1:18 KAPALI OTOPARKIM [BuRaK-B]

Satın Aldığınız Veya Kendi Yaptığınız Dioramaları Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: tolgatitiz

Re: 1:18 KAPALI OTOPARKIM [BuRaK-B]

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Ekm 2009, 12:39

Ahmet yazdı:Burak abicim ellerine sağlık süper bir diorama ortaya çıkmış :celeb: Benim araçlara yer varsa yoluyorum bir kaçını :f1: :lol: :nazar:
Ahmetcim teşekkürler, modelleri helâllik alıp yolla belki geri dönüşü olmayabilir; tabi aralarında F355 varsa :lol:

gokhan derli yazdı:Burak, süper olmuş. Muhteşem.. O çıkış, B4 yazıları falan çok gerçekçi. Sadece Serdar abi ile aynı fikirdeyim. taban farklı bir renkte olsaydı, daha güzel olurdu kanaatimce..Ama çok başarılı bir çalışma. :+1 :
Teşekkürler Gökhan Abi ama dediğim gibi bu dioramanın City's Nişantaşı AVM'nin otoparkına benzemesini istedim. Yine dediğim gibi fotoğraflardan çok daha güzel duruyor diorama. Yer döşemesinin gri kısmı beyaz gibi çıkmış ama değil, bariz ton farklılığı var ancak makinenin flaşsız çekimi yüzünden renk tonlamasında farklılık fotoğraflara yansımamış.
Normalde çoğu yerde gri-beyaz olan kapalı otoparklar hep bana sıkıcı geliyor. Biraz alışılagelmişin dışında bir görüntü için böyle olsun istedim. City's Nişantaşı Alışveriş Merkezinin kapalı otoparkına hep hayrandım ve hala daha hayranım. Birinci alt katı bu şekilde kırmızı, ikinci alt katı fıstık yeşili yapılmış. Bu görünümün tam aynısı olmasada benzeri olsun istediğimden bu şekilde yaptım. İnan hiç sırıtmıyor, zaten kırmızı zeminin büyük bölümü araçların altında kaldığı için kenar görüntüleri ortama renk veriyor.
Gerçeğinin resimlerine linkten ulaşabilirsin...
http://www.citysnisantasi.com/galeri/galeri.html

Ali SAMANGÜL yazdı:Burak;
Çılgınsın kardeşim. çok güzel bir iş çıkarmışsın eline yüregine sağlık kardeşim. :+1:
Öyleyim dimi... :Rock2: Abim teşekkür ederim. Yardım almasam bukadar detayını tek başıma yapamazdım. Saygılar abim... :syg:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Ekm 2009, 12:48

Emre ERBASAR yazdı:Burak Burak Burak....
Ben sana ne diyim Burak. Süper bir diorama olmuş. Sende kesin birşeyler gizli abicim.
Ellerin dert görmesin. Ctiy's otoparkına girmiş birisi olarak, ipucu versen ve gerçekçi fotoğraf çeksen, herhalde orası derdim.
Bu çalışma kocaman bir :+1: REP hakediyor.
Selamlar.
Teşekkürler Emre Abi. Beğendiğine sevindim. 1:43 içinde böyle bir çalışma yapmak istiyorum ama şimdilik daha vakit var. City's AVM'nin galeri linkini vermiştim bir daha yazayım; hatta çoğu kişi atladı sanırım arada yazılanları direkt fotoğraf ekleyeyim.
http://www.citysnisantasi.com/galeri/galeri.html
Resim

masato yazdı:Burak 10 numero olmuş da benim aklım G serisinde kaldı ya... Detay resimleri varmı... Bana ilk tek ve son AA aldıracak model olacak sebebim olacak sanırm... Gerçekten çok şık olmuş detaylar çok güzel... İyi günlerde seyireyle...
Teşekkürler Alper. Bu arada Jipleri bekliyorum :lol:

gearbox yazdı:Burak herşeyden önce yine inanılmaz nizami çalışmışsın; "şurası da şöyle kalsın" diyerek, baştan savmayaptığın tek bir yer yok! :shocked2: Bu savımı, kağıttan yaptığın güneşlikler de doğruluyor zaten; bir kaç gün önceki kırmızı Mercedes-Benz CLK çalışmanın konusunu açmak bile istemiyorum. Yani yaptığın her işi, luzumundan fazla iyi yapıyorsun :celeb: Hakikaten helal olsun... Bu arada ben de kadir abiye katılmadan edemeyeceğim; ben de City's'in parkına benzettim.
Kenancım bu güzel övgülerden ötürü çok teşekkür ederim. City's i bilenlerden biri olarak gerçekten bu diorama benzemişse ne mutlu bana :tey:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 30 Ekm 2009, 12:55

Burak fıstık yeşilide süpermiş.. Benim siyahlar güzel durur herhalde fıstık yeşilinde :lol: Alt katlara dogru başka renklerde mi var? :cakmak:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: Emre Özdemir » 30 Ekm 2009, 14:58

Çok güzel bir diorama ellerine sağlık Burak abi.
Resim

A.EMRE ÖZDEMİR DİECAST COLLECTİON: http://www.e-modelcars.tr.gg
Kullanıcı avatarı
Emre Özdemir
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Abdussamed Emre
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 37
Rep Puani: 1130
Emre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 30 Ekm 2009, 16:01

Telefon görüşmelerimizde de keyifle konuştuğumuz bu çalışmanın en sonunda nihayetlenmesine çok sevindim Burak. Fotoğraf makinen ile ilgili olarak başaına gelenler konusunda da duygu ve düşüncelerimi biliyorsun...
Ortaya çıkan bu mükemmel çalışma ile; tüm yaşadığın olumsuzlukları unutmuşsundur umarım... :pool:
Anlaşılan benim otoparkın pabucu dama atılacak ve tüm müşterileri kaptırdığımın resmidir bu olay... :punish: :lol:
Renk seçimlerin, ışıklandırmalar, işçilik, canlandırmalar ve diğer tüm detaylar harika olmuş kardeşim. Tüm harcadığın emeklere değen bu mükemmel çalışmadan ötürü tebrik ediyorum... :y:
Replerin repi geliyor elbette... :+1: Ellerine sağlık. :cup1: :bravo:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 30 Ekm 2009, 16:44

Burak bu güzel değil MUHTEŞEM :duyuru:
Daha iyisi olurmu demiyeceğim çünkü senden korkum var bu kaliteli işçilik ile birkaç ay sonra daha iyisinide yaparsın sen :y:
Yapım aşamasında görüştüğümüzde zaten çok beğenmiştim ama bu bitmiş hali tam anlamıyla 1:18 olmuş bunun içine koyduğun kaliteli modeller ile gerçek fotoğraflar çekebilirsin.
Buna repler yemez kardeş harikasın sen! :handshake: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Ekm 2009, 20:34

Evolutıonnn yazdı:Tebrikler çok başarılı bir çalışma olmuş.Dioramanın kalitesine ve gerçekçiliğine diyecek söz yok.Kolonlardaki sarı siyah çizgilere ve aydınlatmalara bayıldım gerçekten. :y:
Teşekkür ederim Cihat, ilk başlarda gören herkes renkleri yadırgıyor ama gerçekte çok hoş duruyor, beğendiğine sevindim.

Desolator yazdı:Burak fıstık yeşilide süpermiş.. Benim siyahlar güzel durur herhalde fıstık yeşilinde :lol: Alt katlara dogru başka renklerde mi var? :cakmak:
Sinan daha alt katı yok bahsettiğim alışveriş merkezinin. Sanada bu dioramadan birtane rengarenk yapalım; siyahların arasına renk gelir biraz :lol:

Emre Özdemir yazdı:Çok güzel bir diorama ellerine sağlık Burak abi.
Teşekkürler Emrecim.

Admin yazdı:Telefon görüşmelerimizde de keyifle konuştuğumuz bu çalışmanın en sonunda nihayetlenmesine çok sevindim Burak. Fotoğraf makinen ile ilgili olarak başına gelenler konusunda da duygu ve düşüncelerimi biliyorsun...
Ortaya çıkan bu mükemmel çalışma ile; tüm yaşadığın olumsuzlukları unutmuşsundur umarım... :pool:
Anlaşılan benim otoparkın pabucu dama atılacak ve tüm müşterileri kaptırdığımın resmidir bu olay... :punish: :lol:
Renk seçimlerin, ışıklandırmalar, işçilik, canlandırmalar ve diğer tüm detaylar harika olmuş kardeşim. Tüm harcadığın emeklere değen bu mükemmel çalışmadan ötürü tebrik ediyorum... :y:
Replerin repi geliyor elbette... :+1: Ellerine sağlık. :cup1: :bravo:
Bu güzel ve anlamlı düşüncelerin için çok teşekkür ederim Gökhan Abi. Diğerlerinin hakkını yemiyeyim, sadece benim emeğimle olmadığını yine özellikle söylüyorum; tabelacıdan tutta bu dioramanın yapımı için emeği geçen abilerime çok teşekkür ediyorum. Onlara en yakın zamanda bu ortak çalışamanın aldığı taktirleri ileteceğim. :drink:
Senin otopark dioraman apayrı bir güzellik ama benimki ücretsiz Gökhan Abi :lol:
Bilmeyenler üyelerimiz için linkini vereyim buradan:
http://www.diecastr.com/diorama-bolumu-f12/otopark-calismam-t28.html

REVOLUTION yazdı:Burak bu güzel değil MUHTEŞEM :duyuru:
Daha iyisi olurmu demiyeceğim çünkü senden korkum var bu kaliteli işçilik ile birkaç ay sonra daha iyisinide yaparsın sen :y:
Yapım aşamasında görüştüğümüzde zaten çok beğenmiştim ama bu bitmiş hali tam anlamıyla 1:18 olmuş bunun içine koyduğun kaliteli modeller ile gerçek fotoğraflar çekebilirsin.
Buna repler yemez kardeş harikasın sen! :handshake: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:
Kork benden Devrim Abi, hehehehe :grin: , Şaka bir yana çok ama çok teşekkür ederim. Bu arada yeni cabriolarımın trafik tescil işlemleri yapılınca bu otoparkı bir ziyaret etmek şart :lol: Güzel haberleri bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 31 Ekm 2009, 18:55

burakk yazdı:Burak inanılmaz bişey yapmışsın kardeşim,çok beğendim,garaj siparişi alıyor musun? Bizim burda da park problemi yaşanıyor :lol: buraya da lazım :nanik:
:grin: Teşekkürler Burak Abi. Sipariş olayı yokta modellerinizi gönül rahatlığıyla gönderebilirsiniz bana, tabikide park için başka birşey için değil yani :lol:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: yasar » 31 Ekm 2009, 19:33

burak bu çok detaylı emek harcanmış otopark çalışması için kutlarım seni.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 31 Ekm 2009, 22:37

yasar yazdı:burak bu çok detaylı emek harcanmış otopark çalışması için kutlarım seni.
Teşekkür ederim Yaşar Abi :syg:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: basketci_ny » 11 Ağu 2011, 20:07

bende bu otoparkı çok beyeniyorum biraz kopya biraz kendi fikirlerimle buna benzer bir otoparka başladım umarım güzel olur
....Alman - Japon - Fransız - İtalyan....
Kullanıcı avatarı
basketci_ny
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Nurettin YÜKSEL
1/18 Model Sayısı: 70
Toplam Model Sayısı: 70
Rep Puani: 1505
basketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yok

İletiYazar: Mehmet Babacan » 11 Ağu 2011, 21:42

BuRaK-B yazdı:
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Ben bu harika paylaşımı nasıl görmedim hayret ama tarihe baktığımda anladımki ben askerdeyken paylaşmışsın Burak. Harika olmuş Burak Tebrik ederim süper el becerin var. Şahane olmuş Burak. :bravo: :bravo: :friends: :friends:
Resim ///M POWER
Kullanıcı avatarı
Mehmet Babacan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Mehmet BABACAN
1/18 Model Sayısı: 20
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 764
Mehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yok

İletiYazar: Mehmet_Knight » 19 Ağu 2011, 01:07

oo kardeşim tek kelimeyle harika olmuş valla çok kıskandım şimdi benim kitt'inde fotosunu çekmek isterdim burda :) :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Mehmet_Knight
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mehmet Büyükekiz
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 15
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 17
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 1925
Mehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yok

ÖncekiSonraki

Diorama Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir