NISSAN GT-R (R35) - WHITE PEARL - AUTOART

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

İletiYazar: REVOLUTION » 07 Eyl 2009, 16:06

Daha önce yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaş üreticisi KY olan modelini tanıtmıştı şimdi bende ayrıntılı olarak sizlere AA'nın yaptığı bu modeli sizlere tanıtacağım ve bol bol ayrıntılı resimlerini koyacağım böylece özellikle alacak olan arkadaşlara yardımcı olabileceğimi düşünüyorum daha önceki sohbetlerde de söylediğim gibi bende yabancı sitelerde yapılan karşılaştırmaları okudum ve resimlere bakarak AA almaya karar vermiştim.
Benim kısaca yorumum şöyle olacak iç kalitesi hariç her bakımdan beni tatmin eden çok güzel bir model internette gördüğüm resimlerde tekerleklerini pek beğenmemiştim ama elime alınca çok güzel olduğunu özellikle fren kaliperlerini çok kalite yaptıklarını gördüm ve olabildiğince iyi çekimler yapmaya çalıştım çok pro bir fotoğraf makinem olmadığından çekebileceğim en iyi yakın çekimleri yapmaya çalıştım umarım beğenir ve karar konusunda yardımcı olabilirim.
Motor kısmı gayet iyi ve ayrıntılı yapılmış ön ve arka farlar çok gerçekci ve metal kısımlara tam oturmuş yani kalıp iyi olmuş ön kaput için tutma teli var ama gerek yok çünkü açınca açık kalabiliyor.
Arka bagaj mekanizmasını artık herkes ne kadar iyi yapıldığını biliyor.
Boya kalitesi çok iyi ama tam beyaz değil zaten pearl genelde pahalı arabalarda kullanılan kendini gösteren parıldayan bir beyaz. ama süt beyazı değil aslında bu rengi daha çok tercih ederdim; tabiki zevk meselesi bu tonu beğenen çok kişi var.
Modelde dıştan bir eksi taraf bulamadım. İç tarafa girdiğimizde kötü olmamakla birlikte daha iyi yapılmasını beklerdim bu kadar özen gösterip dışını bu kadar iyi yapıyorsan içinide aynı kalitede olması lazımdı. Gerçi fotoğraflarda göreceksiniz çok kötü değil ama KY'nin içi daha güzel gözüküyor. Bu arada içi derken ön konsoldan bahsediyorum yoksa halı kaplaması ve özellikle koltuklar çok güzel yapılmış.
Fazla uzatmadan resimlere geçmek istiyorum diğer resimlerle birlikte bakarak kendi zevkinize göre karar verirsiniz.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

En son Ahmet tarafından, 07 Eyl 2009, 17:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: Fotoğraf Ekleme Kuralına göre düzenlenmiştir.
Resim

mesaj için REVOLUTION teşekkür aldı- 3:
bigshark, Desolator, Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: NISSAN GT-R (R35) - WHITE PEARL - AUTOART

İletiYazar: bigshark » 07 Eyl 2009, 16:46

Tek soyleyebilecegim renginin cok guzel olmasi.. :lol: :lol: :lol: :lol:

Sakin kizma Devrim ama, sevemiyorum bu arabalari bir turlu..Nufus kagidi eskidi artik herhalde, yenilere bir turlu icim isinmiyor.. :tmi: :tmi: :tmi:

Lafim kesinlikle modelin ureticisine yada arabanin kalitesine degil, bu is tamamen duygusal ve kisisel,bir yerden sonra dizayn, estetik ve her seyden onemlisi bir takim duygular on plana geciyor saniyorum.. :grin: :grin: :grin:

Yoksa Nissan GT-R 'in nasil yari fiyatiyla (hatta belki daha az) bir Porsche killer oldugunu bilmiyor degilim.. Zevkler/renkler olayi isin icine girince , bu konuda ahkam kesmek tabiki abesle istigalden baska bir sey olmuyor..Uzaktan uzaga izliyorum seni, garajindakiler ve model araba sevdan icin, emeklerin icin , paylasimlarin icin tebrik ediyorum.. .. :bravo: :bravo: :bravo: :nazar: :nazar: :good2: :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 07 Eyl 2009, 16:50

Sana katılmıyorum Serdar daha nüfus kağıdının eskimesine çok var ve sanırım böyle bir makinamız olsa hakkını vere vere de kullanırız eminim,asfaltı ağlatarak:):):)bu arada KYOSHO'mu yoksa AA'mu???
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 07 Eyl 2009, 16:53

MAKOSHARK yazdı:Sana katılmıyorum Serdar daha nüfus kağıdının eskimesine çok var ve sanırım böyle bir makinamız olsa hakkını vere vere de kullanırız eminim,asfaltı ağlatarak:):):)bu arada KYOSHO'mu yoksa AA'mu???

Deniz,

Bu konuda sana katilmamak elde degil.... :blush: :blush: :blush: :coolb: :coolb:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 07 Eyl 2009, 17:00

bigshark yazdı:
MAKOSHARK yazdı:Sana katılmıyorum Serdar daha nüfus kağıdının eskimesine çok var ve sanırım böyle bir makinamız olsa hakkını vere vere de kullanırız eminim,asfaltı ağlatarak:):):)bu arada KYOSHO'mu yoksa AA'mu???

Deniz,

Bu konuda sana katilmamak elde degil.... :blush: :blush: :blush: :coolb: :coolb:

Her zaman sonuna kadar Hocam:):):)
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 07 Eyl 2009, 17:06

Hayırlı olsun Devrim abi maşallah bu ara garaja girenler baya çoğaldı iyi günlerde sergile abicim :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 07 Eyl 2009, 17:41

bigshark yazdı:Tek soyleyebilecegim renginin cok guzel olmasi.. :lol: :lol: :lol: :lol:

Sakin kizma Devrim ama, sevemiyorum bu arabalari bir turlu..Nufus kagidi eskidi artik herhalde, yenilere bir turlu icim isinmiyor.. :tmi: :tmi: :tmi:

Lafim kesinlikle modelin ureticisine yada arabanin kalitesine degil, bu is tamamen duygusal ve kisisel,bir yerden sonra dizayn, estetik ve her seyden onemlisi bir takim duygular on plana geciyor saniyorum.. :grin: :grin: :grin:

Yoksa Nissan GT-R 'in nasil yari fiyatiyla (hatta belki daha az) bir Porsche killer oldugunu bilmiyor degilim.. Zevkler/renkler olayi isin icine girince , bu konuda ahkam kesmek tabiki abesle istigalden baska bir sey olmuyor..Uzaktan uzaga izliyorum seni, garajindakiler ve model araba sevdan icin, emeklerin icin , paylasimlarin icin tebrik ediyorum.. .. :bravo: :bravo: :bravo: :nazar: :nazar: :good2: :good2:

Ne kızması Ahmet abi! Yazımda da yazdığı gibi zevlere birşey denmez
Zaten bu arabayı beğenir veya beğenmezsin ama ne olduğunu zaten bildiğini görüyorum buda bana yeter :cup1:
İlk önce yapılan test sonuçlarını direk olmasada dolaylı yollardan PORSCHE yalanlıyordu sonradan piyasaya çıktıktan sonra dışarıda bağımsız kuruluş ve araba programları test edince ve hatta verilen sonuçlardan daha iyi bir zaman yapınca ortalık iyice karıştı asıl en büyük sebeb dediğin gibi fiyatının yarıdan çok daha az olması :pray1:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 07 Eyl 2009, 17:44

Evet bu arada demin yazmayı unuttum nedemek serdar abi ve deniz hocam daha yaşınız kaç daha elliye kadar çok yol var ondan sonra bizim nüfüs eskidi diyebilirsiniz ama şimdi kabul etmiyorum :exc:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 07 Eyl 2009, 17:48

Ahmet yazdı:Hayırlı olsun Devrim abi maşallah bu ara garaja girenler baya çoğaldı iyi günlerde sergile abicim :nazar:

Teşekkürler Ahmet; evet dediğin gibi bu aralar kendime hakim olamadım ve biraz abarttım :whistle:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 07 Eyl 2009, 18:01

Çok güzel bir spor ile paylaşım yapmışsın Devrim Abi. Kyosho'yu neden düşünmedin ve AA'da karar kıldın merak ettim; bence en büyük etken bagaj kapağının açılması olmuştur kesin. AA'da farklı birşey daha var yanlız; aracın tampon sinyalleri beyaz yapılmış, aslında aracın orjinalinde turuncu ve Kyosho bu ayrıntıya uymuş :emo:

Telefonda da konuşmuştuk gerçi ama renk bence bu arabaya çok çok yakışan bir renk, inci beyazı okadar albenili göstermezdi tahminimce. Bence en iyisini yapmışsın. Birde soldan direksiyonlusu olsa... :wink1:

Diğer sporlarının yanında iyi günlerde sergile... :nazar:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Suleyman i. » 07 Eyl 2009, 18:10

Hayırlı olsun Devrim abi.Ben tercihimi kyoshodan kullanmıstım ama modelı senın resımlerınden bıde boyle gorunce bı tanede kırmızı aa sını almaya karar verdim.Bagaj kapagı süper olmus ama diyer yönlerden bence kyosho daha ii üretmiş.
Suleyman i.
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: süleyman
1/18 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 21
Rep Puani: 15
Suleyman i. rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 07 Eyl 2009, 18:23

BuRaK-B yazdı:Çok güzel bir spor ile paylaşım yapmışsın Devrim Abi. Kyosho'yu neden düşünmedin ve AA'da karar kıldın merak ettim; bence en büyük etken bagaj kapağının açılması olmuştur kesin. AA'da farklı birşey daha var yanlız; aracın tampon sinyalleri beyaz yapılmış, aslında aracın orjinalinde turuncu ve Kyosho bu ayrıntıya uymuş :emo:

Telefonda da konuşmuştuk gerçi ama renk bence bu arabaya çok çok yakışan bir renk, inci beyazı okadar albenili göstermezdi tahminimce. Bence en iyisini yapmışsın. Birde soldan direksiyonlusu olsa... :wink1:

Diğer sporlarının yanında iyi günlerde sergile... :nazar:

Yukarıda yazdığım gibi Burak'cığım internette baktığım karşılaştırmalarda ve resimlerde içi kısım hariç herşekilde AA'yı beğendim yoksa sadece bagaj mekanizması için almadım daha önce buraya koyduğum yazıyı tekrar paylaşıyım.
(en sona ekleyeceğim)
Sinyal lambası olayına gelince benimde bildiğim orjinalinde beyaz var en azından japonyada o şekilde çıktı ama ülkelere göre değişiklik yapılmış olabilir; fakat lasman versiyonunda şefaf sinyal lambası vardı.
Yani kısaca AA bence bunu atlamamış! Birkaç örnek:

Re: Nissan GT-R 35: AUTOart or Kyosho?

I'll pick the AUTOart one.

Reason being:
- AUTOart's headlamps appear to be "tighter" than Kyosho's.
- AUTOart has the better scale bonnet and trunk hinges.
- AUTOart's tyres and wheels look more scale.
- AUTOart's engine bay has "PREMIUM MIDSHIP" and "Carbon Fibre Composite" in decals rather than molded like Kyosho's. Plus point for Kyosho is the added "Battery" and "Brake Fluid" wordings behind the engine.
- AUTOart's drilled brake rotor holes are more scale than Kyosho's.
- AUTOart's Brembo brake caliper colour is definitely more accurate.
- Kyosho has a noticeable extra "bit" of plastic at the bottom of the headlamp covers which fixes into the rest of the body.

Areas where Kyosho is better:
- Cockpit detail, esp the stitching on the upholstery.
En son BuRaK-B tarafından, 07 Eyl 2009, 19:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Sebep: Fotoğraf Ekleme Kuralına Göre Düzenlenmiştir.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 07 Eyl 2009, 18:30

Suleyman i. yazdı:Hayırlı olsun Devrim abi.Ben tercihimi kyoshodan kullanmıstım ama modelı senın resımlerınden bıde boyle gorunce bı tanede kırmızı aa sını almaya karar verdim.Bagaj kapagı süper olmus ama diyer yönlerden bence kyosho daha ii üretmiş.

Teşekkürler Süleyman; kırmızıda çok güzel en azından resimlerde öyle ama geçenlerde sinan'ın paylaştığı siyah olanıda çok güzeldi bence onuda bir düşün!
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir