinie hepimiz hayran kalmıştık; şimdi nasip bze de oldu; iyi de oldu... Sevgiler, saygılar Emre abi...

Onno yazdı::rock2: çok etkileyici duruyorlar. Tam bir limited edition havası var. Motoruna bayıldım. Daha detaylı incelemek isterdim.
Güzel günlerde kullanın : :smile5:

Onur teşekkür ederim. Limitli olmasa bile (bildiğim kadarıyla öyle) Museum Edition olması ve inanılmaz saydamlıktaki pleksisi; sunumu ve zaten modelin kendi insanı hele ki biz minyatür modelcileri çok etkiliyor. Elime geçen bu fırsatı değerlendirdiğime seviniyorum. Bu arada, eğer İstanbul'da isen, zaten baharda muhtemelen buluşma olacağından, müsaitsem modeli getiririm ve inceleyebilirsin. Yorumun için teşekkürler Onur...

atesoglu yazdı:Oldukça kaliteli bir model seçmişsin Kenan.Bu modeli Esef de yakından görmüş ve çok beğenmiştim.Oldukça etkileyici bir model.
Bugünün moda deyimiyle "Adamlar yapmış."
İyi günlerde sergile :drinksb:

Ateş abim çok teşekkürler; modeli yaklaşık iki yıldır görüp iç geçiriyordum ve Esef abi -sağolsun- yakmıştı bizi... :yeah: Nasip bugünlereymiş abi; senin de gönlündeki tüm modellere kavuşman dileğimle. Teşekkürler yorumun için...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 06 Oca 2010, 01:51

gokhan derli yazdı:Kenan çok güzel bir paylaşım olmuş, ellerine sağlık. Hem detaylı anlatım, hem fotoğraf teknikleri ve süper modeller.. Daha ne olsun ki?.. :+1:

Gökhan abim, daha iyileri senin olsun! Aslında daha yerli yerinde bir paylaşımla sunacaktım ama, elektiriklerin kesilmesi ve bir kaç saat sonra gelmesi, paylaşım aktivitesinin heycanını yok etti vekalan kısımlar da aceleye geldi maalesef. Daha iyi paylaşımlarda görüşmek üzere. Teşekkürler abim... :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 06 Oca 2010, 01:54

Ali SAMANGÜL yazdı:Kenan'cım;
Hayırlı olsun yeni modellerin.93 numero on numara valla hoşuma o gitdi.İyi günlerde seyirle.

Ali abi, kafamdaki topluluğu oluşturmama az kaldı; bir kaç BMW ve bir kaç da Mercedes Benz ekleyeceğim ve ondan sonra yeni çıkacakları bekleyecek mode; yani her modelcinin hayalini kurduğu safhaya ulaşmış olacağım! NİRVANA! :cup1: Teşekkürler yorumların için abi, saygılar, sevgiler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 06 Oca 2010, 03:23

Oh oh ne güzel, tüm foumdakiler ARTCAR BMW sahibi olma yolunda ilerliyor sanırım :lol:
Kenancım çok güzel modeller almışsın. Sendeki çift seçim tema olayı bu aracın sade versiyonu ile dahada bir güzellik kazanacaktır eminim. Modeller vearaçlar için açıklamalar çok güzel omuş, keyifli seyirler dilerim.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 06 Oca 2010, 03:30

BuRaK-B yazdı:Oh oh ne güzel, tüm foumdakiler ARTCAR BMW sahibi olma yolunda ilerliyor sanırım :lol:
Kenancım çok güzel modeller almışsın. Sendeki çift seçim tema olayı bu aracın sade versiyonu ile dahada bir güzellik kazanacaktır eminim. Modeller vearaçlar için açıklamalar çok güzel omuş, keyifli seyirler dilerim.

Burak dediğin gibi, Art Car'lar sardı ortalığı; bir dönem de BBR F430 furyası böyleydi. Çift olarak ise sade/cadde tipi olarak lacivertini düşündüğüm için şu an için sadesi yok; krem renklileri de çok tatminkar ama, modelelrimin total görüntüsünde beyaz ve krem tonları arttığı için; yine çok sevdiğim lacivertini düşünmeye başladım. Ben de yorumun ve düşüncelerin için teşekkür ederim Burak. Görüşmek üzere... Sevgiler. :dance2:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 06 Oca 2010, 04:20

burakk yazdı:Sevgili kardeşim öncelikle hayırlı olsun,çok değerli bir model edindin,bence artcar serisinin herkes için en güzel 3 modelinden biridir...

Modelin senin gibi değerli bir kardeşime gitmesine de ayrıca seviniyorum,model herşeyiyle cidden harika,ama tabi evli arkadaşlarımızın hanımları kutular için ne düşünüyo tahmin etmek zor değil,örneğin sanki bizim evden gelin çıktı,davul zurna çalınacaktı az daha,tamam kabul ediyorum kutusu büyük ama napalım yani :laughing: bi de siyah renk 42 numaralı gitanes koydun mu aralarına neler olur tahmin bile edemiyorum kardeşim :cup1: :smile5:

Oooo bu arada benim rep 1000 sınırını geçirmiş oldu,her anlamıyla özel bir model oldu kardeşim :drinksb:

Burak abi çok teşekkürler. Senin getirmen vesilesiyle buna kavuştum; aklımda olan ama, hesapta olmayan bir modeldi... Aniden elime geçince çok sevindim. Tüm Art'ları dahi dizsem, kutuların büyüklüğü kesinlikle dert değil... 42# GİTANES Alpina desenli olan (siyah) zaten en hayati olanıdır herhalde...

Yolladığın rep, senin sayende edinmiş olduğum modelin paylaşımında 1000'e kavuşunca, gerçekten anlamlı oldu abi; aynen katılıyorum... Tekrar çok teşekkürler abi; ama şu Stella'yı da artık alalım... :devil:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 06 Oca 2010, 06:43

Modeliniz hayırlı olsun Kenan abi.
Açıkçası yaptığını sunuma hayran kaldım.Resmen önyargı ile baktığım bu ART CAR serisine bakışım değişti diyebilirim.
Modeli sizin konunuzu okuyana kadar AA üretti sanıyordum ama MC üretimimiymiş bunu da öğrendim.
Keza çektiğiniz fotoğraflar da bir o kadar güzel doğrusu.
Fakat modelin bunca güzelliğine rağmen AA 1973 yanında bir başka duruyor bana göre.

Güzel günlerde sergilemeniz dileğiyle.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 9 misafir