Yeni vitrinlerim ve Detolf vitrin raf ve aydınlatma çözümüm

Modellerinizin Toplu Halde Çekilmiş Fotoğraflarını Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yeni vitrinlerim ve Detolf vitrin raf ve aydınlatma çözümüm

İletiYazar: kdeniz » 23 Eyl 2009, 12:12

Bugüne kadar kutusundan çıkaramadığım modellerim için aldığım 3 adet vitrini sonunda kurabildim.
Vitrinleri IKEA' dan aldım. 2 adet cam kapaklı vitrin 80x30x220 ölçülerinde 189 TL ve bir adet Detolf vitrin 139 TL.
Daha önce soran arkadaşlar olmuştu cevap yazamamıştım.

Cam kapaklı 2 vitrin için ekstra 3 raf aldım. Bir sıraya 6 adet 1:18 sığıyor. Toplam 7 ve 6 sıra oldu.
Vitrinlerden birini otopark gibi düşünüp her rafını Dc fix asfalt görünümlü (aslında siyah deri) ile kapladım.
Üzerlerindeki şeritleri sarı bant (elektrik bantı) ile yaptım. Daha tam bitmedi gerçekten zaman alıyor.
Zamanla eklemeler de olur mutlaka. Yeni resimler ekleyeceğim.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Bu da asflat kaplamamın detayı...

Detolf vitrin yetmeyecekti!!!
Zaten Detolf'ü sadece Mercedeslerim için aldım. Ancak araya raf şart oldu çünkü en fazla 12 model sığabiliyor.
Daha önce bu konu konuşulmuştu. Ben de Koçtaştan 2 tanesi 1.90 TL olan aşağıdaki kablo tutuculardan aldım. Bunlarrın 4 mm olanı çok zor giriyor ama 5 mm likler tam buna göre. Tavsiyem eğer kesin raf ekleyecekseniz ki her zaman gerekiyor. Mutlaka vitrin montajından önce bunları takın. Çünkü zor oluyor. Camlar yüzünden biraz sıkıntı çeksem de sonunda hepsini takabildim. Aradaki raf camların ölçüsü 28.5 x 38 gibi bişey. Ama bu camlar küçük geliyor. Genişilik 30 cm olmalı yoksa düşüyor aradan. Bayramda açık camcı bulamadığım için camları kestiremedim. Onları da takınca tamam olacak.
Resimleri ekliyorum umarım faydalı olur.

Somunları sıktıktan sonra gayet sağlam oluyor. Aşağı kayma gibi bir durum söz konusu değil...
En son kdeniz tarafından, 23 Eyl 2009, 13:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için kdeniz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eran
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

Re: Yeni vitrinlerim ve Detolf vitrin çözümüm...

İletiYazar: bigshark » 23 Eyl 2009, 12:27

Super olmus Kadir Bey, elinize saglik, paylasim icin tesekkurler.. Benim Detolf vitrin icin bende bu turden bir uygulama yapacagim galiba.. :nod: :nod: :nod:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 23 Eyl 2009, 12:44

Kadir abi harika duruyor. Bu IKEA portatif ürünler için çok ideal bir yer oldu, bende IKEA'dan aldığın kitaplık gibi dar uzun bir vitrin kullanıyorum, yakın zamanda kapaklarıda hallettimmi tamamdır. Garaj düşüncene bayıldım, yanlız duvar kısımlarınıda ayarla yarım kalmasın. Bu arada Detolf vitrin Mercedes'ler için yetmeyecek diye düşünüyorsun, bende nekadar çok Mercedes'i varki acaba diye düşünüyorum :inlove:
Yakın zamanda toplu halini görmek isterim.
Yeni eviniz güzel ve zevkli bir hayat için tekrardan hayılrı olsun.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 23 Eyl 2009, 13:04

bigshark yazdı:Super olmus Kadir Bey, elinize saglik, paylasim icin tesekkurler.. Benim Detolf vitrin icin bende bu turden bir uygulama yapacagim galiba.. :nod: :nod: :nod:

Teşekkür ederim. Detolf için bu işlem şart gerçekten...

BuRaK-B yazdı:Kadir abi harika duruyor. Bu IKEA portatif ürünler için çok ideal bir yer oldu, bende IKEA'dan aldığın kitaplık gibi dar uzun bir vitrin kullanıyorum, yakın zamanda kapaklarıda hallettimmi tamamdır. Garaj düşüncene bayıldım, yanlız duvar kısımlarınıda ayarla yarım kalmasın. Bu arada Detolf vitrin Mercedes'ler için yetmeyecek diye düşünüyorsun, bende nekadar çok Mercedes'i varki acaba diye düşünüyorum :inlove:
Yakın zamanda toplu halini görmek isterim.
Yeni eviniz güzel ve zevkli bir hayat için tekrardan hayılrı olsun.

Burak şu anda 30' a yakın Mercedes var. Ama hepsi buna sığmayacak. Daha bi o kadar da almam lazım. Belki bi detolf daha alırım :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 23 Eyl 2009, 13:12

Bu arada şunu da belirteyim. Işıklandırma için benim yıllardır kullandığım "Yapıştır - yak" lambalardan 4 tane kullandım detolf için. Aslında evin her odasına yapıştırıyorum bunlardan. Elektrik kesintisi durumda bir dokunmayla yanıyor. 3 adet ince pille çalışıyor. Her yere takılabilir. Çekmece içlerine raflara... Piller dahil tanesi 2 TL' ye geliyor. Bu detolf için aydınlatma düşünenlere alternatif olabilir.

http://urun.gittigidiyor.com/4-ADET-YAP ... ZZ20633941
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

Re: Yeni vitrinlerim ve Detolf vitrin raf ve aydınlatma çözümüm

İletiYazar: masato » 23 Eyl 2009, 13:23

Kadir hocam yeni evinizde sağlıklı, huzurlu ve bol diecastlı bir yaşam dilerim. Yeni vitrinleri, uygulamaları ve en önemlisi kutusundan çıkmamış gün yüzü görmemiş yeni modelleri merakla beklediğimi belirtmek isterim. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 23 Eyl 2009, 14:06

DC fix uygulamasına ve VW'lere bayıldım. Vitrinler hayırlı olsun... :nazar:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Eran » 23 Eyl 2009, 16:43

Eviniz ve detolf raflarınız şimdiden hayırlı olsun.. Ben de merak ediyordum o kablo tutucuları nasıl aktif şekilde kullanıyolar nereye takıyolar diye, şimdi öğrenmiş oldum..Aydınlatıcı bilgiler için de çok teşekkürler.. :sapka:
Resim
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: galengo » 23 Eyl 2009, 18:58

Çalışman çok güzel olmuş Kadir Abi,ben de İkea'dan detolf vitrin almayı düşünüyorum.Ama sanırım duvara monte edilmiyor ? Güvenli mi sence öyle olması ?
galengo
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: kdeniz » 23 Eyl 2009, 21:23

masato yazdı:Kadir hocam yeni evinizde sağlıklı, huzurlu ve bol diecastlı bir yaşam dilerim. Yeni vitrinleri, uygulamaları ve en önemlisi kutusundan çıkmamış gün yüzü görmemiş yeni modelleri merakla beklediğimi belirtmek isterim. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Teşekkür ederim Alper. Modelleri çıkarmaya başladım. Sanırım bu hafta sonu resimlerim hepsini.

Emre ERBASAR yazdı:DC fix uygulamasına ve VW'lere bayıldım. Vitrinler hayırlı olsun... :nazar:

Abi Passat CC var ama Normal Passat, Polo ve Jetta eksik şu anda. Aslında paudi var ama fiyatları çok uçuk. Zamanla onlar da olur inşallah :happy:

Eran yazdı:Eviniz ve detolf raflarınız şimdiden hayırlı olsun.. Ben de merak ediyordum o kablo tutucuları nasıl aktif şekilde kullanıyolar nereye takıyolar diye, şimdi öğrenmiş oldum..Aydınlatıcı bilgiler için de çok teşekkürler.. :sapka:

Rica ederim Erhan. Montaj yaparken bir yandan da fotoğraflayım dedim. Bu detolf vitrini olan herkes aynı şeyden şikayetçi. Bu en kolay çözüm gibi görünüyor.

galengo yazdı:Çalışman çok güzel olmuş Kadir Abi,ben de İkea'dan detolf vitrin almayı düşünüyorum.Ama sanırım duvara monte edilmiyor ? Güvenli mi sence öyle olması ?

Tolga duvara monte etmek için içinden bi apart çıkıyor. Ama ağır bir vitrin olduğu için devrilmesi zor biraz. Diğer iki vitrini monte ettim duvara onlar normalde bile durmuyorlar çünkü...
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Rallyci » 23 Eyl 2009, 21:34

İyi günlerde sergilemen ve kısa sürede hem vitrin hemde modellerin sayısının artmasını dilerim. İyi seyirler kablo tutucuları uygulaması hoşuma gitti :smile:
Resim
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/72 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: emre234 » 27 Eyl 2009, 23:28

Valla süpersin bende yeni aldım detolf nasıl raf eklerim dei düşüodum çok sağol
emre234
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 28 Eyl 2009, 23:13

VW' ye duyulan sevgi anlaşılıyor ve asfalt kaplama detayına bayıldım Kadir. Ellerine sağlık. :y: Nasıl başlarsan öyle devam ediyor bu işler; ana vitrinimin projesini Emre ERBAŞAR çizmişti ve o zaman için modellerimi salonda sergilediğimden ötürü ahşap kaplamada venge' yi tercih etmiştim. Bu vitrini yaptırdıktan sonraki düzenlemelerde de elbette bu renkten vaz geçemedim ve öyle de devam etti. Umarım bu emeklerinin yanına aynı tarz yeni vitrinler ve modeller eklenir. İyi forumlar... :coffee:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16911
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Sonraki

Üye Modelleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir