Merhabalar diecastr.com

Yetkili: G.HEPARSLAN

Merhabalar diecastr.com

İletiYazar: Onno » 04 Oca 2010, 13:19

Selamlar arkadaşlar,

Aranıza Antalya'dan katılıyorum. Böyle aktif bir siteyi bulduğuma sevindim açıkçası çünkü Türkiye'de fazlasıyla rağbet gören bir hobi olmamakla beraber parça ve modellere ulaşımıda bir o kadar zor. Gerçi günümüz internetinin getirdiği rahatlıklar bir nevi çözüm oluşturdu. Hala elle gözle görüp alma taraftarıyım :)
Uzun yıllardır otomotiv sektörüne gerek kendi grubum gerek çevremdeki arkadaşlarım ile destek veriyorum. Model araba ise şu sıralar üzerinde durup uğraşmak istediğim bir alan. Elimde önceye oranla az sayıda model var. Aslında istediğim kendi çabalarımla üretmek. Revell 'in uçak modelleri üzerine çalışmalarım mevcut. Fakat araba konusunda piyasada bulamadığım tamiya vb. kaliteli plastik maketler ve ekipmanları sıkıntı yaratıyor. İnanın 4 gündür Antalya'yı dolaştım. Tam istediğim gibi bir yer bulamadım.

Kısaca lafı uzatmadan, güzel paylaşım ve dostluklar için site adminine ve size tekrar merhaba diyorum.

Saygılar

Onur
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

Re: Merhabalar diecastr.com

İletiYazar: Emre E. » 04 Oca 2010, 13:30

Onur aramıza hoşgeldin.
Antalya ekibi artıyor gün geçtikçe. Keyifli forumlar dilerim. :drinksb:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19165
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Onno » 04 Oca 2010, 13:52

Emre ERBASAR yazdı:Onur aramıza hoşgeldin.
Antalya ekibi artıyor gün geçtikçe. Keyifli forumlar dilerim. :drinksb:

teşekkürler
o ekiple de en kısa süre içerisinde tanışmak istiyorum :)
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 04 Oca 2010, 13:54

Hoşgeldiniz. Emre'nin dediği gibi, Antalya ekibi çoğalıyor. Ben de sizin gibi plastik model ile ilgileniyordum. Ama uzun zamandır almadım. Araba ve uçak merakım biraz fazla. En kısa sürede görüşmek ümidiyle..
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Onno » 04 Oca 2010, 14:02

Hoşbulduk , Antalya üyelerini gördükçe daha da seviniyorum.
teşekkürler
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 04 Oca 2010, 15:05

Onur aramıza, ailemize hoşgeldin. Meslek dalını merak ettim vallahi, meslektaş çıkarmışız :wink1:
Bu hevesin umarım geçici değildir, maddi ve ani çıkan manevi engeller malesef heves diye birşey bırakmıyor bu hobide. Ama inatla sürdürüyoruz bu sevdamızı :inlove: Maket yapımı gerçekten çok zevkli ancak Diecast bambaşka. Tüm paylaşımlarını bekliyoruz. Keyifli forumlar dilerim... :coffee:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10040
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: masato » 04 Oca 2010, 15:30

Aramıza hoşgeldin Onur. Plastik modeller konusunda yurtdışı ideal bir çözüm. Birde sadece uçak modelleriyle ilgili olarak bazı siteler var bilmem biliyormusun. Benim bir arkadaşım var bu konuda oldukça araştırdı oda genelde ingiltereden getirtiyor modellerini. Eğer birde yanına yandaş bulabilrisen bir kaç modeli oldukça uygun hatta Türkiye'den daha uygun fiyata temin edebilirsin. Diecast ve plastik modeller konusunda ki paylaşımlarını bekliyoruz... İyi forumlar...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Evolutıonnn » 04 Oca 2010, 15:43

Hoşgeldin Onur kardeşim.Türkiye'deki en aktif ve en samimi model forumuna adım attın diyebilirim.İlk keşfettiğimde bende aynı senin gibi düşünüp sevinmiştim açıkçası.Çok geçmiş zaman hikayesi değil bende yeni sayılırım diecastr'de.Kısa sürede kaynaşman dileklerimle.Paylaşımlarını merakla bekliyorum kardeşim. :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
Evolutıonnn
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Cihat Gökhan
1/18 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 4
Rep Puani: 40
Evolutıonnn rep puani yok

İletiYazar: Onno » 04 Oca 2010, 15:46

Hoşbulduk arkadaşlar, model maket olarak geçen sene Portekiz'de çok çeşit buldum. Aslında bu işin duayeni :) sanırım yurtdışı.Hem uygun hem de bol çeşit. Bazen diyorum keşke Japonya'ya yolum düşse.

Burak ben mütercim tercümanlık mezunuyum. :) sağlık turizmi yapıyorum. Almanca/ingilizce ;)
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Onno » 04 Oca 2010, 15:47

Evolutıonnn yazdı:Hoşgeldin Onur kardeşim.Türkiye'deki en aktif ve en samimi model forumuna adım attın diyebilirim.İlk keşfettiğimde bende aynı senin gibi düşünüp sevinmiştim açıkçası.Çok geçmiş zaman hikayesi değil bende yeni sayılırım diecastr'de.Kısa sürede kaynaşman dileklerimle.Paylaşımlarını merakla bekliyorum kardeşim. :handshake:

Teşekkürler Cihat, sanada hoşgeldin desem olur sanırım :smile:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: mustafacelebi » 04 Oca 2010, 16:01

Onur aramıza hoşgeldin.Öncelikle profil bilgilerini girdiğin ve kendini tanıttığın için teşekkür ederim.

Araçlara duyulan sevdanın uzantısı olan hobimiz,forumlar sayesinde geniş kitlelere ulaşıyor ve tanınıyor.Biz hobi severlerde elimizden geldiğince aktif olarak ve paylaşım yaparak hobi adına gelişmelere katkıda bulunmalıyız.

İyi forumlar dilerim..
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 04 Oca 2010, 16:02

Onno yazdı:...
Burak ben mütercim tercümanlık mezunuyum. :) sağlık turizmi yapıyorum. Almanca/ingilizce ;)
Oooo sehr schön :good2: Otomotiv sektörüne destek veriyorum deyince bende teknik olarak algıladım biranda :lol: Tekrardan keyifli forumlar dilerim :sapka:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10040
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Onno » 04 Oca 2010, 16:49

BuRaK-B yazdı:
Onno yazdı:...
Oooo sehr schön :good2: Otomotiv sektörüne destek veriyorum deyince bende teknik olarak algıladım biranda :lol: Tekrardan keyifli forumlar dilerim :sapka:

:lol: Otomotiv sektörü derken; kendi web sitem var ve modifiye&otomobil severleri Antalya'da bir araya getiriyorum. Organizasyonlar vb. faydalı etkinlikler de cabası tadı güzel kısmı.. :sun:

Diğer tüm arkadaşlara da teşekkür ederim.
Hoşbulduk :handshake:
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Sonraki

TANIŞMA

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir