55 bakımda (Sanırım mutlu son)

Yetkili: BuRaK-B

55 bakımda (Sanırım mutlu son)

İletiYazar: Akın AYDIN » 05 Eyl 2009, 14:02

Herkese merhaba
Dün can skınıtısına bişeyler yaptım. 55 Bel airi daha önce yayınlamıştım. Modelin detayları çok iyi değildi. Bende bi cesaretle modeli söktüm.

Resim

Motorun detaylarını biraz kurcalıyim dedim ve aldım elime guaj boyayı. Yanlışım yoksa hava filtresiydi en tepesi. Bende biraz değişik bigörüntü kazandıracağını düşünüp hemenb alt tarafına beyaz bir şerit çektim. Ne kadar başarılı oldu orası tartışılır tabi.

Resim

Ardından da pervaneyle kayışıda boyiyim dedim.

Resim

Sonra aklıma kablolarla bişeyler yapmak geldi.

Resim

Evi biraz araştırdıktan sonra bi tanesökülmüş priz buldum. Ordan mavi kabloyu diğer sarı kırmızı ve siyaıda eski bi power kablosundan aldım. Forumda yorumlarda japonun iş görebileceğini okumuştum aldım elime japonu başladım kabloları yapıştırmaya sonunda ortaya böle bişey çıktı.

Resim

Resim

Modelin içine koyup denedim motoru sığdı içine. Şimdi yorumlar size kalmış ne kadar başarılı olmuş. Bide modelin içinde halı ve benzeri bişey yok. Onada bi el atiyim diyorum. Nasıl bişey kullanabilirim. Ben modelin arkasındaki bej renkte bişey düşündüm. Bide plaka konusunda yardım olabllirseniz sevinirim. Fikir ve yardımlarınızı bekliyorum. :movie: :movie:
En son Akın AYDIN tarafından, 17 Eyl 2009, 14:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

Re: 55 bakımda

İletiYazar: Emre E. » 05 Eyl 2009, 14:16

Akın selam,
Çalışman için şimdiden tebrikler.
Plakanın orjinalliği açısından 26 BA 955 denemek istermisin...
Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 05 Eyl 2009, 14:19

Teşekkürler Emre abi
Ben 26 BLR 55 yada 26 BA 1955 düşünmüştüm ne kadar Eskişehirde bü şekilde olmasada ama nasıl yapabileceğim konusunda bi fikrim yok.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 05 Eyl 2009, 14:36

Burak Balıkçı daha önceden paylaşmıştı abim.
diger-uygulamalar-f129/plaka-modifikasyonu-genel-t2113.html
Güzel çalışmalar ortaya çıkıyor, renkli bir printer ve ufak bilgisayar bilgisi yeterli.
Selamlar.

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Akın AYDIN
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 05 Eyl 2009, 14:42

Saol Emre abi bilgi verdiğin için. Renkli printer yok ama bi deneme yapmak gerek genede.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Ahmet » 05 Eyl 2009, 14:44

Kardeşim kolay gelsin bu bakımdan haberdar biri olarak gelişmeleri merakla bekliyorum :wasntme: :happy:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 05 Eyl 2009, 14:51

Bitmiş halini bekliyoruz Akın..Kolay gelsin :cup1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 05 Eyl 2009, 15:10

Akın'cım İnşallah güzel olur. Sonucu merakla bekliyoruz. Halı konusunda da Gökhan'ın yardımı olur diye düşünüyorum. Kendisinin de böyle uygulamaları var çünkü. Kolay gelsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 05 Eyl 2009, 16:06

Ahmet yazdı:Kardeşim kolay gelsin bu bakımdan haberdar biri olarak gelişmeleri merakla bekliyorum :wasntme: :happy:

Saol kardeşim.

Desolator yazdı:Bitmiş halini bekliyoruz Akın..Kolay gelsin :cup1:

Saol Sinan abi bende merak ediyorum sonucu.

gokhan derli yazdı:Akın'cım İnşallah güzel olur. Sonucu merakla bekliyoruz. Halı konusunda da Gökhan'ın yardımı olur diye düşünüyorum. Kendisinin de böyle uygulamaları var çünkü. Kolay gelsin.

Konuyu okuduğu zaman mesaj yazacaktır Gökhan abi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 05 Eyl 2009, 17:20

Akın eline sağlık. Araç tamamlandıktan sonra araç üzerinde monteli halini merak ediyorum doğrusu.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: masato » 05 Eyl 2009, 17:45

Amaç çok güzel. Güzelde birşeyler çıkıcak gibi benim önerilerim:
Motor:
Tek renk yapma derim. Maket boyalarıyal detaylandırmanı öneririm. Referans olarakda google dan aracın orjinal resimleriyle bu işi çözebileceğini düşünüyorum.
Kablo olarak telefon kablosunun içinden çıkıcak 3 ince kablo ile akü v.s. bağlantısıda yapabilirsin.

İç Mekan:
Burada da bej renkte koton kadife bulursan işini çok rahat görecektir die düşünüyorum. Reismlerde göründüğü kadarıyla model iç mekanı düz hatlara sahip olduğu için rahatça uygularsın.

Plaka:
Corel kullanabiliyosan rahat yapılabiliyor. Ben bu programla yapıyorum. İstersen yapım aşamaların resimle paylaşmıştım bu forumda.
http://www.diecastr.com/diger-uygulamalar-f129/plaka-modifikasyonu-genel-t2113.html
Çalışmalarının detaylarını bekliyoruz.
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Akın AYDIN
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 05 Eyl 2009, 20:50

masato yazdı:Amaç çok güzel. Güzelde birşeyler çıkıcak gibi benim önerilerim:
Motor:
Tek renk yapma derim. Maket boyalarıyal detaylandırmanı öneririm. Referans olarakda google dan aracın orjinal resimleriyle bu işi çözebileceğini düşünüyorum.
Kablo olarak telefon kablosunun içinden çıkıcak 3 ince kablo ile akü v.s. bağlantısıda yapabilirsin.

İç Mekan:
Burada da bej renkte koton kadife bulursan işini çok rahat görecektir die düşünüyorum. Reismlerde göründüğü kadarıyla model iç mekanı düz hatlara sahip olduğu için rahatça uygularsın.

Plaka:
Corel kullanabiliyosan rahat yapılabiliyor. Ben bu programla yapıyorum. İstersen yapım aşamaların resimle paylaşmıştım bu forumda.
http://www.diecastr.com/diger-uygulamalar-f129/plaka-modifikasyonu-genel-t2113.html
Çalışmalarının detaylarını bekliyoruz.

Abi çok teşekkür ederim verdiğin tavsiyeler için Motoru boyicaktım ama güvenemedim kendime. Kumaşa bakıcam. Ben sadece halı düşünmüştüm ama bugün bir kumaşla denedim koltuklar yeşil yeşil güzel durmadı.

BuRaK-B yazdı:Akın eline sağlık. Araç tamamlandıktan sonra araç üzerinde monteli halini merak ediyorum doğrusu.

Bakıcaz abi nası bi sonuç olucak, saol yorumun için.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Desolator » 05 Eyl 2009, 21:03

Renk konusunda Alper'e katılıyorum Bej ve Yeşil çok güzel uyarlar birbirlerine :good2: Bej sprey boya varmıdır bilmiyorum ama önce iç kısmı komple beyaza boyayıp üzerine bej kumaşla çalışırsan aralardan yeşil sırıtmaz Akın.

Gerçek bir Bel-Air'in motor resminden faydalanmanıda tavsiye ediyorum..Daha kolay yol gösterir Akın..Ayrıca motordaki kabloların biraz daha incelerini bulup kullanırsan daha güzel olur :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20