1:18 KAPALI OTOPARKIM [BuRaK-B]

Satın Aldığınız Veya Kendi Yaptığınız Dioramaları Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: tolgatitiz

1:18 KAPALI OTOPARKIM [BuRaK-B]

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Ekm 2009, 10:22

Evet, sonunda kapalı otoparkım bugün hizmete girdi ve bende hemen fotoğraflayayım dedim.
Bu diorama sevdiğim bir abimin kendi için hazırladığı dioramaya benziyor. Ölçülerde farklılıklar olsa da, duvar ve sütun kalıplarını sağolsun yardımcı oldu ve kendisi hazırlayıp bana gönderdi. Bende yavaş yavaş diğer tüm eklentilerini tamamladım. Dün sabah ise bir tabelacıdan yer ve duvar yazılarımı yaptırdım ve 4 araçlık Kapalı Otopark Kesiti Dioramamı aylar süren bir çalışma sonunda nihayet bitirdim.
Duvarlar ve yerler maket kartonu üzerine komple Dc-Fix tek renkli folyelerle,
sütunların alt bölme sarı renkli çapraz çizgileri yine 5mm eninde kesilmiş Dc-Fix'ten,
tavan havalandırması çizgili gri kartondan,
tavan aydınlatması toplam 9 adet PowerLed'ten yapıldı. Yanlız orta kısımdaki Led yerlerin yerini yanlış hesaplayınca orta sütun montajı epey zorlaştı ve tavana zarar vermemek adına bu hatayı düzeltmem tam 2 günüme mal oldu.
İlaveten pipetleri birleştirilerek üzerine parlak kırmızı folye kapladım ve yangın borularını yaptım.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Açılıştan sonraki görüntüler;
Tanıtım aracımız Ford GT :smile:
Diecastr.com farkıyla iyi seyirler...

Artık otoparktan çıkmamız gerekiyor, şimdide Jipimize atlayıp farlarımızı yaktık :lol:

Otoparkımızın lambalarını da kapattık ve çıkıyoruz... :lol:

Herkese sevgiler, iyi forumlar...
ResimResim

mesaj için BuRaK-B teşekkür aldı- 4:
AgREgA, Ceyhan, Exelero, Mehmet Babacan
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Re: 1:18 KAPALI OTOPARKIM [BuRaK-B]

İletiYazar: tuningbg » 29 Ekm 2009, 10:33

ooo:) maşallah Burak abi eline sağlık şahane olmuş ışıklandırma yazılar şeritler kısacası detaylar çok başarılı güle güle sergilemen dileğiyle.darısı benimde başıma :smile:
Kullanıcı avatarı
tuningbg
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Burak
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1645
tuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 29 Ekm 2009, 11:24

Tek kelime ile mükemmel Burak kardeşim elerine sağlık bu arada Gökhan Hocamında kulakları çınlasın diyorum. :smile: :smile: :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 29 Ekm 2009, 11:25

Burak muhteşem olmuş. Anlattığında bu kadarını beklemiyordum. Bravo :+1: rep geldi...
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: Eran » 29 Ekm 2009, 11:27

Burak abi mükemmelsin... Hep hayalimde olan bi diorama ama vakit bulup da gerçeğe maalesef dönüştüremiyorum. Ama aklımda olan bi proje abi..Mustafa abi de bi otopark çalışması içindeydi onun sunucunu da merakla bekliyorum burdan duyurayım..Gerçekten mükemmel olmuş abi çok hoşuma gitti, iyi seyirler dilerim, her koleksiyonere gereken bi otopark olmuş.. :sapka: :+1:

Bu arada benim Imprezayı bıraktığım otoparkın olduğu yere avm yapıcaklarmış abi, pmden konuşalım eğer uygun düşerse senin garaja getireyim, veletler çiziyor sokakta, geçen brandasını yırtmışlar :smile7: :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 29 Ekm 2009, 11:32

Burak abicim ellerine sağlık çok güzel olmuş. İyi detaylandırmışsın gerçekten. Işıkları şeritler yazılar süper.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 29 Ekm 2009, 12:00

Ne söylenebilirki harika olmuş Burak. :shock3: Bende çok istiyorum bir tane yapmak ama vakit ve yetenek çıkmazında kalıyorum. Bir ara konuşalım seninle neler yaptığını :drinksb: Ellerine sağlık :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 29 Ekm 2009, 12:35

Mükemmel bir çalışma, ellerine sağlık.. Fotoğraflama da mükemmel.. Sanki gerçek bir garajda resimlenmiş gibi..Tek nacizane tavsiye yer /satıh bölümünün kırmızı zemin şeklinde olmaması yönünde olabilirdi. Ama senin otopark her şeyiyle farklıyım diye bağırdığı için bu şekilde de kabulümdür.. BRAVO... :bravo: :bravo: :nazar: :bomba: :ok1: :friends: :+1: :+1: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 29 Ekm 2009, 12:40

Tek kelime ile mükemmel olmuş Burak Kardeşim.Yazılar,ışıklandırma ve diğer detaylar...Tebrikler :nazar: :nazar: :nazar:
:drinksb: :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Ekm 2009, 12:49

tuningbg yazdı:ooo:) maşallah Burak abi eline sağlık şahane olmuş ışıklandırma yazılar şeritler kısacası detaylar çok başarılı güle güle sergilemen dileğiyle.darısı benimde başıma :smile:
Teşekkürler adaşım.

MAKOSHARK yazdı:Tek kelime ile mükemmel Burak kardeşim elerine sağlık bu arada Gökhan Hocamında kulakları çınlasın diyorum. :smile: :smile: :smile:
Teşekkürler Deniz Abi. Gökhan Abi'ye azıcık bahsetmişitm; görünce ne diyecek merak ettim bende.

kdeniz yazdı:Burak muhteşem olmuş. Anlattığında bu kadarını beklemiyordum. Bravo :+1: rep geldi...
Kadir Abi buluşmadayken telefondan resimler tam görünmedi şimdi net görüntüleri ancak yayınlayabildim. Sen iyi bilirsin Nişantaşı City's otoparkını çok sevdiğim için buna benzesin istedim. REP için teşekkürler.

Eran yazdı:Burak abi mükemmelsin... Hep hayalimde olan bi diorama ama vakit bulup da gerçeğe maalesef dönüştüremiyorum. Ama aklımda olan bi proje abi..Mustafa abi de bi otopark çalışması içindeydi onun sunucunu da merakla bekliyorum burdan duyurayım..Gerçekten mükemmel olmuş abi çok hoşuma gitti, iyi seyirler dilerim, her koleksiyonere gereken bi otopark olmuş.. :sapka: :+1:
Bu arada benim Imprezayı bıraktığım otoparkın olduğu yere avm yapıcaklarmış abi, pmden konuşalım eğer uygun düşerse senin garaja getireyim, veletler çiziyor sokakta, geçen brandasını yırtmışlar :smile7: :lol:
Erhancım beğendiğine sevindim, buyur gel beklerim.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: diecastufuk » 29 Ekm 2009, 12:53

Burak abi ellerine sağlık renkler süper :good2:
Resim
PERFORMANCE IN ACTION
Kullanıcı avatarı
diecastufuk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: UFUK
1/18 Model Sayısı: 5
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 70
1/43 Model Sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 31
1/87 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 3
Rep Puani: 877
diecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Ekm 2009, 12:56

Akın AYDIN yazdı:Burak abicim ellerine sağlık çok güzel olmuş. İyi detaylandırmışsın gerçekten. Işıkları şeritler yazılar süper.
Teşekkürler Akıncım.

Desolator yazdı:Ne söylenebilirki harika olmuş Burak. :shock3: Bende çok istiyorum bir tane yapmak ama vakit ve yetenek çıkmazında kalıyorum. Bir ara konuşalım seninle neler yaptığını :drinksb: Ellerine sağlık :nazar:
Sinancım teşekkür ederim. Yetenek konusunda sıkıntı yaşamazsın ama zaman konusunda kesin yaşarsın. Bir dene derim.

ibrahimovic yazdı:Burak abi başarılı ve güzel bir çalışma olmuş,özellikle iç ayrıntıları çok beğendim. :nazar:
Sağol İbrahim, beğendiğine sevindim.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Ekm 2009, 13:06

bigshark yazdı:Mükemmel bir çalışma, ellerine sağlık.. Fotoğraflama da mükemmel.. Sanki gerçek bir garajda resimlenmiş gibi..Tek nacizane tavsiye yer /satıh bölümünün kırmızı zemin şeklinde olmaması yönünde olabilirdi. Ama senin otopark her şeyiyle farklıyım diye bağırdığı için bu şekilde de kabulümdür.. BRAVO... :bravo: :bravo: :nazar: :bomba: :ok1: :friends: :+1: :+1: :+1:
Serdar Abi değerli yorumun ve samimi eleştirin için teşekkürler. Açıkça söylemek gerekirse fotoğraflardan çok daha güzel duruyor diorama. Yer döşemesinin gri kısmı beyaz gibi çıkmış ama değil, bariz ton farklılığı var ancak makinenin flaşsız çekimi yüzünden renk tonlamasında farklılık fotoğraflara yansımamış.
Normalde gri-beyaz olan kapalı otoparklar hep bana sıkıcı geliyor. Biraz alışılagelmişin dışında bir görüntü için böyle olsun istedim. City's Nişantaşı Alışveriş Merkezinin kapalı otoparkına hayranım ve birinci alt katı bu şekilde kırmızı, ikinci alt katı fıstık yeşili yapılmış. Bu görünümün tam aynısı olmasada benzeri olsun istediğimden bu şekilde yaptım. İnan hiç sırıtmıyor, zaten kırmızı zeminin büyük bölümü araçların altında kaldığı için kenar görüntüleri ortama renk veriyor.
http://www.citysnisantasi.com/galeri/galeri.html

atesoglu yazdı:Tek kelime ile mükemmel olmuş Burak Kardeşim.Yazılar,ışıklandırma ve diğer detaylar...Tebrikler :nazar: :nazar: :nazar:
:drinksb: :drinksb:
Abim değerli yorumun için teşekkür ederim. Elimden geldiğince ve ufak yardımlarla birşeyler yapmaya çalıştık. Beğendiğine çok sevindim.

diecastufuk yazdı:Burak abi ellerine sağlık renkler süper :good2:
Ufukçum teşekkürler. Ama sakın aklına Galatasaray gelmesin bak :knuppel: :lol:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Diorama Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir