1/18 SCHUCO MERCEDES BENZ UNİMOG 401 BLACK EDİTİON...

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 SCHUCO MERCEDES BENZ UNİMOG 401 BLACK EDİTİON...

İletiYazar: Kenan Şavklı » 21 Arl 2009, 00:38

Herkese selamlar...

Uzun bir aradan sonra, yeni gelen modellerle karşınızda; paylaşımdayım... Model"ler" deki kastım; paylaşılacak başkaları da var ama, onları ayrı, bu aracı ayrı paylaşömak istedim, çünkü tamamen ayrı bir biçimde paylaşılmayı -bence- hakeden evsafta bir model. Benim belediyemde O'na vereceğim bir görev yok çünkü daha çok özel bir çiftliğin, at romorkunu çeken ve elini - kolunu çamura falan fazla sürmeyen, takım elbiseli bir MOG kendileri...

Schuco Unimog 401 Black Edition Stuttgart (1953) isimli bu araç, bir seneden fazla bir zamandır içimde uhde olmuş; burada satılmamasından ötürü, kavuşamamak gibi bir durumu son derece gergin bir biçimde yaşamıştım! Geçen seferki getirttiğim modellerimi getirtirken kullandığım aynı kanal ile, TR'de hazırda satılması imkansız olan bu aracı adetli olarak getirttim. Çünkü bana göre sadece kendime getirtmek hiçbir şekilde marifet olmazdı; böylesi bulunması zor bir modeli adetli olarak getirtmek ve deli gibi ihtiyaç hisseden ki hastalarının şoke olduğu bir araç ve 1 adeti verdiğim ilan neticesinde satıldı... Bana ait olandan hariç 5 adet daha olan bu modeli beğenip, düşünen varsa -ki Almanya fiyatı ile birebir aynı sıfır kar ile vereceğim- özelden ya da mail'den görüşebiliriz... Zaten, satış sitelesinde verdiğim ilanda da belirtmiştim; önemli olan ihtiyaç sahiplerine ürünün ulaşabilmesidir!

Daha önce paylaştığım Schuco Unimog'lardan farklı olarak bu ürün; Dealer tabir edilen, bayii ürünü olan ve gerçekten de nadir, nadir olduğu kadar da fiyatca da -diğer Unimog'lardan- yüksek bir ürün... Üzerinde de gördüğünüz üzere; siyah gövde üzerine sarı renkli kalkan üzerine, Stuttgart'ın sembolü olan şahlanmış atını yerleştirmişler. Jantlarına da vurulan krom boyası, öyle bir efekt vermiş ki, bir süre jantların pilastik değil de metal olduğunu zannetmiştim. Bu renk jantlar da, keza siyah gövdede pek hoş durmuş. Geçelim fotolara...

Diğer 1/18 Unimog'larımdan daha yeni olmayan bir ürün olmasından mütevellit, yeni üretilmiş Unimog'larınki kadar taze kutular değil...
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Her 401'de olduğu gibi, bu araçtada hem önde, hem de arkada demire geçirilmiş romork zincirleri mevcut. Ama, bu araçta ekstradan; arkada çekme halatı dev bir makaraya sarılı biçimde duruyor ve bu makara, ekstra bir motora bağlı biçimde çalışıyor! İp yaklaşık 10 - 15 cm kadar uzuyor... Bu operasyonu elle gerçekleştiriyoruz tabi ki de.
Resim

Resim
Motor detaylarındaki kabloları, makaralara geçirilmiş kayışları vurgulamak isterim :emo2: Motorun ve alt kısmın hiçbir yerinde -VW T2a'daki gibi- pilastik materyali presleme yöntemiyle kabartma yaparak geçiştirilmiş tek bir yer yok! Aks, şasi, viraj çubukları ve tüm mekanizma metal!
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Hepsi beraber halde bir foto olmadan paylaşım yapmak düşünüşlemezdi...
Resim

:devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

Her Schuco'da olduğu gibi bu model de de can sıkan şeyler yok değil!

:dikkat: Modeli tutmamanız gerekiyor! Ya da -ilk Schuco Unimog'unuzsa- tutmayı öğrenene kadar bir kaç parçasını dökmeniz gerekiyor! Arkadaşınız, sizin gibi modelci olsa dahi, bu araçtan uzak tutun... Diğer fertleri haberdar dahi etmeyin. :dur:

:dikkat: Hareket edebilen mekanizmalar, yeterince sağlam değil; öyle fazla kurcalamaya asla gelmez...

:dikkat: Hareketli mekanizma gibi görünüp, aslında hareket etmeyen; sadece görsel öğe amaçlı olarak konumlanmış kısımlar var.

:dikkat: Tüm Schuco'larda olduğu gibi, mekanik kısımlardaki boyaların dökülmesi; örneğin: menteşeler... :dash1:

:dikkat: Çok nadir ve pahalı! :kamyon: :punish: Gerçekten de aldığıma sevindim ama, ilk elime geçtiğinde "sana kavuşana kadar neler çektim ben" diye kızdım biraz O'na. Ondan sonra sevdim. :tease1:

:cup1: Sonuç itibarı ile, O bir Schuco; MOG'lar arasındaki en büyük hayalim, Unicorn'um... Yukarıda her ne kadar "eksi"lere de yer versem de, bana göre elimdeki CMC ya da BBR'lardan dahi daha kıymetliler. Modele kavuşmama vesile olan kendime çok teşekkür ediyorum... :devil:

Son olarak da halen yapımı devam eden çalışmalar; R12 bittiğinde, Günaydın Rallileri'nin arka arkaya yıllarca şampiyon olan :cup1: efsanevi canavarı halini alacak...

VW Microbus da.. acaba ne olacak! Arkadaki makine ve O'nunla uyuşan rengi size bir fikir verebilir... Camlı bir minibüs olarak gelen bu Welly üretimi model, panelvan halini aldığı gibi açılmayan yan kapıları da açıldı! Yakında hizmete de açılacak... :devil:

Resim Resim

Okuyan herkese sonsuz teşekürlerimi sunarım. Sevgiler... :smile5:
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 3:
ali çaglar, Emre E., ogzhndncl
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/18 SCHUCO MERCEDES BENZ UNİMOG 401 BLACK EDİTİON...

İletiYazar: Ahmet » 21 Arl 2009, 00:56

Abicim bu paylaşımını merakla bekliyordum :shocked2: Ama bu kadar etkileyici olacağını tahmin bile etmiyordum. :nazar: Ayrıca Türkiyedeki modelcileri düşünerek yaptığın adetli getirim gerçekten takdri hakediyor. :syg: Bu güzelin yanında merakla beklediğimiz projeleri ucundan da olsa görmek çok heyecanlandırdı doğrusu :celeb: Tekrar iyi seyirlerdilerim abicim... :nazar: :celeb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: yasar » 21 Arl 2009, 00:59

kenan unımog bende nedense hiç yok ama ticari olarak veya askeri bir model düşünmüyor değilim ama epey sırası var.modeli beğendim zaten schuco yaparsa genelde iyi yapıyor.sorunsuz bir marka iyi günlerde sergile.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 21 Arl 2009, 02:04

Kenan hayırlı olsun yeni modelin. En beğendiğim Unimog Modellemesi bu 401 Siyah versiyonu. Zevkle seyret, hatta kurcalama sadece seyret, aman diyeyim mazallah... :nazar:

Microbus için meraklandım, çatlatmadan en kısa sürede paylaşımını bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10040
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 21 Arl 2009, 02:15

Benim unimog merakım hiç yok neredeyse ama o kadar güzel,o kadar ballandıra ballandıra anlatmışsınız ki neredeyse benim bile alasım geldi :tey: kar amacı gütmeden,çoklu getirttiğiniz için de alkışlıyorum sizi.

vw merakım olduğu için ilgim bus a kaydı.onun de bitmiş halini en kısa sürede paylaşırsınız umarım.
Resim
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: ogzhndncl » 21 Arl 2009, 06:37

Kenan abi öncelikle hayırlı olsun.Ardından yaptığın büyük gayret ve çaba için ayakta alkışlıyor ve tebrik ediyorum abicim.Her ne kadar modelci olsakta bu sevdayı beraber paylaşsakda herkesin yapacağı iş değil. :good2: Unimog tarzı araçlara ilgim yoktur ama sendeki bu modeller detaylarıyla herkesin ilgisini çekiyor ve tabi benim ilgimi de çekti.Paylaşım için teşekkürler abi.İyi forumlar :+1: Rep.
Resim
Kullanıcı avatarı
ogzhndncl
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Oguzhan Dincel
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 180
ogzhndncl rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 21 Arl 2009, 06:57

Ahmet yazdı:Abicim bu paylaşımını merakla bekliyordum :shocked2: Ama bu kadar etkileyici olacağını tahmin bile etmiyordum. :nazar: Ayrıca Türkiyedeki modelcileri düşünerek yaptığın adetli getirim gerçekten takdri hakediyor. :syg: Bu güzelin yanında merakla beklediğimiz projeleri ucundan da olsa görmek çok heyecanlandırdı doğrusu :celeb: Tekrar iyi seyirlerdilerim abicim... :nazar: :celeb:

Ahmet'cim teşekkür ederim. Ürünler elime geçeli bir kaç gün oldu ama, Abim'in yaş günü ve diğer özel işler derken fırsat bu akşam bulabildim. Kendime aldığım haricen edindiğim diğer 5 adeti, aslında kolay satabileceğimi pek sanmıoyrum Ahmet. Çünkü bu makinelerin meraklıları oldukça az; ama meraklısının da ruhunu yerinden çıkartacak bir ürün; kendimden bilioyrum. :shocked3: Artık ne kadar sürede, nasıl ve kime satarım bilmioyrum ama hiç problem değil.

Bu arada amacım, model ithalatçılarına ya da dükkanlarına herhangi bir ithafta bulunmak tabi ki de değil! Zaten aramın iyi olmadığı bir dükkan da yok ve daha önce ithalatı yapılmamış önemli bir ürün olduğu için de ortaya iyi ve luzumlu bir iş çıktığına inanıyorum Ahmet... Bir diğer prensibim de, son kalan dört modeli de, tıpkı ilk satılanda olduğu gibi alıcısına vermek. Çünkü bunları ta oralardan getirterek ne ben ne de getirmemde yardımcı olan kimseler en ufak bir külfet çekmediler; bu yüzden "0" kar ile verdiğim gibi, başkasının da bunlar üzerinden kar etmesini de istemiyorum. Bu yüzden sadece tüketicilerine mahsus bir satış oalcak...

Projeleri de, şu an ne vaziyette olduğumu lanse edebilmek için ucundan gösterdim diyeyim artık. Hafta da bir ya da iki günü ayırarak -o da bir kaç saat- yapılan birer çalışmalar oldukalrı için, yavaş ama sağlamm adılmlarla ilerliyor. Bu arada Ahmet, seninle Msn'de görüştüğümüzde kendi yaptığım romorktan bahsetmiştim; o da iptal oldu ve işten dolayı hevesim de kalmamıştı; çünkü bir de -kısmetse- yarın gelen romorkları paylaşacağım! Yani bir diğer Unicorn da onlardı benim için ve sonunda o da hakikate dönüştü! Onlar da adetli ve onlar da nadirce modeller oldukları için, büyük bir keyifle onalrı da ilgili model severlere ulaştıracağım. Ford 5000 ya da 7000, Massey Ferguson Cabin modelleri ile, traktör dosyasında paylaştığım bazı tarım aksesuarları da gelecek Ahmet! Tarımla yakından alakalı olduğun için böyle uzun bir cevap oldu; okurken sabırlar diliyorum. :whistle: Teşekkür ederim kardeşim, sevgiler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 21 Arl 2009, 07:06

yasar yazdı:kenan unımog bende nedense hiç yok ama ticari olarak veya askeri bir model düşünmüyor değilim ama epey sırası var.modeli beğendim zaten schuco yaparsa genelde iyi yapıyor.sorunsuz bir marka iyi günlerde sergile.

Çok teşekkür ederim Yaşar abi. Schuco'nun 1/18 ölçekte iyi çalışmadığını sadece VW T2 "PORSCHE" panel tipi kırmızı minibüsümde gördüm! Alt kısmı plastik ve Maisto gibi, ama genel olarak tatminkardır, tavsiye edilir... O'nun haricinde Schuco'nun Mercedes Kamyon, traktörler, romorklar ve bu Unimog'ların detay ve materyalleri olması gerektiğinden bile iyiydi diyebilirim. 1/43 olarak da aklımda olanlar var Yaşar abi ama, bir kere yakından görürsenn; gerisinin geleceğinden adım gibi eminim. Özellikle yine Schuco'nun Unimog modellerindeki çeşitleri mükemmel! Bir de Premium Classixx's'in LA 911 satış sonrası (Unimog Kundendienst) servis kamyonu da var ki (1/43) onu da tavsiye derim... Düşncelerin için Teşekkür ederim abi, saygılar...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 21 Arl 2009, 07:14

BuRaK-B yazdı:Kenan hayırlı olsun yeni modelin. En beğendiğim Unimog Modellemesi bu 401 Siyah versiyonu. Zevkle seyret, hatta kurcalama sadece seyret, aman diyeyim mazallah... :nazar:

Microbus için meraklandım, çatlatmadan en kısa sürede paylaşımını bekliyorum.

Burak, Dealer bir model olduğu için aslında çok uzak değilsin bu araca gibi geliyordu ama, sanırım daha önce aksesuar departmanında ya da o işlerle alakalı kısımlardaki kişilerle bahsi geçmedi sanırım. Yeni bir ürün de değil çünkü. Dediğin gibi 1/18 Schuco Unimog modelleri biriktirenlerin (ki biriktiren var mı bilmiyorum :shocked2: ) en gözde ve aranılan modeli bu! Kurcalama - seyretme mevzuunda da; artık Schuco inceleme tecübesine sahip olduğum için problem yok :lol: İlk gelen farm tipinde ayna operasyonları oldu maalesef.

Ahmet'e cevaben yazdığım yazıda da belirttiğim gibi; haftada bir kaç gün eve uğrayabildiğim için, fırsat buldukça kalan işlere devam edebiliyorum Burak'cım. O yüzden, sabırsızlığının birimlendirmesini, çatlama cinsinden yapmazsan iyi olacak gibi. :sweat: :lol: Şaka da bir yana, zaten fazla birşeyleri kalmadığı için paylaştım. Kısmetse, detaylı aşamaları ile, sonuçlarını paylaşacağım Burak'cım. Yorumlarına çok teşekkür ederim, sevgiler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 21 Arl 2009, 07:22

malikaltindis yazdı:Benim unimog merakım hiç yok neredeyse ama o kadar güzel,o kadar ballandıra ballandıra anlatmışsınız ki neredeyse benim bile alasım geldi :tey: kar amacı gütmeden,çoklu getirttiğiniz için de alkışlıyorum sizi.

vw merakım olduğu için ilgim bus a kaydı.onun de bitmiş halini en kısa sürede paylaşırsınız umarım.

Teşekkür ederim Malik. Minyatür model seçimimdeki temel kriterler, detay fazlalığı ve ruhuma hitab etmesi gibi etkenler oldu! Daha önce, hemen hemen tüm son modelleri almıştım ama, şimdi tarım-iş makinası ağırlıklı; Avrupa klasikleri ile devam ediyorum. Anlatımı detaylı biçimde yapmamın temel sebebi de bundan ileri geliyor; yani Schuco detay konusunda beni çok tatmin ediyor! Öyle ki, kolaylıkla grünmeyen kısımlar da dahi, inanılmaz detaylar barındırıyorlar ufacık cisimleri içerisinde...

Bus'ı da bitirmek üzereyim ve tam olarak ne için yaptığımı da yazmadım ama, O'nu da Fendt traktörü için, satış sonrası sevis aracı haline getirdim. Welly'nin kalıbı/modellemesi -zaten hep öyle- çok başarılı olduğu için, farklı projelerde de düşünmüyor değilim. Kısa zamanda paylaşımları yapacağım. Yorumlar için teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 21 Arl 2009, 07:35

ogzhndncl yazdı:Kenan abi öncelikle hayırlı olsun.Ardından yaptığın büyük gayret ve çaba için ayakta alkışlıyor ve tebrik ediyorum abicim.Her ne kadar modelci olsakta bu sevdayı beraber paylaşsakda herkesin yapacağı iş değil. :good2: Unimog tarzı araçlara ilgim yoktur ama sendeki bu modeller detaylarıyla herkesin ilgisini çekiyor ve tabi benim ilgimi de çekti.Paylaşım için teşekkürler abi.İyi forumlar :+1: Rep.

Oğuzhan teşekkürler kardeşim. Forumda paylaşım yaparken, sadece kendim için getirdiğim bir ürünü paylaşmak hoşuma gitmiyor açıkcası. Daha da paylaşmadığım BBR - CmC gibi modeller de var ama zaten detayları bilinir olduğu için niyetim de yok gibi. Bu araçlar ülkemizde çok nadir, ithalatçının bile -alıcısı az olduğu için- çok az adetli getirdiği değerli modeller. Alamayan, yetişemeden biten de oluyor ki bu hiç ithal edilmedi! Bu bakımdan da yerinde bir hareket olduğu kanaatindeyim, çünkü standart Unimog'lardan da önemli bir model bu... Normalde benim de bu tip kamu araçlarına merakım yoktu ama Schuco'nun ismi ve üretimlerindeki detaysal özen beni bunlara bağladı; ayrıca 1/1 Unimog'lara da meraklıyım. Ben teşekkür ederim kardeşim, yorumun için teşekkür ederim...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Emre E. » 21 Arl 2009, 11:04

Kenan, öncelikle yeni modelin hayırlı olsun. Bir UNIMOG meraklısı olarak seriye bu modelin katılması çok sevindirici. Dediğin gibi "takım elbiseli" 401'in çok şık.

R12 ve T2 ile ilgili çalışmaları da merakla bekliyorum. Görüştüğümüzde, "abi, bana kızma ama ben T2'nin yan kapısını açtım ve camlarını kapattım" dediğinde çok şaşırmıştım. Arkadaki Shuco traktör fazlasıyla fikir verdi, kullanım için. :lol:

Kolay gelsin. :coffee:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19165
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: masato » 21 Arl 2009, 14:55

Çok güzel bir modelmiş gerçekten Kenan. İyi günlerde seyireyle umarım en kısa zamanda unimog serisini tamamlarsın... Modifiye haberlerinide 4 gözle bekliyorum...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir