Güçlü bir yapıştırıcı lazım!

Yetkili: BuRaK-B

Güçlü bir yapıştırıcı lazım!

İletiYazar: Desolator » 24 Ekm 2009, 11:09

Arkadaşlar kaliteli ve güçlü bir yapıştırıcı arıyorum kırılan aynaları tamir etmek için. Buluşmada iki modelin aynası gitti. Bir modelinde arka kanadının bir kenarı ayrıldı. Ellemeyince herhangi bir sorun yok ama içim içimi yiyor yinede. Bu modelleri tamir etmem gerekiyor acilen. Öneri ve tecrübelerinizi alayım :friends:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

Re: Güçlü bir yapıştırıcı lazım!

İletiYazar: sui_cast » 24 Ekm 2009, 12:01

Pattex'ten memnunum..Daha iyisini bilen öneren biri çıkmazsa tavsiye bile edebilirim.

GEçmiş olsun..
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Desolator
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8000
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Freak » 24 Ekm 2009, 12:02

Bende pattex'İ öneriyorum.Ucuyla azıcık dokundurup parçayı üzerine koyup elinizle bi 10 sn kadar tatlı bi şekilde bastırdıktan sonra bir daha sökülmeyecek duruma geliyorlar :grin:
Resim

mesaj için Freak arkadaşımıza teşekkür edenler:
Desolator
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: Eran » 24 Ekm 2009, 12:09

Abi sana iğne ucuyla sürmeni tavsiye ediyorum, arabaların siyah, çok çirkin izler çıkabilir.. Tecrübeyle sabittir :dikkat: :smile:
Resim

mesaj için Eran arkadaşımıza teşekkür edenler:
Desolator
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 24 Ekm 2009, 12:14

Bahadır ve Koray teşekkürler ilginiz için. Pattex güçlü diyorsanız banada alıp uygulamak kalıyor :friends:

Erhancım siyah olduğu için zaten korktum açıkcası o yüzden burada sordum. En ufak lekede geri dönülmesi imkansız hasarlar verebilirim modele. Bakayım buralardaki marketlere falanda pazartesi ufak bir operasyon yapayım diyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: sui_cast » 24 Ekm 2009, 12:27

Desolator yazdı:Bahadır ve Koray teşekkürler ilginiz için. Pattex güçlü diyorsanız banada alıp uygulamak kalıyor :friends:

Erhancım siyah olduğu için zaten korktum açıkcası o yüzden burada sordum. En ufak lekede geri dönülmesi imkansız hasarlar verebilirim modele. Bakayım buralardaki marketlere falanda pazartesi ufak bir operasyon yapayım diyorum.

örnek olarak da
onarim-tecrubeler-f125/onarim-ilk-deneyim-ut-328i-e36-pertten-toplama-t1640.html

bakabilirsin..

Biraz detaysız oldugu için belkide rahat rhat davranıyorum bu modele bana mısın demiyor :)
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8000
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 24 Ekm 2009, 13:09

Arkadaşların söylediği Pattex harika bir yapıştırıcı bunu kullandınmı bir daha ordan kırılmaz başka yeri kırılır :)
Ama asıl problem çok kuvettli olduğundan sürülen kısmı biraz yiyor yani beyazlatıyor bu yüzden çok ama çok dikkatli kullanman gerekir; ben kötü tecrübeler yüzünden artık 3M kullanıyorum fiyatı aynı anında paıştırmıyor ama iz bırakmadığından bence bu daha.
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Desolator
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 24 Ekm 2009, 13:15

REVOLUTION yazdı:Arkadaşların söylediği Pattex harika bir yapıştırıcı bunu kullandınmı bir daha ordan kırılmaz başka yeri kırılır :)
Ama asıl problem çok kuvettli olduğundan sürülen kısmı biraz yiyor yani beyazlatıyor bu yüzden çok ama çok dikkatli kullanman gerekir; ben kötü tecrübeler yüzünden artık 3M kullanıyorum fiyatı aynı anında paıştırmıyor ama iz bırakmadığından bence bu daha.

Aman abi kırılmasın başka yerden.. O kadar canım sıkıldıki. Subarunun yenisini bile almayı düşünüyorum valla. Ebayde araştırma yapıyorum. Açık arttırmada var bitane uygun yakalarsam alacağım :lol:

Artık biraz ince işçilik yapıp yapıştıracağız abi modelleri tekrardan napalım :dance7:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: masato » 24 Ekm 2009, 13:18

Öncelikle geçmiş olsun Sinan. Başıma gelen benzeri olaydan dolayı neler hissettiğini anlayabiliyorum.
japonlar eriterek yapıştırıyorlar aklında olsun. Yakıyolar bir manada. Bence yapıştırıcı özelliklerini iyi bir araştırıp öle dene derim. Ben çalışma masası olarak aliminyum bir tabaka kullanıyorum ona bile damlayınca rengi değişiyor. Esasen silikon yapabilirsen sanırm daha iyi lur yanma ihtimalide yok hem.
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 24 Ekm 2009, 14:08

Sinancım önceleri Pattex kullanıyordum ve Alman formüllü Meriç Turbo Yapıştırıcı ile karşılaştıktan sonra bundan vazgeçemedim. 10gr olan bu ufak tüpün damlasındaki marifetleri harika. Yanlız bu heryede bulunmuyor, oto aksesuarcılarda bulabilirsin genelde, 10gr'lık tüpü 50TL idi en son. Ürün Kodu:2034
Resim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 24 Ekm 2009, 17:17

Burakçığım sen söylediğine göre kaliteli bir yapıştırıcı olduğu eminim ama pahalı değilmi ? ben 3M'i 2 tl'ye aldım; tabi gramajı aynı değil (2gr) ama yinede pahalı geldi bana.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 24 Ekm 2009, 18:46

REVOLUTION yazdı:Burakçığım sen söylediğine göre kaliteli bir yapıştırıcı olduğu eminim ama pahalı değilmi ? ben 3M'i 2 tl'ye aldım; tabi gramajı aynı değil (2gr) ama yinede pahalı geldi bana.
Evet Devrim Abi maalesef çok pahalı ancak bu yapıştırıcı, döküm olmayan iki metali birbirine kaynatarak yapıştırma özelliğine sahip. İki plastiği birbirine çok iyi yapıştıran ve Taşıt fabrikalarında kullanılan Loctite markalı Alman yapıştırıcı daha var ve o da çok pahalı.
Meriç Turbo yapıştırıcı bana geçen sene Modifiye fuarından eşantiyon olarak verilmişti bu yapıştırıcı. Aylar önce İstanbul-Bostancı oto sanayide Spoiler montajı yapan bir dükkanda görmüştüm ve sormuştum; bana karşıdaki aksesuarcıda var demişti, ve fiyatının bu şekilde 50TL olduğunu öğrenmiştim.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

ONARIM & TECRÜBELER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir