1/18 AutoArt Mercedes-Benz SL 600 (1997) Saten Gümüş...

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 AutoArt Mercedes-Benz SL 600 (1997) Saten Gümüş...

İletiYazar: Kenan Şavklı » 04 Eyl 2009, 01:29

Herkese selamlar... :smile5:

Birkaç gün önce aldığım modellerden biri olan bu modeli paylaşma fırsatım ancak oldu... Bilal'in de konusunda paylaştığı gibi; güzel bir öğleden sonra geçirdik... Model dolu bir akşam üstü oldu ve Bilal de ummadığı ama çok sevindiği bir modelle oradan ayrıldı.

Ben de aslında bu SL'den -dayanamayıp- iki rengini de alacaktım ama, diğer rengini yakından görünce siyah olmadığını anladım ve vazgeçtim... Rengi, "metalik acı füme" olarak tabir edilebilecek bir renk ve kesinlikle alınmaz değil, ama benim beğenime uymadı ve arka farlarının belirginliği çok düşük seviyede olduğu için O'ndan vazgeçtim ve SL'den bir adet gümüş alarak ben de oradan ayrıldım... 1989 - 2000 yılları arasında üretilen ve ufak makyajlarla tam 11 yıl çok büyük bir satış rekoru kıran bu araç, Mercedes-Benz'in efsanevi SL serisinin -bence- güzel olan son örneği...

Resim

Resim

Model, Aa'ın tipik kalitesinin altında değil. Aaile alakası olmayacak kalitedeki 2006 CL 500'den kesinlikle çok daha tatmin edici kalitede ve altı metal olan (Espirit V8, Audi Quattro, 190E...) serilere de yakın... SL'in altı malesef pilastik ama, sırf mekanizmalı açılıp kapanan motor kapağı bile O'nu değerli kılmaya kafi; tıpkı 190E'ler gibi... :celeb:

Resim Resim Resim

Aa'ın beni bu modelde en sevindirdiği yanlarından biri de; öncelikle bir tavanının (hard top) olması; hem de metal. Cabriolet modllerine tavan koymaması O'nun tipik huyuydu ve sanırım tavanlı olarak sattığı ilk modeli bu. Aa, daha önce Diablo Roadster modelinde tavan koymuş ve hatta geçme aparatlarını da yapmasına rağmen, sökülemeyen bir tavan olarak yapıştırarak sunmuştu... :mor:

Resim

Resim

Aa, bu sert tavanı metalden (diecast) ürettiği gibi, iç kısmını da geçiştirmemiş ve içini pilastik bir kaplama ile kaplamış. Kaplanan bu pilastiğin yüzeyi, mikro kabarcıklarla görsel ve dokunsal olarak desteklenmiş. Tavanı, modele bir çırpıda olmasada, kolayca yerleştirebiliyorsunuz ve modeli incelerken yere düşmemesi (metal olmasına rağmen) Aa'ın harika bir "artı"sı diyebiliriz. Ama modeli yerinden kaldırırken, tavandan tumamak gerekiyor, aksi halde sadece tavan elinizde kalıyor; her zamanki gibi sadece marşbiyelerden tutularak incelenebilir...

Resim

Resim

Modelin açılır-kapanır kısımlarının, bagaj kapağı hariç hepsi çok başarılı. Kapılar, tipik bir Mercedes-Benz'e uygun olarak mekanizmalandırılmış ve neredeyse 90 derece açılıyor; fotoğraflarda da görüldüğü gibi "it dirseği" tabir edilen basit mekanizmaya bir mekanizmaya sahip değil. Keza motor kapağı da, her iki tarafta da çift kollarla mekanizmalandırılmış. Bagaj kapağı ise, tüm bu özelliklere yakışmıyor ve hayal kırıklığı yaratıyor; fotoda da görüldüğü gibi, açılma mesafesi çok yetersiz ki iç kısmına ünlemli reflektör olmasına rağmen ve o reflektörün (kedi gözü) kapağı açınca görünmesi gerekirdi; Aa bunu atlamış... Aa'ın ürettiği son gözde Japon olan Nissan R35'teki bagaj mekanizmasının aynısının bunda da olması gerekirdi... :dikkat:

Resim Resim

İç mekanda ise; kalitesi ne artan, ne azalan bir görünüm hakim. Kapıları kapattığınızda, iç mekan ile kapının iç döşemesinin hatlarının tutarlılığı, bu modelin bir Aa olduğunu hatırlatıyor... Ahşap olan kısımlar, mavun olarak seçilmiş. Ama, biraz daha gerçekçi yapılabilirmiş; uzaktan bakınca çok kötü değil ama yakından bakınca, pilastik üzerine "print boyama" tekniği ile yapılmış bir ahşap olduğu belli oluyor. İç renk konusunda, sanki başka renk yokmuş gibi, gümüş rengi modellere hep siyah iç mekan yapmaları da ilginç bir olay! :wondering: Modelin diğer renginin de iç renk kombinasyonu mükemmeldi; o renk olmasa bile, bu saten gümüş rengine iç mekan olarak açık kahve tonlar kullanılabilirmiş...

Resim

Mekanizmasını açıp-kapamak, insanda alışkanlık yapan motor kapağını açarken öyle bir keyif alıyorsunuz ki, detaysız olan bir motor kısmını göze batmaz hale getiriyor. :dur: Ama demek istediğim, motorun detaysız olduğu değil tabi ki; Aa motor kısmının detayı konusunda da herzamanki gibi; bol bol pilastik kullanmış ama akıllıca bir takım boyama müdehaleleriyle bu kısmı da geçer not alacak biçimde tamamlamış... Motorun -bana göre- en can alıcı kısmı olan yeri, yanyana çift fanın bulunduğu soğutma sistemi bölümü. İki adet pervane yan yana ve bu fan pervanelerinin kafeslerinin olması ve metalden yapılmış olması, yine bir "artı" olarak göze batıyor...

Resim
İlki 1989'da üretilen R129 kasa kodlu bu SL 'in, 1997 yılına ait makyajlı olan bu modelde, olması gerektiği gibi, ön far silecekleri yerini almış. Ama ön tekerlekerin hemen gerisinde, sıcak hava tahliye ızgaralarının hemen altında bulunması gereken "V12" logosu neden yok anlayamadım; çünkü bu bir SL600 :punish:

Resim
Arka farları çerçeveleyen siyah pilastik kısım, 1/18 ölçeği için fazla kalın kalmış ve farın karakterini çok az da olsa bozmuş. Diğer renginde bu çerçeveler, farı tamamen silik göstermiş ve farlar ışıl ışıl durmuyor maalesef. Ama sonuç itibarı ile arka kısımın son görünümü kesinlikle tam bir SL...

Resim
Emniyet kemerleri, polyester türevi bir kumaştan ve parlak. Kemerlerdeki klipslerin büyüklüğü, 1/18 ölçeği ile eşleştirildiği zaman biraz büyükçe kalmış ama bu denli özenerek ve detayları tastamam düşünülerek model yapan Aa'ı tebrik etmek, bir modelcinin boynunun borcudur desek yalan olmaz...

Resim Resim

Resim

Sonuç itibarı ile, heyecanla beklenen modellerden biri olan, Mercedes-Benz'in bu ikon aracının modeli, özellikle Mercedes-Benz fanatiği Diecast'ciler tarafından muhakkak sevinçle karşılandı ve benim de acilen beklediğim bir araçtı... Üretiminden çok kısa bir süre sonra ülkemize girmesi de, sabırsızlanıyor olan beni de, çok mutlu etti... Her ne kadar, acımasızca gibi gözükse de, son derece objektif olarak değerlendirdiğim bu model, Aa'ın son yıllarda "bazı modellerinde" düşürdüğü kaliteden nasibini almamış olarak görmek sevindirici... Asla bir Aa Lotus Espirit V8'in derin kalitesini barındırmasa da; yine Aa olan bir 2006 CL 500 kadar da itici ve şaşkınlık yaratacak detaysızlıkta da değil.

İlk R129'u Maisto ve Revell ürettiğinde, bunun gibi önemli bir aracın neden düzgün bir üreticisi olmadığını düşünüp dururdum... Tam 12 yıl önce de, Maisto'nun R129'unu almış bir modelci olarak, Aa'a ve O'nu çok geçmeden getirten Dekalo'ya teşekkür ediyorum.

Okuyan herkese teşekkürler...
En son Kenan Şavklı tarafından, 04 Eyl 2009, 02:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/18 AutoArt Mercedes-Benz SL 600 (1997) Saten Gümüş...

İletiYazar: yasar » 04 Eyl 2009, 01:42

kenan öncelikle istediğin bir modele kavuştuğun için kutlarım.modele gelince hep hayırlı olsun lafları benim de içimi pek açmıyor.hayırlı olsun ama bazı eleştirilerim var.çekimleri beğenmedim bence aceleye gelmiş.model tanıtımı adeta ders niteliğinde mükemmel.almadan almak bu olsa gerek.modeli elime almış gibi oldum.model benim tarzım değil benim listemde bu modele sıra gelirse harika bir koleksiyonum olmuştur mutlaka.ben en son aa ın bmw tisasını almıştım onu da görmüşsündür kalite olarak aynı seviyede mi?
güzel günlerde sergile modeli.
Resim

mesaj için yasar arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 04 Eyl 2009, 01:55

yasar yazdı:kenan öncelikle istediğin bir modele kavuştuğun için kutlarım.modele gelince hep hayırlı olsun lafları benim de içimi pek açmıyor.hayırlı olsun ama bazı eleştirilerim var.çekimleri beğenmedim bence aceleye gelmiş.model tanıtımı adeta ders niteliğinde mükemmel.almadan almak bu olsa gerek.modeli elime almış gibi oldum.model benim tarzım değil benim listemde bu modele sıra gelirse harika bir koleksiyonum olmuştur mutlaka.ben en son aa ın bmw tisasını almıştım onu da görmüşsündür kalite olarak aynı seviyede mi?
güzel günlerde sergile modeli.

Yaşar abi teşekkürler... BMW 1800 TİSA modeli, üretim kalitesi bakımından SL ile bire bir aynı diyebilirim. 1800 TİSA, klasik bir aracın modeli olduğu için; kromajlar barındırması ve iç mekanın doyuruculuğu bakımından daha da iyi gözükse de, total olarak aynılar denebilir... Benim de listemde olan ve özellikle içerisindeki ahşaplarla, jantlarının o güzel yalınlığına vurulduğum bir BMW modeli...

Fotoğraf çekimini her zaman yaptığım gibi yaptım, kullandığım makina, bir kamera değil cep telefonu ve görüntü kalitesi her zamanaki gibi vasat. Ama bir fotoğraf makinası kullanıyor olsaydım, yine aynı açıları ve aynı kareleri kullanırdım. Sanırım bahsini ettiğin, çekimlerin puslu olması ki bu da zaten aşikar; şimdilik paylaşımlarım bu şekilde olacak ki öncekiler de öyleydi. Ama, açılar ve çekim işleri kesinlikle aceleye gelmedi ve sevdiklerime ayırmam gereken değerli vakitleri bu iş için; bir çok kişinin canı gönülden merakla beklediğ paylaşım için ayırdım... 500 tl'lık uyduruk bir makina almak niyetinde değilim, çünkü model çekimiden daha mühim işler için, çok çok iyi bir makine almam gerkiyor; bu yüzden motosikletimden dahi pahalı bir makine olduğu için, O'nu almanın daha vakti var ve çalışmayan bir insan olarak, sırf model çekmek için alınacak ucuz bir makinanın gereksiz olduğunu ve bu çekimlerin de mükemmel olmasa da, yeterli olduğunu düşünüyorum...
En son Kenan Şavklı tarafından, 04 Eyl 2009, 06:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 04 Eyl 2009, 02:12

Kenan bu modeli aldım dediğinde içimden "Umarım gri renklisini almıştır." dedim. Hakikaten zevkli bir karar vermişsin. Ben bu rengi ile bu modeli daha çok beğendim ancak dışı kırmızı, içi taba rengi olarak üretileceği hayaliyle ve ümidiyle şimdilik listemin en sonlarına yazdım.

Modeli birebir anlatmışsın, tebrik ederim. Elimde tutup incelemiş kadar oldum, yanlız gözlük camlarım biraz kirliymiş gibi inceledim :lol:
Tabi şaka bir yana çekim açıların anlatımındaki noktaları çok iyi vurgulamış, beğendim açıkçası. Fotoğraf makinesi alıp çekimlere yavaştan başla derim, çünkü arka fonda çok daha fazla güzellik görünüyor, bu güzellikleri hep birlikte görmek isterim...

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10040
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 04 Eyl 2009, 03:38

BuRaK-B yazdı:Kenan bu modeli aldım dediğinde içimden "Umarım gri renklisini almıştır." dedim. Hakikaten zevkli bir karar vermişsin. Ben bu rengi ile bu modeli daha çok beğendim ancak dışı kırmızı, içi taba rengi olarak üretileceği hayaliyle ve ümidiyle şimdilik listemin en sonlarına yazdım.

Modeli birebir anlatmışsın, tebrik ederim. Elimde tutup incelemiş kadar oldum, yanlız gözlük camlarım biraz kirliymiş gibi inceledim :lol:
Tabi şaka bir yana çekim açıların anlatımındaki noktaları çok iyi vurgulamış, beğendim açıkçası. Fotoğraf makinesi alıp çekimlere yavaştan başla derim, çünkü arka fonda çok daha fazla güzellik görünüyor, bu güzellikleri hep birlikte görmek isterim...

Burak söylenecek bir şeyi, başkası daha önce söyleyince "benden uzun yaşayacaksın" derler ya... İşte bunun tam yeri; sen benden uzun yaşayacaksın :hosp: O tatlı kırmızıyı dış renk ve iç renk olarak da bej/taba tonlarını ben de "umarım Aa inşallah yapar" diye yazacaktım bu konuya ama unuttum gitti... Camel bej iç mekan ile gül ağacı da ne gider ama! Dediğin gibi Burak, gümüş rengi gerçekten çok gerçekçi geldi ki aklımda olan da buydu...

Fonda yer alan o "çok daha fazla güzellikler" zaten bir konu paylaşımı çalışması için masaya parkedildi. :lol: Ama vaktim olduğunda ancak...

Foto makinası konusunu bana da herkes söylüyor ama; sanırım bir konuda daha bahsini açmıştım; tam iyi bir makine alıcakken, fotoğraf sanatçısı olan yeğenim bana eski makinesini hediye edecekti, ben de almaktan vazgeçip O'nu bekledim. D200 diye bir makina, iyi bir makineymiş söylediğine göre. Ama O makineyi teknedeyken denize düşürdü, ben de kalakaldım. Şimdi de makinaya para ayırmak istemiyorum. Ama çaresiz iyi birşeyler almak lazım :blush: Garibanlık başa bela...

Tüm yorumlarına ve özellikle tahlil ederek değerlendirmene çok teşekkür ederim Burak. :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Emre E. » 04 Eyl 2009, 08:19

Kenan, harika bir anlatımla yine modelini paylaşmışsın bizlerle. İnsanın eline alıp inceleme ihtiyacı bile kalmamış. Diyelim ki aldık elimize modeli, nereside neresine bakacağımız ve inceleme detaylarını senin anlatımınla daha kolay yapabileceğimize inanıyorum. Koleksiyonuna yakışan şık bir model olmuş bu. Hayırlı olsun.

Çekimlerin açıları tabi ki tartışılmaz, ama netlik konusunda Yaşar abiye katılacağım.
Bu arada D200 süper profosyonel bir makine, deklanşöre bastığında sesini bile duymuyorsun aletin. Genelde Paparrazilerin kullandığı, yedek bataryalı büyük bir makine. Fotoğrafçılık konusunda hala yeni sayılırım. Benim aldığım makine fazlasıyla tatmin ediyor beni biliyorsun. Tavsiye ederim. Fotoğraf çekmek, hele ki model fotoğrafı çekmek, ayrı bir tutku oluyor bu durumda.

Selamlar Kardeşim... :good2:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19165
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 04 Eyl 2009, 10:00

Bu anlatımdan sonra insanın almak düşüncesi olmasa bile aklına girer bu model. Çok güzel bir model edinmişsin Kenan hayırlı olsun..Dediğin gibi bagaj kapağı dışında diger açılan kısımları süper yapmışlar..Bence bu güzelligi birde güneşe çıkarıp bizimle paylaşmalısın :drinksb:
Resim

mesaj için Desolator arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 04 Eyl 2009, 11:03

Kenan, en sevdiğim geleceğin, hatta şimdiki zamanın bile klasiği..Hayatta hiç haz etmem şu cabriolet'lerden. Ama bu araba ile r 107'nin yeri ayrıdır. Hayırlı olsun, çok güzel bir model.
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 04 Eyl 2009, 11:14

Kenan abim hayırlı uğurlu olsun :nazar: Bu modeli paylaşmanı merakla bekliyordum gerçekten çok güzel ve bir o kadar şık bir model iyi günlerde sergileen dileklerimle abim. :sapka:
Resim

mesaj için Ahmet arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 04 Eyl 2009, 12:11

Simdiden klasik olmus bir araba.. Bayildim.. :yeah: :yeah: :shocked3: :shocked3:
Harika bir anlatim ve harika aciklamali resimler. Ellerine saglik Kenan.. Gule gule sergile.. :nazar: :nazar:
Bravo.. :bravo: :bravo: :bravo: :good2: :+1:
Resim

mesaj için bigshark arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 04 Eyl 2009, 14:01

Kenan abi bayağıdır bahsi vardı bu modelin ve almana çok sevindim..Bence AA'ın üretmiş olduğu en güzel modeller arasında ilk 10 değil hatta ilk 5'girer cidden herşeyi ile gerek kasası gerek cabrio olması gerek hardtopun o güzelliği ve gerek SL 600 olması cidden bu modeli çok özel kılıyor...SL denilince zaten yer gök susar Mercedesin çağ yaratmış otomobilleri ve ülkemizdede sınırsız adet var eee bu güzel araç alınmazmı ve halende satışta sanki ilk günkü gibi bizim oturduğumuz yerdede 2 adet var ikiside sl 320 biri gri biri siyah bende en yakın zamanda bu modelden almayı düşünüyorum alırsam 1/1 ve 1/18 bir paylaşım yapıcam kısmetse :smile: ..Ben kararı siyahta kıldım bana daha bir hoş gözüktü ama zevk tabiki bence bu model çok tutulcak ve mavi , kırmızı , bordo vs. renkleri üretilcek diye düşünüyorum..Abi acil bunun yanına cl63 amg , 2008 sl amg , 2000 cl55 amg , 2003 sl 600 , 1971 model sl , clk dtm amg ve birde 500 sec gerek :lol: :lol: ..............

Abi çok güzel bir paylaşım gerek foto gerek anlatım herşey çok güzel sl'i iyi günlerde sergile abi birde son fotoya bayıldım arkada schuco modeller , kültüvator , 220 280 falan çok iyi olmuş :lol: teşekkürler....
Resim

mesaj için bilobek arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 04 Eyl 2009, 17:41

Kenan gerçekten çok güzel bir model almışsın iyi günlerde sergilemen dileğimle!
Ben grisini değilde diğer rengini yakından inceleme fırsatım oldu; modeli o kadar beğenmiştimki senin harika anlatımın içindeki bagaj kısmının yanlışını fark edememişim. Çok detaylı anlatımın için ayrıca teşekkürleri hak ediyorsun alacak arkadaşlara iyi bir referans yazısı olmuş.
Burak ve seninde dediğin gibi bu gri renk versiyonun içi siyah değil başka renk olmalıydı bu yüzden diğer renk bana daha albenisi yüksek geldi.
AA'nın Hard-top şeklinde yapması bence modeli diğerlerinden bir adım öteye taşımış! :y:
Alınacaklar listesine yazılması gereken bir model.
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: keremgurel » 04 Eyl 2009, 22:15

Ramazan günde yapılacak şey miydi Kenan bey bu? :dash1: :dash1:
Anlatım ve görseller için teşekkürler.Ateşe bir bidon benzin döktünüz ellerinize sağlık :smile5:
Resim

mesaj için keremgurel arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL