FORD FORTY-NINE

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

Re: FORD FORTY-NINE

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Eyl 2009, 19:14

gearbox yazdı:Devrim abi, şaheser niteliğinde olan ve çok nadir bir parça almışsın. Bulabildiğin için de ayrieten tebrik ederim. Fotoğraflar ve paylaşım için teşekkürler...

Teşekkürler Kenan; gerçekten zor oldu aslında birkaç tane buldum ama ya kutusu yoktu yada açılmış olmasına rağmen fiyat çok yüksekti bunu fotoğraflarda gördüğün gibi ilk ben açtım hemde makul fiyata aldım :sun:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Eyl 2009, 19:14

atesoglu yazdı:100.modelin hayırlı olsun Devrim.Değişik bir o kadar da güzel bir model.İyi günlerde sergile :drinksb:

Teşekkürler hocam beğendiğinize sevindim.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 06 Eyl 2009, 19:18

REVOLUTION yazdı:Buda modelde bahsettiğim üst taraftaki dijital göstergelerin 1:1 olanındaki fotoğrafı
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

nasıl ama ?

Abi motor gerçekten harika ve bir o kadarda gizemli geldi gözüme..Kapağın altında neler var acaba diye meraklandırıyor insanı. O nasıl bir devir göstergesidir yaa :shocked2: Bak yine gözüm seyiriyor.. !! 12bin.. !! :shocked3: Teşekkürler abi. Üşenmeyip bu resimleride buraya eklediğin için. :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Eyl 2009, 20:13

Ali SAMANGÜL yazdı:Devrim abi;
Model sade ve çok hoş model.Hayırlı olsun abim.İyi günlerde seyirle.

Teşekkürler Ali; Alırsın Ford, olursun Lord :lol: Bana bundan sonra Lord Vader diyebilirsiniz :exc:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: MAKOSHARK » 06 Eyl 2009, 21:33

REVOLUTION yazdı:
MAKOSHARK yazdı:Hayırlı olsun Devrim kardeşim gerçekten mükemmel ve nadir model almışsın,paylaşım için teşekürler..

Teşekkürler hocam; aldığıma gerçekten çok mutlu olduğum birkaç arabadan birisi oldu!

HAKLISIN KARDEŞİM ÖZELLİKLE CAM TAVANDAN İÇERİYİ İZLEMEK ÇOK KEYİFLİ;)HAKSIZMIYIM...:)
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 07 Eyl 2009, 00:49

Desolator yazdı:
REVOLUTION yazdı:Buda modelde bahsettiğim üst taraftaki dijital göstergelerin 1:1 olanındaki fotoğrafı

nasıl ama ?

Abi motor gerçekten harika ve bir o kadarda gizemli geldi gözüme..Kapağın altında neler var acaba diye meraklandırıyor insanı. O nasıl bir devir göstergesidir yaa :shocked2: Bak yine gözüm seyiriyor.. !! 12bin.. !! :shocked3: Teşekkürler abi. Üşenmeyip bu resimleride buraya eklediğin için. :drinksb:

O bahsettiğin normal analog saat Sinan :grin: Normal devir göstergesi mil/h göstergesinde iç içe konumlandırılmış 7000 d/d.
Resim

Torpidodaki saatin etrafındaki ekranın dijital olması ve tüm araç bilgilerini barındırması beni büyüledi, 1:18 modellemesinde bile harika çalışılmış. Ford Motor Company 1:18 modellemeleri için ve özellikle bu araçlar için Lisans olarak AA'ya iyi yatırım yapmış anlaşılan.

Bu fotoğraf ta benden (1:1)...
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 07 Eyl 2009, 00:55

BuRaK-B yazdı:O bahsettiğin normal analog saat Sinan :grin: Normal devir göstergesi mil/h göstergesinde iç içe konumlandırılmış 7000 d/d.

Haydaaa :punish: Oraya saat mi konulurmuş yaa hemde analog :dash1: Gönlümden geçtiği gibi cevap vermişim demek ki.. Bence orada devir saati olsaydı daha güzel olurdu.. Neyse gece gece acayip aydınlandım Burak :lol: Sağol açıklama için.. Artık huzurla yatabilirim :zzz:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 07 Eyl 2009, 11:38

Bu modeli yakından inceleme fırsatı bulmuştum.Tamamı cam tavan ve jantları çok beğenmiştim.İyi günlerde sergilemeni dilerim abi. :nazar:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/43 Model Sayısı: 33
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 07 Eyl 2009, 12:40

mustafacelebi yazdı:Bu modeli yakından inceleme fırsatı bulmuştum.Tamamı cam tavan ve jantları çok beğenmiştim.İyi günlerde sergilemeni dilerim abi. :nazar:

Teşekkürler Mustafa; vitrinde özel yerini aldı :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 07 Eyl 2009, 15:29

1:1 olanın birkaç fotoğrafını paylaşıyım dedim.

En son BuRaK-B tarafından, 07 Eyl 2009, 17:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: Fotoğraf Ekleme Kuralına Göre Düzenlenmiştir.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 09 Eyl 2009, 18:25

Devrim' ciğim, hayırlı olsun kardeşim. Gerçekten de çok özel, farklı ve bir o kadar şık bir modele anlamlı sayıyı bulmuşsun. Benim de dalya dediğim model Fiat 131 Abarth olmuştu ve 100. sayı akıldan çıkmayacak bir sayı. :)) Aracın 1/1' de tasarımı ve modelin de detayları çok hoş. Cam tavan ayrıntısı, iç mekan, motor, jantlar... Kısacası eksi olan bir yer yok bana göre. Senin eksi gördüğün yere katılıyorum elbette ama gül dikeni ile güzeldir... :)) Ön kaput için ince ve yeterli uzunlukta bir mil düşünebilirsin...

Bu arada 1/1' i ile yapmış olduğun incelemeleri görünce modele duyduğum hayranlık bir kat daha arttı.
Özellikle şu fotoğrafa bayıldım;

Bir de samimiyetimize güvenerek fotoğraflama konusunda ufak bir önerim olacak Devrim' im. Modeli fon kartonu üzerinde fotoğraflar iken, sağ ve solda veya yukarı ve aşağıda bazı boşlukların olması göze hoş gelmiyor. Bu açıklıkları, karelerine almaz isen zaten güzel olan çalışmalarına daha da bir güzellik katmış olacaksın görüşündeyim. Fon kartonunun arkasına daha yüksek bir destek koyarak çekersen bütünlük bozulmamış olacak... Veya açılara göre bu boşlukları hala görüyorsan kartonu yatay şekilde de kullanabilirsin. Bahsi geçen ilgili fotoğraflara örnek;

Sağ üst köşeden görüntü güzelliğini bozan bir durum;

Sağ ve sol üst köşeler... :wondering:

Modeli gündüz fotoğrafladığın daha önceki fotoğraflardan anlaşılıyor ve bence de gün ışığında yapılan çekimlerde en güzel sonuçlar elde ediliyor ancak bu fotoğrafta tahminimce makine ayarı otomatik flaşta idi ve yeterli ışık görmediğinden ötürü flaşı patlattı yakışıklımızın üstüne. :)) Gündüz çekimlerinde flaşı komple kapatmanı öneririm. Ayrıntıları daha iyi görelim diye flaşı açtığını belirtmişsin ancak bu fotoğrafta da flaş yansıması bu güzel modeli biraz olsun etkiliyor.

Makineni tam bilmiyorum ama, daha çok ışık alan bir yerde (balkon olabilir) makineyi uzaktan tutup ve zoom yaparak kesinlikle flaşsız çekim yapmanı öneririm. Makro modu varsa daha da uygun bir durum tabi...

Bunlara biraz daha dikkat ederek açıklıkları almaz isen çok daha şık olacağını düşünüyorum. Bu konuda da çok kolay bir şekilde ve en iyisini yapacağına inanıyorum. Bu arada Burak kardeşimin, "Modele en yakın zamanda parmak izi bırakmak istiyorum!" mesajına çok güldüm. :grin: Keşke ben de İstanbul' da olsaydım da ben bu harika modele bir iz bırakıverseydim. :))
İşin şakası bir yana aman deyim, parmak izlerine dikkat. :wait:
Hani meşhur bir söz vardır ya...
"Annem, göster ama elletme dedi!" der; kız, esas oğlana... :talk: :lol:
Aynen öyle bir durumu hak eden bu mükemmel modelini parmak izsiz, tozsuz ve iyi günlerde sergilemeni dilerim kardeşim.
Keyifli forumlar... :keyif:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 09 Eyl 2009, 20:27

İlk önce yorumların için teşekkürler ederim. Benim içinde bu 100. modelim aklımdan çıkmayacak bir araba olacak!
Fotoğraflar konusunda %100 haklısın farkında olduğum ama malasef hem imkansızlıktan hemde biraz boşvermekten böyle oluyor.
Bende küçük 3mp'lik kompak dijital makinalardan var. Karton küçük yan cevirdiğimde ise bir tarafı kalkacak yeri pek kalmıyor en azından arabayı önden veya arkadan çekeçeksem imkansız. Verdiğin örnek resimlerde oldığu gibi ya iki üst köşede yada bir köşede açıklık kalıyor malasef makinan makro çekimi olmadığından belli bir açıdan çekmek zorındayım en kötü olan manuel netlik ayrı olmadığından belli bir ışık almaz ise netlikte yapmıyor. Neyse kısacası bu yüzden de bende biraz canımı sıktığından boşverdiğimde oluyor. Şuanda bunları yayınlarken en çok istediğim açıları doğru verip ayrıntıları olabildiğince düzgün göstermek ve böylece alacak olan arkadaşlara veya görüp incelemek isteyenlere olabildiğince çok ve ayrıntılı fotoğraf çekmeye çalışıyorum.
Özelikle Emre'nin fotoğraflarını çok beğeniyorum; kendisinide makinasını ne olduğunu sormuştum ama malasef şuanda o veya benzeri bir makina alamıyorum ama ileride çok istiyor ve alınacak bir ihtiyaç :lol:
Ayrıca şu son zamanlarda Serdar abinin dış çekimlerine bayıldım. ilk aklıma gelenler bunlardı tabiki daha birçok harika çekimler yapan arkadaşımız var. Bunları izliyor ve hatta nasıl olduğunu sormaktan çekinmeyecek birisiyim. (öğrenmenin yaşı yoktur değilmi öğretmenim?)
"Annem, göster ama elletme dedi!" :grin: buna hem güldüm hemde gerçekten öyle olması gerektiğinği düşünyorum!
Bu koleksiyonu ve değerini bilmeyen birçok kişi hemen eline alıp mıncıklamaya başlıyor kapıyı açacak yer bulamdığından aynadan açmaya kalkanmı istersin....içim gidiyor hepsini cam kapaklı vitrin yapıp kilit vurmayı düşünüyorum :exc:
Son olarak büyük ihtimalle Burak gelip parmak izini önce bırakacak ama umarım en kısa zamanda seninde parmak izini almaya beklerim :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 09 Eyl 2009, 20:47

Tamam Abi iz falan bırakmam korkma :smile7: , doktor eldiveni giyer gelirim bende :doctor:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

ÖncekiSonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir