1/18 , 1/50 YOLLAR

Satın Aldığınız Veya Kendi Yaptığınız Dioramaları Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: tolgatitiz

1/18 , 1/50 YOLLAR

İletiYazar: bilobek » 08 Eyl 2009, 20:10

Merhaba abilerim ve arkadaşlarım;

Intte dolanırken bir yabancı forum sitesinde bu güzel emekleri gördüm ve sizler ile paylaşmak istedim.Cidden çok ilgimi çekti özellikle 1/18 yol çok başarılı o sarı şeritleri vs. her şeyi ile çok gerçekçi daha önceden buna benzer yol yapanları biliyordum sonrasında güzel bir mekanda arabanın kaputuna koyup güzel kareler yakalıyorlar ama bu seferki diğerlerinde ayrı bence çok özen ve ölçülü bunu yapmak kim bilir ne kadar zordur bayağı çaba isteyen bir iş valla adamlar neler neler yapıyor başka kim bilir :smile: fakat sonuç kesinlikle harika..Işte fotolar :shocked3: .

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

şu çocuk olmasa fotoyu gerçek zannederdim nerden girmiş bu ya :grin:

Bu da farklı bir çalışma ama diğeri kadar başarılı ölçek zannedersem 1/50 yada 1/43 olabilir ama özellikle o dağ muhteşem duruyor aralarında yeşillikler falan çok gerçekçi durmuş.Köpüğü o hale getirmek çok zordur fakat malzeme olunca birde yetenek herşey oluyor :smile: ..Demir görünümlü ayrımlara bayıldım birde farkettiyseniz orda tabela var yüzü sola dönük onun arkasındada bir işaret levhası fakat onlar fotoda çıkmamış neyse buyrun fotolar.. :shocked2: .

Resim

mesaj için bilobek arkadaşımıza teşekkür edenler:
///Okan
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

Re: 1/18 , 1/50 YOLLAR

İletiYazar: ///Okan » 08 Eyl 2009, 20:18

Paylaştığın için teşekkürler Bilal bende bir ara yapacaktım malzemeleri hazırlamıştım ama çekeceğim güzel yer yok diyerekten kendimi kandırdım ve yapmadım.Ferrari'nin pozu süper çıkmış.
Resim

mesaj için ///Okan arkadaşımıza teşekkür edenler:
bilobek
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: Eran » 08 Eyl 2009, 20:24

Eline sağlık Bilal kardeşim..

Ferraride asfalt kupkuru geri kalan her yer karlı olduğu için pek gerçekci olmamış ama o tırlı resim beni bitirdi insanı tır serisine başlatır :shocked2:

Ali abi senden de bu tarzda güzellikler bekliyoruz, en kısa sürede paylaşman dileğiyle abim :drinksb:
Resim

mesaj için Eran arkadaşımıza teşekkür edenler:
bilobek
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 08 Eyl 2009, 20:34

Okan Model yazdı:Paylaştığın için teşekkürler Bilal bende bir ara yapacaktım malzemeleri hazırlamıştım ama çekeceğim güzel yer yok diyerekten kendimi kandırdım ve yapmadım.Ferrari'nin pozu süper çıkmış.

Okan bizde Mehmet abiyle 1/87 yaptık çok güzel oldu.Ama ilk başta Mehmet abi 1/18 yol yapmış harika şeritler falan çok gerçekçi ama 1/18'ini yapmak cidden çok zor mesela onu ilerletecektik kenarlara çimler levhalar vs. sonra çim almaya gittil ama malesef alamadık çünkü çok para yani o çimlere verilecek para ile AA model alırsın daha iyi. hemde çimler aşırı küçük 30cm falan bayağı pahalı o yüzden vazgeçtik..En iyisi modeli alıcan güzel bir yerde çekicen yada çok para olucak yapcan süper birşey :smile: .Yorumun için teşekkürler Okan..
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 08 Eyl 2009, 20:48

Çok güzel gerçekten, bir bakmışsınız aramızdan birisi böyle birşey yapıvermiş :x: :lol:
ResimResim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
bilobek
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 08 Eyl 2009, 21:03

BuRaK-B yazdı:Çok güzel gerçekten, bir bakmışsınız aramızdan birisi böyle birşey yapıvermiş :x: :lol:

Mesajı biraz aldım gibi ama tam olarak değil :lol: hadi hayırlısı olsun diyelim o zaman kim yapıcaksa :wasntme: yorum ve rep için teşekkürler Burak abi. :syg:
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Desolator » 08 Eyl 2009, 21:39

Bilal paylaşım için teşekkürler..Aslında hepimize lazım böyle bir yol kesiti.. Ne fotoğraflar çıkardı :lol:

Neyse... Bunlarda benden olsun :drinksb:

Yol aynı yol, jip aynı jip..Buyrun bunlarda sonbahar versiyonları :lol:

Resim

mesaj için Desolator arkadaşımıza teşekkür edenler:
bilobek
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 08 Eyl 2009, 21:43

Eran yazdı:Eline sağlık Bilal kardeşim..

Ferraride asfalt kupkuru geri kalan her yer karlı olduğu için pek gerçekci olmamış ama o tırlı resim beni bitirdi insanı tır serisine başlatır :shocked2:

Ali abi senden de bu tarzda güzellikler bekliyoruz, en kısa sürede paylaşman dileğiyle abim :drinksb:

Evet dediğin gibi Ferrari biraz donuk kalmış eee o soğukta az bile aslında o modelin camları kapalı olsa belki camlar buhar vs. yapmazdı ama yinede bence güzel fotolar..Yorumun için teşekkürler Ali abiyede lazım o setten :lol: ...
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: bilobek » 08 Eyl 2009, 21:49

Desolator yazdı:Bilal paylaşım için teşekkürler..Aslında hepimize lazım böyle bir yol kesiti.. Ne fotoğraflar çıkardı

Neyse... Bunlarda benden olsun

Yol aynı yol, jip aynı jip..Buyrun bunlarda sonbahar versiyonları

Sinan abi ama dediğin abi yer aynı cidden bu adam bir yer tespit etmiş jeepi ile gidiyor alıyor kareleri valla :grin: ..Ama herkese lazım bencede süper bir fikir senin paylaştığın fotoları önceden biliyordum sonbaharda çok daha güzel ve gerçekçi olmuş ayrıca modelde ortama çok uyumlu st olması iyi olmuş paylaşım için sağol abi hemde yorum.. :syg: ...
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Eyl 2009, 23:25

Bilal çok güzel bir paylaşım olmuş iki ayrı olayda birbirinden güzel hele sinan'ın koyduğu resimlerden sonra anlaşılıyorki adam işi oturtmuş :lol: Modeli aldıktan sonra mekana gidiyor çekip geliyor!
Tırla yapılan diorama ise çok kalite olmuş sanki gerçekten kayalık gibi gözüküyor.
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
bilobek
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: benedict34 » 08 Eyl 2009, 23:50

bilobek yazdı:
Okan Model yazdı:Paylaştığın için teşekkürler Bilal bende bir ara yapacaktım malzemeleri hazırlamıştım ama çekeceğim güzel yer yok diyerekten kendimi kandırdım ve yapmadım.Ferrari'nin pozu süper çıkmış.

Okan bizde Mehmet abiyle 1/87 yaptık çok güzel oldu.Ama ilk başta Mehmet abi 1/18 yol yapmış harika şeritler falan çok gerçekçi ama 1/18'ini yapmak cidden çok zor mesela onu ilerletecektik kenarlara çimler levhalar vs. sonra çim almaya gittil ama malesef alamadık çünkü çok para yani o çimlere verilecek para ile AA model alırsın daha iyi. hemde çimler aşırı küçük 30cm falan bayağı pahalı o yüzden vazgeçtik..En iyisi modeli alıcan güzel bir yerde çekicen yada çok para olucak yapcan süper birşey :smile: .Yorumun için teşekkürler Okan..

evet bılalcım;
hala yatagımın altında duruyor 1/18yol. ama yer lazım ve malzemeler insani rakamlarda olmalı ki proje bitsin.kısmet artık. :grin:
Resim

mesaj için benedict34 arkadaşımıza teşekkür edenler:
bilobek
Kullanıcı avatarı
benedict34
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Mehmet GENC
1/18 Model Sayısı: 6
Toplam Model Sayısı: 6
Rep Puani: 185
benedict34 rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 09 Eyl 2009, 17:37

Ali SAMANGÜL yazdı:Güzel çalışmalar gerçekten.Otomobiller için bişey diyemiyecem ama o scanıa topline nın verdiği poz haketden takdire şayan bir foto.Çok güzel işlnmiş ve uygulanmış.Hiç kuşkusuz favorim scanıa nın yol kesiti.Bunlardan ben yaparsam süper pozlar çıkacagı kesin.Paylaşım için teşekürler Bilal

Ali abi çok teşekkürler o scanıanın pozu cidden çok iyi..Abi sana lazım o dioramadan :smile:

REVOLUTION yazdı:Bilal çok güzel bir paylaşım olmuş iki ayrı olayda birbirinden güzel hele sinan'ın koyduğu resimlerden sonra anlaşılıyorki adam işi oturtmuş :lol: Modeli aldıktan sonra mekana gidiyor çekip geliyor!
Tırla yapılan diorama ise çok kalite olmuş sanki gerçekten kayalık gibi gözüküyor.

Evet Sinan abinin koyduğu resimlerden sonra ip koptu :smile: ..Adam kapmış işi oğlu ile gidip geliyor..Yorum için teşekkürler Devrim abi..

benedict34 yazdı:
bilobek yazdı:

evet bılalcım;
hala yatagımın altında duruyor 1/18yol. ama yer lazım ve malzemeler insani rakamlarda olmalı ki proje bitsin.kısmet artık. :grin:

Mehmet abi şu yolu bitirsek neler neler olur kim bilir ama sende çok uzun yapmışsın daha kısa bir olsaydı zaten onu alıp dışarda adamın çektiği gibi çekerdik daha güzel olurdu.Ama yinede şu hali bile süper duruyor bir paylaş istersen :smile: ...
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 09 Eyl 2009, 19:05

Bu güzel ve harika fotoğraflar için teşekkür ediyorum Bilal... Sinan' ın paylaştığını daha önceden gömüştüm ama senin eklediğin fotoğrafları ilk defa görüyorum ve çok hoşuma gitti. Bir vakit bulduğumda benzerini yapmayı planlıyorum ve aklımda olan farklı uygulamalar da var... Hep dediğim şu; bir vakit bulduğumda... :))
O vakti bulduğumda da ah unutkanlık olmasa daha iyi olacak... :lol:
Cumartesi günü denize gittim ve girip çıktıktan sonra aklıma geldi; "Tüh, ben aslında sahil çekimleri yapmak için model getirecektim!" dedim... :grin:
Yapılacaklar çok ve akıl da yoğunluk olunca böyle oluyor tahminimce...
Bu aralar, yapacaklarıma 24 saat yetmiyor ve elimde kalem varken eşime kalem verir misin bana diyorum. :))
Eeee, yaş 35 yolun yarısı eder diye boşuna demişler değil mi?.. :)) 35' i de aştık ya, belki de ondan kaynaklanıyordur bu unutkanlıklar. :emo: :lol:
Paylaşım için tekrar teşekkürler ve keyifli forumlar... :coffee:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16731
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Sonraki

Diorama Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir