1975 Model PEUGEOT 504 GL (Yahudi Mercedes'i) [1:18]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1975 Model PEUGEOT 504 GL (Yahudi Mercedes'i) [1:18]

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Eyl 2009, 20:37

Ülkemizde eskiden çok sık gördüğüm ve zaman zaman seyahat ettiğim, büyüklerimizin Yahudi Mercedes'i diye tasvir ettiği, Fransız ruhunu en iyi simgelediğini düşündüğüm zarif ve şık tasarımıyla hayran olduğum bir araçtır Peugeot 504. Şimdi ise dönemine damga vurmuş bir Avrupa klasiği benim için. 1:18 Avrupa Klasikleri temamda olmazsa olmaz modellerden biriydi ve forum özel üyemiz olan dostum Cem (RESPECT) sayesinde, onun aracılığı ile bu modele nihayet sahip oldum. Kendisine huzurlarınızda tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Sadece Welly'nin 1:18 olarak ürettiği bu güzellik nedense ülkemizde Welly Distribütörü tarafından getirtilmedi. Bu modelin üretimini Norev'den beklemiş olsamda, model detay açısından bence fiyatına göre fazlasıyla tatminkâr, Welly'yi kutluyorum çünkü beni şaşırtmaya devam ediyor. Renk konusunda Kırmızı, Beyaz, Siyah ve Mavi renkleri olmasına rağmen, Avrupa Klasikleri temamda diğer renklerin haricinde bir renk farklılığı olması açısından ben Mavi rengi seçtim.

İdaretende olsa eski fotoğraf makinemin objektifinden iyi seyirler dilerim... :movie:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Diğer Fransız arkadaşı Renault 12TS ile hatıra fotoğrafları:
Resim
Resim
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Re: 1975 Model PEUGEOT 504 GL (Yahudi Mercedes'i) [1:18]

İletiYazar: Ahmet » 29 Eyl 2009, 21:27

Hayırlı olsun Burak abicim anılarımızdan bir araç :sapka: Son kare harika :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Eyl 2009, 21:35

Ali SAMANGÜL yazdı:Burak;
Topicde fotograf açılır açılmaz hemen aklıma yazacak kelime ben bu arabayı renault 12 ye benzetiyorum demeye başlamışken anaaaa bide ne görim renault 12 vay be dedim :grin: Bu pejo modeli haketden cavur gibi sağlamdı.Hatları ilk gördüğüm zaman pek hoşuma gitmiyordu ama sora sora çok hoş bir araba olarak gelmeye başladiki taaa Kurtlar vadisindeki İplikçi nedim in kullandıgı bu arabayı aklımdan çıkmayacak kadar hafızamda yer etdi (hamsi hafıza :lol: ) Hayırlı olsun kardeşim iyi günlerde sergile modelini (en sonunda diyebildim ha :lol: )
Teşekkür ederim Ali Abi. 12TS ile güzel bir ikili oluşturuyorlar ancak 504GL boyut olarak biraz üstün kalıyor :search:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Eyl 2009, 21:38

Ahmet yazdı:Hayırlı olsun Burak abicim anılarımızdan bir araç :sapka: Son kare harika :nazar:
Teşekkürler Ahmet, beğendiğine sevindim.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: bilobek » 29 Eyl 2009, 21:47

burak abi hayırlı olsun fotoların harika olmuş eline sağlık abi.. :syg:
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: ogzhndncl » 29 Eyl 2009, 21:49

Burak abi eskilerden çok güzel bir model almışsın.Hayırlı olsun.Bu arabayla ilgili benim kötü bir anım var ama ben çocuktum olay olduğunda.Şimdi yazmak istemiyorum.Kimsenin canını sıkmaya gerek yok.Tekrar hayırlı olsun abi.İyi seyirler.
Resim
Kullanıcı avatarı
ogzhndncl
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Oguzhan Dincel
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 180
ogzhndncl rep puani yok

İletiYazar: masato » 29 Eyl 2009, 22:05

Sarı Lacivert Sarı Lacivert
Renoo Pecoo Renoo Pecoo

Sarı Lacivert Sarı Lacivert
Renoo Pecoo Renoo Pecoo

:duyuru: ŞAmPİyON :cup1: FENERRR!!! Demek isyitorum. İki modelde çok hoş gerçekten. :y:
İyi günlerde seyireyle... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 29 Eyl 2009, 22:19

Burak abicim hayırlı olsun. Çok güzel araç. Hala çalışır halde bi tanesini oturduğum semtin etrafında görüyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 29 Eyl 2009, 22:21

HP Photosmart M407 güzel çekmiş valla arabanda çok güzel tabi..ben buna bindim demeye başladıysam yaşlanıyorumdur :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 29 Eyl 2009, 22:29

Yaklaşık olarak 1,5 - 2 yıl önce Welly katolaglarında "Gelecek model" başlığında gördüğüm ve aynı tarihlerde ithalatçısına sipariş ettiğim bu modelden haber alınamamıştı... :search:
Böylesine güzel ve özel bir modeli koleksiyonuna kazandırdığın için en az senin kadar mutlu oldum kardeşim.
Benim için özelliğinin de farkına varmışsındır umarım yaklaşık olarak 1 saat olan telefon görüşmemizde... :))
Konuyu görür görmez, mesaj yazmak yerine aradım ve paylaşmak istediklerimi paylaştım... Daha ne diyeyim Burak? :smile5: Vaktim olsaydı da sana o katalogları tarihi ile gösterebilseydim... O kadar konuşmanın üzerine baktım ki; yoğun geçen işlerim de bu vakti bulamayacağım, en azından hayırlı olsun diyeyim dedim kardeşim.
umarım WELLY' leri ithal eden firma bu ciddiyette olur da herkes faydalanır bu özel modelden...
Unutma ki; her şey konuştuğumuz gibi... :fiskos: :search: :friends:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16726
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Eyl 2009, 23:21

bilobek yazdı:burak abi hayırlı olsun fotoların harika olmuş eline sağlık abi.. :syg:
Teşekkürler Bilalcim, beğendiğine sevindim; fotoğraf makinesi kötü olunca en azından fon güzel dursun diye farklı dekor denemesi yapayım dedim :lol:

ogzhndncl yazdı:Burak abi eskilerden çok güzel bir model almışsın.Hayırlı olsun.Bu arabayla ilgili benim kötü bir anım var ama ben çocuktum olay olduğunda.Şimdi yazmak istemiyorum.Kimsenin canını sıkmaya gerek yok.Tekrar hayırlı olsun abi.İyi seyirler.
Teşekkürler Oğuzhan, yaşadığın anın kötüyse hiç hatırlama unut gitsin, konunun diecast kısmınla ilgilenirsin sende :wink1:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Eyl 2009, 23:22

masato yazdı:.... İki modelde çok hoş gerçekten. :y:
İyi günlerde seyireyle... :tey:
Teşekkürler Alper, yan yana yakışan modeller gerçekten ama renkleri konusunda farklı kutuplardayız :lol:

Akın AYDIN yazdı:Burak abicim hayırlı olsun. Çok güzel araç. Hala çalışır halde bi tanesini oturduğum semtin etrafında görüyorum.
Akın modeli beğendiğine sevindim. Canlısı konusunda ben daha şanslıyım sanırım, işyerinden bir abimin Kayınpederinde bu aracın açık yeşil olanından var ve ilk sahibi hemde araç orjinal 160bin KM'de, çiçek gibi parıl parıl. Arada kendisi kullanmasa aracın gün yüzü göreceği yok :lol:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Eyl 2009, 23:24

Bülent Aydoğan yazdı:HP Photosmart M407 güzel çekmiş valla arabanda çok güzel tabi..ben buna bindim demeye başladıysam yaşlanıyorumdur :)
Bülent Abi bende sık sık bindim bu araca, yaşlımıyım yani, haha... :grin: Bu arada fotoğraf makinesi olayını birde bana sor. Bu netliği yakalamak için kaç adet fotoğraf çekmek zorunda kaldım bir bilsen :sweat:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir