FORD'çular!

1 / 1 Araçların Fotoğraflarını Veya Özelliklerini Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

FORD'çular!

İletiYazar: sui_cast » 16 Eyl 2009, 00:07

Resimler başka bir forumdan alıntıdır..
ANladığım kadarıyla araçlarını sadece foto çekimi gibi nedenler için gün ışığına çıkaran ford sahiplerinin araçlarının buluştuğu bir ortam.. bir müze vs. Tercüme etmeye üşendim.. :lol:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Sanırım burası bizi ilgilendiriyor :fU:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

kaynak: http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... ht=connect
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 7995
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

Re: FORD'çular!

İletiYazar: galengo » 16 Eyl 2009, 01:05

Çok güzel fotoğraflar var.Sierra ve son resimlerdeki Transit'i çok beğendim.Paylaşım için teşekkürler :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
galengo
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Tolga
1/18 Model Sayısı: 87
1/43 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 80
galengo rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 16 Eyl 2009, 01:51

Hepsi harika araçlar. Burada tam bir tarih yatıyor, alternatifi olmayan ölümsüz efsaneler yani hem maddi hem manevi bir servet yatıyor. Bu alandaki araçlar Ford'un 1 asırı aşkın süredir reklam ve katalog çekimleri için kullandığı araçların tamamını barındırıyor. Büyük ihtimalle müzede yeni kurulacak olan bir bölüm için şimdilik butarz bir garajda duruyorlar. Eğer öyleyse süper, yoksa bu güzelim araçlar burada heba olur giderler :cry1:
Bu arada dünyanın en çok çeşit araç barındıran Otomobil Müzesi Ford'a aitmiş, buradan tüm herkese duyurmuş olayım :smile: :duyuru:

Bahadır paylaşımın için teşekkürler, uykum açıldı ve hayal alemine daldım resmen.
En son BuRaK-B tarafından, 16 Eyl 2009, 11:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: İsim değiştirildi :))
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10015
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 16 Eyl 2009, 02:25

BuRaK-B yazdı:Alper paylaşımın için teşekkürler, uykum açıldı ve hayal alemine daldım resmen.

Alper tunga öldi mi
Isız acun kaldı mi
Felek öcin aldi mi
İmdi ürek yırtılır !
:wasntme:

Alper sizi andı sanırsam :yuppi:
:bravo:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 16 Eyl 2009, 07:38

Bahadır, ciddi anlamda REP hakeden bir paylaşım.
Bir Ford kullanıcısı olarak, bu muhteşem araçları birarada görmek bana büyük bir haz verdi.
Modeller ise ayrı bir güzellikte, özenle seçilmiş.
Teşekkürler. :bravo:
:+1: REP
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 16 Eyl 2009, 09:03

Bahadır, öncelikle çok, çok teşekkür edeyim.. Bütün sevdiğim Ford modelleri seçilmiş, zengin olsam, toplayacağım arabaların hepsini gördüm burada. Gözümü alamadım hiçbirinden.. Mesela Mustang, Thunderbird ve Capri Mk1'i göremedim. Demek ki, Ford'un ne kadar önemli modelleri olduğunu da görmüş oluyoruz böylece.. :+1: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 16 Eyl 2009, 10:24

Çok güzel resimler..İçeride harika modeller yatıyor..Resimlere bakarken Burak'ında dediği gibi yeni müzeye taşınana kadar idareten buraya taşınmış herhalde dedim.. Transit Coswroth'e bayıldım :drinksb:

:+1: rep
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: brsgzl » 16 Eyl 2009, 10:31

Bahadır sabah sabah iş sendromumun :bb: doruklarda olduğu şu anımdan beni aldın nerelere götürdün. Ford seven şu kardeşine yaptığın iyilik midir kötülük müdür ben şu psikolojiyle anlayamadım. Görüşürüz ilk fırsatta :friends: selamlar..
Resim
Kullanıcı avatarı
brsgzl
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Baris GUZEL
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 8
Rep Puani: 475
brsgzl rep puani yokbrsgzl rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 16 Eyl 2009, 10:43

Hepsi süpermiş. Saol paylaşım için Bhadır abi. Büyük ölçekli olan modeller prototip olarak yapılanlar heralde.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 16 Eyl 2009, 11:33

sui_cast yazdı:
BuRaK-B yazdı:Alper paylaşımın için teşekkürler, uykum açıldı ve hayal alemine daldım resmen.

Alper tunga öldi mi
Isız acun kaldı mi
Felek öcin aldi mi
İmdi ürek yırtılır !
:wasntme:

Alper sizi andı sanırsam :yuppi:
:bravo:
Alper beni andı galiba evet, kusurabakma yanlış yazmışım; düzelttim :lol:

gokhan derli yazdı:Bahadır, öncelikle çok, çok teşekkür edeyim.. Bütün sevdiğim Ford modelleri seçilmiş, zengin olsam, toplayacağım arabaların hepsini gördüm burada. Gözümü alamadım hiçbirinden.. Mesela Mustang, Thunderbird ve Capri Mk1'i göremedim. Demek ki, Ford'un ne kadar önemli modelleri olduğunu da görmüş oluyoruz böylece.. :+1: :+1:
Gökhan Abi... :devil: :lol:
Abi bufotoğraflar okadar azki, alan çok büyük gözüküyor; arka taraflarda biryerde mutlaka başka araçlar da var, mesela ben yine katalog çekimlerinde kullanılan bordo renkli Ford Ka'yi ve koyu yeşil Ford Focus'u da görüyorum. Mustang'i benimde gözlerim aradı ama onlar hatta '1 of 1 pcs' üretimi diğer 3 Ford otomobil ise şuan müzede. Şu fotoğraftaki yerin tam olarak neresi olduğunu hangi amçla o araçların durduğunu bende merak ediyorum. Ve birşey daha dikkatmi çekti; İngiltere plakası araçlar çoğunlukta vede İngiltere'nin en çok sevilen Ford versiyonları Cosworth'lerle dolu o yer. Merak ettim doğrusu.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10015
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 16 Eyl 2009, 11:47

Mustang arayanlar için şunu söyleyebilirim..
Görünen araçlar anladığım kadarıyla sadece İngiliz Fordları.. Ya da Avrupa diyelim..
O yüzden Amerikan Fordlarını göremeyecegimiz bir yer olabilir..
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İletiYazar: Rallyci » 16 Eyl 2009, 12:04

Bahadır paylaşımın için teşekkürler öncelikle.Ford'çu değilim ama sonuçta sevdiğim modelleri de yok değil araçların çoğunu oyunlarda yada simülatörlerde görüp kullanmak bu kadar zevk vermezdi. Araçların gerçek değerlerinin, kıymetlerinin bilindiği ortada ve maddi manevi olarak değerleri her geçen gün daha da artacak.
Modelere gelince resinden yapılmış prototipler hoş görünüyor metaldeki canlılık olmasada güzel kalıplar zaten ben bile düşünüyorum resinde nyapılmış 1 12 ölçekte e 36 gerçekleri olurda modelelri olmazmı illaki olacak
Resim
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 16 Eyl 2009, 12:29

sui_cast yazdı:Mustang arayanlar için şunu söyleyebilirim..
Görünen araçlar anladığım kadarıyla sadece İngiliz Fordları.. Ya da Avrupa diyelim..
O yüzden Amerikan Fordlarını göremeyecegimiz bir yer olabilir..

Aslında ben de önce öyle düşündüm. Cortina'lar falan var.. Ama Gt'yi ve Model T'yi görünce aklıma geldi..
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

Sonraki

1 / 1 Araçlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir