1/18 1963 Chrysler Turbine

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 1963 Chrysler Turbine

İletiYazar: bigshark » 15 Eyl 2009, 08:04

Herkese gunaydin,

Garaja adres sorma bahanesiyle gelen 1963 Chrysler Turbine arabayi hemen garaj demirbaslari arasina soktuk. :lol: :lol: :lol:
Model 1/18 Yatming Roadsignature serisi yapimi, zaten bu cok ozel ve guzel arabayi yapan baska model ureticisi yok bildigim kadariyla.Roadsignature'un vasat/ustu isciligi tatminkar, renk ve boya kalitesi fena degil.Doseme, koltuklar ve motor detaylari istenilen duzeyde.. Bagajin aciliyor olmasi ve yedek lastik arabaya + puan kazandiriyor. Arka dizayn beni benden almis durumda, gercekten cok etkileyici..

Arabanin gerceginin 1/1 tanitimini ; daha onceki bir calismami sizlerle paylasarak yapacagim. Bazilarimiz bu araba hakkinda daha onceden bilgi sahibidir, olmayanlar da sanirim calismami okuyunca arabaya baska bir gozle bakar olacaklardir. :nod: :nod: :nod: Bence her Amerikan araba koleksiyonu yapan kisilerin vitrinlerinde/garajlarina bulunmasi gereken ve bunu ozellikleri ile hak eden bir model..

1963 yilinin teknolojisi ve ortaya cikanlar gercekten ilginc. Neyse,simdi sizlere kisa bir studyo calismasi yaptigim 1963 Chrysler Turbine ile basbasa birakiyorum, iyi seyirler diliyorum..

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Resim

mesaj için bigshark teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, DTR, REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

Re: 1/18 1963 Chrysler Turbine

İletiYazar: Emre E. » 15 Eyl 2009, 08:11

Serdar abi,
Bahsettiğiniz özellikte ve güzellikte bir model daha. Tabi ki yine sizden.
O ne kadar güzel bir arka tasarımdır öyle, hayran kaldım açıkcası.
Stüdyo çalışması ise beni benden aldı. Ellerinize sağlık. :good2:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 134
1/24 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 134
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 15 Eyl 2009, 08:26

:haber: Simdi de gelelim araba hakkinda ayrintili bilgi vermeye.. :haber:

Daha once http://www.klasikarabalar.net sitesinde yaptigim bir calisma. Esasinda calismayi http://www.diecastr.com platformuna tasimak istedim ama, teknik nedenlerden yada yonetsel bir karardan kaynaklandigini dusundugum bir sebepten dolayi baska sitelerden alinan yazilar "fikir ve sanat eselerini koruma" anafikrinden yola cikilarak buraya aktarilamiyor herhalde. Ozellikle resimler direkt link ile hic eklenemiyor, daha onceden hatirlarsaniz "Elvis ve Cadillac-2 Kral" adli calismayi da aktaramamis ve Sinan'in uzerinde calisma yapmasi ile bir sekilde konuyu cozumlemistik. Neyse, bu durumda ben de calismayi yaptigim sitedeki adres linkini veriyorum. Oradan okuyunuz lutfen, gercekten ilginc, sonra bana hak vereceksiniz... :haber: :nod: :nod: :nod:

http://www.klasikarabalar.net/klasika/index.php?option=com_fireboard&Itemid=384&func=view&id=8507&catid=5&limit=6&limitstart=0
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: masato » 15 Eyl 2009, 10:48

Serdar abi senin hızına nasıl yetşecez bilemiyorum. Sanırm bizim araba zevklerimiz aynı. Yani benim aklıma gelen hangi model varsa benden önce alıveriyosun abi... Nasıl olacak bu işler :smile5: ??? Kısmetse bende 2. Turbine forumumuza kazandırmak istiyorum. :tey: (Benim bildiğim kadarıyla bu ilk di sanırm)

NOT: Serdar abi birde sana zahmet olmazsa tüm kolyeksiyonun bir kaç fotosunu eklesende bende gelecekteki kolyeksiyonumu şimdiden görsem
abi :smile5:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 15 Eyl 2009, 11:32

masato yazdı:Serdar abi senin hızına nasıl yetşecez bilemiyorum. Sanırm bizim araba zevklerimiz aynı. Yani benim aklıma gelen hangi model varsa benden önce alıveriyosun abi... Nasıl olacak bu işler :smile5: ??? Kısmetse bende 2. Turbine forumumuza kazandırmak istiyorum. :tey: (Benim bildiğim kadarıyla bu ilk di sanırm)

NOT: Serdar abi birde sana zahmet olmazsa tüm kolyeksiyonun bir kaç fotosunu eklesende bende gelecekteki kolyeksiyonumu şimdiden görsem
abi :smile5:

Alper selam,

Amerikan sever olmak bir ayricaliktir unutma, ama salt modeli almak ve onu estetik olarak begenmek bize yakismaz,hikayesini, ozelliklerini, o yillardaki yasami da bilmek ve olaya o acidan bakabilmek onemli. Bu anlamda ben elimden geldigince yardimci olmaya calistigimi zannediyorum. Koleksiyonum konusuna gelince, nacizane bir seyler yapmaya calisiyoruz iste, karinca kararinca..Ben saniyorum garajdaki tum arabalarin resimlerini bu platform'da sizlerle paylastim, hatta bir cogunun toplu resmini yeni dolaplarimla yine burada sergilemistim. (eski yazilarimi bulursan, diger modellerin resimlerini de gorursun saniyorum..) :happy: :wasntme: :wasntme: :wasntme:

Serdar
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Ahmet » 15 Eyl 2009, 12:21

Serdar abi hayırlı olsun gerçekten eşsiz bir tasarım günümüz arabalarına "tasarım harikası" diyenlere bu tarz kalsiklere göz atmalarını öneriyorum.Zamanında Amerikancı iken :lol: (Gerçi hala 3 Amerikan klasiğim var :whistle: ) bu modeli çok incelemiştim gerçekten almayı bile düşünüyorum ama olmadı tema değişti :blush: .Serdar abicim tekrar hayırlı olsun iyi günlerde sergilemen dileklerimle :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: masato » 15 Eyl 2009, 12:24

bigshark yazdı:Alper selam,
Amerikan sever olmak bir ayricaliktir unutma, ama salt modeli almak ve onu estetik olarak begenmek bize yakismaz,hikayesini, ozelliklerini, o yillardaki yasami da bilmek ve olaya o acidan bakabilmek onemli. Bu anlamda ben elimden geldigince yardimci olmaya calistigimi zannediyorum. Koleksiyonum konusuna gelince, nacizane bir seyler yapmaya calisiyoruz iste, karinca kararinca..Ben saniyorum garajdaki tum arabalarin resimlerini bu platform'da sizlerle paylastim, hatta bir cogunun toplu resmini yeni dolaplarimla yine burada sergilemistim. (eski yazilarimi bulursan, diger modellerin resimlerini de gorursun saniyorum..) :happy: :wasntme: :wasntme: :wasntme:
Serdar

Görüşlerine katılmamak elde değil abi. Ayrı bir kültür oluyor zaten arabaları hikayeleriyle tamalamak. Sayende bu modellerin hikayelerini de öğrenmiş oluyoruz sağolasın. Ben forumda yeni sayılırım belki bir kısmı gözümden kaçtıi, belkide benden öncesine yetşemedim ama diğer konularına bakıcam şimdi. Paylaşımların için tekrar teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 15 Eyl 2009, 17:19

Rica ederim Alper.. O zaman sen benim blog sayfama da bir bak .. (daha once bakmadiysan tabii..)

http://bigshark.klasikoto.net/w/
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 15 Eyl 2009, 18:36

serdar abi güle güle sergile :) bende de vardı eskiden..rengi hoştur..belgeselini izlemiştim bunun..son kalanları nasa almıştı ama alırken loader çok feci yüklüyordu..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: masato » 15 Eyl 2009, 19:41

bigshark yazdı:Rica ederim Alper.. O zaman sen benim blog sayfama da bir bak .. (daha once bakmadiysan tabii..)
http://bigshark.klasikoto.net/w/

Sitenize baktım ve saygı duydum abi. Geröekten çok değerli bilgiler var. Bundan sonra hem elimdeki hemde alacağım modellerin hikayelerini sitenizden takip edeceğim. Nasılsa hemen hemen aynı kolyeksiyonu yapıcaz :grin: Paylaşımlarınız için tekrar teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: DTR » 15 Eyl 2009, 21:57

Serdar çok ilginç bir model almıssın gülegüle izle. :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
DTR
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Derya
1/18 Model Sayısı: 178
1/24 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 11
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 197
Rep Puani: 796
DTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 16 Eyl 2009, 01:28

Serdar Abi çok ilginç bir araç gerçekten, modeli de çok ilginç ve cezbedici duruyor. Yatming bence güzel çalışmış bu modelde. İç detaylarını ve bagaj içini merak ettim doğrusu. Yeni modelini iyi günlerde zevkle seyret :nazar:
Bu arada kış gelmeye başladı, bu sebeple anlaşılan yeni modellerini bu harika stüdyo çekimleriyle seyredeceğiz. Abi çekimlerin gerçekten çok etkili olmuş. Bayıldım... :good2:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 16 Eyl 2009, 07:45

Ali SAMANGÜL yazdı:Serdar abim;
HAyırlı olsun arka görünümü sanki ateşlenip gidecek füze gibi duruyor.Önce kıvılcım çıkacak havalanacak edasında.Çok güzel model iyi günlerde seyirle abim.Dikkatimi plaka çekti abi.Ticari taksi plakası taktın hayırdır taksicilikmi yapacan :lol: aydınlatıcı bilgin için teşekürler abim.İyi günlerde seyirle.

Eehehehee Ali, hakikaten cok ilginc bir konuya dikkat etmissin. Araba'da taksi plakasi var, test surusleri icin 6 ay Istanbul'da taksicilik yapacak, bakalim turbin motor Istanbul trafiginde problem cikaracak mi diye. Simdilik sadece tek kapi olmasi yuzunden musteriler biraz sikayet ediyor, o kadar!... :lol: :lol: :lol: :lol: :happy: :wasntme: :wasntme: :wasntme:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 15 misafir