1/18 OTOBAN by BENEDICT34 & BILOBEK - PART-1

Satın Aldığınız Veya Kendi Yaptığınız Dioramaları Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: tolgatitiz

1/18 OTOBAN by BENEDICT34 & BILOBEK - PART-1

İletiYazar: benedict34 » 12 Eyl 2009, 01:28

merhaba arkadaşlar;
baktım ki bu aralar otoban dioramaları revaçta;bende daha önce bilalle ilk kısmını tamamladığım otobanı sizlerle paylaşmak istedim.hep bahsettiğim gibi gereksiz pahalı çim malzeme yüzünden dioramaya ara vermek zorunda kaldım ama çok güzel ve ucuz yollu bir çözüm buldum ve yakında "PART-2" başlığı altında paylaşmaya devam edeceğim. biliyorum;parke çok kötü gösterdi resimleri fakat ölçü 200cm x 70cm olunca yapacak birşeyim kalmadı ve altını mdf ile sağlamlaştırıcam yakında.neyse,şimdilik bu ilk kısımla yetinelim :grin:

huzurlarınızda resimlerrrr....

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

ve gallardo F430u yakalıyor :axe:

aşırı hararet yapan viper gts'ten dumanlar çıkmaya başladı :grin:

Resim

mesaj için benedict34 teşekkür aldı- 4:
bilobek, BuRaK-B, Kenan Şavklı, REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
benedict34
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Mehmet GENC
1/18 Model Sayısı: 6
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 6
Rep Puani: 185
benedict34 rep puani yok

Re: 1/18 OTOBAN by BENEDICT34 & BILOBEK - PART-1

İletiYazar: galengo » 12 Eyl 2009, 01:51

Ellerinize sağlık :nazar: Benim de yapmayı düşündüğüm bir diorama.Acaba kullandığınız malzemeleri yazar mısınız ?
Resim
Kullanıcı avatarı
galengo
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Tolga
1/18 Model Sayısı: 87
1/43 Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 80
galengo rep puani yok

İletiYazar: diecastufuk » 12 Eyl 2009, 01:53

Çok başarılı olmuş Mehmet abi ve Bilal.Ellerinize sağlık.şeritlerde daksil iyi bir fikir. :bravo:
Resim
PERFORMANCE IN ACTION
Kullanıcı avatarı
diecastufuk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: UFUK
1/18 Model Sayısı: 5
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 70
1/43 Model Sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 31
1/87 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 877
diecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 12 Eyl 2009, 02:26

Bilal ve Mehmet abi, çok nizamıi ve kusursuz işçilikle yapılmış bir otoban olmuş tebrikler... Ölçek 1/18 olunca, o koca yol epey bir kaplamıştır ama görünüşe göre değmiş... Bu arada, Viper'ın sigara içme alışkanlığı olduğunu bilmiyordum... :smile7: Şaka bir yana, o canlandırma da harika olmuş; ufakken babam yurtdışından getirdiği trenleri kurardı, hatta hepsi sabitti şimdi kaldırdı... Onları hatırladım, neden? Çünkü, lokomotiflerin bacasından duman çıkardı ve her dumanı seyreldiğinde babam, sıvısını doldururdu ve ortalık duman olurdu...

Paylaşım için teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 12 Eyl 2009, 10:39

Viper'ın hararet yapma olayı çok güzel olmuş.Çok detaylı ve işçiliği güzel bir çalışma.Ellerinize sağlık beyler. :+1:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 12 Eyl 2009, 10:43

Vallahi bravo :bravo: Ellerinize sağlık Mehmet abi ve Bilal :drinksb:

Viper'in son durumu nedir? Hararet mi yapmış..Sen git o kadar para dök sonra otobanda duman çıksın bozulsun olacak işmi yaa :fU:

Bir bitsinde bundan sonra yeni model alınca size geliriz resimlerini çekmeye Mehmet abi :lol:

Çok canım çekti bende yapacağım bir tane otoban :laughing: Benim japonlar nasıl durur acaba otobanda :wondering:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 12 Eyl 2009, 11:59

Çok güzel olmuş gerçekten ellerinize sağlık :good2: Hele ki arabalarla yaratılmış estanteneler mükemmel olmuş :+1: :tey:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: masato » 12 Eyl 2009, 12:13

Güzel ve ebat olarak büyük bir çalışma olmuş. Devamını bekliyoruz.
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 12 Eyl 2009, 13:48

Mehmet ve Bilal 4x4 lük bir iş çıkarmışınız tebrik ederim çok kaliteli ve güzel olmuş arabanın bozulduğu ve otoban polisinin olduğu sahnede harika tam bir diorama olmuş şurası kötü veya şöyle olsaydı diyecek birşey yok ellerinize sağlık!
Bu gibi projeleriniz varsa kesinlikle yapın çünkü iyi iş çıkarıyorsunuz :y:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 12 Eyl 2009, 14:29

Elinize sağlık abi güzel bir çalışma ve mizansen olmuş.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 12 Eyl 2009, 17:37

Kuzen benim bunda pek işim yok ya herşeyi sen yaptın ama sonuç süper zaten bunu yapalı bayağı oluyor dimi ben okula gidiyordum son haftalardı hatta sana gelmiştim bunun üzerinde çalışmaya çimler vs. ama sonra 1/87 yaptık :grin: Kesinlikle süper oldu bunun altına bir tabaka koyalım tahta karton vs. sonra dışarda manzaraya karşı yeni modellerimizi çekeriz yani bence çime vs. bir şeye gerek yok sadece bir kaldırım birde olursa korkuluk demirden fakat onada birşeyler ayarlarız artık.Süper çalışma tebrik ederim Mehmet abi artık yeni modeller yolda foto desene :smile: ...................... :yuppi: :dance2: :yuppi: :dance2: :yuppi: :dance2: :dance7:
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: benedict34 » 12 Eyl 2009, 19:24

galengo yazdı:Ellerinize sağlık :nazar: Benim de yapmayı düşündüğüm bir diorama.Acaba kullandığınız malzemeleri yazar mısınız ?

tolgacım;
4 adet 50x70cm sıyah mukavva kagıdı
1 adet daksil (şeritleri boyamak için)
1 adet makas
1 adet cetvel
1 adet selobant (4 mukavva kagıdını bırlestırmek ıcın)
1 adet kurşun kalem (şeritleri belirlemek için)
1 adet silgi (boyadıktan sonra kalan izleri silmek için)
4 adet 1/18 model araba :grin:

diecastufuk yazdı:Çok başarılı olmuş Mehmet abi ve Bilal.Ellerinize sağlık.şeritlerde daksil iyi bir fikir. :bravo:

teşekkürler ufuk;
beğenmene sevindim.tipex kullanıcaktım fakat şeritler taşar diye daksil kullanmaya karar verdim.bence de daha iyi oldu :grin:

gearbox yazdı:Bilal ve Mehmet abi, çok nizamıi ve kusursuz işçilikle yapılmış bir otoban olmuş tebrikler... Ölçek 1/18 olunca, o koca yol epey bir kaplamıştır ama görünüşe göre değmiş... Bu arada, Viper'ın sigara içme alışkanlığı olduğunu bilmiyordum... :smile7: Şaka bir yana, o canlandırma da harika olmuş; ufakken babam yurtdışından getirdiği trenleri kurardı, hatta hepsi sabitti şimdi kaldırdı... Onları hatırladım, neden? Çünkü, lokomotiflerin bacasından duman çıkardı ve her dumanı seyreldiğinde babam, sıvısını doldururdu ve ortalık duman olurdu...

Paylaşım için teşekkürler...

teşekkürler kenan;
nizami olması için ne kadar uğraştığımı bilal çok iyi bilir :grin: evet bayaa yer kapladı.viper ın kaputunun altına ufak metal bir tabak koydum ve içinde selpak kagıt yaktım.ev çok koktu ama değdi doğrusu :lol: bahsettiğin trenlerden bende de vardı ve çok güzel duman çıkarıyordu.onu izlerken uyuyakalıyordum :dance7: beğenmene sevindim...

mustafacelebi yazdı:Viper'ın hararet yapma olayı çok güzel olmuş.Çok detaylı ve işçiliği güzel bir çalışma.Ellerinize sağlık beyler. :+1:

sağol mustafa;
hararet güzel detay oldu ve işe espri kattı bence.ama etrafı şenlendiricem yakında.umarım daha da güzel olacak..

Desolator yazdı:Vallahi bravo :bravo: Ellerinize sağlık Mehmet abi ve Bilal :drinksb:

Viper'in son durumu nedir? Hararet mi yapmış..Sen git o kadar para dök sonra otobanda duman çıksın bozulsun olacak işmi yaa :fU:

Bir bitsinde bundan sonra yeni model alınca size geliriz resimlerini çekmeye Mehmet abi :lol:

Çok canım çekti bende yapacağım bir tane otoban :laughing: Benim japonlar nasıl durur acaba otobanda :wondering:

mersi :grin: her zaman bekleriz.otobanımız herkese açıktır :grin: :grin: senin japonlara düz yol değil de bence viraj yapmak lazım.malum japonlar düz gitmekten ziyade yanlayarak gidiyolar :yuppi:

Ahmet yazdı:Çok güzel olmuş gerçekten ellerinize sağlık :good2: Hele ki arabalarla yaratılmış estanteneler mükemmel olmuş :+1: :tey:

teşekkürler ahmet;
o sahneleri canlandırmaya çalıştım elimden geldiğince.esasında hasarlı arabam olsaydı bir de kaza sahnesi yapacaktım ama olsun.şimdilik bunlarla yetiniyorum :grin:

masato yazdı:Güzel ve ebat olarak büyük bir çalışma olmuş. Devamını bekliyoruz.

oldukça büyük oldu çalışmam. 2metreye 70cm :grin: ama altına sert tabaka (mdf,sunta,5mm karton..vs) koymam lazım sağlamlaştırmak için.

REVOLUTION yazdı:Mehmet ve Bilal 4x4 lük bir iş çıkarmışınız tebrik ederim çok kaliteli ve güzel olmuş arabanın bozulduğu ve otoban polisinin olduğu sahnede harika tam bir diorama olmuş şurası kötü veya şöyle olsaydı diyecek birşey yok ellerinize sağlık!
Bu gibi projeleriniz varsa kesinlikle yapın çünkü iyi iş çıkarıyorsunuz :y:

çok teşekkürler,vaktimiz olsa daha güzel projeler çıkacak ortaya... bilalle iyi ekip olduk :friends:
Akın AYDIN yazdı:Elinize sağlık abi güzel bir çalışma ve mizansen olmuş.

teşekkürler akın.inşallah devamı daha da mizansen olacak :dance7:

bilobek yazdı:Kuzen benim bunda pek işim yok ya herşeyi sen yaptın ama sonuç süper zaten bunu yapalı bayağı oluyor dimi ben okula gidiyordum son haftalardı hatta sana gelmiştim bunun üzerinde çalışmaya çimler vs. ama sonra 1/87 yaptık :grin: Kesinlikle süper oldu bunun altına bir tabaka koyalım tahta karton vs. sonra dışarda manzaraya karşı yeni modellerimizi çekeriz yani bence çime vs. bir şeye gerek yok sadece bir kaldırım birde olursa korkuluk demirden fakat onada birşeyler ayarlarız artık.Süper çalışma tebrik ederim Mehmet abi artık yeni modeller yolda foto desene :smile: ...................... :yuppi: :dance2: :yuppi: :dance2: :yuppi: :dance2: :dance7:

evet bilalcim,birkaç ay oldu ama bitmedi diye paylaşmamıştım.sen ısrar edince yarım da olsa paylaşayım ve fikir alayım dedim.şu an sadece kartondan olduğu için rulo halde heryere taşınabiliiyor fakat altına kontrplak koyarsak anca versoyla taşırız.başka bişeye sığmaz yoksa :emo: senin güzeller de bence burada poz vermeli yakın zamanda. :duyuru:
Resim
Kullanıcı avatarı
benedict34
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

Toplam Model Sayısı: 6
Rep Puani: 185
benedict34 rep puani yok

İletiYazar: benedict34 » 12 Eyl 2009, 19:45

Ali SAMANGÜL yazdı:Elinize sağlık gerçekten süper olmuş ve yakışmış teferuatlı çalışmalarınızın devamını dilerim.Kolay gelsin.

teşekkürler ali;
yakında onlar da gelecek ve sizlere poz verecek :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
benedict34
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ