METALİK KIRMIZI'DAN, BEYAZ'A GEÇİŞ

Yetkili: BuRaK-B

Re: METALİK KIRMIZI'DAN, BEYAZ'A GEÇİŞ

İletiYazar: Kenan Şavklı » 16 May 2009, 06:30

masato yazdı:eskisinden çok daha şık olmuş iyi seyirler.

Teşekkürler. Aslında, mt. kırmızı da iç rengi ile çok uyumlu ve bu araca yakıştırdığım bir renk! Ama renge gittiğim için beyazı da düşündüm. Tek olsaydı beyazı düşünmezdim, çünkü beyaza boyayınca; lüks segment araç görünümünden çıkıp, Nato'nun donanımsız ve lüks olmayan, "resmi hizmete mahsus" araçları gibi bir görünüme büründü. Zaten bu yüzden yanlara ayak basamaklıkları ve öne de koruma demiri eklemiştim...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 16 May 2009, 07:09

burakk yazdı:Kardeşim yeni gördüm çalışmanı,çok başarılı olmuş cidden,var mı yeni çalışmalar :dance7:

Yeni çalışma yok Burak abi ama, geçmişte yaptığım ön - arka far ekleme işlerimi, (yapım aşamaları fotoğrafları olmasa da) sen ve diğer arkadaşlar için memnuniyetle paylaşabilirim ama fotolar baya bir kötü...

*Umarım, Gökhan abiyi şevklendirir; kendi çalışmalarının CD'sini bulmak konusunda... :talk:
**Lens takmayı, o ara akıl etmediğim için, bakamayacak kadar parlaktı.
***Tam iki sene bounca, elektirik kesintilerinde hoyratça kullanmama rağmen, pilleri bitmedi, neden bilmiyorum! (2ad. 9v, ikisi xenon tipi toplam 6 led)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 31 Tem 2009, 15:08

Sondan ikinci resimde bir Bentley görüyorum sanki :yeah: Onu bırak model de çok güzel olmuş eline sağlık Kenan Abi :y:
yabaroz
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Desolator » 31 Tem 2009, 15:16

Kenan ne yaptın sen yaa :hosp: Bizim forumda ne eli boyaya yatkın arkadaşlar varmışta haberimiz yokmuş :lol: Ellerine sağlık kardeşim çok güzel iş çıkartmışsın.. :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 31 Tem 2009, 15:22

Ozan, Bentley'lerin iki tanesi asıl ilk sayfadaki fotoğraflarda. Gerçekten güzeldiler, ama şimdi rahmetli oldular.

Sinan bu paylaşımı yaptığımda, yerküre henüz sıcaktı. :smile7: Ozan eski bir konuyu güncellemiş, ama iyi de etmiş, sen görmemişsin. Askerdeydin o vakit sanırım.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: toxic » 31 Tem 2009, 15:24

Beyaz müthiş olmuş boya harika :yeah: ne marka kullandın
Kullanıcı avatarı
toxic
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Hüseyin Kayar
1/18 Model Sayısı: 16
1/32 Model Sayısı: 20
Toplam Model Sayısı: 35
Rep Puani: 840
toxic rep puani yoktoxic rep puani yoktoxic rep puani yoktoxic rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 31 Tem 2009, 15:25

gearbox yazdı:Sinan bu paylaşımı yaptığımda, yerküre henüz sıcaktı. :smile7: Ozan eski bir konuyu güncellemiş, ama iyi de etmiş, sen görmemişsin. Askerdeydin o vakit sanırım.

Evet Kenan askerdeyken atmışsın. Eski konuların önce tarihlerine bakıyorum zaten. Askerlik dönemine gelenlere cevap yazıyorum :drinksb: Yoksa hiç konu hortlatma huyum yoktur :laughing: :laughing:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 31 Tem 2009, 15:34

maketler uzerinde yapilan modifikasyon ve degisiklikleri gorunce sasirmiyorum desem yalan olur,tabiiki yapilmayacak is degil ama, bana oldukca uzak, sokulup takilmasi kolay olmasa gerek.Tabiiki her seyiyle insanin kendisinin tum detaylari bitirip sonuclandirmasi daha degerlidir ama, aklima; boya asamasinda parcalarin profesyonel bir oto boyacisi tarafindan boyanmasi fikri geldi, ne dersiniz arabanin bir profesyonel tarafindan boyanmasi nasil olur sizce? :quest: :quest:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: Whitepower » 31 Tem 2009, 16:30

bigshark yazdı:maketler uzerinde yapilan modifikasyon ve degisiklikleri gorunce sasirmiyorum desem yalan olur,tabiiki yapilmayacak is degil ama, bana oldukca uzak, sokulup takilmasi kolay olmasa gerek.Tabiiki her seyiyle insanin kendisinin tum detaylari bitirip sonuclandirmasi daha degerlidir ama, aklima; boya asamasinda parcalarin profesyonel bir oto boyacisi tarafindan boyanmasi fikri geldi, ne dersiniz arabanin bir profesyonel tarafindan boyanmasi nasil olur sizce? :quest: :quest:

Aynen şöyle olur ben yaptırmıştım;
Önce
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Sonra
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.
En son BuRaK-B tarafından, 04 Oca 2010, 15:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: Fotoğraf Ekleme Kuralına Göre Düzenlenmiştir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Whitepower
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Emin
1/18 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 11
Rep Puani: 55
Whitepower rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 31 Tem 2009, 16:56

Budur iste olay, benim soylemek istedigim aynen boyle bir uygulamaydi..Tesekkurler paylasim icin..
Bu arada aman sakin yanlis anlasilma olmasin, Kenan seni yaptigin boya isine bir lafim yok, olamazda..

Serdar
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 31 Tem 2009, 17:49

Boyama işlemini bireysel olarak yaparken önce zımparalama işleminin düzgün olmasına ve sonrasında zeminin temizliğine önem vermek gerekiyor. Onun haricinde aracı boyama esnasında toz vb. gibi nesnelerden korumak ve iz bırakmayacak şekilde homojen boyama sağlanabilmesi için tutucu yapmak veya askıda bırakmak gerekiyor. Sonrasında profesyonel oto boyası haricinde oto boyacısına zaten iş kalmıyor. Belirli uzaklıktan, kesintisiz olarak boyama işlemini herkes çok iyi bir şekilde yapabilir, sadece sprey ucu ve boya kalitesi çok önemlidir, yani çekinilecek ve korkulacak bir durum yok yani :angel:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Onno » 04 Oca 2010, 14:14

Ellerine sağlık , çok güzel olmuş, bende e46 3.28i 'mi griden beyaza çevirmek istiyorum. Kullandıgın malzemeleri yazabilirmisin? Bana da yardımcı olmuş olursun. Ayrıca tampon şekillendirmek istiyorum çok aşırı olmadan. Macunu nasıl elde edebiliriz.?
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 05 Oca 2010, 00:08

Onno yazdı:Ellerine sağlık , çok güzel olmuş, bende e46 3.28i 'mi griden beyaza çevirmek istiyorum. Kullandıgın malzemeleri yazabilirmisin? Bana da yardımcı olmuş olursun. Ayrıca tampon şekillendirmek istiyorum çok aşırı olmadan. Macunu nasıl elde edebiliriz.?

Teşekkürler Onur. Aslında bilinenden öte; ekstra bir yöntem, tektik ya da sıradışı bir teknik ya da malzeme kullanmamıştım bunu yaparken! Sadece hurdaya ayırdığım bir X5'in üzerine bu beyaz boyadan sıktım; kapıyı kopartım, sadece kapıyı boyadım ve sonucunu bekledim. Boya çok kaliteli çıktı; çok hızlı kuruyor, ve çok iyi kapatıyordu. Ben de bunu RR. 4.6 HSE'ye ufak bir ön tetkik ile yapmaya koyulmuştum.

Boyanın markası Raykon; bildiğimiz sprey boya. Koçtaş'da boya reyonunda satılıyor. Önce, sanki yağmur damlalalrı düşmüş gibi, kapatmayacak biçimde bir kat attım, 10 dakika sonra benzerini yeniden yaptım; bunu 10'ar dakikalık aralıklarla 4 kere yineledim ve sonuç olarak belli bir kaplama oldu, yani kapandı. Sonra son iki kattan ilkincisini sıktım ve nihayet 30 dakika sonra da, son görünümü verecek katı attım. Bunu yaparken, hata yapmaktan korkmamak ve soğukkanlı olmak en büyük yardımcın olacaktır. Zaten kullandığım boya, son katı atışım itibarı ile parlak bir hal aldığı için vernik, cila vs. de kullanmamıştım.

Macun konusunda da; şekillendireceğim tasarımı çizip, ne tür birşeyi çıkartacağına tam olarak emin olduktan sonra, vereceğin şeklin ana iskeletini çıkartmalısın. Çünkü, macunu direkt oalrak tek başına kullanamazsın malum. İçinde, macunu rijit hale getirecek sir iskeleti olmalı ve bunun üzerine macunu uygulayabilirsin. Çeşitli törpü ve ve zımparalar a da son şekli verip, emin olduktan sonra da boyama işlerine geçebilirsin. Macun da, hırdavatçılar çarşısı biryerlerden edinebilirsin...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

ÖncekiSonraki

BOYA UYGULAMALARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir