SAHİL ÇEKİMLERİ VE YAŞANANLAR :))

Dış Mekan Çekimlerinizi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz..

Yetkili: G.HEPARSLAN

SAHİL ÇEKİMLERİ VE YAŞANANLAR :))

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 16 Eyl 2009, 13:07

Forumdaki bazı konularda bu çekimleri yapacağımın sohbeti geçmişti... İlk çalışmam hüsranla sonuçlandığından paylaşmaya kayda değer görmemiştim. 3 gün önce böyle bir çalışma için girişimde bulunmuştum ancak yanlış zaman ve sahil seçiminden kaynaklanan problemlerle ve en son dalganın da modelleri içine alması ile çalışma sonlanmıştı. :)) Zaten 10 kişilik bir topluluğun sizi ortada izlemesi de bildiğiniz üzere ilginç bir görüntü oluşturuyor. :))

Yaklaşık olarak 15 - 20 dakika dalganın en son geldiği yeri gözleyerek modelleri 40-50 cm. uzağına koymama rağmen laf dinlemeyen bir dalga ile fotoğraf makinesi dahil olmak üzere ıslandık. :)) Zaman seçimi konusunda da insanların yoğunlukta denizde olmaları ve ne kadar açı seçerseniz seçin, kafalarının fotoğrafta yer alıyor olması, güneşin tepeden geliyor olması da bu çekimleri elbette etkiledi...
Denizde köpek balığı var diyerek tüm insanları denizden çıkarmak ve rahat rahat çekim yapmak da aklıma gelmedi değil hani... :lol: Böylesine yaşanan bir günden, yine de 2 fotoğrafa yer vermek istedim...

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Dün yapmış olduğum bir çalışmadan beğendiğim fotoğraf sayısı daha fazla olduğundan artık paylaşayım dedim. :)) Ancak şu da var; denize ailecek gittiğimiz için yine istediğim bir vakit değildi ve denizin dalgalı olması da bazı fotoğraflara yansıyan olumsuz bir etki oldu ve bu fotoğrafları elimden geldiğince elemeye çalıştım. Toplamda çektiğim 73 fotoğraftan 12' si sizlerle... İlerleyen zamanlarda, çalışmayaı yapacağım yere yalnız gideceğim ve gün batımına yakın bir saatte, dalganın da olmadığı bir yerde daha iyi işler çıkaracağıma inanıyorum.

Yaşanan tüm bu olumsuzluk ve zorluklara rağmen çıkan kareleri umarım beğenirsiniz. :pool:
12. ve son fotoğrafta ufak bir iş kazasına yer verdim... :tmi: :fU: :sapka:
İyi seyirler... :keyif:

:fU: :whistle:

Selam ve sevgilerle... :f:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 7:
///Okan, Alper GÖÇENER, bigshark, BuRaK-B, DTR, Emre E., Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16731
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Re: SAHİL ÇEKİMLERİ VE YAŞANANLAR... :))

İletiYazar: Ahmet » 16 Eyl 2009, 13:31

Hani diecast ile ilgim olmasa yok bunlar kesinlikle gerçek diyeceğim :shocked2: :lol: Gerçekten enfes kareler abicim ellerine sağlık ortam modeller herşey birbiriyle süper uyum içerisinde :celeb: Son fotoya gelecek olursak bence ufak bir iş kazasıda olsa enfes bir görüntüde oluşmamış değil hani. :good2: Tekrar ellerine emğine sağlık abicim. :sapka: :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 30
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 16 Eyl 2009, 13:42

Gökhan abi bütün kareler süper olmuş ellerine sağlık abi çok beğendim özellikle son foto bomba vallahi :grin: Emeğine sağlık abi süper kareler ne denir başka :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 16 Eyl 2009, 13:48

:yeah: Bunlar ne kadar güzel çekimler böyle... :good2:
Gökhan Abi harika olmuş bence, harcadığın emeğin karşılığı sana göre bu 12 fotoğraf bile olsa bence hepsi harikulade. Eminim diğer 61 adet kare içerisinde de güzel fotoğraflar vardır. Seni gerçekten tebrik ediyorum abi, harika modeller seçip harika açılardan çekim yapmışsın.

Expedition çok fotojenik bir Jip Modeli, tekne ile çok iyi bütünleşmiş. Bu yüzden her karesi çok güzel çıkmış. Tekrar eline sağlık Gökhan Abi.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 16 Eyl 2009, 13:51

Eline sağlık abicim :y: Her ne kadar olumsuzluklar olmuş olsada, harika kareler yakalamışsın :bravo: Son fotoğrafı çok sevdim :lol: (iş kazası daha güzel göstermiş) :dance2:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: Emre Özdemir » 16 Eyl 2009, 13:56

Hepside birbirinden güzel çekimler Gökhan abi. Benim favorim son fotoğraf. :ok1:
Resim

A.EMRE ÖZDEMİR DİECAST COLLECTİON: http://www.e-modelcars.tr.gg
Kullanıcı avatarı
Emre Özdemir
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Abdussamed Emre
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 37
Rep Puani: 1130
Emre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yokEmre Özdemir rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 16 Eyl 2009, 14:27

Ellerinize sağlık Gökhan abicim.Vallahi süper çekimler çıkmış ortaya.Ford'un 3.resmine hayran kaldım hepsinide ekledim arşivime.Teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 16 Eyl 2009, 14:42

Ben son fotoya Tsunami manzarası ismini verdim.Kareler o kadar gerçekçi ki son fotoyu tsunami fotosu diye inandırabilirsin insanları.Elleine sağlık üstad.Çok güzel kareler.Yalnız merak ettiğim 2 konu var?

1.Aile ile denize gidilmişse o fotolar esnasında Defne hanım ne yapıyordu?
2.Dalgalar modelin paspaslarını ıslatınca nasıl kuruttun?

Bu sorularıma cevap istiyorum :wait:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 16 Eyl 2009, 14:51

Gökhan hepsi harika fotoğraflar çok beğendim son fotoğrafın bile kendine özel güzel bir tarafı var.
Audi ile başka fotoğraf yokmu acaba bence o modelle motor daha iyi uyum sağlamış olacağını düşündüm çünkü şimdi anlıyorumki bu motorlar 1:18 olmadığından Ford'la olan çekimlerde ufak kalmış bu yüzden elinde başka Audi ile olanları paylaşırsan sevinirim senin kötü dediklerin bile iyi olduğuna inanıyorum.
Bu arada mustafa benden çok yaşayacak aynı soruları bende düşünüyordum :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 16 Eyl 2009, 14:54

REVOLUTION yazdı:Gökhan hepsi harika fotoğraflar çok beğendim son fotoğrafın bile kendine özel güzel bir tarafı var.
Audi ile başka fotoğraf yokmu acaba bence o modelle motor daha iyi uyum sağlamış olacağını düşündüm çünkü şimdi anlıyorumki bu motorlar 1:18 olmadığından Ford'la olan çekimlerde ufak kalmış bu yüzden elinde başka Audi ile olanları paylaşırsan sevinirim senin kötü dediklerin bile iyi olduğuna inanıyorum.

Söz konusu model olunca ve insan modelci olunca modelin dışardan maruz kaldığı her türlü etkiye karşı insan paranoyak oluyor.. :shocked3:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: static_x07 » 16 Eyl 2009, 15:06

:yeah: Gökhan abi çok harika kareler ortaya çıkmış . Kutluyorum. Ama Modelin su içinde kalması çok üzücü.Umarım bir daha böyle bir şey yaşanmamış olur. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
static_x07
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ali NURDOGAN
1/18 Model Sayısı: 25
1/24 Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 8
Toplam Model Sayısı: 42
Rep Puani: 830
static_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 16 Eyl 2009, 15:27

mustafacelebi yazdı:
REVOLUTION yazdı:Gökhan hepsi harika fotoğraflar çok beğendim son fotoğrafın bile kendine özel güzel bir tarafı var.

Söz konusu model olunca ve insan modelci olunca modelin dışardan maruz kaldığı her türlü etkiye karşı insan paranoyak oluyor.. :shocked3:

Aynen katılıyorum Mustafa :y:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: masato » 16 Eyl 2009, 15:41

Gökhan abi valla denizin tadı ancak bu kadar çıkar. Son kare süper bence çok gerçekci olmuş. Bence hatta motor yanında değilde az uzakta olsaymış sanırm yüzüyo hissi doğmaması için hiç bir neden olmayacaktı. Ama ben çok beğendim genede. Batan tekne pozunda bir iki tane GI joe itseymiş tekneyi o çok güzel bir estantene olabilirmiş. Ama deniz herşeyi değiştirdiği gibi modellerinde havasını çok güzel değiştirmiş. En kısa zamanda gün batımı projeni bekliyoruz abi... Deniz ve kumsal sordular seni neredesin şarkısınıda fona eklemek lazım sanırm :tey:
Abi birde modellerin ölçekleri 1:18 mi? ve birde markaları neler ? Bu botlar çok hoşuma gidiyor bende bir ara edinmek istiyorum bunlardan.
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

Sonraki

Dış Mekan Çekimleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir