E38 "BIG TANK" CHARGER

Elinizde Bulunan Modellerin İnceleme ve Karşılaştırmalarını Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

E38 "BIG TANK" CHARGER

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Arl 2009, 02:01

Arabaya geçmeden birşey anlatmak istiyorum daha önce hangi konuda hatırlamıyorum şaka yollu yazılar yazmıştım ve orda
e-bay'dan alış-veriş yapmadığımdan "Master" rütbesine ulaşamadığımdan bahsetmiştim.
Şaka gerçek oldu ve bundan sonra paylaşacağım arabaların %99 e-bay dan aldıklarım olacak kısacası artık bende "Master" oldum :lol:

Şimdi gelelim arabaya bu modeli bilerek aldığım söylenemez daha doğrusu satan kişi bu arabanın özelliklerini fazla anlatmamış ve resimleride pek iyi değildi (resimlerde araba kırmızı renk gözüküyordu).
Elime geçtiğimde inanamadım bu kadar kaliteli ve ayrıntılı bir araba beklemiyordum.
İlk önce arabayı elime alınca şaşırdım bu kadar ağır bir arabam hiç olmaıştı adamlar metalden kaçmamış :happy:
Rengi çok güzel malasef fotoğraflarda gerçek tonunu yakayamadım artık bir dış çekim yapıp gösterir veya buluşmaya getiririm.
Resimlerde göreceğiniz üzere arkadaki yedek lastiği çıkabiliyor; arka bagaj ve ön kaput alttaki düğmelere basarak açabiliyorsunuz her nekadar inceleme çubuğu olsada onla açma imkanınız yok sadece kapılar için kullanabiliyorsunuz.
Motor kaputu açtığımda da gözlerim yerinden çıktı galiba :) bu kadar teday ve kalite beklemiyordum üstündeki yazılara kadar herşey dörtdörtlük ve gerçekçiydi. resimlerde gaz telini göreceksiniz sanki ittirince ses çıkacak gibi geliyor insana..!
Arabanın iç kalitesinide söylecek bir hata veya kötü şey bulamadım ama en çok hoşuma giden emniyet kemerleri ve tokaların kalitesi oldu kapı iç döşemelrinde yazan "charder R/T" bile unutmamış ve okunaklı koltuklar ileri geri kayabiliyor ve tam olarak öne doğru yatabiliyor. İçi tamamen çok kaliteli bir malzeme ile halı kaplanmış.
Ama asıl şoku cam kolları dönüyormu diye baktığımda camların inip kalktığını görünce geçirdim :yeah:
Difrensiyel ve shaft'ın çalışmasıda kalitesine kalite katmış. Ama sadece bunlada bitmiyor 4 tekerlekte süspansiyonlu olması ve özellikle arka süspansiyonları gerçeğine uygun olarak şok absorbe edici düzeniğinin aynısını yapmaları beni şaşırtan birçok özellikten biriydi.
Arabanın 1:1'in özelliklerinden biraz bahsedersek
6 silindirli 4340cc ve 5000rpm de 280 beygir üreten bir motora sahip
3 karbüratöre sahip bir benzin içme makinası olan bu arabanın "Bıg Tank" modelinin özelliği 35 gallon yani
155 litre benzin alması :shocked2:
3 ileri vitesli bu arabada vites kutusu sistemi Close ratio
Özellikleri dışında tarihçesine bakarsak 1971 yılında WHEELS dergisi tarafınca "Car of the Year" ödülünü layık görülmüş
ve ayrıca Avustural'yada "şimdiye kadar üretilen en muhteşem görünümlü araba" seçilmiş.
Eski amerikan konusunda fazla bilgim yoktur biliyorsunuz eğer Serdar abi bir ekleme yaparsa veya unuttuğum birşey varda yazarsa hayır demem!
Son olarak bu modelin üreticisi Classic Carlectables 4000 limitli olarak satışa sunmuş ve anında bitmiş :lol:
Övünerek söylüyorumki amerika e-bay'da şuanda sarı ve yeşil renklerini bulabiliyorsunuz ama bu rengi yok :duyuru:
Nazar boncuğumuda asayım :nazar: evet buyrun resimlere...

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

En son mustafacelebi tarafından, 08 Arl 2009, 12:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: Fotoğraf ekleme kuralına göre tekrar düzenlenmiştir.
Resim

mesaj için REVOLUTION teşekkür aldı- 2:
ogzhndncl, Onno
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: E38 "BIG TANK" CHARGER

İletiYazar: masato » 08 Arl 2009, 10:42

Devrim abi buna anca rep verilir... :+1:
Birde bagajda yer kalmamış lpg tüpünü nereye koyacağız abi? İyi seyirler dilerim çok çok şık bir model....
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: maranello550 » 08 Arl 2009, 11:57

Devrim Abi süper bi model hayırlı olsun. Tam bi bomba :bomba: patlatmışın tebriklerimi sunuyorum :lol: :lol: 6-Pack lerin tadı bambaşkadır ama bu 6-Pack olayı aşmış biraz. Güle güle seyret... :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
maranello550
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: onur içöz
1/18 Model Sayısı: 300
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 300
Rep Puani: 960
maranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 08 Arl 2009, 12:26

Gerçekten çok şık bir model.Detayları inceledikçe ve açıklamaları okuyunca modeli elime alıp mıncıklamak için çok heveslendim.Rengi de çok şık.Modelin aydınlatma grubu ayrı bir agresiflik katmış.
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 08 Arl 2009, 12:39

Evet nedense Avusturalya'lılar bu tarz araçları çok seviyor hatta bu kasa tipindeki araçları halen daha kullanıyor (Ford Falcon gibi mesela).
Devrim Abi modelin harika diyebilirim, renk tonunu kavrayabildim, telefonda anlattığından çok daha detaylı göründü gözüme. Alt tabanını merak ettim, eski araçlardaki gibi alt tabanın kenarlarını araç renginde boyalı mı yapmışlar (Eski araçları boyama tekniği bu şekildeymiş)???
Güzel bir seçim yapmışsın abi, zevkle seyret... :nazar:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 08 Arl 2009, 13:10

Çok şık bir seçim olmuş Devrim.
Alper'in dediği gibi buna sadece REP verilir ve kenardan seyredilir.
Selamlar...
:+1: :nazar:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 134
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 134
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Arl 2009, 14:19

masato yazdı:Devrim abi buna anca rep verilir... :+1:
Birde bagajda yer kalmamış lpg tüpünü nereye koyacağız abi? İyi seyirler dilerim çok çok şık bir model....

:grin: Teşekkürler Alper ilk rep'te senden geldi :handshake: Valla Alper bunu tüp taktıracak yer bulsak bile bu içmeyle gaz bile yetişmez :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Arl 2009, 14:21

maranello550 yazdı:Devrim Abi süper bi model hayırlı olsun. Tam bi bomba :bomba: patlatmışın tebriklerimi sunuyorum :lol: :lol: 6-Pack lerin tadı bambaşkadır ama bu 6-Pack olayı aşmış biraz. Güle güle seyret... :+1:

Teşkkürler Onur; gerçekten benim için bomba bir model oldu!
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Arl 2009, 14:24

mustafacelebi yazdı:Gerçekten çok şık bir model.Detayları inceledikçe ve açıklamaları okuyunca modeli elime alıp mıncıklamak için çok heveslendim.Rengi de çok şık.Modelin aydınlatma grubu ayrı bir agresiflik katmış.

Teşekkürler Mustafa; buluşmada getiririm o zaman mıncıklarsın :happy:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Arl 2009, 14:29

BuRaK-B yazdı:Evet nedense Avusturalya'lılar bu tarz araçları çok seviyor hatta bu kasa tipindeki araçları halen daha kullanıyor (Ford Falcon gibi mesela).
Devrim Abi modelin harika diyebilirim, renk tonunu kavrayabildim, telefonda anlattığından çok daha detaylı göründü gözüme. Alt tabanını merak ettim, eski araçlardaki gibi alt tabanın kenarlarını araç renginde boyalı mı yapmışlar (Eski araçları boyama tekniği bu şekildeymiş)???
Güzel bir seçim yapmışsın abi, zevkle seyret... :nazar:

Teşekkürler Burak söylediğin şeye dikkat etmemiştim eve gidince bakar söylerim. Pahalı ama seyretmesi zevkli bir model!
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Arl 2009, 14:31

Emre ERBASAR yazdı:Çok şık bir seçim olmuş Devrim.
Alper'in dediği gibi buna sadece REP verilir ve kenardan seyredilir.
Selamlar...
:+1: :nazar:

Teşekkürler Emre beğenmene sevindim gördüğüm kadarıyla sende elindeki ufak ölçekli araçlarını satmışsın artık sende de değişik 1:18 paylaşımları bekliyorum :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Ahmet » 08 Arl 2009, 14:34

AA üretimini beklerken başlığı açınca rengiyle şoka girdim ama bilgilendirmeyi okuyunca işin aslını anladım :shocked2: Gerçekten enfes bir model rengi süper detaylı paylaşım için çok teşekkürler Devrim abicim :syg: +REP :+1: :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Arl 2009, 14:54

Ahmet yazdı:AA üretimini beklerken başlığı açınca rengiyle şoka girdim ama bilgilendirmeyi okuyunca işin aslını anladım :shocked2: Gerçekten enfes bir model rengi süper detaylı paylaşım için çok teşekkürler Devrim abicim :syg: +REP :+1: :nazar:

Teşekkürler Ahmet gerçekten rengi çok güzel ama dediğim gibi pek fotoğraflarda bunu gösteremedim.
Yanlış bilmiyorsam AA bu arabanın E49 modelini üretti yani aynısı değil ama şimdi bu yanlız kaldı onunda sarı rengini alıp bunun yanına koymak lazım değilmi ?
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Model İnceleme & Karşılaştırma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir