İKEA Detolf VİTRİNE, BASİT ARA KAT ÇIKIMI...

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

İKEA Detolf VİTRİNE, BASİT ARA KAT ÇIKIMI...

İletiYazar: Kenan Şavklı » 10 Eyl 2009, 23:43

Herkese selamlar,

Daha önce de paylaşımını yaptığım Detolf vitrinime ara kat yapımı ile alakalı çözümler üretirken aklıma gelen en rafine ve en basit/maliyetsiz olanını ve aynı zamanda çok da sağlam bir yapım biçimi olanını sizlerle çizimli olarak paylaşıyorum. Henüz kendi vitrinime uygulamadım ama, uygulamayı düşünüyorum. Kendi Detolf vitrinlerinizin büyük kat arası yüksekliğinden şikayetçi iseniz kesinlinlikle tavsiye ederim.

Kaynak yapanlar olmuş; bir çok kişiden gördüm ama, hem çok zahmetli hem de kaynak yapılan kasanın kendi orijinal statiğini bozacağını düşündüğüm için böyle bir uygulama yerine fotoğraflardaki gibi, ara kafeslerle bu işi çok basit biçimde halledilebileceğini gördüm.

Kırmızı çizgili katlar, boşluk kısmında olması gereken katları temsil ediyor...
Resim

Yapacağınız tek şey, hırdavatçı/nalbur gibi bir yerden, bükülebilen (genelde beyaz olur) aluminyum su borusu almak ve Detolf'ünüzdeki ölçülere uygun camlar kestirmek olacak. Bükülebilen boruyu parça olarak denedim ve kesinlikle bir camı ve üzerindeki modeli kaldırabilecek bir yapıya; aynı zamanda da elle kolayca bükülüp şekil verilebilecek yapıya sahip... Aldığınız boru eğer renk olarak uygun değilse, Detolf'deki kafesin rengine boyayabilirsiniz ki bu da bu işin en zahmetli kısmı.

Resim

Resimdeki kırmızı renkli çizgi, anladığınız üzere kaçak katı tutacak kafes... Bunu yapabilmek için ellinizdeki çubuğu, ölçülü ve doğru açıları vererek büküp şekil vermek. Yani Detolf'ünüzdeki orijinal camın üzerine, bu kafesi; gerekli yerleri lastikleyerek oturtup, üstüne de kendi kestirdiğiniz camı yerleştirerek ara katınızı elde edebilirsiniz. Bu arada, bahsettiğim boru, büküldüğünde kesinlikle ezilmeden bükülebilen esneklikte olduğu için, kıvırdığınızda asla bir anten borusu gibi içeri doğru ezilmeyecektir ve son derece toleranslıdır. Ama olabildiğince, verniz gereken şekli, bir kerede vermeye çalışmalısınız.

Resim

Anlatamadığım kısımları bana sorabilirsiniz... Teşekkürler.
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: İKEA Detolf VİTRİNE, BASİT ARA KAT ÇIKIMI...

İletiYazar: bilobek » 10 Eyl 2009, 23:59

Kenan abi kesinlikle süper bir noktaya değinmişsin..Vitrin konusunda İKEA DETOLF cidden model olarak iyi fakat aralar çok açık ve malesef o açıklık kötü duruyor bendede 2 adet detolf var bende kaynak yaptıracaktım taki erse abideki o olayı görene kadar onda metalden küçk bir clips var praktikerden almış birsürü ve sonrada cam kestirmiş oda bayağı uzun ve meşgaleli bir işlem onun için bende çok kararsızım yani kararsız kaldım ama senin bu paylaşımın süper olmuş özellikle resimli anlatım olduğu için herşey çok açık net olmuş abi galiba senin şu dediğin saydam su borusu hani şu modeller için bir yükseltme yapılır hatta sendede var esef abinin f430 ları koyduğu cisim o galiba dimi ?..Peki bir sorum olucak sen o su borusu öyle yapmışsın fakat onu o camın üstüne nasıl koycaz camın kenarları açık yani kayıp düşebilir kenarlarda boşluk var çünkü cam cama sabit değil sabir olsa çok rahat olurda o biraz kafamı karıştırdı..Birde abi bu konuda senden yardım alıcam eğer vaktin olupta yaparsan kesinlikle paylaş abi yardımına muhtaç çok kişi var :smile: çoğu kişide datolf var ve bu sıkıntı var.Yabancı forum sitesinde bile görmüştüm şu bahsi geçen konuyu ve oradaki üyelerde buna benzer çalışmalar yapmışlardı ama seninki cidden güzel düşünülmüş bir fikir eğer yaparsan kesinlikle yardımın ile bende yapmaya çalışıcam..

işte buda benim bahsettiğim clips intten buldum ama benim gördüğüm daha bir farklıydı bunun sistemini pek anlamadım.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 11 Eyl 2009, 00:07

Kenan abi o sıkıntının farklı yollarını uygalamışlar fakat görünteler kötü bence tahta vitrini kapatmış.

Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 11 Eyl 2009, 00:15

Kenan ben Detolf vitrin kullanmıyorum ancak Plexiglass malzemeden komple ek bir raf yaptırmıştım, kalıp olarak yaptırmıştım bir ara sehpa gibi duruyordu, hemen hemen bu bahsettiğin dizayn gibi ancak komplesi Plexiglass'tı, ama çok eskidendi ve eskidikleri için zamanla sararıp esneme yaptı, sonrada köşelerden çatladı. Bende sağlıklı durmadıkları için attım. Şimdilerde tekrardan yaptırmak istiyorum iki adet rafımın aralığı çok fazla çünkü ve 6 model eksik sergileniyor. Onlarda beni iki sene idare etse yeter. Ancak eskiden olduğu gibi artık uygun fiyatlara yapmıyorlar ve maalesef yaptırdığım yerde kapatmış. Senin anlattığında kafama yattı, renk olarak mutlaka uymayacak ancak üzerini komple refımın renginde ahşap görünümlü DcFix folye kaplayabilirim. Çizimlerin çok güzel. Bilgilendirme için teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Eyl 2009, 00:18

bilobek yazdı:

Bilal'ciğim Kenan'ın fikride hoşuma gitti nasıl durur bilmiyorum ama bence onuda bir düşün.
Ama ben kendi Detolf'larıma senin bu koyduğun resimdeki şekilde yaptım ama sonraki koyduğun resim kadar sık yapmadım her detolf'a 4 cam raf daha yaptım ve bence gayet şık oldu çok fazla dar olmadığından arabalarda rahatça gözüküyor.
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: masato » 11 Eyl 2009, 00:24

Birol bence pleksiglass (umarım ismi böledir tm yazılışını bilmiyorum.) raf yaptır. Daha rahat edersin Düşündüğün tarz da yaparsan canım o borular üstünde kayma ihtimalide var.Sabitleme yapacaksanda bilemem ama camı bozacağı kesin gibi. Pleksiglass birz maliyetli olur ama daha sağlam olur gibi geliyor bana.
Kullanmak istedğin klipde alttaki somunlardan açılır ve arasındaki boşluktan ne geçirirsen sıkıştırır. Genelde çekme halatlarında kullanılır. Pek işine yaramaz vitrinde sanırm. Görüntü kirliliği yapar. Benim fikrim böyle tabi sen nasıl düşünürsün bilemiyorum. Bu arada sen teknik okulmu okuyorsun? Yoksa hobi olarak çizimmi yapıyorsun? Çizimler bana biraz teknik resim bilen birinin çizimleri gibi geldide. :smile5:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 12 Eyl 2009, 00:29

Kenan abi kesinlikle süper bir noktaya değinmişsin..Vitrin konusunda İKEA DETOLF cidden model olarak iyi fakat aralar çok açık ve malesef o açıklık kötü duruyor bendede 2 adet detolf var bende kaynak yaptıracaktım taki erse abideki o olayı görene kadar onda metalden küçk bir clips var praktikerden almış birsürü ve sonrada cam kestirmiş oda bayağı uzun ve meşgaleli bir işlem onun için bende çok kararsızım yani kararsız kaldım ama senin bu paylaşımın süper olmuş özellikle resimli anlatım olduğu için herşey çok açık net olmuş abi galiba senin şu dediğin saydam su borusu hani şu modeller için bir yükseltme yapılır hatta sendede var esef abinin f430 ları koyduğu cisim o galiba dimi ?..Peki bir sorum olucak sen o su borusu öyle yapmışsın fakat onu o camın üstüne nasıl koycaz camın kenarları açık yani kayıp düşebilir kenarlarda boşluk var çünkü cam cama sabit değil sabir olsa çok rahat olurda o biraz kafamı karıştırdı..Birde abi bu konuda senden yardım alıcam eğer vaktin olupta yaparsan kesinlikle paylaş abi yardımına muhtaç çok kişi var çoğu kişide datolf var ve bu sıkıntı var.Yabancı forum sitesinde bile görmüştüm şu bahsi geçen konuyu ve oradaki üyelerde buna benzer çalışmalar yapmışlardı ama seninki cidden güzel düşünülmüş bir fikir eğer yaparsan kesinlikle yardımın ile bende yapmaya çalışıcam..

işte buda benim bahsettiğim clips intten buldum ama benim gördüğüm daha bir farklıydı bunun sistemini pek anlamadım.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Haklsın Bilal, ikinci yazdığın yorumun fotoğraflarında tahtalar, güzel fikir olsa da yer kaplıyor malesef ve camın yerini tutmaz...

Bilal, yazdığıma tekrar bakarsan, saydam boru değil, bükülebilir alumibyum boru yazdım. Üzerine model konulup sergilenenler de pleksi ve onlar da geçici bir çözüm olduğu gibi, aynı zamanda da tam olarak istenen ölçüde elde edebilmek için, özel yaptırmak gerekiyor. Bahsini etiğim boruyu, yazdığım gibi tarif ederek sorarsan sana verir ve o boruyu istediğin biçimde şekillendirebilirsin...

İkinci olaqrak yazdığın yorum için ise; haklsın Bilal, ikinci yorumunun fotoğraflarında tahtalar, güzel fikir olsa da yer kaplıyor malesef ve camın yerini tutmaz...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 12 Eyl 2009, 00:36

BuRaK-B yazdı:Kenan ben Detolf vitrin kullanmıyorum ancak Plexiglass malzemeden komple ek bir raf yaptırmıştım, kalıp olarak yaptırmıştım bir ara sehpa gibi duruyordu, hemen hemen bu bahsettiğin dizayn gibi ancak komplesi Plexiglass'tı, ama çok eskidendi ve eskidikleri için zamanla sararıp esneme yaptı, sonrada köşelerden çatladı. Bende sağlıklı durmadıkları için attım. Şimdilerde tekrardan yaptırmak istiyorum iki adet rafımın aralığı çok fazla çünkü ve 6 model eksik sergileniyor. Onlarda beni iki sene idare etse yeter. Ancak eskiden olduğu gibi artık uygun fiyatlara yapmıyorlar ve maalesef yaptırdığım yerde kapatmış. Senin anlattığında kafama yattı, renk olarak mutlaka uymayacak ancak üzerini komple refımın renginde ahşap görünümlü DcFix folye kaplayabilirim. Çizimlerin çok güzel. Bilgilendirme için teşekkürler...

Yorumların için teşekkürler Burak... Pleksiglas, her ne kadar bir çok sektörde vitrin görselerinde kullanılsa da, cam kadar uzun ömürlü değiller ve çok kolay çizilip, -dediğin gibi- sararıyorlar. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ve çizimleri beğenmene sevindim Burak...

Aslında, aklıma geldikten kısa süre sonra hemen çizip paylaşmak yerine, kafamdaki fikri, direkt olarak uygulayarak paylaşmakta yarar var. En kısa sürede yapıp paylaşacağım arkadaşlar...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 12 Eyl 2009, 00:44

masato yazdı:Birol bence pleksiglass (umarım ismi böledir tm yazılışını bilmiyorum.) raf yaptır. Daha rahat edersin Düşündüğün tarz da yaparsan canım o borular üstünde kayma ihtimalide var.Sabitleme yapacaksanda bilemem ama camı bozacağı kesin gibi. Pleksiglass birz maliyetli olur ama daha sağlam olur gibi geliyor bana.
Kullanmak istedğin klipde alttaki somunlardan açılır ve arasındaki boşluktan ne geçirirsen sıkıştırır. Genelde çekme halatlarında kullanılır. Pek işine yaramaz vitrinde sanırm. Görüntü kirliliği yapar. Benim fikrim böyle tabi sen nasıl düşünürsün bilemiyorum. Bu arada sen teknik okulmu okuyorsun? Yoksa hobi olarak çizimmi yapıyorsun? Çizimler bana biraz teknik resim bilen birinin çizimleri gibi geldide. :smile5:

Hocam selamlar. Bilal'in fotoğraflı olarak paylaştığı kelepçeleme sistemi de çok rafine geldi açıkcası ama camı çizip zarar vermesi konsunda sana hak veriyorum... Fakat başlarına eklenecek kauçuk kaplamalar, o işi de halleder sanırım. Bu arada, çizimleri yapan benim, karıştırdın sanırım; herhangi bir bölüm okumuyorum, sadece kendi zevkim için ve yapacağım şeylerin projelendirmesi için çizim işlerini yapmaya çalışıyorum... :celeb: Yorumların için teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 12 Eyl 2009, 00:48

REVOLUTION yazdı:
bilobek yazdı:

Bilal'ciğim Kenan'ın fikride hoşuma gitti nasıl durur bilmiyorum ama bence onuda bir düşün.
Ama ben kendi Detolf'larıma senin bu koyduğun resimdeki şekilde yaptım ama sonraki koyduğun resim kadar sık yapmadım her detolf'a 4 cam raf daha yaptım ve bence gayet şık oldu çok fazla dar olmadığından arabalarda rahatça gözüküyor.

Devrim abi, kelepçeleme sistemi bence de çok yerindeymiş. Bilmediğim için, kendim çözüm ürettim ve yine de bir deneyeceğim. Dediğin gibi sık aralıklarla konunca, vitrinin estetiğini biraz bozuyor. İlk fırsatta denemeye koyulacağım, teşekkürler..
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: mustafacelebi » 12 Eyl 2009, 10:46

Kenan gerçekten çok güzel bir fikir atmışsın ortaya.Detolf hep aklımı kurcalayan bir vitrindir.1/43 modeller için neysede 1/18 modeller için hep korku taşımışımdır.Sağlamlığı konusunda ne düşünüyorsun? Ayrıca bu yapacağımız ekler ek ağırlık getireceğinden uzun vadede statik bir bozulma yapmaz mı?
Resim

mesaj için mustafacelebi arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: masato » 12 Eyl 2009, 12:21

gearbox yazdı:Hocam selamlar. Bilal'in fotoğraflı olarak paylaştığı kelepçeleme sistemi de çok rafine geldi açıkcası ama camı çizip zarar vermesi konsunda sana hak veriyorum... Fakat başlarına eklenecek kauçuk kaplamalar, o işi de halleder sanırım. Bu arada, çizimleri yapan benim, karıştırdın sanırım; herhangi bir bölüm okumuyorum, sadece kendi zevkim için ve yapacağım şeylerin projelendirmesi için çizim işlerini yapmaya çalışıyorum... :celeb: Yorumların için teşekkürler...

Küçük bir karışıklık olmuş Kenan kusura bakma. Mesajlara bakarken resimleri tek mesaj gibi gördüm sanırm. Çizimler gerçekten güzel olmuş teknik ressam gibi bence ilerletmelisin. Sadece hobi olarak kalması yazık olabilir. Doğuştan bir yetenek olduğu kesin. :dance5:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 12 Eyl 2009, 13:08

mustafacelebi yazdı:Kenan gerçekten çok güzel bir fikir atmışsın ortaya.Detolf hep aklımı kurcalayan bir vitrindir.1/43 modeller için neysede 1/18 modeller için hep korku taşımışımdır.Sağlamlığı konusunda ne düşünüyorsun? Ayrıca bu yapacağımız ekler ek ağırlık getireceğinden uzun vadede statik bir bozulma yapmaz mı?

Mustafa çok uzun zamndır kullanıyorum hiç bir problem olmadı ben her birine 4 raf daha yaptırdım ve her rafa ikişer araba koyuyorum ama kuzenim üçer araba koymasına rağmen hiç bir problem yok; çok sağlam ve bu paraya çok iyi bir vitrin.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Sonraki

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir