1/18 SCHUCO FENDT TRAKTÖR VE BLUMHARDT ROMORK...

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 SCHUCO FENDT TRAKTÖR VE BLUMHARDT ROMORK...

İletiYazar: Kenan Şavklı » 24 Arl 2009, 06:01

Yeniden herkese merahaba,

Son gelen Unimog'lar ile beraber gelen ve aynı firmanın yüksek kalite ile üretilmiş 1/18 ürünü olan romorku da şimdi paylaşmak nasip oldu! Schuco 1/18, Blumhardt marka trektör romorku, 1/18 farm serisi yapıp da edinilmemesi mümkün olmayan değerde ve güzellikte bir parça. Bu da tıpkı diğer Unimog'lar gibi adetli olarak geldi. Bu arada, daha önce aynı kanalla gelmiş ve paylaşımını yapmak için bu romorkun gelmesini beklediğim Fendt Farmer 2 traktör modelini de aynı konuda paylaşıyorum.

Renk olarak, traktöre uymayacağını düşünsem de, romorku kutudan çıkartıp masaya koyduğumda düşüncelerim tamemen değişti! Traktör, tipik farm yeşili ama romork turkuaz rengi. Blumhardt romorkun markası ve sanırım bu markanın karakteristik rengi bu olduğu için bu renkte ve çok natürel durduğu gibi, traktöre bağlandığında da hoş ve doğal bir kontrast oluşturduğunu düşünüyorum. İşte fotolar... :devil:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Traktörün de romorkun detayları, Schuco'nun 1/18 ürünlerini HighEnd mertebesine eriştirecek cinsten. Romorkun önünde yer alan iki kişilik oturak, yük konulması halinde yer açabilmek için aşağı devrilebiliyor. Bunu, minik menteşeler marifetiyle gerçekleştirmişler. Bu arada; romorkta sadece jantlar ve bu oturak pilastik ama oturağa öyle güzel tahta efekti verilmiş ve o kadar güzel bir şekilde vidalamalar yapılmış ki, bu handikapı görmüyorsunuz bile!

Resim

Resim

Yandaki ve arkadaki kapaklar -tahmin edildiği gibi- açılabiliyor. Schuco bunu, yine gerçeğine tamamen sadık kalarak yapmış. Zincirle kapaklara tutturulmuş klape sistemi, hem çok pratik biçimde kapakları kapatıyor, hem de kapakları -1. resimdeki gibi- kademeli açmaya olanak sağlıyor... Bu arada, ön sepetten sallanan kablo ve distribütör kapağına dikkat; traktöre bağnaldığı vakit, elektirik çıkışına bağlanmak üzere konumlandırılmış ve o kablo da gerçek telden imal edilmiş.

Resim

Resim

"Bir romorkun alt kısmında ne detay olabilir ki" demiştim ama, meğer oluyormuş. Modelin altındaki detaylar; arka farlara uzanan elektirik kabloları, öne ve arkaya senkronik bir dengelme sağlayan çubuk, traktöre bağlama çubuğundaki hidrolik mekanizma sistemi ve punta detayları atlanmamış makas sistemi ile eksiksiz.

Resim

Resim

Resim

Resim

Traktöre geçecek olursak; O da Schuco'nun metali esirgemeden kullandığı başarılı bir parça. Motor detayları fazlasıyla tatmin edici ve aldığım günden bu güne kadar; her bakışta farklı bir mekanik noktayı keşfettim desem yalan olmaz! Bu arada, fan pervanesini çevirince hızla dönebiliyor; pervanenin hemen arkasındaki makaraya, kauçuk kayışı üşenmeden geçiren işçiye, başarılı işçiliğinden dolayı teşekkür ederim. :ok1:

Resim
Arka sol çamurluktaki oturakta da, sürücüye eşlik edebilmek üzere 1 kişi ya da -zayıflarsa- iki kişilik yer var. Bu kısımlardaki "kaynakla birleştirilmiş" izlenimi yaratan efektler harika görünüyor... :good2:

Yekpare bloğun en arkasına eklenmiş hidrolik kaldıraç, el marifetiyle yukarı-aşağı hareket edebiliyor ve buna bir çift zincir eşlik ediyor. Arkasında FENDT yazan metal oturak, altındaki yay sayesinde yukarı-aşağı yaylanabiliyor. İşte tüm bunlar, farm teması yapan bir koleksiyoncunun, minyatürcülük zevkini tavan seviyeye çıkartacak anları yaşatıyor... :cup1:
Resim

Traktörün teki solda, diğerleri sağda olmak üzere toplam 3 adet ayak baskı pedalı var. Bunlara bir maşa vasıtasıyla bastırdığınızda, tıpkı gerçeğindeki gibi ileri kayıyor ve alttan helezon yayla tutturulduğu için de stabil bir biçimde geri kayıyor. Özellikle sol taraftaki pedal, 3 parçalık bir mekanizmaya bağlı ve bastığınız anda birkaç mekanizma aynı anda oynadığında, tüyleriniz diken diken oluyor ve bu temaya daha fazla bağlandığınız gibi; Schuco'ya da, daha falzla bir hürmet edesiniz geliyor...
Resim

Resim

Resim
Alt, üst, sağ, sol; çamurluklar... Hepsi metal! :bravo: Schhhucoo :bravo: Schucooo :bravo:

Meşhur kültüvatör de Fendt Farmer 2 ile uyumlu ama, operasyon halinde değil; sadece kültüvatörü toplamış halde durabiliyor...
Resim

Resim

:music: İKİMİZİN RESMİNİ ÇIKARSINLAR YAN YANAAA... :music:

Resim

Resim

Resim

Resim

Unimog'suz olmaz... :dur:

Resim Resim

Majorette-Matchbox dönemlerini saymazsak; "minyatür metal model koleksiyonu" işine battığım (!) 1991'den beridir (1/24 beyaz Bburago Testarossa ilk Diecast'im) aldığım en büyük keyfi yaşadığımı açıkca söyleyebilirim. Bu yüzden "eksi"ler kısmına yer dahi vermek istemiyorum. Çünkü bu kısma sadece çok hassas ürünler olduğunu yazmaktan başka yazacağım bir şey yok; o da koleksiyon modeli için bir "eksi" bile değil bence... :cup1:

Okuyan (sadece okuyan) herkese çok teşekkürler... :syg:
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 2:
BuRaK-B, keremgurel
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/18 SCHUCO FENDT TRAKTÖR VE BLUMHARDT ROMORK...

İletiYazar: Evolutıonnn » 24 Arl 2009, 08:40

Hayırlı olsun diyerek söze başlıyayım.Gerçekten yüksek kalite ve detay seviyesine sahip minyatürler.Traktördeki fan pervanesinin ve pedalların hareket kabiliyetine sahip olmaları,kayışın gerçeğine çok yakın olması ve arka kısımdaki hidrolik kaldıraçın çalışır vaziyette olması çok hoş ayrıntılar.Aynı şekilde römorkunda kapaklarının hareketli olması ve zincir detaylarına bayıldım.Bununla beraber anlatım ve fotoğraflamalarda çok güzel olmuş.Modeller neymiş ne değilmiş iyice anladık diyebilirim.Ayrıca eski bir modelci olmanıza rağmen bu denli keyif aldığınızı paylaşmanız,schucoya yabancı biri olarak bana "vay be demek ki schuco iyi bişeymiş" detirtti.Güzel paylaşım olmuş.Uzun zamandır koleksiyonunda hareketlilik olmayan bir modelci olarak sizin adınıza sevindim.İyi günlerde ve keyifle mıncıklayıp,sergilemeniz dileğiyle...
:sapka:
Resim
Kullanıcı avatarı
Evolutıonnn
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Cihat Gökhan
1/18 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 4
Rep Puani: 40
Evolutıonnn rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 24 Arl 2009, 11:44

Kenancigim,

Yine yaptin yapacagini, gercekten harika.. Tarim alet ve edavatlarina benim de oldukca merakim var, kuculugum kucuk kasaba ve hatta koylerde gecti, onlarla ic ice buyudum. Fendt traktorlerin 1/1 'lerini cok iyi bilirim. Hatta Lanz Buldog tek silindirli ve calisitiginda bacasindan (egzost demeye dilim varmadi) alev cikartan, dunyayi titreten bir traktor vardi dayimlarda.. O'nu cok severdim.. Bir an kucuklugume dondum sayende..Anlatimlarina diyecek bir sey bulamiyorum. Ama sana en kisa zamanda guzel bir fotograf makinesi almamizin zamani gelmis de geciyor bence.. :lol:
Paylasim ve emeklerin icin cok tesekkurler, icindeki model sevgisi hic bitmesin.. :good2: :nazar: :nazar: :+1: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 24 Arl 2009, 13:21

Kenan bu parçalar çok şık.Traktörden ziyade Römork'e bayıldım.İnan fotoğraflara bakarken aklımda köy yolunda tarladan dönen römorkte yolculuk eden çiftçiler geldi.Ya da arkası birkaç metre yüksekliğe ulaşan balyalarla dolu gözümde canlandı.

Bu parçalar çok şık ve özel olmuş koleksiyonun için.İyi seyirler dilerim. :nazar:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 24 Arl 2009, 14:30

Evolutıonnn yazdı:Hayırlı olsun diyerek söze başlıyayım.Gerçekten yüksek kalite ve detay seviyesine sahip minyatürler.Traktördeki fan pervanesinin ve pedalların hareket kabiliyetine sahip olmaları,kayışın gerçeğine çok yakın olması ve arka kısımdaki hidrolik kaldıraçın çalışır vaziyette olması çok hoş ayrıntılar.Aynı şekilde römorkunda kapaklarının hareketli olması ve zincir detaylarına bayıldım.Bununla beraber anlatım ve fotoğraflamalarda çok güzel olmuş.Modeller neymiş ne değilmiş iyice anladık diyebilirim.Ayrıca eski bir modelci olmanıza rağmen bu denli keyif aldığınızı paylaşmanız,schucoya yabancı biri olarak bana "vay be demek ki schuco iyi bişeymiş" detirtti.Güzel paylaşım olmuş.Uzun zamandır koleksiyonunda hareketlilik olmayan bir modelci olarak sizin adınıza sevindim.İyi günlerde ve keyifle mıncıklayıp,sergilemeniz dileğiyle...
:sapka:

Teşekkür ederim Cihat. Eğer anlatımla, Schuco'nun ne seviyede bir üretici olduğunu gerektiği gibi irdeleyebildiysem ne mutlu bana. Çünkü Aa - Kyosho vb. üreticiler çok bilinir olduğu için, en az onlarkadar iyi; hatta onlardan kat be kat daha kaliteli ve detaylı üretim yaptıkları neredeyse hiç bilinmiyor! Bunda temel etken, ürettiği modellerin, sadece meraklılarına hitab etmesi; herkese hitab etmemesi geliyor. Metali bol kullanan bir firma, eğer belli başlı detaylara da sahipse, biline ki o üretici yüksek kalitededir...

Uzun zamandır hareketlilik olmaması mevzuunda da; aslında hareketlilik devamlı var ve geçiş yaptığım segment en üst seviye. BBR, CmC başta olmak üzere klasik Avrupa modellerini (Aa Mercedes-Benz, BMW) topluyorum; güncel Ferrari'ler de yok değil ve yine 1/18 olmak üzere klasik tarım ve kamu araçları hedeflerim var ki onlar da tamamlanmak üzere. Paylaşamadığım için, alım yapmıyormuş gibi gözükse de; paylaşım yapmak için dingin ve huzurlu olduğum zamanları kolladığım için, paylaşımlarım seyrek oluyor ve baştan savma değil de özenli paylaşımlar yapmak istediğim için de vakit ve dinginliğin bol olduğu zamanları bekliyorum. Teşekkür ederim kardeşim...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 24 Arl 2009, 14:35

bigshark yazdı:Kenancigim,

Yine yaptin yapacagini, gercekten harika.. Tarim alet ve edavatlarina benim de oldukca merakim var, kuculugum kucuk kasaba ve hatta koylerde gecti, onlarla ic ice buyudum. Fendt traktorlerin 1/1 'lerini cok iyi bilirim. Hatta Lanz Buldog tek silindirli ve calisitiginda bacasindan (egzost demeye dilim varmadi) alev cikartan, dunyayi titreten bir traktor vardi dayimlarda.. O'nu cok severdim.. Bir an kucuklugume dondum sayende..Anlatimlarina diyecek bir sey bulamiyorum. Ama sana en kisa zamanda guzel bir fotograf makinesi almamizin zamani gelmis de geciyor bence.. :lol:
Paylasim ve emeklerin icin cok tesekkurler, icindeki model sevgisi hic bitmesin.. :good2: :nazar: :nazar: :+1: :+1:

Abi, geçmişi hatırlatabilmem bakımından birşeyler yapabildiysem ne mutlu bana! Güzel düşüncelerine çok teşekkür ederim. Lanz Bulldog traktörü, öyle bir anlatmışsın ki o şiddeti ve haykırışı yanımda hissettim diyebilirim! Fotoğraf makinesi de, daha önceki paylaşmalarımda da çokca irdelenmiş bir konu ve onun için de çok az kaldı diyebilirim. Bir evin tüm çeyizinin yarısına tekabül eden fiyatı sebebiyle, foto makinamı bir çırpıda alabilme serbestim olmadı; ama dediğim gibi çok az kaldı. Çok teşekkür ederim yorumlarına Serdar abi... :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 24 Arl 2009, 14:37

mustafacelebi yazdı:Kenan bu parçalar çok şık.Traktörden ziyade Römork'e bayıldım.İnan fotoğraflara bakarken aklımda köy yolunda tarladan dönen römorkte yolculuk eden çiftçiler geldi.Ya da arkası birkaç metre yüksekliğe ulaşan balyalarla dolu gözümde canlandı.

Bu parçalar çok şık ve özel olmuş koleksiyonun için.İyi seyirler dilerim. :nazar:

Mustafa teşekkürler... Uzun zamandır aklımda olan parçalardı ve gerçekten iyi oldu. İnsan, gerçekten çok istediği şeylere yönlmeli ve onları edinmeye çalışmalı; kıymeti çok fazla biliniyor inan... Sağol yorumların için.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: bigshark » 24 Arl 2009, 15:12

Lanz Bulldog deyince bir kac ornek resim verelim ki baca deyince ne soylemek istedigimiz belli olsun..

Resim

Resim

Bu arada Lanz'in calistirilmasi ve cikardigi sesi gormek acisindan asagidaki videoyu muhakkak izlemenizi oneririm. Disaridan isitilarak hazirlanan, tek silindirli, 2 zamanli ve degisik bir motora sahip.. Gaza basildiginda cikardigi sesin disinda , sarsintidan uzerinde durmak bile basari.. :lol: Ama simdi ,dayimin Lanz'i o kondusyonuyla dursaydi , paha bicilmez bir konumda olabilirdi..
Videodaki traktorun yanindaki Unimog'da gozumden kacmadi tabii.. :lol: :lol:

Resim

mesaj için bigshark teşekkür aldı- 2:
BuRaK-B, Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 24 Arl 2009, 15:44

@_gearbox
Kenan sayende modeli ve römorku elime alıp incelemiş kadar oldum, çok güzel anlatımla paylaşmışsın. Renkleri çok hoşuma gitti, zıt ta olsa bence uyumlular. Traktörün pedal mekanizması, pervane kayışı, Römorkun makas dizaynı, römork prizi vs. gibi detayları çok iyi düşünülmüş. Traktör modellerinde kapı-bagaj açma sistemi, halı kaplaması vs. olmadığı için bu bölümleri detaylandırma yoluna gidilmiş ve Schuco hakkını vermiş elbette. Detolf vitrine sığar mı bilemem ama zevkle seyret modelini.

@_bigshark
Serdar Abi eklentilerin, özellikle video çok hoşuma gitti, motorun çalışma prensibini bile çözdüm diyebilirim :lol:

Bu güzel paylaşım için ikinize de teşekkürlerimi sunuyorum :syg:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 24 Arl 2009, 15:48

Kenan, süper bir parça bu.
Düşündüğün temaya birebir uymuş. İyi seyirler dilerim. :nazar:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 24 Arl 2009, 15:59

Kenan abim bu modellere bakarken neler hissetiğimi az çok tahmin ediyorsun sanırım :inlove: Hani imkan olsa sırf tarım araçlarına yöneleceğim bu detaylı incelemelerinden dolayı :lol: O kadar güzel anlatmışsın ki insan hayranken bir kez daha hayran kalıyor abicim. :syg: Açıkçası bu modellerin paylaşımını en çok merakla bekleyen bendim sanırım.Gerçekten çok güzeller :kamyon: İyi seyirler dilerim abim. :nazar: :nazar: :celeb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 25 Arl 2009, 01:25

Serdar abi,Lanz'ı da Schuco üretiyor hem de değişik versiyonlarıyla! İlk gördüğümde, "bu ne kadar çirkin birşey" demiştim; ama şimdi 1/18 olarak O da listeye girdi! En kısa zamanda edineceğim; hem Bulldog hem de Le Percheron olarak...

Bunlar da 1/18 Schuco yapımı Bulldog'lar...

Resim

Resim

Sırf dışarıdan ısıtılarak ve ardından da direksiyonu söküp motoru ateşlemek için takıp çevirmek gibi ilkellikleri bile insanı hayran bırakıyor. Demirin hoyratça kullanıldığı yıllara ait bu aracı görmüş olmak; çalıştığına şahit olmak ne güzel bir duygudur Serdar abi! Türkiye'de bu aracın bulunuyor olduğuna da çok şaşırdım. Olduğuna ihtimal vermezdim açıkcası ve Serdar abi; yolladığın linkte farklı vidolar da vardı. Onlara da bir göz attım ve çalışırken zaten aracı yaylandıracak kadar sarsılan motor, gaza basıldığı anda kıyametleri kopartıyor gerçekten!

Kaynak benzeri ısıtma aparatını hazırlayıp ısıttıktan sonra, direksiyonla ateşleme ve ardından kabine gidip, aracı ikna etme çalışmaları :lol: -şaka bir yana- gerçekten beni çok etkildi... Eskiler öyl bir şey ki, insanı alıp götürüp; daldırıp orada bırakıyor. Serdar abi, konuya -her zamanki gibi- renk kattığın için çok çok teşekkürler... Saygılar, sevgiler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 25 Arl 2009, 01:37

BuRaK-B yazdı:@_gearbox
Kenan sayende modeli ve römorku elime alıp incelemiş kadar oldum, çok güzel anlatımla paylaşmışsın. Renkleri çok hoşuma gitti, zıt ta olsa bence uyumlular. Traktörün pedal mekanizması, pervane kayışı, Römorkun makas dizaynı, römork prizi vs. gibi detayları çok iyi düşünülmüş. Traktör modellerinde kapı-bagaj açma sistemi, halı kaplaması vs. olmadığı için bu bölümleri detaylandırma yoluna gidilmiş ve Schuco hakkını vermiş elbette. Detolf vitrine sığar mı bilemem ama zevkle seyret modelini.

@_bigshark
Serdar Abi eklentilerin, özellikle video çok hoşuma gitti, motorun çalışma prensibini bile çözdüm diyebilirim :lol:

Bu güzel paylaşım için ikinize de teşekkürlerimi sunuyorum :syg:

Burak gerçekten dediğin gibi; detay anlamında çok tatmin ediciler! Amacım biraz da Schuco'nun bu konularda HighEnd seviyesinde üretim yaptığını irdelemekti. Her ne kadar fiyatları, bu ürünlerin kalitesini açığa vursa da, daha çok güncel-spor araç temalaması yapan modelcilerce yeterince bilinmiyor. Detolf şu an sadece bunlar gibi kıymetli klasik tarım araçları ve aksesuarlarına ev sahipliği yapıyor. Cam kestirtip ara katlar da çıkacağım ve ikinci bir Detolf'ü de almak üzereyim ki, O da CmC - BBR - Exoto'ları misafir edecek; görmediğiniz/paylaşmadığım epey araçlar oldu Burak! :devil: Eksikleri de tananlayıp, sakin bir vaktimde kısmetse paylaaşacağım. Düşüncelerine ve yorumlarına çok teşekkürler Burak'cığım, sevgiler...
En son Kenan Şavklı tarafından, 25 Arl 2009, 02:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir