1/18 Schuco Mercedes-Benz L322 (1962)...

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 Schuco Mercedes-Benz L322 (1962)...

İletiYazar: Kenan Şavklı » 29 Ekm 2009, 04:17

Herkese selamlar...

Malum, bir süredir hepinizin bildiği gibi iş başlangıcının verdiği yorgunluk ve yaklaşık iki aydır, ağır gelen eğitimler nihayet sona erdi ve iş düzenim, olması gereken rutinine bağlandı... Bu sebepten ötürü -eskisi kadar olamasa da- forumumuza da vakit ayrımaya çalışacağım. Bu süre içerisinde yeni gelen ve yeni aldığım modeller oldu, hepsini peyder pey paylaşmak niyetindeyim.

Yeni aldıklarımın biri de, paylaşımını yaptığım Schuco üretimi, 1/18 ölçeğinde, MB L322 kamyon... Bu modeli, bir süre önce listeme eklemiştim zaten ama, aklımdaki binek modelleri tamamladıktan sonra almak üzere, listemin epey ilerilerine ötelemiştim. Aniden en ön sıraya gelmesine sebebi, açıkcası fiyatı oldu! Bu model, Diecast model konusunda mütehassıs olan ve inanılmaz işlere imza atan (sıfırdan AMG jantları üretmek, 131 Abarth'ı Türk Şahin'ine çevirmek gibi... :shocked2: ) bir abimizin, elinde idi ve evindeki afacanın, modele verdiği bazı hasarlardan sonra yılmış; tamirini dahi yapmak istemediğini söylemişti... Amiyane tabiri ile fiyatı yüzünden "atladığım" bu modeli inceledikten sonra, büyük sayılacak hasarlarını tamir edebileceğime kanaat getirdiğim için aldım ve iyi ki de almışım... Resimlerden de gördüğünüz gibi, aracın kasasında siyahlanmalar ve sürtünme izleri var. Bunlar da, modeli satınaldığım abimizin detay çalışmalarından biri... Ben de daha önce, almış olduğum bir E21 kasa 323ti (Aa) BMW modelinin aşırı temiz olmasının saçma gelmesi ile bazı eskitmelerde bulunmuştum; mantıken, 1962 model bir kamyonun bu kadar pırıl pırıl temiz olması benim için hoş gelmezdi ve bu kadar cok severek almamın sebeplerinden biri de bu oldu... Ama tabi ki, bu modeli sıfır oalrak da aldığımda, bu tip uygulamaları yapmaya kıyabilir miydim, bilmiyorum...

Modeli aldığımda aksları kırıktı; model o kadar ağır ki, heyerinin demir olması ve sadece akslarının pilastikten imal edilmiş olması, ilk fırsatta bu noktaları hasarlamış! Başarılı bir operasyonla aracı hayata döndürdüm; sadece dış dikiz aynaları ve topuzlu çubuklarını yerlerine takmak ve akabinde siyah bir boya bile rutuş yapmak kaldı...

Resim

Resim

Resim

Daha önceki paylaşımlarımda yaptığım, detaylaı anlatım ya da fotoğraf gibi öğeleri, bu paylaşımımda yapamadım, çünkü onarım işlerini bitirir bitirmz, alel acele çektiğim fotoğraflar bunlar! Kamyonu, döneminin binek Mercedes Benz'leri ve bir traktör ile çektim... :kamyon:

Resim

Resim

Resim

Resim

Yukarıdaki yazımda da belirttiğim gibi; kamyonun öyle bir ağırlığı var ki -tabi ki net olarak ölçmedim ama- 5 kiloya yakın olduğunu düşünüyorum... :tease1: Şasisi dökme demir benzeri bir metal, kasasının zemini ve kasa kapakları da metal; kupası zaten metal :shocked3: İncelemesi oldukça zor, çünkü tek el ile tutmak 10 - 15 sn. sonra kolunuzda ağrı yapıyor; Esef abi gibi kolunuz yoksa bu modeli incelemeyin :fiskos: :damb:

Resim

Resim

Resim

Kamyonun, Canvas'dan bir brandası var ve alt kısmında da gerçek tahtalardan imal edilmiş iskeleti var. Bu ahşap iskelet de, yine metal bir ana kafes üzerine konumlandırılmış. Bez örtü ise, yarı ahşap, yarı metal kafes üzerine bire bir dikilmiş. Ayrıca bez üzerinde, bilek burkulmalarında sarılan lastikli sargıyı tutan, "gerdirme çengelleri" gibi, kumaş gergi çengeleri var ve tüm kasayı kapatıp, halatı bağladıktan sonra, bu çengellerle kumaş kısmı fiksleyebiliyorsunuz. Bu arada, bu çengeller de gerçekten bir gergi kemeri görünümünde...

Resim

Resim

Bezi, kasaya sabitleyen halat/ip, uçları sertleştirildiği için geçmesi gereken yerlerden rahatça geçebiliyor ve tüm branda öyle bir geriliyor ki, kafesin silüeti çıkıveriyor! Motor ve alt aksam detayı bakımından beklediğimin çok ilerisinde bir detayla karşılaştım! Farların kabloları, arka fren mekanizmaları ve kasnakları, aynı zamanda onlara uzanan kablolar, üzeri camlı göstergeler ve kontağa takılı duran anahtar yakıt tankından motora doğru uzanan bir çift bakır yakıt borusu, egsoz burudunu fiksleyen perçinli metal tutamaklar, salıncak sistemi dahi birebir atlanmadan yapılmış makas (pilastik!!!) aks sistemi, gerçeğindeki gibi yapılmış kauçuk paça çamurlukları, motordaki kablolar üzerindeki bazı veriler ve hatta bu kabloların pırıl pırıl temiz değil de hafif yıpranmış olması gibi atlanmamış detaylar son derece göz dolduruyor... Tüm bu mükemmelliğe gölge düşürecek kadar olmasa da, bazı küçük tefek eksiler de yok değil:

:dikkat: Egsoz borusu tamemen pilastik ve onca metal yığınının içinde, fabrikasyon gibi durmuyor...

:dikkat: Modelin inanılmaz ağırlığını göz önünde bulundurursak, pilastikten imal edilmiş akslar tam bir kabus!

:dikkat: Brandanın örttüğü ahşap kafes, fazla yumuşak ve Schuco yine tüketim ergonomisini de düşünmemiş; modeli herhangi bir yerinden tutarak kaldırabilmeniz mümkün değil, kesin bir yerlerine zarar verebiliyorsunuz...

:dikkat: Afacan modeli biraz fazla hırpalamış! :punish: :kamyon: Tüm problemler telafi edildi ama insan yine de böyle değerli bir modelin başından geçen kötü şeyleri düşünmek bile istemiyor...

Resim
Modelcilik merakımı, son model bineklerden vazgeçirtip; kamu,tarım ve ticari araçlara döndürten Schuco'nun son olarak elime geçen bu modeli -hasarlı da olsa- beni çok fazla memnun etti ve kızılhaç'lı olan krem rengi afet kamyonunu da eklememle -kısmetse- çok güzel bir seri yakalayabileceğimi düşünüyorum...Detayclığı bol metal kullanarak perçinleyen ve bu yönüyle benim beklentilerime ziyadesiyle cevap veren Schuco'yu tebrik ediyorum. Okuyan herkese teşekkürler...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 4:
ali çaglar, Bülent Aydoğan, keremgurel, ogzhndncl
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/18 Schuco Mercedes-Benz L322 (1962)...

İletiYazar: Emre E. » 29 Ekm 2009, 09:26

Kenan, seni uzun aradan sonra aramızda görmek çok güzel. :good2:
Bu muhteşem Mercedes kamyon gerçekten harika görünüyor. Detayları o kadar güzel anlatmışsın ki, birebir incelemiş gibi oldum okurken. Bu aralar büyük araçlara ilgim de arttığından çok hoşuma gittiğini söylemem gerekiyor. Hele ki traktörü taşıdığı fotoğrafına bayıldım.
Koleksiyonunun yeni üyesi hayırlı olsun. :nazar:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Eran » 29 Ekm 2009, 11:31

Kenan abi mükemmel bir model edinmişsin abi, rengi çok güzel acayip hoş görünüyor..Brandası fevkalade, tasarım desek mükemmel..

Eline sağlık abi çok güzel bi paylaşım, iyi günlerde seyirle... :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 29 Ekm 2009, 12:04

Harika :yeah: Hayırlı olsun :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Ekm 2009, 12:43

Kenan bu modeli aldığını görünce acaba gerçekten yapılabilir mi diye çelişkileri düşünmedim değil, ancak sonradan 'Bunu Kenan Usta mutlaka yapar' dedim kendi kendime. Tahminimde yanılmamışım, bukadar kısa sürede bravo doğrusu; gerçekten ellerine sağlık çok güzel adam etmişsin modeli. Fazla bir eklenti kalmamış zaten. Şu kasanın eskitilmesi çok hoşuma gitti, ilk sahibi iyikide bu işi yapmış. Umarım diğer modeli de yakın zamanda alırsın. Ustam zevkle seyret modelini... :nazar:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 29 Ekm 2009, 13:09

Model gerçekten güzel Kenan.Tamir için harcadığın emek için ellerine sağlık.Çok güzel bir paylaşım olmuş.Hayırlı olsun iyi günlerde sergile
:drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 29 Ekm 2009, 15:49

Kenan abim hayırlı olsun merakla bekliyordum paylaşımını tam senin tarzında harika bir model iyi seyiler dilerim. :nazar: :celeb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 29 Ekm 2009, 16:42

Ellerine sağlık Kenan çok şık olmuş ve eskitme yapmak her babayiğitin harcı değildir çok güzel ve gerçekçi olmuş kutlarım kardeşim. :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 29 Ekm 2009, 16:58

Kenan,

Süper bir model, harika bir paylaşım.. Eline sağlık.. Paylaşım için çok teşekkürler.. Güzel bir dış çekimi hak ediyor bence bu Kamyon.. :+1: :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: ROD » 29 Ekm 2009, 17:08

Model her yönüyle mükemmel!Branda ve tahta iskelet detaylarına bayıldım doğrusu 1:18 olması ayrıca güzel,bence dört dörtlük bir model,iyi günlerde sergileyin. :drinksb:
ROD
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 14
Rep Puani: 1415
ROD rep puani yokROD rep puani yokROD rep puani yokROD rep puani yokROD rep puani yokROD rep puani yok

İletiYazar: masato » 30 Ekm 2009, 00:26

Bu modeli birebir olarak Cepa daki sergide görmüştüm.Gerçekten heybetli ve çok güzel bir model.Ufak tefek hatalar bu model için kesinlikle göz ardı edileiblir diye düşünüyorum... İyi günlerde seyireyle Kenan...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 30 Ekm 2009, 01:27

Emre ERBASAR yazdı:Kenan, seni uzun aradan sonra aramızda görmek çok güzel. :good2:
Bu muhteşem Mercedes kamyon gerçekten harika görünüyor. Detayları o kadar güzel anlatmışsın ki, birebir incelemiş gibi oldum okurken. Bu aralar büyük araçlara ilgim de arttığından çok hoşuma gittiğini söylemem gerekiyor. Hele ki traktörü taşıdığı fotoğrafına bayıldım.
Koleksiyonunun yeni üyesi hayırlı olsun. :nazar:

Selamlar Emre abim, ben de girip yazmaya vakit bulabildiğim için memnunum ve tabi sizlerle yine diyalog kurduğum için de...

Büyük araçlara ilginin arttığını biliyordum; son gelen 1/43'ler fenaydı senin de... Traktörü kamyona koymak, her ne kadar bilinen bir sahne olsa da, yine de küçüklüğümün hayali olan şeyler olduğu için, o şekilde de fotoğraflamak istedim... Güzel yorumların için teşekkür ederim, selamlar, sevgiler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 30 Ekm 2009, 01:32

Eran yazdı:Kenan abi mükemmel bir model edinmişsin abi, rengi çok güzel acayip hoş görünüyor..Brandası fevkalade, tasarım desek mükemmel..

Eline sağlık abi çok güzel bi paylaşım, iyi günlerde seyirle... :+1:

Eran teşekkür ederim. Schuco, bir modeli üreteceğini söyledikten bir kaç yıl sonra üretse de, modeli eline alınca tüm o bekleyerek geçen zamandaki kahrın izleri siliniveriyor. "Mutlaka tavsiye ederim, amannn alın" diyebileceğim türden değil, çünkü çoğunlukla hapiniz güncel araçlara ve binek-spor temalarına yöneldiğiniz için uymaz ve önermem de saçma olur; ama fırsatını bulunca, mutlaka inceleyin derim. Gerçekten saatler alan incelemeyi garanti ediyorum. Güzel düşüncelerine teşekkür ederim kardeşim...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir