Bmw E34 5.35i / Minichamps

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

Bmw E34 5.35i / Minichamps

İletiYazar: ///Okan » 30 Ekm 2009, 02:18

Bildiğiniz üzre bende çok önceden olan bir modeldi fakat tecrübesiz bir şekilde modele girişmiştim tam modlei bitirecekken aksilikler çıktı bende proje halinde sattım fakat o modeli tekrar koleksiyonuma katmak için kendime söz vermiştim.Siyahını ve uygun fiyata bulunca kaçırmadım.Model olarak tekrarlıyayım; Minichamps'ın en baya detaylı modellerinde kalıp işçiliği süper gerçeğine tamamen uyularak yapılmış hiç bir eksiği yok o konuda çoğumuzun kusur olarak bile görmediği sadece farlardaki noktalar var o kadar o noktalarda 1/1 inde mercek gibi gözüktüğü için sorun olmuyor.Bu arada modele plaka uygulamasını ben yaptım aldığımda plaka 18'di :grin: Ayrıca ''D'' yani Almanya'nın logosunu tekrardan yapıcam biraz kalitesiz oldu.

Bmw E34 ilk olarak 1987'de üretime geçti.O yıllarda herkesin hayranlıkla izlediği ve hayalleri süsleyen teknolojiye sahip arabalardan biriydi.94 yılında (Yanlış hatırlamıyorsam) makyaja uğradı ve ufak değişikliklerle tekrar BMW severlerin karşısına çıktı.Modelin M5'ide 1989 yılında üretilmeye başlandı.Malesef M5'ini 1/18 olarak kimse üretmedi.
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

215 HP,305 Tork güç üreten 3430 Litrelik bir motora sahip.

Detaylar;

Buda abisi ve kardeşi ile pozları;

Bunlar ise yakışıklı dış çekim pozları;

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

:krm:
Resim

mesaj için ///Okan teşekkür aldı- 2:
ali çaglar, sui_cast
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

Re: Bmw E34 5.35i / Minichamps

İletiYazar: Kenan Şavklı » 30 Ekm 2009, 03:21

Vaayy! Okan!! :shocked3: Profesyonellikler görüyorum artık sende! Hem de her anlamda... İç mekan çekimleri katalog tadında! Motor kapağının açılış aşamalarını anlatan fotolara bayıldım! Ayrıca hem modelin artı-eksi yönlerini belirtmiş, hem de 1/1'inin hakkında bilgiler vermişsin. Hepsi için tebrik ederim seni kardeşim. Yaşlarınıza rağmen, Bilal'in ve senin bu araçlara meraklı olmanıza hayret ediyorum ve seviniyorum da tabi... Mükemmel paylaşımın için teşekkürler; bu sefer bu 535i modeline gözün gibi bak; bu rengi bir daha çıkmayacak haberin olsun...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 30 Ekm 2009, 10:24

Çok başarılı Okan.. Buna sahip çık.. bunu da parçalamaya kalkarsan ben alıcam senin elinden :knuppel:

:box: :mor:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8000
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 30 Ekm 2009, 10:31

:foto: Eline sağlık Okancım.. Çok güzel çekimler olmuş :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 30 Ekm 2009, 10:42

Okan hayırlı olsun perte çıkandan sonra tekrar modeli kolleksiyona katman süper olmuş iyi seyirler. :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 30 Ekm 2009, 11:29

Zamanın en iyi yol tutan ve en iyi motora sahip aracı halen bu araçlara ilgisi olan birçok kişi var özellikle yurtdışında herşeyi ile mükemmel bir araç zamanında bizdede varmış e34 kasa 5 serisi cidden çok hoş bir araç modelide tekrardan bulduğuna sevindim hayırlı olsun okan :smile: bu arada fotoların iyimiş o ışığı nasıl öyle bembeyaz elde ettin biraz püf nokta ver :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 30 Ekm 2009, 11:57

gearbox yazdı:Vaayy! Okan!! :shocked3: Profesyonellikler görüyorum artık sende! Hem de her anlamda... İç mekan çekimleri katalog tadında! Motor kapağının açılış aşamalarını anlatan fotolara bayıldım! Ayrıca hem modelin artı-eksi yönlerini belirtmiş, hem de 1/1'inin hakkında bilgiler vermişsin. Hepsi için tebrik ederim seni kardeşim. Yaşlarınıza rağmen, Bilal'in ve senin bu araçlara meraklı olmanıza hayret ediyorum ve seviniyorum da tabi... Mükemmel paylaşımın için teşekkürler; bu sefer bu 535i modeline gözün gibi bak; bu rengi bir daha çıkmayacak haberin olsun...

Çok teşekkür ederim Kenan abi beğenmene çok sevindim sizlere beğendirebildiysek ne mutlu bize.Elimden geldiği kadar çekimleri güzel yapmaya çalışıyorum.Bu araçlar benim doğup büyüdüğüm araçlar olduğu için ilgi duyuyorum birde bana BMW kelimesinin tam anlamını açıklayan E10-E46 kasa aralıklı araçlardır.Çok teşekkür ederim abicim.Bu sefer model koleksiyonda zaten bir daha proje falan yok. :grin:

sui_cast yazdı:Çok başarılı Okan.. Buna sahip çık.. bunu da parçalamaya kalkarsan ben alıcam senin elinden :knuppel:

Yok Bahadır abi bu sefer kutuda bekliyor yeni vitrin alımına kadar.

Desolator yazdı::foto: Eline sağlık Okancım.. Çok güzel çekimler olmuş :+1:

Teşekkür ederim Sinan abiicm.

Ahmet yazdı:Okan hayırlı olsun perte çıkandan sonra tekrar modeli kolleksiyona katman süper olmuş iyi seyirler. :good2:

Teşekkürler Ahmet abi.Pert demeyelimde bakıma ihtiyacı olan bir modeldi. :smile:

bilobek yazdı:Zamanın en iyi yol tutan ve en iyi motora sahip aracı halen bu araçlara ilgisi olan birçok kişi var özellikle yurtdışında herşeyi ile mükemmel bir araç zamanında bizdede varmış e34 kasa 5 serisi cidden çok hoş bir araç modelide tekrardan bulduğuna sevindim hayırlı olsun okan :smile: bu arada fotoların iyimiş o ışığı nasıl öyle bembeyaz elde ettin biraz püf nokta ver :smile:

Teşekkür ederim Bilal bizdede hem ben küçükken hemde 1-2 sen eönce vardı E34.Onun için bu kasaya hayranlığım ayrıdır.E30'dan sonra en çok ilgi gören modellerdendir doğru söylüyorsun Bilal.Işık olarak + bir ışık kaynağı sağlamadım fakat babam yeni bir fotoğraf makinesi getirdi onun (+ - ) ayarları var ışığı yükseltim azaltaibliyorsun onu biraz arttırınca ortaya böyle kareler çıktı.
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: ogzhndncl » 30 Ekm 2009, 13:04

Okan hayırlı olsun.Detaylarıyla kendine hayran bırakan bir model.Modelin dış rengi ve iç mekan rengindeki kombinasyon çok güzel ve modeli çok farklı gösteriyor.Bu arada fotoğraflarında birşey dikkatimi çekti belki bir çok kişi de farkındadır.

Fotoğrafa bakarsanız arabaların geçmişten günümüze yüksekliklerinin nasıl arttığını görebilirsiniz.Arada 30 yıl civarı var ve bir E60 ın yükseliğine bakın birde E28 in.Gerçekten arada çok fark var.E60 en beğendiğim Bmw kasasıdır.Ama eski arabaların alçak olmasından da vazgeçemiyorum bir türlü.Özellikle 94 kasa öncesi Honda Accord'ların alçak olması beni çok cezbediyor almak için.Param olduğu gün 90 kasa alıcam gerçi :grin:
Benimde çocukluğum Honda Accord'ların içinde geçti genelde.Sanırım bu yüzden alçak arabalara hayranlığım var.
Resim
Kullanıcı avatarı
ogzhndncl
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Oguzhan Dincel
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 180
ogzhndncl rep puani yok

İletiYazar: Emre Özdemir » 30 Ekm 2009, 14:51

Hayırlı olsun Okan abi.
Resim

A.EMRE ÖZDEMİR DİECAST COLLECTİON: http://www.e-modelcars.tr.gg
Kullanıcı avatarı
Emre Özdemir
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Abdussamed Emre
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 37
Rep Puani: 1130
Emre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yok

İletiYazar: toxic » 30 Ekm 2009, 15:26

Tek kelime ile harika! hayırlı olsun :nazar: bende sıfır bulabilirsem asla kaçırmam
Kullanıcı avatarı
toxic
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Hüseyin Kayar
1/18 Model Sayısı: 16
1/32 Model Sayısı: 20
Toplam Model Sayısı: 35
Rep Puani: 840
toxic rep puani yoktoxic rep puani yoktoxic rep puani yoktoxic rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 30 Ekm 2009, 17:35

ogzhndncl yazdı:Okan hayırlı olsun.Detaylarıyla kendine hayran bırakan bir model.Modelin dış rengi ve iç mekan rengindeki kombinasyon çok güzel ve modeli çok farklı gösteriyor.Bu arada fotoğraflarında birşey dikkatimi çekti belki bir çok kişi de farkındadır.

Fotoğrafa bakarsanız arabaların geçmişten günümüze yüksekliklerinin nasıl arttığını görebilirsiniz.Arada 30 yıl civarı var ve bir E60 ın yükseliğine bakın birde E28 in.Gerçekten arada çok fark var.E60 en beğendiğim Bmw kasasıdır.Ama eski arabaların alçak olmasından da vazgeçemiyorum bir türlü.Özellikle 94 kasa öncesi Honda Accord'ların alçak olması beni çok cezbediyor almak için.Param olduğu gün 90 kasa alıcam gerçi :grin:
Benimde çocukluğum Honda Accord'ların içinde geçti genelde.Sanırım bu yüzden alçak arabalara hayranlığım var.

Teşekkürler Oğuzhan abi yükseklik konusunda aslında tekerlek/jant ilişkiside büyük rol oynuyor mesela M635i nin jantları ve tekerlekleri E28 M5 ten küçük olduğu için araç ondan baya alçak.Yani geçmişten günümüze jant açıları büyüdüğü için böyle şeyler oluyor.

Emre Özdemir yazdı:Hayırlı olsun Okan abi.

Teşekkürler Emrecim.

toxic yazdı:Tek kelime ile harika! hayırlı olsun :nazar: bende sıfır bulabilirsem asla kaçırmam

Beğenmenize sevindim fakat modelin 0'ı yok daha doğrusu siyahının yok ancak 2.el temiz bulunabilirse ama oda TR'de şu an için yok ebay'da yeşiline bakmanızı öneririm.
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: ///Okan » 31 Ekm 2009, 00:45

Teşekkür ederim ALi abicim.
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 31 Ekm 2009, 02:05

sui_cast yazdı:Çok başarılı Okan.. Buna sahip çık.. bunu da parçalamaya kalkarsan ben alıcam senin elinden :knuppel:

+BEN
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir