2000 FORD FOCUS / KOMPLE DEĞİŞİM / RESİMLİ ANLATIM

Yetkili: BuRaK-B

Hangi detay çalışmasını beğendiniz?

A) ___Ahşap kaplamalar
5
14%
B) __________Cam filmi
1
3%
C) ____Krom kaplamalar
1
3%
D) ________Subwoofer
1
3%
E) ____________Hepsi
27
77%

Toplam oy : 35

Re: 2000 FORD FOCUS / KOMPLE DEĞİŞİM / RESİMLİ ANLATIM

İletiYazar: BuRaK-B » 26 Nis 2009, 19:47

Okan Model yazdı:Gerçekten temiz ve başarılı bir çalışma olmuş subwooferı çok beğendim.Ellerine sağlık Burak abi bizdede bir ara GIA sedan vardı focus.
Sağol Okancım. Sende sevdiğin BMW'nin bagajına yapıp koy birtane woofer. :wink:

kadoku yazdı::clap: Burak modeli adeta yeniden yaratmışsın, bütün uygulamaları başarılı buldum. Belki ilgini çekebilir aynı modelin Solido üretimi wrcsi var kalıp olarak Motormaxdan daha iyidir eğer bulabilirsen onun üzerinde iç mekan ve motor değişimi ile elindekinden çok daha güzel bir model yaratabilirsin.
Kadir Abi bu modu düşünmeden önce bütün modellere bakındım ama WRC'yi dönüştürmek epey zahmetli olurdu, hatta kendimi bildiğim için söylüyorum; yapamaz elime-yüzüme bulaştırırdım kesin.

MAKOSHARK yazdı:Herşeyiyle övgüyü hakeden bir çalışma olmuş Burak kardeşim,çirkin ördek yavrusundan bir kuğu yaratmışsın ellerine emeğine sağlık diyorum. :clap: :clap: :clap:
Deniz Abi teşekkürlerimi sunarım, yaptığın benzetmeyi çok beğendim, duruma hakikaten çok uydu. (MotorMax :headbang: )

Emre ERBASAR yazdı:Burak sen ne yaptın...
Beni bir kez daha aşık ettin Focus'a. :inlove: Senin gibi ben de bir Focus kullanıcısıyım. SW ve otomatik. Bu arabadaki rahatlığı hiçbir arabada göremedim emsal olarak.
Gelelim modele. Çok şık bir model yaratmışsın. Ellerine sağlık.
1:1 kendi aracının üzerinde fotoğraflamak da çok hoş olmuş diyebilirim.
Yukardaki seçenekler arasından galiba ben de "hepsi"ni işaretleyeceğim.
Selamlar, sevgiler... :f:
Emre Abi teşekkürler. Bu araç benim için tutku oldu artık onsuz yapamıyorum. 1:18'inide odamad başköşede olması için yaptım :lol:
Çok zamanım olmadığı için dış mekan fotolarını aceleyle çektim, aslında daha değişik pozlar yakalayabilirdim ama aracımın park halindeki yeri buna müsait değildi. Daha değişik, farklı açılı fotoğrafları buluşma resimlerinde görebilirsin.

bestelhobi yazdı:Burak öncelikle hemen 'ELLERİNE VE EMEĞİNE SAĞLIK' diyorum.
Modeli; kendi aracına uyarlaman, çalışmanı körüklemiş sanırım.
Ortaya çok güzel bir model çıkmış.
Motormax'in başaramadığını başarmışsın, modele hayat vermişsin tekrar.
Çalışmandaki titizlik ve özen üst seviyede.
Devamını dilerim. Tebrikler.
Teşekkür ederim. Bugünkü buluşmada Megané'ın yanında çok güzel durdu diyebilirim.

Admin yazdı:Baştan sonra hayranlıkla izledim kardeşim ve her aşamanın fotoğraflarına bakarken ve yazılarını okurken kendim yapıyormuşçasına keyif aldım. Çok güzel fikir, düşünce ve uygulamalar ile başarılı bir çalışmaya imza atmışsın kardeşim. Sonuç harcadığın emeğe değmiş ve oyum elbette E şıkkı oldu. :y: Paylaşım konusunda da her aşamayı; fotoğraflarınla ve anlatımlarınla çok güzel yansıtmışsın. Bu gün vitrinleri komple elden geçirmeyi düşünmese idim bu güzel çalışmanın verdiği hevesle bir modifiyeye girerdim galiba. :lol: Tekrar ellerine ve emeklerine sağlık. :clap:
Sağol Gökhan Abi, aksilikler peşimi bırakmasada bunuda toplamayı başardım :grin:

Akın AYDIN yazdı:Abi çok güzel olmuş.
Bayaa uğraştırmış ama emeğine değmiş. Vaktinde araba alırken çok istemiştim bu kasa focustan ama olmadı. Detaylara çok dikkat etmişsin, maun kaplamayı çok beğendim ellerine sağlık
Akın, 1.sırada aksların ölçü değişikliği, 2.sırada maun kaplama beni ençok uğraştıran detaylar diyebilirim. Beğenmene sevindim, teşekkürler. :wink:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 26 Nis 2009, 20:45

Emre ERBASAR yazdı:Burak sen ne yaptın...
Beni bir kez daha aşık ettin Focus'a. :inlove: Senin gibi ben de bir Focus kullanıcısıyım. SW ve otomatik. Bu arabadaki
1:1 kendi aracının üzerinde fotoğraflamak da çok hoş olmuş diyebilirim. :f:

Darısı başına Emre. :nod: :inlove: :movie: :rock2:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16736
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 26 Nis 2009, 22:14

bu ne güzel anlatım..ne ustaca iş..tebrik ederim..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 26 Nis 2009, 23:09

Burak modeli bugün yakından inceledim gerçekten çok şık ve başarılı çalışmışsın.Ellerine sağlık diyorum.

Bu arada modeli 5 kapılı yapamıyosak senin arabayı yapalım ne dersin.Hep model mi benzeyecek gerçek arabaya birazda gerçeği modele dönsün :krm: :whistle:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
1/64 Model sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: vos1974 » 26 Nis 2009, 23:24

Tebrik ediyorum seni Focus ve mustang'ı bu gun bende yakında inceledim ve harika işler çıkarmışsın mukemmel.Focus'un boyasının orjinal rengi olduğunu sanmıştım konuyu okuyana kadar.Anlatımında harikaydı ve Focus'un son halinin resimlemesinide çok güzel yapmışsın.Ellerine sağlık.
Resim
Kullanıcı avatarı
vos1974
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: baris
1/18 Model Sayısı: 24
1/24 Model Sayısı: 21
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 45
1/72 Model Sayısı: 11
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 16
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 310
vos1974 rep puani yokvos1974 rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 26 Nis 2009, 23:44

Bülent Abi, Ali Abi, Barış Abi, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu benim için gerçek bir hobi ve zaman ayırabildikçe modellerime ufak tefek değişiklikler de yapıyordum. İlk defa bukadar büyük ve başlıbaşına bir değişiklik yaptım. Aslında bu focus yetişmeyecekti bugüne ama önemli bir randevumdan fedakarlık edip bitirdim ve bugünkü buluşmaya getirebildim. Ufak tefek problemler illaki olacak, sonuçta fabrikasyon bir üretim yapamıyoruz ama kısmende olsa hayalimde canlandırdığım gibi sonuçlandı diyebilirim. :smile:
Mustafa iyi dileklerin için teşekkür ederim, 1:1'in 3kapılıya dönüşümü epey zor olur hem 5kapılısı daha çok işime yarıyor :rofl:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: doush » 27 Nis 2009, 19:10

Tebrik ederim burak gerçekten çok güzel ve temiz bi çalışma olmuş
Kullanıcı avatarı
doush
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5
doush rep puani yok

İletiYazar: sagunaydin » 30 Nis 2009, 12:15

üretici zaafiyetlkerine rağmen çalışman süper olmuş bence Burak.Daha sonra AA nın focusunu modlamanı bekliyorum senden. :y:
sagunaydin
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İsim: SerkanAktugGünaydin
1/18 Model Sayısı: 32
Toplam Model Sayısı: 32
Rep Puani: 10
sagunaydin rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Nis 2009, 12:54

Sağol Serkan Abi. Pahalı üreticilerin modellerini pek bozmayı gönlüm el vermiyor, ama bakarsın bomba gibi süpriz bir dönüşüm yapabilirim. :lol:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Desolator » 26 Ekm 2009, 10:51

Bir hort daha yapayım :lol: Eline sağlık kardeşim harika olmuş :drinksb: :rock2: Şu bana siyah evo9 yapma işini bir düşünde başlayalım boş olduğun bir vakit :lol:
Resim

mesaj için Desolator arkadaşımıza teşekkür edenler:
masato
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 26 Ekm 2009, 11:42

Burak cok guzel bir anlatim ve cok guzel bir iscilikle olayi aktarmissin. Eline saglik, super bir calisma. Basarilarinin devamini diliyorum.. BRAVO... :bravo: :bravo: :good2: :+1: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 26 Ekm 2009, 13:48

Desolator yazdı:Bir hort daha yapayım :lol: Eline sağlık kardeşim harika olmuş :drinksb: :rock2: Şu bana siyah evo9 yapma işini bir düşünde başlayalım boş olduğun bir vakit :lol:
Sinancım teşekkür ederim. Sendeki orjinalinin yanında en koyu renkli olan 2.el bir EvoIX bul hemen başlayalım.

bigshark yazdı:Burak cok guzel bir anlatim ve cok guzel bir iscilikle olayi aktarmissin. Eline saglik, super bir calisma. Basarilarinin devamini diliyorum.. BRAVO... :bravo: :bravo: :good2: :+1: :+1:
Serdar Abi yorumun ve onore eden düşüncelerin için çok teşekkür ederim. Arka kapı ekleme işlemi yapamasam bile elimden geldiğince kendi aracıma benzetmeye çalıştım. Beğendiğine sevindim.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: masato » 26 Ekm 2009, 14:26

Sinan bu modelide hortlattığım iyi olmuş gerçekten. Çok şık bir çalışmayı daha görmüş olduk böylece. Eline sağlık Burak çok şık bir çalışmaya daha imza atmışsın. Artık bu kadar geç fark etmemin kusuruna bakma... İyi günlerde seyireyle... :+1:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

ÖncekiSonraki

ONARIM & TECRÜBELER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir