SİTEDE YAVAŞLAMALAR VE KESİNTİLER HAKKINDA!..

Duyuruların ve Forum Kullanımı İle İlgili Bilgilerin Bulunduğu Bölüm

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

SİTEDE YAVAŞLAMALAR VE KESİNTİLER HAKKINDA!..

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 12 Eyl 2009, 15:18

Değerli arkadaşlar son günlerde hepimizin yaşadığı malum durum üzerine servis sağlayıcımızın kendi sayfasında yapmış olduğu duyuruyu paylaşmak isterim...

Servis sağlayıcımızın destek forumunda paylaştığı duyurusu:

"Merhaba, son günlerde sitelerdeki aşırı yavaşlama ve kesintiler hepinizin malumudur. Saldırıların yanında yasadığımız teknik sorunlar işimizi zorlaştırmaktadır.
Bu konuda elimizden geleni yaptığımızı hatırlatmak istedik. Bu hoş olmayan durumu anlayışla karşılamınızı diliyor, yaşatılan sorundan ötürü özür diliyoruz."

Bu durum ile ilgili olarak hizmet sağlayıcı yöneticisi Ömer Bey ile uzunca süren özel telefon görüşmelerim oldu ve tüm üyelerimizin yaşadığı sıkıntıları dile getirdim. Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğum görüşmelerde de farklı bir sunucuya taşınabilirliğimiz konusunda bilgiler aldım. Bu gün itibarı ile tekrar görüşmek üzere sözleşmiştik ve akşam saatlerinde bir görüşmem daha olacak kendisi ile... Duruma göre de tarafımca, gerekli yaklaşımlarda bulunulacağını bildiririm.

Anlayışınıza güvenle iyi forumlar dilerim...

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16806
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Re: SİTEDE YAVAŞLAMALAR VE KESİNTİLER HAKKINDA!..

İletiYazar: masato » 12 Eyl 2009, 16:05

Gökhan abi inşallah hal yoluna girer biran önce. eğerki sıkıntı devam ederse abi benim bir arkadaşım hosting sağlayıcısı. İstersen onun ilede irtibata geçebilirsin.Ankara'da kendisi.
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 12 Eyl 2009, 16:21

Az önce tekrar Ömer Bey ile görüşerek Pazartesi gününden itibaren sunucu kapasite artırımına gidileceğini öğrenmiş bulunuyorum...
Yine de sunucu taşıma işlemi de gündemdedir ve bu konuda da ilgili araştırmalara girmiş bulunuyorum...
Ancak bu durumda birçok eklentiyi kaybetme durumumuz da söz konusu olabilir...
Pazartesi gününden itibaren de durumun gidişine bakarak ve yönetim kadromuzda bulunan arkadaşlarla yapacağımız toplantı ve araştırmalar dahilinde en az kayıpla ne yapılabilirliği konusunda da değerlendirmelerim olacaktır.
Geçecek olan bu süreçte yaşayabileceğiniz olası aksaklıklardan ötürü, şimdiden göstereceğiniz anlayışa güvenim tamdır...
Sitelere yapılan saldırılar ve işin teknik boyutu gerçekten çok ayrı ve geniş kapsamlı bir konuyu oluşturmakta.
Hobimiz anlamında toplandığımız bu güzel aile ortamımızı teknik anlamda da en iyi şekilde destekleyeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Bu anlamda bir yılı aşkın bir süredir, tüm üyeler ve yönetim olarak verdiğimiz emeklerin boşa gitmemesi amacı ile, alınabilecek en doğru kararlarda ve girişimlerde bulunacağımı bildirir, tüm üyelerimize iyi forumlar dilerim...
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 12 Eyl 2009, 16:33

masato yazdı:Gökhan abi inşallah hal yoluna girer biran önce. eğerki sıkıntı devam ederse abi benim bir arkadaşım hosting sağlayıcısı. İstersen onun ilede irtibata geçebilirsin.Ankara'da kendisi.

İlgine teşekkürler kardeşim. Her türlü olasılığı elbette, tanıdık ve yardımlaşmalarla değerlendiririz ancak şu an için yazmış olduğum ikinci bilgilendirme mesajımdan sonra beklemeyi tercih ediyorum Alper.
Olası ve farklı bir konuda teknik anlamda bilgi ve araştırmaları beraberce değerlendiririz. Araştırdığım kadarı ile sunucu taşınmaların da kullandığımız sürüm ve farklılıklar teknik boyutta sorunlar yaratabiliyor. Bu sorunları yaşamadan ve alıştığımız bir düzene nasıl devam ederiz, onun çabasındayım ve sağlayıcımızdan aldığım sunucu kapasite artımını da güzel bir gelişme olarak nitelendiriyorum. Gelişmeleri hep birlikte göreceğiz ve duruma göre de hareket ederiz düşüncesindeyim.
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Desolator » 12 Eyl 2009, 18:35

Abi sunucu kapasitesi arttırımına gitmeleri iyi ama bize artı olarak birde trafiğin yükselmesi lazım. Trafik ne kadar düşük olursa forumda şişme ve ağırlaşma o kadar çok oluyor. Ömer Bey'in bu konuda bir yardımı olabilir mi acaba?
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: ertug_tamur » 12 Eyl 2009, 18:39

gereğinin yapılacağı konusunda hiçbir sıkıntım yok sitemi ve burdaki güzel insanları seviyorum yoğunluksa katlanaırız napalım hepinize iyi bayramlar şimdiden
ertug_tamur
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: ERTUG
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 10
ertug_tamur rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 13 Eyl 2009, 11:41

Desolator yazdı:Abi sunucu kapasitesi arttırımına gitmeleri iyi ama bize artı olarak birde trafiğin yükselmesi lazım. Trafik ne kadar düşük olursa forumda şişme ve ağırlaşma o kadar çok oluyor. Ömer Bey'in bu konuda bir yardımı olabilir mi acaba?

Bahsettiğim gibi Sinan... Ömer Bey ile sürekli diyalog halindeyim ve gerekli isteklerde bulunuyorum. Onların işi de hiç kolay değil gerçekten... Bünyesinde yaklaşık olarak 2100 adet kayıtlı kullanıcının forum sitelerini barındırıyor. Bu forumlar içinde de aldığımız puan ve istatistiki bilgilere göre 16. durumda olduğumuzu müjdelerim.
Ayrıca hangi hizmet sağlayıcıdan servis hizmeti alırsak alalım, en nihayetinde zaman zaman onlarda da aksamalar olacaktır. Önemli olan bu aksamaların sıklıkla yaşanmaması ve üyelerimizin nadir karşılaşabilecekleri bu durumları anlayışla karşılamaları olacak. Benim bir arkadaşım da iyi hizmet verdiği bilinen bir firmaya sitesi için yıllık 350 lira ödeyerek bir site kurmuştu ve bu sitede de yıl içinde bir çok sıkıntı yaşandığını, saldırılar olduğunu sohbetlerimden biliyorum. Sizlerle paylaşmış olduğum, destek forumundaki hizmet sağlayıcısının yaptığı duyurunun da bugün itibarı ile kaldırılmış olduğunu gördüm. Bu da gerekli önlemlerin alındığı ve çalışmaların devam ettiği yönünde bir bilgi veriyor bizlere. İlgine teşekkürler kardeşim.

ertug_tamur yazdı:gereğinin yapılacağı konusunda hiçbir sıkıntım yok sitemi ve burdaki güzel insanları seviyorum yoğunluksa katlanaırız napalım hepinize iyi bayramlar şimdiden

Yaklaşım ve ilgine teşekkürler Ertuğ kardeşim. Ben de senin bayramını şimdiden kutlarım. İyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Duyurular & Forum Kuralları & Yardım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir