BMW E36 cabrio (detaylandırma)

Model Araçlarınızda Yaptığınız Her Türlü Değişikliği Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: BuRaK-B

BMW E36 cabrio (detaylandırma)

İletiYazar: tuningbg » 03 Arl 2009, 18:44

herkese selam :smile: elimdeki sade olan bmw modelimde ufak tefek oynamlar yaptım.öncelikle ilk orjınal resimlerini koydum.araca jant arıyorum daha bulamadım bulana kadar jantların içini siyaha boyadım değişik güzel bir görüntü oldu bence:)yayları kırmızıya boyadım spor yay görünümü hesabı:)ön tarafa kısa sert yay koyarak alçalttım biraz ve disklerin köşeleri kırmızıya boyadım kaliper görüntüsü vermek için. farları dikkatlice kararttım ve far kısımlarının kenarlarını krom halıyle bıraktım angel far havası vermek istedim.ön panjurları siyah yaptım.iç kısımda Alper abimin gönderdiği gps stıkcerları kullandım:)Alper abi tekrar teşekkür ederim :sapka: bagajı elimde çok az olan kadife kumaşla kapladım daha malzemem olsaydı iç kısmıda kaplıcaktım.arka tamponda orjınalında oldugu gıbı difüzör kısmını siyah kapladım.arka stoplarıda üst kısmı siyah kaplandı.tamponlara park görünümü vermek için gene stıkcer yapıştırdım.eksik olan iç kaplamam ve jant projemı malzemeleri bulunca tamamlıcam :smile: iyi seyirler...
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

yapmak istediğim angel far görüntüsü burda belli oluyor

motoroda dokunmazsam olmazdı :)

bir kaç dış mekan deneme çekimleride burdan paylaşmak istedim :smile:

Burak abi evde bulduğum boya ile önlerdeki park stıkcerları turuncu yapmaya çalıştım

En son tuningbg tarafından, 04 Arl 2009, 12:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

mesaj için tuningbg arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
tuningbg
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Burak
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1650
tuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yok

Re: BMW E36 cabrio (detaylandırma)

İletiYazar: sui_cast » 03 Arl 2009, 20:31

Koltuk kafalıklarına yapmaya çalıştığın LCD görüntüsü hariç begendim.. Hem de çok beğendim.. Ellerine sağlık.. Model daha açık renk olsaymış işçiliğinin güzelliği daha da ortaya çıkarmış.. Böyle de güzel olmuş tebrikler.. :+1:

Ek: Bence bu modele bir E36 motoru bulmalısın UT models... Çünkü Maisto'nun motor modellemesi hatalı. Dikkatini çekerim ki "detaysız, özensiz" demiyorum. Bariz "hatalı". Bu değişikliği de yaparsan tadından yenmez bir modelin olur..

Ek: Lütfen lastik ölçülerine dikkat et ve jantı abartma.. Bir E36 sever olarak üzülürüm yoksa.. Modifiye en büyük jantı takmak değildir.
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
tuningbg
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8055
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: tuningbg » 03 Arl 2009, 20:50

sui_cast yazdı:Koltuk kafalıklarına yapmaya çalıştığın LCD görüntüsü hariç begendim.. Hem de çok beğendim.. Ellerine sağlık.. Model daha açık renk olsaymış işçiliğinin güzelliği daha da ortaya çıkarmış.. Böyle de güzel olmuş tebrikler.. :+1:

Ek: Bence bu modele bir E36 motoru bulmalısın UT models... Çünkü Maisto'nun motor modellemesi hatalı. Dikkatini çekerim ki "detaysız, özensiz" demiyorum. Bariz "hatalı". Bu değişikliği de yaparsan tadından yenmez bir modelin olur..

Ek: Lütfen lastik ölçülerine dikkat et ve jantı abartma.. Bir E36 sever olarak üzülürüm yoksa.. Modifiye en büyük jantı takmak değildir.

bu güzel yorumlar için çok teşekkür ederim Bahadır abi :sapka: evet lcd çalışması olmadı gibi.motor konusunda haklısınız.ut models motor bulursam uygularım.teşekkür ederim.jant konusunda aynı fikirdeyim abartıya kaçmıcak ve gene çalışıcak bir düzenle uygulamak istiyorum sabit olarak yapıştırmak istemiyorum.bakalım bulursam istediğim jantı uygulucam.
:sapka:
Kullanıcı avatarı
tuningbg
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

tuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 03 Arl 2009, 21:15

Adaşım ön böbrek ızgaralarının çerçevelerini kromdan siyaha çevirmen haricinde ben aracını beğendim.
Farlara daha detaylı el atarsan çok güzel olur. Çünkü BMW'nin bu kasasını simgeleyen parçalardan birisi de farlar bence.
Ön tampondaki yan pozisyon lambalarını kırmızı boyamışsın; Amerikan tipi gibi düşündüysen önler turuncu arkalar kırmızı yanar. Önleri turuncuya çevirmelisin.
Jant konusunda Z4 jantı bu modele çok yakışır düşüncesindeyim. Yada ikinci el olarak alabileceğin bir modelden; mesela çok kollu Maisto arabalarının jantı veya Lamborghini jantlarından yakışan mutlaka olur ve çokta güzel olur. Devamını bekliyorum son plaka çok yakışmış :drinksb:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10040
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: masato » 03 Arl 2009, 22:53

Güzel bir çalışma olmuş Burak'cım ellerine sağlık... Ben pek birşey yapmadım. Esasen bmw yapacağını bilseydim bmw ile de ilgili sticker yollardım sana .... Artık başka sefere ne diyelim kısmet :grin: Kumaş konusunda da sözüm olsun buradan aldığımda senin içinde alayım ve bu sefer daha hızlı bir ileti olan kargo ile göndereyim sana... Çalışmalarının devamını diliyor ve bekliyorum... :+1:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: tuningbg » 03 Arl 2009, 23:09

BuRaK-B yazdı:Adaşım ön böbrek ızgaralarının çerçevelerini kromdan siyaha çevirmen haricinde ben aracını beğendim.
Farlara daha detaylı el atarsan çok güzel olur. Çünkü BMW'nin bu kasasını simgeleyen parçalardan birisi de farlar bence.
Ön tampondaki yan pozisyon lambalarını kırmızı boyamışsın; Amerikan tipi gibi düşündüysen önler turuncu arkalar kırmızı yanar. Önleri turuncuya çevirmelisin.
Jant konusunda Z4 jantı bu modele çok yakışır düşüncesindeyim. Yada ikinci el olarak alabileceğin bir modelden; mesela çok kollu Maisto arabalarının jantı veya Lamborghini jantlarından yakışan mutlaka olur ve çokta güzel olur. Devamını bekliyorum son plaka çok yakışmış :drinksb:

teşekkür ederim Burak abi:)ön panjurları yapıp yapmama konusunda çok kararsız kaldım ama kendime yenildim :smile: evet tamponlara amerıkan görünümü vermek istedim biliyorum önler turuncu ama elimde turuncu stıkcer olmadıgı ıcın kırmızı yapıştırdım :smile: ve normal arabada e30 kasada ön tarafa kırmızı park koyanda gördüm:) ama boya olarak bulursam önlerı turuncu yapıcam.jant olarak cok kollu ofsetli bir model dusunuyorum onuda dediğiniz arabalarda arıcam.hayalimdeki araba ve plakam diyebilirim:)teşekkürler :sapka:
Kullanıcı avatarı
tuningbg
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: tuningbg » 03 Arl 2009, 23:15

masato yazdı:Güzel bir çalışma olmuş Burak'cım ellerine sağlık... Ben pek birşey yapmadım. Esasen bmw yapacağını bilseydim bmw ile de ilgili sticker yollardım sana .... Artık başka sefere ne diyelim kısmet :grin: Kumaş konusunda da sözüm olsun buradan aldığımda senin içinde alayım ve bu sefer daha hızlı bir ileti olan kargo ile göndereyim sana... Çalışmalarının devamını diliyor ve bekliyorum... :+1:

teşekkür ederim Alper abi:)BMW projem bayramda başladı zaten can sıkıntısına sade olan modeli biraz detaylandırmak istedim.bügün paylaşabildim.jant değişimi yapmak istiyordum ama henüz bulamadım.stıkcer olarak ben birşeyler yaptım bastırıcam teşekkür ederim:) kumaş olarakta bulmaya çalışıcam.bu konu hakkında yardımlarınızı yine esirgemeyeceğinizi biliyorum:) herşey için teşekkür ederim Alper abi.
Kullanıcı avatarı
tuningbg
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Modifikasyon Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir