yeni aldıgım trenlerle yeniden oluşan dioramam

Satın Aldığınız Veya Kendi Yaptığınız Dioramaları Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: tolgatitiz

yeni aldıgım trenlerle yeniden oluşan dioramam

İletiYazar: Onur GÜNEY » 12 Eyl 2009, 10:56

Resim Resim Resim Resim

Resim Resim Resim Resim

Resim Resim Resim Resim

Resim Resim Resim Resim

Resim Resim Resim Resim
En son Onur GÜNEY tarafından, 25 Kas 2010, 22:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Onur GÜNEY
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 8
1/43 Model Sayısı: 403
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 57
1/87 Model Sayısı: 81
- / -- Model Sayısı: 1500
Motorsiklet Model: 6
Toplam Model Sayısı: 2000
Rep Puani: 4250
Onur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yok

Re: yeni aldıgım trenlerle yeniden oluşan dioramam

İletiYazar: yasar » 12 Eyl 2009, 11:07

onur bey selamlar
bu model tren işi giderek beni sarıyor.bazı sorularım olacak kısaca yanıt veririseniz memnun olurum.ölçek olarak en geçerli löçek nedir hangi markalar en iyi olarak bilinir.bir set oluşturulduğunda bu seti geliştirmek teknik bir beceri ve bilgi gerektiriimi ayrıca güzel bir set diorama dahil yaklaşık ne kadar mal olur ilgili forumlar hangileridir.
şimdeden tesekkürler
Resim

mesaj için yasar arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onur GÜNEY
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 348
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: Onur GÜNEY » 12 Eyl 2009, 11:23

yasar yazdı:onur bey selamlar
bu model tren işi giderek beni sarıyor.bazı sorularım olacak kısaca yanıt veririseniz memnun olurum.ölçek olarak en geçerli löçek nedir hangi markalar en iyi olarak bilinir.bir set oluşturulduğunda bu seti geliştirmek teknik bir beceri ve bilgi gerektiriimi ayrıca güzel bir set diorama dahil yaklaşık ne kadar mal olur ilgili forumlar hangileridir.
şimdeden tesekkürler

tabiiki cevaplarım kısa olmaz ama :) bende tabii amatörce yapıyrum bu işin delileri almanlar trenler zaten çogu alman üretimli.. çin işi çok girmemiş bu sektöre.model tren iki çeşit bi digital olanı var analog olanı var.. 5 ,6 çeşit marka iyi olan asit ve ucuz olanı mehano marka sonra tabıı artan fıyatlara piko ,marklin vb markalar geliyor..bende piko vardı ek olarak bı kac marka aldım..alırken çok detaya inip incelemden almamak lazım kurakren fark ediyrsun sonradan cıkıyor sorunlar :) tabıı evlerde cımenlerde agaclarda vb..farklı bır fıyat ve detay katıyor
heryerde boyut olarak 1/87 var ho olarka geçiyor 1/87 avantajda diioramda arabalar tırlarıda eklemıs oluyuruz :) ekledıgım dioramaıyı ben masayı ozel dizayn edip yaptık yanı cogu seyı kendı yontemlerımle yapmaya calısyrum ama suana kadarda 1200 yakın param gıttı tren setlerı cok pahalı ilk digital pikoyu 600 aldım ayrıca son gelen 2 tren setımde bana hediye geldı..bu acayip bi dünya desem hazır dioramlarda var elbet onları uzeırınede ınsaa edebırsın sehrını hazır dedıysem al kur calıs degıl tabııkı uzerlerıne eklemeler yapmak emek harcamka lazım...:)) ankarada fazla secenek olmayınca zorlanıyrum bayagı http://www.modeltrenciler.com/ sıtede epeyı detay var ayrıca forum sıtesıde bayagı guzel .umarım baslarsınız zaten bır baslarsanız gerısı gelir..

DİĞER MODEL ARABALARIM---MESAJLARIM
VOLKSWAGENLERIM
1/87 TIR VE KAMYONLARIM
KÜÇÜK 1/24'LERIM
1949 MERCURY
MODEL TREN VE SEHIR
is-makina-ve-kamyonlarim
1/18 MERCEDESLERIM
1/24:Ford Mustang
1/24:Chevrolet...
Orataya Karışık
Yeni Aldigim 1/43'ler
yeni-aldigim-trenlerle-yeniden-olusan-dioramam

1/87:Volvo TIR (Newray)
1/87:İveco TIR (Newray)
1/87:Renault TIR (Newray)
1/87:Kenworth TIR
1/87:Scania Kamyon (3 Adet) (Teama)
1/50:MAN F2000 464 BP TANKER
1/87:Man İtfaye Kamyonu
1/72:BMW X5
1/72:Mini Couper
1/72:BMW Z8
1/70 Otobüs (2 Adet) (Teama)
1/43:1953 Cadillac Eldrado (Welly)
1/43:Volkswagen Beetle (Welly)
1/43:Fiat 500 (Newray)
1/43:Citroen C4 (Newray)
1/43:Smart (Newray)
1/43:Mini Couper (Newray)
1/38:Ferrari Superamerica
1/32:1953 Nash (Sywetwee)
1/32:1959 Cadillac Eldorado Biarritz (Sywetwee)
1/25:1965 Chevrolet Elcamino (Maisto)
1/24:1965 Chevrolet Impala SS 396 (Welly)
1/24:1968 Chevrolet Chevelle SS 396 (Welly)
1/24:1968 Chevrolet Camaro SS396 (Maisto)
1/24:1963 Chevrolet Impala (Welly)
1/24:1964 Chevrolet Impala (Motormax)
1/24:1950 Chevrolet Belair (Motormax)
1/24:1955 Chevrolet Belair Nomad (Motormax)
1/24:1955 Chevrolet Pickup
1/24:1955 Chevrolet Belair
1/24:1970 Buick Csx (Welly)
1/24:1953 Ford Victoria (Welly)
1/24:1949 Ford Coupe (Motormax)
1/24:1964 Ford Mustang (Welly)
1/24:1970 Ford Mustang Boss 429 (Motormax)
1/24:1965 Pontiac GTO (Welly)
1/24:1955 Oldsmobile (Welly)
1/24:1949 Mercury (Motormax)
1/24:1949 Mercury Hot Rodding
1/24:1955 Chrysler C300 (Motormax)
1/24:Subaru Impraza WRX (Maisto)
1/24:1967 Volkswagen 1600 Squareback (Maisto)
1/24:1967 Volkswagen 1600 Fastbackbac(Maisto)
1/24:1967 Volkswagen 1600 Notchback (Maisto)
1/24:1967 Volkswagen Beetle (Maisto)
1/24:Fiat Nuova Panda (brago Star collection)
1/24:Fiat Punto (brago Star collection)
1/24:2008 Fiat 500 (brago Star collection)
1/24:Lancia Nuova YPsilon (brago Star collection)
1/24:Citroen C3 Pluriel Convertiable (brago Star collection)
1/24:Mini Couper (brago Star collection)
1/24:Pegeout 207 (brago Star collection)
1/18:Mercedes-Benz C Class (Anson)
1/18:Mercedes-Benz E Class (Anson)
Resim

mesaj için Onur GÜNEY arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Onur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 12 Eyl 2009, 13:27

Onur abi süper olmuş dioraman. Evin ortasında baya bir yer kaplamıştır. Eline emeğine sağlık abi. İnşallah dahada büyür şehrin :drinksb:
Resim

mesaj için Desolator arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onur GÜNEY
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: Onur GÜNEY » 12 Eyl 2009, 13:33

Desolator yazdı:Onur abi süper olmuş dioraman. Evin ortasında baya bir yer kaplamıştır. Eline emeğine sağlık abi. İnşallah dahada büyür şehrin :drinksb:

balkonu kapttım pimapenle sonra gectım oraya dizayn yaptık zaten model arablarda yer kaplıyor...
keske hersey ıstedıgm gıbı olsa ama bunada sukur bu gıdısle ev degıstırecem bu tur sevdalarımdan dolayı :)
aılemle kalmasan salonu kaplarım valla sırf bu isler ıcın :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 12 Eyl 2009, 14:10

Onur hocam bayıldım paylaşımızınız için çok teşekkürler.
Eskiden beri çok beğendiğim ama yer ve maddi durumlardan girmediğim ama hep içimde kalan bir hobi gerçi siz bütün bunları 1200'e yaptığını yazmışınız yabenim sordukalrım kazıkçıydı yada fiyatlar baya inmiş.
Bu gibi paylaşımlarınızın devamını bekliyorum :handshake:

bayıldığım karaler:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onur GÜNEY
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 12 Eyl 2009, 14:12

Sevgili onur, uzun zamandan beri aklımda yer etmeye başlayan güzel bir diorama oluşturmuşsun... Tek kelime ile mükemmel gözüküyor. Ellerine sağlık kardeşim. Yeni vagonların da hayırlı olsun bu arada... Emre (ERBAŞAR) ile İstanbul buluşmasına giderken de Ankara tren garında kalkış saatine kadar uzun uza incelediğim ve büyük bir keyif aldığım dioramayı bu özel konunda paylaşmak istedim... Yaşar Hocam' a bahsettiğin linki de incelemişliğim var ve gerçekten de güzel bir site...

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Geçen sene elektrikli bir tren seti denk gelmişti ve gerçekten çok güzeldi 400 lira fiyatı vardı. O an için de yaklaşık 400-500 liralık model aldığımdan bu seti ötelemek zorunda kaldım ve daha sonraki ay gittiğimde de yerinde yeller esiyordu. :)) Yine de o anki isteğimi ufak çaplı da olsa gidermek adına 40 liralık basit bir tren seti almıştım. Vagonlarda, pencerelerin camı yoktu ve vagonları sökerek, iç kısmından şeffaf bir bant yapıştırarak az da olsa cam izlenimini vermiştim. 5 farklı şekilde döşeyebildiğin rayların maksimum ölçüleri 240 x 101 santime ulaşıyor...

Aklımda da uzunca bir zaman alacağını düşündüğüm böyle bir diorama oluşturma fikrim var. Yalnız çimenler, zemin, ağaçlandırmalar, elektrik direkleri, ışıklandırmalar kısacası her şeyini kendim yapmak istiyorum ve bunun için de ufak araştırmalarım oluyor. Ancak hazır alınması gereken parçalar da elbette olacaktır. Özellikle bol miktarda 1/87 figüre ihtiyaç var. :)) Rayları, ışıklandırmaları, vagonları alabileceğim bir kaç site gördüm. Senin de tavsiye edeceğin yerler varsa belirtmeni isterim...
Hafta sonları vakit ayırabildiğim kadar uğraşmaya başlayayım diyorum. Taşınabilir olması da çok önemli elbette ve en başta uygun bir zemin ve gerekli kaplamaları yapmam gerekiyor. Tabi bu kadar zahmetli ve emek gerektirecek büyük bir işe girişmişken de dioramada yer alacak vagonların ve rayların da kaliteli olması çalışmayı gösterecek unsurlandır ancak şu an için bu masrafa girmyeyim diyorum ve elimdeki bu basit set ile neler yapılabilirliği konusunda tecrübe kazanmak istiyorum. Örneğin raylara demir izlenimi krom bir boya ile de verilebilir diye düşünüyorum. Çalışmanın gidişine göre belki farklı şeyler de düşünülebilir. Bahsettiğim bu planları hep erteliyordum ama bu harika paylaşımından sonra hevesim bir kat daha arttı ve yapılabilecekler gözümde canlanmaya başladı. Zaten bir hobinin de amacı bu değil midir? Birbirimizin önceden kazandığı deneyim ve tecrübelerini paylaşarak ortaya birşeyler sunmak... En kısa zamanda zemin için gerekli malzemeler konusunda araştırmalara başlayacağım. Zemin oluşturma konusunda da Emre' den de kısa bir ön bilgi almıştım. Konu ile ilgili olarak senin de tecrübelerinden ve deneyimlerinden faydalanmak isterim. Umarım aklımda uygulamayı düşündüğüm bir çok planımda olduğu gibi, iş yoğunlukları gerekçesi ile hayata geçirmekte zorlanmam ve bir an önce başlarım. Paylaşım için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim. :sapka:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onur GÜNEY
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 12 Eyl 2009, 14:24

Onur şehir bayağı büyüyor. Fazla göç var herhalde:) Aynen Yaşar abi ve Gökhan gibi beni de gıcıklandrmaya başladı bu tren işi..
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Onur GÜNEY » 12 Eyl 2009, 15:15

Admin yazdı:Sevgili onur, uzun zamandan beri aklımda yer etmeye başlayan güzel bir diorama oluşturmuşsun... Tek kelime ile mükemmel gözüküyor. Ellerine sağlık kardeşim. Yeni vagonların da hayırlı olsun bu arada... Emre (ERBAŞAR) ile İstanbul buluşmasına giderken de Ankara tren garında kalkış saatine kadar uzun uza incelediğim ve büyük bir keyif aldığım dioramayı bu özel konunda paylaşmak istedim... Yaşar Hocam' a bahsettiğin linki de incelemişliğim var ve gerçekten de güzel bir site...

Geçen sene elektrikli bir tren seti denk gelmişti ve gerçekten çok güzeldi 400 lira fiyatı vardı. O an için de yaklaşık 400-500 liralık model aldığımdan bu seti ötelemek zorunda kaldım ve daha sonraki ay gittiğimde de yerinde yeller esiyordu. :)) Yine de o anki isteğimi ufak çaplı da olsa gidermek adına 40 liralık basit bir tren seti almıştım. Vagonlarda, pencerelerin camı yoktu ve vagonları sökerek, iç kısmından şeffaf bir bant yapıştırarak az da olsa cam izlenimini vermiştim. 5 farklı şekilde döşeyebildiğin rayların maksimum ölçüleri 240 x 101 santime ulaşıyor...

Aklımda da uzunca bir zaman alacağını düşündüğüm böyle bir diorama oluşturma fikrim var. Yalnız çimenler, zemin, ağaçlandırmalar, elektrik direkleri, ışıklandırmalar kısacası her şeyini kendim yapmak istiyorum ve bunun için de ufak araştırmalarım oluyor. Ancak hazır alınması gereken parçalar da elbette olacaktır. Özellikle bol miktarda 1/87 figüre ihtiyaç var. :)) Rayları, ışıklandırmaları, vagonları alabileceğim bir kaç site gördüm. Senin de tavsiye edeceğin yerler varsa belirtmeni isterim...
Hafta sonları vakit ayırabildiğim kadar uğraşmaya başlayayım diyorum. Taşınabilir olması da çok önemli elbette ve en başta uygun bir zemin ve gerekli kaplamaları yapmam gerekiyor. Tabi bu kadar zahmetli ve emek gerektirecek büyük bir işe girişmişken de dioramada yer alacak vagonların ve rayların da kaliteli olması çalışmayı gösterecek unsurlandır ancak şu an için bu masrafa girmyeyim diyorum ve elimdeki bu basit set ile neler yapılabilirliği konusunda tecrübe kazanmak istiyorum. Örneğin raylara demir izlenimi krom bir boya ile de verilebilir diye düşünüyorum. Çalışmanın gidişine göre belki farklı şeyler de düşünülebilir. Bahsettiğim bu planları hep erteliyordum ama bu harika paylaşımından sonra hevesim bir kat daha arttı ve yapılabilecekler gözümde canlanmaya başladı. Zaten bir hobinin de amacı bu değil midir? Birbirimizin önceden kazandığı deneyim ve tecrübelerini paylaşarak ortaya birşeyler sunmak... En kısa zamanda zemin için gerekli malzemeler konusunda araştırmalara başlayacağım. Zemin oluşturma konusunda da Emre' den de kısa bir ön bilgi almıştım. Konu ile ilgili olarak senin de tecrübelerinden ve deneyimlerinden faydalanmak isterim. Umarım aklımda uygulamayı düşündüğüm bir çok planımda olduğu gibi, iş yoğunlukları gerekçesi ile hayata geçirmekte zorlanmam ve bir an önce başlarım. Paylaşım için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim. :sapka:

öncellikle teşşekür ederim. tren diorma işi bayağı vakit gerektiren bir iş .. ama şunuda söğleyim sabırda gerektirir. neden dersen kendin bazı parçalar dışında uğraşırsan hem çok zevkli bir uğraş oluyor hemde uzun zamanlar alıyor. ben daha yolun başındayım diyorum kendim için çünkü inanın çok iyi profsyonel arkaşlarımız var yabancı veya türkiyeden olsun bu iş için vakit ayarınlar insanlar var, benim sadece hafta sonları ve belli tatil günlerinde zamn ayırıyrum , kurması sonradan çalışması, malzemeler için gezmesi bile ayrı bir zevk bence.. elbette ben araştırark googleda gezerek vslerle kataloglar bakarak bayagı geliştirdim kendimi... dioramada en ufak birşey için 20 kagıt diyorlar çok pahalıya patlıyor evler binalar en uydurukları 40 dan başlıyor sonradan bi bakıyrsun bayagı para harcamısısın :)).ama tabii ipuclarıda yok degil olusturdugum zeminden tut cogu şeyi kendim yaptım ileride buldukca para ayıra bildikce orjinalleriyle yer degistirmeyi düşünüyorum
ilk işe bi tren seti almakla başladım... sonra hemen gidip 6 ayak bi üstüne tahta kestirdim başladım işe koyulmaya işte resimdekiler çıktı..:)) komik olacak ama örnegiin bizim evdeki kedinin temiz kumunu alıp tren rayların arasına döşedim oldu mu sana tren raylarında çakıllar ..mesala evleride ıkıye boldum arka tarfından bır ev daha olsutu oldu evler sana 2 ıken 4 ..parada cok onemlı oldugundan bogle pratık ama durdugunda guzel duran ufak tefek seylerı kednım yaptım evlerdekılerı ısıklandırmaları kendım aldım agfacların cogunu kendım yaptım vs vs..gördğum kadarıyla senin raylar plastik zorlanacak gıbısın kurdukdtan sonra bıdaha yenı bır set aldıgında ek yapman cok zorlasır pikonun veya mehanonun setlerinden baslayabırsın fıyatları cok ıı dıgerlerıne gore. hazır set almanı tavsıye ederım cunku ayrı ayrı alınca cok pahalıya kacıyor raylarda cok pahalı :)) aklıma gelenler kısaca bunlar umarım dılegın bır dioramayı yaparsın. gittigidyoru takip etmeyi unutma ordada zaman zaman ucuz malzemler düşüyor.. video paylasımini olursa sizlere paylaşbilrdim ne vidoelar var bir görseniz benim dudagım ucukladı :)) bu arada sırf trenler harkert etmiyor bazı dioramlara tırları otobüsleri arablarıda hareket ettirebilirsin belli aralıklarla...bu diorama işi bambaşka bi dünya bence ..
Resim
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: diecastufuk » 12 Eyl 2009, 15:18

Çok güzel olmuş Onur abi ellerine sağlık :bravo:
Resim
PERFORMANCE IN ACTION
Kullanıcı avatarı
diecastufuk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: UFUK
1/18 Model Sayısı: 5
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 70
1/43 Model Sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 31
1/87 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 877
diecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yok

İletiYazar: Onur GÜNEY » 12 Eyl 2009, 15:19

REVOLUTION yazdı:Onur hocam bayıldım paylaşımızınız için çok teşekkürler.
Eskiden beri çok beğendiğim ama yer ve maddi durumlardan girmediğim ama hep içimde kalan bir hobi gerçi siz bütün bunları 1200'e yaptığını yazmışınız yabenim sordukalrım kazıkçıydı yada fiyatlar baya inmiş.
Bu gibi paylaşımlarınızın devamını bekliyorum :handshake:

bayıldığım karaler:
Resim
Resim
Resim
Resim

çogu kısımları kendım yaptıgım için ucuza çıktı..tabii ilerde orginalleriyle degişstirmeyide planlıyorum...
bu iş bütceye baglı ve kuracgımız dioramya vaglı 1000 dende baslar 10000e kadar devam eder bence
Resim
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: MAKOSHARK » 13 Eyl 2009, 00:31

Bizde trenimiz var diye seviniyoruz,resimleri gördükten sonra sustum ben...Ellerine sağlık Onur kardeşim,zaten trencilik çok farklı bir kültür ve fuarlarda yapılanları gördükten sonra insanın kanına işleyen bir tutku oluyor bence,Allahtan ben fazla girmedim bu işe mutluyum böyle... :nazar: :nazar: :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Onur GÜNEY » 13 Eyl 2009, 10:11

MAKOSHARK yazdı:Bizde trenimiz var diye seviniyoruz,resimleri gördükten sonra sustum ben...Ellerine sağlık Onur kardeşim,zaten trencilik çok farklı bir kültür ve fuarlarda yapılanları gördükten sonra insanın kanına işleyen bir tutku oluyor bence,Allahtan ben fazla girmedim bu işe mutluyum böyle... :nazar: :nazar: :nazar:

valla ben girdim bu işe mutluyyumda ama fuardakiler gibi olması için biraz ugrasmam lazım.. dediginiz gibi kanıma işeleyen bir tutku oldu arabalar gibi..
tatileri,cmrtesi,pzrlari sırf arabalarla trenlere ilgilencegim zaman oalrak gördügüm için dört gözle bekliyorum :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Diorama Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir