LAMBORGHINI REVENTON AUTOART 1:18

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Eyl 2009, 17:04

Evet arkadaşlar ilk resmini gördüğüm günden beri hayellerimi süsleyen bir araç oldu ona bir otomobil diyemiyorum çünkü değil!
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

araçın ön konsolu bile bir araba değil sanki bir uçak

Şimdi gelelim 1:18 model haline Rengi muhteşem cantlar ve lastikleri harika motor kısmı diğer lambo'lara göre daha detaylı ve güzel yapılmış dışında ve içinde olan karbon kısımları çok şık ve gerçekçi durmuş modelin dikiz aynaları bile çok şık duruyor!
Diğer modelerde olduğu gibi bunun arka hava kapakları açılıp kapatılabiliyor hemde kalıp hatası olmadan (yani motor kaputu problem çıkarmadan) iki kapıda düğmeye basıldığında yayları sayesinde havaya fırlıyorlar; buna gerçekten sevindim bazı modellerde tam yukarı kalkmıyor veya yay iyi çalışmıyor olabiliyordu.
İç kısmındaki işçilik ve ayrıntılar diğer bütün lamborghini moellerinden daha iyi yapılmış bu sefer AA kendini bu modelde affettirmek istemiş anlaşılan.
Model neden bilmiyorum ama diğer kardeşlerinden daha ağır olmuş (Ağır Abi olduğundan herhalde) Son olarakta fotoğraflarsa göreceğiniz gibi arkadaki hava kapakları önleri boş değil ve petek biçimindeki ızgara mevcut ve bakıldığında arkadaki soğutma pervaneleri gözükmekte kısacası beni her bakımdan tatmin eden harika bir model. Eksi hiç bir yanını bulamadığım bu model benim yeni gözden oldu !
NOT:buarada bildiğim kadarıyla sitenin ilk Autoart Reventon'unu sizlerle paylaşıyorum bir eksikliğim varsa kusura bakmayın ve her ne olursa çekinmeden söyleyebiir veya isteyebilirsiniz.

ve birde teknik özellikleri yazayım
Lamborghini Reventón - Technical data
?Frame
?High strength tubular steel structure with carbon fibre components.
?Bodywork
?In carbon fibre, except roof and door external panels (steel)
?Steering
?Type: Mechanical (rack and pinion) power-assisted
?Right-hand turning circle: 12.55 m (41.17 ft)
?Wheels and tyres
?Front: 245/35 ZR 18
?Rear: 335/30 ZR 18
?Engine
?Type: 12 cylinders at 60°
?Bore and stroke: 88 mm x 89 mm (3.46 in x 3.50 in)
?Displacement: 6496 cc (396.41 in3)
?Compression ratio: (11 ± 0.2):1
?Maximum power: 650 HP (478 kW) at 8000 rpm (guaranteed through the engine selection)
?Maximum torque: 660 Nm (487 lb-ft) at 6000 rpm
?Engine position in vehicle: Longitudinal central-rear
?Cylinder heads and engine block: Aluminium
?Intake system: Variable geometry with 3 operating modes
?Performance data
?Top speed: 340 km/h (211.3 mph)
?Acceleration 0-100 km/h (0-62 mph): 3.4 s (before: 3.8 s)
?Fuel Consumption (according to DIR 1999/100/CE)
?Urban: 32,3 l/100km
?Extra-urban: 15,0 l/100 km
?Combined: 21,3 l/100 km
?CO2 emissions: 495 g/km
En son Desolator tarafından, 06 Eyl 2009, 18:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: Fotoğraf ekleme kuralına göre düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: LAMBORGHINI REVENTON AUTOART 1:18

İletiYazar: Desolator » 06 Eyl 2009, 18:14

Eee böyle bir modelede 4 başlık yakışırdı zaten. Site onu anlamış ve başlıkları direk açmış. :lol:

Devrim abi aracın orjinalide modelide harika. Motor kısmı harika gözüküyor. Acaba göstergelerde 1:1'indeki gibimi abi? Resimlerde hiç belli olmuyor? Siyah japonlardan fırsat kalırsa başlayacağım supersport temasının ilk modeli bu olacak herhalde. Fotoğraflar çok güzel yalnız pist çekimi ister abi bu model :rock2: Ayrıca uçaktan falan bahsetmesen bile o hız göstergesindeki "360" anlamamızı sağlardı abi.. :smile5:

Hayırlı olsun diyorum abicim. İyi seyirler. :nazar:

İlk fotoğraf gerçekten süpermiş..
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 06 Eyl 2009, 18:28

Paylaşım için teşekkürler Devrim kardeşim ama ben bir türlü ısınamadım bu modele nedense gözüme bir şekilde çok garip geliyor...
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 06 Eyl 2009, 19:04

Araba 50 yıl sonrasının arabası gibi duruyor.Model çok şık iyi günlerde sergile.Bilgilendirme için ayrıca teşekkürler :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 06 Eyl 2009, 19:08

Devrim abi hyaırlı olsun enfes bir model. :shocked3: Bu modelin haberini yaparken çok heyecan duymuştum aynı heyecanı bir kez daha yaşadım doğrusu paylaşım için çok teşekkürler. :celeb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Eyl 2009, 19:22

Desolator yazdı:Eee böyle bir modelede 4 başlık yakışırdı zaten. Site onu anlamış ve başlıkları direk açmış. :lol:

Devrim abi aracın orjinalide modelide harika. Motor kısmı harika gözüküyor. Acaba göstergelerde 1:1'indeki gibimi abi? Resimlerde hiç belli olmuyor? Siyah japonlardan fırsat kalırsa başlayacağım supersport temasının ilk modeli bu olacak herhalde. Fotoğraflar çok güzel yalnız pist çekimi ister abi bu model :rock2: Ayrıca uçaktan falan bahsetmesen bile o hız göstergesindeki "360" anlamamızı sağlardı abi.. :smile5:

Hayırlı olsun diyorum abicim. İyi seyirler. :nazar:

İlk fotoğraf gerçekten süpermiş..

Evet sinan başlıktada söylediğim gibi internette o ilk resmi gördüğümde bu araba gerçekten çıktımı diye baya kafa yormuştum sonra gerçek olduğunu öğrenince arabayı alamıyacağımızdan :lol: modeli çıkması için başladım dua'ya ve sonunda duarım kabul oldu ve AA bunu bizlere sundu :grin:
Sitede 4 tane görünce bende çok şaşırdım hemen sileyim dedim ama baktım ben öyle birşey yapamıyorum hemen sana mesaj attım diyecekler adamın bir reventon'u olmuş tutmuş 4 açmış demesinler diye :blush:
Göstergeleri tekrar çekmeye çalışayım ama tam orjinalı gibi ledleri çaılşmıyor ama bu konuda da kadir yardımcı olablir bize :)
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Eyl 2009, 19:25

MAKOSHARK yazdı:Paylaşım için teşekkürler Devrim kardeşim ama ben bir türlü ısınamadım bu modele nedense gözüme bir şekilde çok garip geliyor...

Tabiki zevk meselesi hocam ben supercar hastası olan ve bu tür arabaları toplayan birisi olduğumdan bu model benim için top model oldu :pray1:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Eyl 2009, 19:38

atesoglu yazdı:Araba 50 yıl sonrasının arabası gibi duruyor.Model çok şık iyi günlerde sergile.Bilgilendirme için ayrıca teşekkürler :drinksb:

Teşekkürler; Evet Ateş bende buna benzer birşey yazacaktım aslında bu günün arabası değil geleceğin arabası gibi gerçekten.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 06 Eyl 2009, 19:40

Ahmet yazdı:Devrim abi hyaırlı olsun enfes bir model. :shocked3: Bu modelin haberini yaparken çok heyecan duymuştum aynı heyecanı bir kez daha yaşadım doğrusu paylaşım için çok teşekkürler. :celeb:

Teşekkürler Ahmet benim yaşadığım heycanı sanada yaşattıysam ne mutlu bana :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: ogzhndncl » 06 Eyl 2009, 20:47

Devrim abi hayırlı olsun.Model için söylenecek söz yok.Carbon detaylarına bayıldım.Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Gözüm ordaki yakıt tüketimi değerlerine takıldı.Herhalde Reventon 40 ayak kamyon kadar yakıyordur :lol: Çok yüksek yakıt tüketimi değerleri var aracın.Tüm dünyada bi taraftan çevrecilik sesleri yükseliyor diğer taraftan halen yüksek yakıt tüketimi olan araçlar üretiliyor.Çok ilginç geliyor bana.İyi seyirler.
Resim
Kullanıcı avatarı
ogzhndncl
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Oguzhan Dincel
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 180
ogzhndncl rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 06 Eyl 2009, 23:51

Devrim abi süper model, süper paylaşım. Ne kadar çok sevdiğin ve düşündüğünden daha etkileyici bulduğun fotoğraflarından da belli; hepsi için tebrik ederim. Modeli yakından incelememe rağmen, kontrol etmedim -ben de heyecanlandım, çünkü inanılmaz bir boya vardı- arkadaki açılıp kapanan solungaçlar ve motor kapağı ne materyalden üretilmiş? Merka ettim...

Dediğim gibi incelememe rağmen, dikkat etmedim ama mükemmel bir renk tonlaması ve boyama tekniği... Jantlar da tasarım anlamında, kesinlikle bilim-kurgu filmlerinde olan ve asla üretilmemiş ve üretilmesi mümkün olmayan; sadece konsept otomobil olarak duvarlarda poster halinde yer alan otomobillere benziyor ama; Lamborghini, bunu fiiliyata döküp, sınıfındaki; Enzo, Veyron, Mc Laren SLR, Veyron ve Carrera GT modellerini bir çırpıda yok edecek bir tasarımla kendini göstermiş. Yani sonuçta, bunu da satın alıp kullanan olacak; ama California, ama Dubaii... Kullanılacak bir otomobil olarak böyle bir tasarıma sahip olması inanılmaz, düşünsene Devrim abi kaza haberleri bile çıakcak... Görünce :mor: :shocked2: :shocked3: :megas: hissi yaratan ve :tease1: 'ye sebebiyet veren bir tasarım gerçekten...

Paylaşımın, fotoğraflar ve seçimin için tebrik eder, yeni modellerini iyi günlerde sergilemeni dilerim Devrim abi...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 07 Eyl 2009, 00:39

Biran kat yerlerinden katlanıp, köşelerinden açılıp robota dönüşecekmiş izlenimi veriyor bu araç. Beni pek cezbetmiyor ama modellemesi kesinlikle harika. İyi günlerde zevkle seyret Devrim Abi. :nazar:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 07 Eyl 2009, 00:43

Devrim abi çok hoş bir araç gerçekten 1/1 i beni çok ilgilendiriyor süper araç bende sadece 1/24ü var şimdilik hayırlı olsun.
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
1/18 Model Sayısı: 0