FERRARİ F355 UT ve HW KARŞILAŞTIRMALI İNCELEME

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

Ferrari 355 Berlinetta sizce hangi üreticide daha iyi modellenmiş?

UT Models
4
36%
Hot Wheels
7
64%

Toplam oy : 11

FERRARİ F355 UT ve HW KARŞILAŞTIRMALI İNCELEME

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2009, 00:52

FERRARİ F355 UT ve HW
Uzun zamandır bu iki farklı üreticinin bu modelini karşılaştırmak istiyordum. Bugün fırsat bulup fotoğraflarını çekebildim ve internete yükyebildim.
Genel yorumu en sonda yapacağım ilk önce her açıdan ikili fotoğrafları üzerinden kıyaslama yaparak devam edeceğim.
UT
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

HW

UT-HW

İki modelinde görünüşünde ve hatlarında bir farklılık yok sadece UT'nin sinyal kısımları dıştan renkli bir macun gibi bir madde sürülmüş ama HW'de gördüğünüz gibi iç kısımdan renklendirilmiş buda daha gerçekçi durmasını sağlamış

UT

HW

HW-UT

arka kısımda da ikisinde de kalıp ve görünüş aynı ama ilk göze çarpan HW'nin ekzos daha parlak ve güzel duruyor; UT'nin plastik olduğu çok belli oluyor. Arka lambalar ise UT'ninki biraz daha büyük ama bence problem olan orta kısmın çok beyaz olması. HW'ninkide ise bu beyazlık yok ve düz cizgi desenleri var yani daha gerçek duruyor

UT

HW

UT

HW

Malasef işte en can alıcı yer bu kısım; UT'nin jantları hiç güzel değil; ben plastiğim diye bağırıyor. Tabi bunlada bitmiyor fren diskleri düz ve fren kaliperleri yok buda gerçekçi gözükmemesini sağlamış.
HW ise jantları çok güzel ve parlıyorlar fren diskleri iyi yapılmış; fren kaliperleri var ve üstünde ferrari yazısını bile yazmışlar.

UT

HW

ikiside nerdeyse aynı birkaç nokta var ama önemli bir fark veya kalite katacak bir üstünlük yok.

UT

HW

Görünüş olarak ikisi arasında hiç bir fark yok ama HW'nin motor kısmı parlak zaten ekzos kısımlarıda burdan çıkıyor altını çevirip bakmasınızda arka dan bakıldığında görünüşte bir üstünlük sağladığı kesin.

HW

UT

HW Spider

Aslında dizayn veya kalite bakımından hiç farkları yok ama UT'nin içi açık renk olası onu daha güzel kılıyor. Tabi UT'nin içi siyah olan F355'ide var HW'de ise kapalı olanını siyah üstü açık olan versiyonunu açık renk yapmış UT'nin spider versiyonu ise içi siyah yapmış.

UT

HW

Aslında UT burda logoyu kabartı şeklinde yaparak gerçekçi gözükmesini sağlamak istemiş ama malasef düzgün değil.
HW'de ise kabartı değil ama düzgün ve biraz daha büyük. Bence görünüş açısından HW'nin daha iyi duruyor.

Birçok üreticinin aynı yaptığı arabalarını gördüm ama bu kadar birebir aynı kalıp ve aynı duran bir model görmemiştim.
Ama ayrıntılarda HW'nin çok farkla daha önde olduğunu düşünüyorum.
İki model de ikinci el alındı yani sıfırken elime geçmedi fotoğraflar çekilmeden önce ikisinede cila yaptım. Bunu söyledim çünkü sıfır modeller olsaydı daha farklı olurmuydu bilmem ama sanki UT'nin boyası bana biraz daha iyi geldi. Yanyana çekilmiş iki fotoğraf koydum karar sizin.
Fakat özellikle başta jant olmak üzere; ayrıntılardaki kalitesi yüzünden kesinlikle HW diyorum hemde bir ara UT modelleri 200 tl'ye satıldığını düşünürsek(hatta bazıları hala bu fiyata satmaya çalışıyor) HW bedava diyebiliriz :lol:
Hotwheels Elite olmayan bir modelde bu kalite yapması ilginç.
Yakında sizlere elimdeki Ferrari modellerimi paylaşacağım bunlar Kyosho ve HW Elite modelleri; sadece bu model normal ve ucuz bir model ama onlarında sırıtmıyor. En azında HW bu modelin ELITE versiyonunu çıkarana kadar vitrinimde kalacak.
En son REVOLUTION tarafından, 11 Arl 2009, 10:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için REVOLUTION teşekkür aldı- 4:
///Okan, Ahmet, G.HEPARSLAN, sui_cast
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: FERRARİ F355 UT ve HW KARŞILAŞTIRMALI İNCELEME

İletiYazar: sui_cast » 11 Arl 2009, 01:39

Guzel karşılaştırma.. bence +rep hakediyor..

UT nin mavi kutulu versiyonu biraz özensiz bir seri.. Eğer bu da öyleyse...

Ayrıca üretim zamanı da farklı sanırım bu iki modelin..

Fren diskleri ve kaliperler UT'nin ayıbı.. Tam anlamıyla ayıp.. Bu akdar guzel kalıp yapan bir firma için büyük bir eksiklik ve özensizlik bence.. Ve çoğu modeli de böyle maalesef..

Ama jant konusunda aynı şeyi düşünmüyorum.. parlak krom görünüşlü jantlar bu tarz arabalarda çok zevksiz oluyor bence.. Gerci seveni çok ama.. Saygı duymak lazım..

Sonuc olarak araçlara degil ama karşılaştırmaya + rep
:+1:

Not: Ferrariler ilgimi çekmiyor ama alacak olsam UT alırım.. Elbetteki siyah olanını :smile:

Resim
En son sui_cast tarafından, 11 Arl 2009, 02:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8000
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 11 Arl 2009, 02:15

Ferrari'leri beğensem bile aralarında en sevdiğim daha doğrusu tek sevdiğim Ferrari 355 Berlinetta. Bu karşılaştırma ile harika bir seçim şansı oldu benim için. İç renginin taba olması artı puan olsa da sırf renk seçimi yüzünden UT almam, ben kesinlikle Hot Wheels diyorum. Olmadı, zevkime uymadıysa birde yanına Cabrio alırım, içlerini değiştokuş yaparım süper olur :smile:
Eline sağlık Devrim Abi :sapka:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 11 Arl 2009, 02:47

En iyisi Kyosho çıkartsın ya :lol: Ama en azından bu karşılaştırma sayesinde UT ye o kadar para verileceğini HW alınabilirmiş diyor insan.
:+1: REP
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: masato » 11 Arl 2009, 10:00

Devrim abi paylaşımiçin teşekkürler... Güzel bir karşılaştırma olmuş herşey çok net :smile: Birgün hotwells elite versiyonu çıkarsa elindeki modele ben talibim abi...Aklında bulunsun...İyi günlerde seyireyle...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2009, 10:15

sui_cast yazdı:Guzel karşılaştırma.. bence +rep hakediyor..

UT nin mavi kutulu versiyonu biraz özensiz bir seri.. Eğer bu da öyleyse...

Ayrıca üretim zamanı da farklı sanırım bu iki modelin..

Fren diskleri ve kaliperler UT'nin ayıbı.. Tam anlamıyla ayıp.. Bu akdar guzel kalıp yapan bir firma için büyük bir eksiklik ve özensizlik bence.. Ve çoğu modeli de böyle maalesef..

Ama jant konusunda aynı şeyi düşünmüyorum.. parlak krom görünüşlü jantlar bu tarz arabalarda çok zevksiz oluyor bence.. Gerci seveni çok ama.. Saygı duymak lazım..

Sonuc olarak araçlara degil ama karşılaştırmaya + rep
:+1:

Not: Ferrariler ilgimi çekmiyor ama alacak olsam UT alırım.. Elbetteki siyah olanını :smile:

Resim

Her nekadar kırmızı Ferrari biriktiren birisi olsamda ilk önce resimdeki siyah F355 bayıldım çok güzel duruyor acaba orjinalmi yoksa sonradan bir arkadaş boyamışmı merak ettim!
Yorumun ve rep'in için teşekkür ederim Bahadır. Malasef UT kapanmadan son bir yıl gibi bisüre çıkardığı modeller dışındakilerde kalite ve ayrıntılar yok; son zamanlarda çıkardığı tek Ferrari modeli ise F355 GTS Targa o modelde her bakımdan çok güzel bir model burda eksi olan bütün yönler o modelde fazlasıyla yapılmış. Bizim forumdan Hasan arkadaşımızda bu GTS Targa modeli vardı ve paylaşmıştı. Jant olayına gelince tabiki zevkler tartışılmaz ama bu arabanın 1:1 olanındaki jantlar HW'deki gibi; bu yüzden bence bu önemli. Eğer bir model 1:1 olanına ne kadar çok benziyorsa vitrinde o kadar harika duruyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2009, 10:18

BuRaK-B yazdı:Ferrari'leri beğensem bile aralarında en sevdiğim daha doğrusu tek sevdiğim Ferrari 355 Berlinetta. Bu karşılaştırma ile harika bir seçim şansı oldu benim için. İç renginin taba olması artı puan olsa da sırf renk seçimi yüzünden UT almam, ben kesinlikle Hot Wheels diyorum. Olmadı, zevkime uymadıysa birde yanına Cabrio alırım, içlerini değiştokuş yaparım süper olur :smile:

Teşekkürler Burak'cığım. İçlerini değiştirme olayını aynen bende düşünmüştüm :happy:
Buarada konuya anket'i senmi ekledin ?
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2009, 10:22

Okan Model yazdı:En iyisi Kyosho çıkartsın ya :lol: Ama en azından bu karşılaştırma sayesinde UT ye o kadar para verileceğini HW alınabilirmiş diyor insan.
:+1: REP

Teşekkürler Okan'cığım. Sana katılıyorum KY çıkarsın ama bundan sonra çok uzak bir ihtimal; HW ile lisans anlaşmaları bitti.
Bu yüzden ben HW Elite versiyonunu çıkarır diye bekliyorum. Birde yakında senin çok beğeneceğin bir inceleme yapacağım burdan süprizimi duyurayım!
En son REVOLUTION tarafından, 11 Arl 2009, 10:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2009, 10:24

masato yazdı:Devrim abi paylaşımiçin teşekkürler... Güzel bir karşılaştırma olmuş herşey çok net :smile: Birgün hotwells elite versiyonu çıkarsa elindeki modele ben talibim abi...Aklında bulunsun...İyi günlerde seyireyle...

Beğendiğine sevindim Alper teşekkür ederim. İsteğine gelince; eğer Elite çıkarsa veririm tabiki.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 11 Arl 2009, 12:35

REVOLUTION yazdı:
BuRaK-B yazdı:Ferrari'leri beğensem bile aralarında en sevdiğim daha doğrusu tek sevdiğim Ferrari 355 Berlinetta. Bu karşılaştırma ile harika bir seçim şansı oldu benim için. İç renginin taba olması artı puan olsa da sırf renk seçimi yüzünden UT almam, ben kesinlikle Hot Wheels diyorum. Olmadı, zevkime uymadıysa birde yanına Cabrio alırım, içlerini değiştokuş yaparım süper olur :smile:

Teşekkürler Burak'cığım. İçlerini değiştirme olayını aynen bende düşünmüştüm :happy:
Buarada konuya anket'i senmi ekledin ?
Değiştirelim içlerini ozaman :lol:
Anketi konuya ben ekledim abi.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: tuningbg » 11 Arl 2009, 12:58

güzel paylaşım Devrim abi :y: iki ayrı üretici ama sonuç ve kalite hemen hemen aynı.evet model ut olunca nedense bulunmaz hint kumaşı gibi yüksek fiyatlar biçiliyor ama bencede hw bedava ve aynı kalite.bendede hw F355 GTS modeli var beni tatmin ediyor ut modelini 1/1 görmedim ama bu paylaşımda anladım diyebilirim.o yüzden hw derim ben.payaşım gerçekten güzel :+1: cabası :)
Kullanıcı avatarı
tuningbg
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Burak
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1650
tuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2009, 14:12

BuRaK-B yazdı:Değiştirelim içlerini ozaman :lol:
Anketi konuya ben ekledim abi.

Anket eklemek iyi olmuş Burak teşekkür ederim :y:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Arl 2009, 14:25

tuningbg yazdı:güzel paylaşım Devrim abi :y: iki ayrı üretici ama sonuç ve kalite hemen hemen aynı.evet model ut olunca nedense bulunmaz hint kumaşı gibi yüksek fiyatlar biçiliyor ama bencede hw bedava ve aynı kalite.bendede hw F355 GTS modeli var beni tatmin ediyor ut modelini 1/1 görmedim ama bu paylaşımda anladım diyebilirim.o yüzden hw derim ben.payaşım gerçekten güzel :+1: cabası :)

Beğendiğinize sevindim Burak! Aslında UT bulunmaz hint kumaşı gibi doğru :lol: Çünkü artık üretimi olmadığından yanı kapandığından devamı gelme gibi bir durum yok; fakat bence artık bulumuyor diye kalitesi düşük modellere bu kadar para vermek bana doğru gelmiyor HW'nin F355 GTS modelini görmedim paylaşırsan sevinirim. Ama dediğim gibi ben yakından da incelediğim için biliyorum UT'nin GTS modeli çok iyi zaten forumda arattırırsan Hasan'ın paylaşımını bulursun.
Eğer bir gün HW'ni getirisen kuzendeki UT'yide alır onlarında karşılaştırmalı bir incelemesini yapmak isterim :exc:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

KARŞILAŞTIRMALAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir