gidişat

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

gidişat

İletiYazar: yasar » 01 Eyl 2009, 22:58

son zamanlarda diecast dünyasında tehlikeli bir gidişat var.tahmin ediyorum bunu sizde görüyorsunuzdur ama ne yapılabilir bende bilmiyorum.öncelikle bir çok model firmasının artan fiyatları yüzünden ithalatçılar model getirmez oldu.çünkü biliyorlarki getirseler iyi bir aa modeli en az 230 250 arası fiyattan satmak zorunda kalacaklar ancak ekonomik kriz yüzünden bunada cesaret edmiyorlar.olan bizim gibi model bekleyenlere oluyor.
ayrıca bundan daha tehlikeli bir durumda satış sitelerinde yaşanıyor.azalan satışlar bazı satıcıları 70 80 tl lik modelleri 1 tlden satışa koymaya başladılar.bu durum yurtdışındada olan bir hadise ama bir farkla orada piyasa çok derin olduğu için model hakettiği değeri mutlaka buluyor ama ülkemizde piyasa sığ olduğu için bazen modeller çok düşük fiyatlarda kalabiliyor.
bu durumda model fiyatları sanki aşağı gelmiş gibi bir algı taratıyor tüketicilerde. halbuki gerçek koleksiyonerler çok iyi biliyorki model fiyatları uçtu.aradaki bu ciddi farklar model piyasasını iyice bozuyor.ne yapılabilir.kimseye malını neden 1 tlden satışa koyuyorsun denemez tabiki.ama biz gerçek koleksiyonerlerin dikkatli olup özellikle ithalatçılara model getirmeleri konusunda telkinde bulunmamız gerekiyor.ayrıca bu 1 tl lik satışlara çok da fazla itibar etmememiz gerekiyor.benim aklıma gelenler şimdilik bunlar.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 348
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

Re: gidişat

İletiYazar: yasar » 01 Eyl 2009, 23:21

evet ali tabi herkes haklı olarak kendi ölçeğinde ve temasındaki sorunları daha iyi biliyor.son zamanlarda benim sardığım neo scale models ten örnek vermek gerekirse.türkiyede distribitörü yok hadi onu geçtik ithal edip satmaya niyetlenende yok.bu ürünü almak isteyen biri ne yapabilir bu ülkede.tek şansı ebay.ya korkuyorsa bu tür alışveriş yapmaktan ya lisanı yeterli değilse.kesinlikle alamaz.dediğinde haklısın ekonomik kriz bazı kişilerin modellerini elinden yok pahasına çıkarma yoluna soktu.buda üzücü.neresinden bakarsak bakalım eski günleri arıyoruz yani.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: masato » 02 Eyl 2009, 00:29

Doğrusu benzer bir konuda biraz önce başka bir forumda bir diyolog yaşadım. Oradaki konuda fiyatların abartılı olmasıydı. Gerçi modelciler ucuz ve pahalı modelciler olarak ikiye ayrılmaya başlamış veyahut o forumda öle. Türkiye'deki sektör dar deniyor şöle deniyor ama bakıyorumda oyuncakçılarda abuk subuk oyuncaklar raflarda yerlerini hınca hınc alırken malesef model arabalar, maketler v.b. gibi hobi ürünleri bu anlamsız oyuncakların yanında yok denecek seviyede. Şahsen ben bu oyuncaklardan ilerde Allah nasip ederse çucuğuma almayı düşünmüyorum. Alacağım tek oyuncak LEGO olacak. Konuya dönersek sanırım birilerinin kafayı kırıpda herşeyi göze alıp Türkiye'de temsilciliği olmayan markaları ülkemize getirmeleri beklemekten başka bir seçimimiz yok. Reklamı olmayan yeterli alakayı görmeyen bu hobimiz umarım ilerde daha büyük sıkıntılar çekmez.
NOT: Ali abi bilmiyorum Bp tırları sende varmı? Büyük ihtimalle vardır sanırım. 1/32 ölçekli tırları bir istasyonda gördüm ben.20-25 TL idi sanırm fiyatları yanlış olmazsa. Birde ToyzzShop die bir oyuncakçıda çeşitli tırlar vardı ama ölçeklerini bilemiyorum.Bp ile ilgilenirsen senin adına almaya çalışıırm.
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: yasar » 02 Eyl 2009, 00:58

masato yazdı:Doğrusu benzer bir konuda biraz önce başka bir forumda bir diyolog yaşadım. Oradaki konuda fiyatların abartılı olmasıydı. Gerçi modelciler ucuz ve pahalı modelciler olarak ikiye ayrılmaya başlamış veyahut o forumda öle. Türkiye'deki sektör dar deniyor şöle deniyor ama bakıyorumda oyuncakçılarda abuk subuk oyuncaklar raflarda yerlerini hınca hınc alırken malesef model arabalar, maketler v.b. gibi hobi ürünleri bu anlamsız oyuncakların yanında yok denecek seviyede. Şahsen ben bu oyuncaklardan ilerde Allah nasip ederse çucuğuma almayı düşünmüyorum. Alacağım tek oyuncak LEGO olacak. Konuya dönersek sanırım birilerinin kafayı kırıpda herşeyi göze alıp Türkiye'de temsilciliği olmayan markaları ülkemize getirmeleri beklemekten başka bir seçimimiz yok. Reklamı olmayan yeterli alakayı görmeyen bu hobimiz umarım ilerde daha büyük sıkıntılar çekmez.
NOT: Ali abi bilmiyorum Bp tırları sende varmı? Büyük ihtimalle vardır sanırım. 1/32 ölçekli tırları bir istasyonda gördüm ben.20-25 TL idi sanırm fiyatları yanlış olmazsa. Birde ToyzzShop die bir oyuncakçıda çeşitli tırlar vardı ama ölçeklerini bilemiyorum.Bp ile ilgilenirsen senin adına almaya çalışıırm.

evet bu düşüncelere katılmamak elde değil. yeni distribitörler dışında çok başka birşeye daha ihtiyaç var.bu modellerin çok yaygın satış ağına sahip büyük firmalar tarafından satılması.türkiye diecast konusunda bakkal dönemini yaşıyor. market dönemine geçmemiz gerekiyor.marketlerde bakkalın sıcaklığını bulamasak bile çok çeşitli ve daha ucuz ürün bulabiliriz.bu kadar açık ve net.kimse kimseye şurdan veya burdan alın demez bu forumda. isteyen bakkaldan isteyen marketten alır.ama ülkemizde market yok maalesef. sorunda burada zaten.bu sorun aşılabilirse şu kadar açık ve net konuşayım herkes koleksiyonuna 1/3 kadar daha koleksiyon ekler zaman içinde.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: mustafacelebi » 02 Eyl 2009, 10:11

Ben her daim dükkandan modeli kurcalayarak içime sine sine almaya taraftar olanlardanım.Ancak bazı durumları fırsat bilerek model fiyatlarını yukarı çeken satıcıların da karşısında duracağım.Aslında bizim piyasamız 2 yanlı piyasa.Bizlerde ithalatçılara muhtacız onlarda bize.Bazı satıcılar bunun farkında olarak satış yaparken bazıları ise bencil düşünceleri ile 2 yanlılıkta karı maximize etmek adına mağdur bırakıyorlar bizleri.Ama şundan da çok umutluyum 10 yıl önce model mağazası yokken şimdi birçok satıcı var.Biz koleksiyonerler eğer hobimizi yayarsak 10 yıla bile kalmadan piyasa çok farklı yerlere gelir.Yeter ki hem alıcılar hemde satıcılar kar amacının yanı sıra bazı şeyleri koleksiyon adına yapsın.
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: yasar » 02 Eyl 2009, 10:18

mustafacelebi yazdı:Ben her daim dükkandan modeli kurcalayarak içime sine sine almaya taraftar olanlardanım.Ancak bazı durumları fırsat bilerek model fiyatlarını yukarı çeken satıcıların da karşısında duracağım.Aslında bizim piyasamız 2 yanlı piyasa.Bizlerde ithalatçılara muhtacız onlarda bize.Bazı satıcılar bunun farkında olarak satış yaparken bazıları ise bencil düşünceleri ile 2 yanlılıkta karı maximize etmek adına mağdur bırakıyorlar bizleri.Ama şundan da çok umutluyum 10 yıl önce model mağazası yokken şimdi birçok satıcı var.Biz koleksiyonerler eğer hobimizi yayarsak 10 yıla bile kalmadan piyasa çok farklı yerlere gelir.Yeter ki hem alıcılar hemde satıcılar kar amacının yanı sıra bazı şeyleri koleksiyon adına yapsın.

çok güzel bir yorum daha her satırına katılıyorum özellikle son satırına!
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: mustafacelebi » 02 Eyl 2009, 10:23

yasar yazdı:
mustafacelebi yazdı:Ben her daim dükkandan modeli kurcalayarak içime sine sine almaya taraftar olanlardanım.Ancak bazı durumları fırsat bilerek model fiyatlarını yukarı çeken satıcıların da karşısında duracağım.Aslında bizim piyasamız 2 yanlı piyasa.Bizlerde ithalatçılara muhtacız onlarda bize.Bazı satıcılar bunun farkında olarak satış yaparken bazıları ise bencil düşünceleri ile 2 yanlılıkta karı maximize etmek adına mağdur bırakıyorlar bizleri.Ama şundan da çok umutluyum 10 yıl önce model mağazası yokken şimdi birçok satıcı var.Biz koleksiyonerler eğer hobimizi yayarsak 10 yıla bile kalmadan piyasa çok farklı yerlere gelir.Yeter ki hem alıcılar hemde satıcılar kar amacının yanı sıra bazı şeyleri koleksiyon adına yapsın.

Bende böylesine güzel ve beyin fırtınası yaratan konular için teşekkür ediyorum Yaşar abi.Forumumuzda zaman zaman tartışdığımız böyle konular ile sadece hayırlı olsuncu bir forum olmadığımızı kanıtlıyoruz.
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: yasar » 02 Eyl 2009, 10:31

mustafacelebi yazdı:
yasar yazdı:

Bende böylesine güzel ve beyin fırtınası yaratan konular için teşekkür ediyorum Yaşar abi.Forumumuzda zaman zaman tartışdığımız böyle konular ile sadece hayırlı olsuncu bir forum olmadığımızı kanıtlıyoruz.

mustafa belki konu ile tam ilgisi yok ama beni bu forumda en çok sevindiren konuların başında herhangi bir model veya üretici ile ilgili eksik bildiğim bir bilgi aktardığımda bir iki ukalanın çıkarak onun doğrusu budur yanlış biliyorsun diye cevap yazmamasıdır.sanki bu konu hayati bir konu gibi tavır takınılarak yazılan bu incitici yanıtlara maalesef başka yerlerde rastlıyoruz.tabi bir nokta daha var herhangi bir gizli veya açık sponsorumuzun olmaması bizi bir anlamda tam bağımsız bir forum yapıyor bu da diğer konu kadar önemli bence.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: mustafacelebi » 02 Eyl 2009, 11:16

yasar yazdı:
mustafacelebi yazdı:
yasar yazdı:

mustafa belki konu ile tam ilgisi yok ama beni bu forumda en çok sevindiren konuların başında herhangi bir model veya üretici ile ilgili eksik bildiğim bir bilgi aktardığımda bir iki ukalanın çıkarak onun doğrusu budur yanlış biliyorsun diye cevap yazmamasıdır.sanki bu konu hayati bir konu gibi tavır takınılarak yazılan bu incitici yanıtlara maalesef başka yerlerde rastlıyoruz.tabi bir nokta daha var herhangi bir gizli veya açık sponsorumuzun olmaması bizi bir anlamda tam bağımsız bir forum yapıyor bu da diğer konu kadar önemli bence.

Bu konuda bana ne kadar söz söylemek düşer bilmiyorum ama bu foruma benim üye olma nedenim bahsettiğin konulardır abi.Bu konu hakkında bence büyük üstadım Gökhan hocam yorum yazmalı.

Bu forum yola çıktığında denildiği gibi MODEL ARABA KOLEKSİYONERLERİ BULUŞMA NOKTASI misyonunu kendine edindi.Daha öncede söylediğim gibi burası kişisel bir site veya blog sayfası değildir.FORUM'dur.Forumlar sadece internet üzerinde değildir.Dünya'nın her yerinde konu ile ilgisi veya bilgisi olan herkesin katılabildiği konferanslar şeklinde de olur.Amacımız paylaşım ise amacımız gerçekten bu iş üzerine forum yapmak ise.Ukalalığın, laf ebeliğinin yeri yoktur ve bunları yapanında aramızda işi yoktur. Bazı üyelerimiz de bunun farkındadır ki yapılan her paylaşım hakettiği değeri görüyordur.Açılan bir konuya o an mesaj gelmese bile ileriki dönemlerde muhakkak tekrar güncel olabiliyor.Hiç kimseye senin modelin 5 liralık sen bu işi bilmiyorsun senin modelin 500 liralık sen üstadsın denilmiyor.Denildiğinde de zaten uyarılmaksızın topyekün takındığımız tavırla gereken cevabı veriyoruz.

Bu forum hepimizin forumudur.Eğer 1/1 herhangi bir kişiyle yapılan sohbette diecastr.com için BİZİM forum diyebiliyorsak ne mutlu bize.Eğer bir konu açarken ACABA? demiyor ve kişi yada kurumları zedelemeyecek paylaşımları gönül rahatlığı ile yapıyorsak ne mutlu bize.Biz hiçbir koşulda kimseye bağlı kalmadık,kalmayacağız da! Zaman zaman bünyemizde barındırdığımız unsurlar olmuştur ancak hiçbir koşulda bu unsurlar ile maddi boyuta varan çıkar ilişkilerine girilmemiştir.Burada can-ı gönülden ellerinden geldiğince paylaşım yapan ve üzerlerine vazife olanları eksiksiz yapan moderatör arkadaşlarım kimsenin ne maaşlı elemanıdır ne de paylaşımı karşılığında model hediye alan ya da ek iskonto alan kişilerdir.Salt koleksiyon duygusu ile hareketle, bizler için paylaşım yapan kardeşlerimiz, abilerimizdir.

Bu forumda üye olan herkes,ister modeli sahibi olsun ister olmasın bizim ve herkesin gözünde eşdeğerdir.Forum içerisinde amaç ve rekabet doğurması açısından koyduğumuz rütbe ve rep puanları ile en ince detayına kadar düşünülmüş ve o anın güncel şartlarına göre devamlı güncellenen kurallarımız ile forumu hem zevkli hem de paylaşırken keyif alınabilir hale getirmeye devamlı gayret ediyoruz.Alınacak en ufak karar da bile ( KARARIN NİTELİĞİNE GÖRE) anket uygulamasına geçiyoruz.

İşte bu bahsettiğim şeylerden yola çıkarak şunları söyleyebilirim.

Bu forumda yola çıktığımız günden beri maddi ve manevi hiçbir çıkar gözetmeksizin paylaşımlarımızı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

BİZLER FORUM KOLEKSİYONERLERİ DEĞİLİZ, KOLEKSİYONER FORUMUNUN ÜYELERİYİZ...!
Resim

mesaj için mustafacelebi teşekkür aldı- 2:
Desolator, REVOLUTION
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: gokhan derli » 02 Eyl 2009, 17:41

Mustafa, son söz çok hoşuma gitti.. Sonuna kadar katılıyorum..Yaşar abi size de teşekkürler ediyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 02 Eyl 2009, 19:40

Mustafa bu düşüncelerin ve yazıların için teşekkür ederim düşüncelerimiz aynı şekilde; ekleyebileceğim birşey yok :y:
:handshake:
Ama bu son zamanda yeni gelen modeller hakkında söylemek stediğim birşey var.
Uzun zamandan sonra yeni modeller geldiği için çok sevindik ama bazı modeller özellikle fazla fiyata satılıyor neden ? zaten koleksiyoncular uzun zamandır bunu istiyorlardı ve bu parayı verecekler bence biraz ayıp oluyor burda ingilizce bilmeyen arkadaşlar bile yurt dışındaki fiyatların diğer modeller ile aynı olduğunu biliyorlar genel olarak iki fiyat var birisi 89.95 usd bunları bizde 170 tl den satıyorlar birde 102.95 usd olanlarıda 190 satıyorlar bunlar niye pahalı demiyorum ama yurt dışında iki ayrı model 102.95 den satılırken bizde biri 190 diğeri 210 olunca biz enayimiyiz diyorum.......cevap:evet
Malasef bir mağazayı aradağımda kalmadığını söyledi demekki satıcıların istediği oldu nasılsa gidecek biraz daha koyalım üstüne dediler vede dedikleri gibi insanlar aldılar. Şimdi bazı arkadaşlar diyecekler 20 tl için bu kadar konuşulurmu ?
Bence olay 20 tl değil; biz koleksiyonculara yapılan ayıp !
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 02 Eyl 2009, 21:04

Biz koleksiyonculara yapılanı bir kenara bırakın Yaşar Hocam. Malesef ki ve ülkemizde örneklerini gördüğümüz; insana, insan gibi yaklaşamama durumu söz konusudur... O yüzden; ticaretini yapan yapsın ve gemisini kurtarsın gibi zihniyetlerin içinde biz samimi kişiliklerin her daim ve Türkiye ortamında ezileceğini düşünüyorum... Ezilmemek için ne yapmak lazım konusuna gelince;

Güvenilir ve samimi platformumuzda herkes hangi modeli nereden daha ucuza bulursa paylaşsın ve bizler de kimseyi yargılamadan ve en iyi şekilde model nereden alınır konularını bilelim...

Sözün özü; istenilen modeli en ucuz model ve nereden alabiliriz konusunda her daim birbirimize yardımcı ve destek olmalıyız bu tür konularda ve bu zamanlarda... Bazı şeyler tekele girdiğinde işin tadı kaçıyor çünkü...
Bu yazıştığımız konuları da tekellerine almak isteyenlere ve elbette heyecanlarına hak vermiyor değilim şu ölü piyasada!.. Şu da bilinsin isterim ki; bizlerin amacı herkesin yaşamış olduğu bu ekonomik krizde bu konuşmalarla asla sektöre zede vermek değil ama birileri de bu yazılanları okuyorsa ve görüyorsa bilsin ki; en başta hobi yer almakta ve bu da pahalı bir hobi... Alan alsın, alamayan da alamasın mantığı ile bakıldığında kaybedecekler elbette kendileri ve bizler oluruz. Onun için ve en kısa zamanda gelişecek bazı çözüm önerileri ithalat yapan büyük firmalardan gelmeli bana göre...

Sesini duyurmaya çalıştığımız bu güzel hobimizi sekteye uğratmaya çalışanlar da var kendi içimizde...
Bu tip kişiliklere de elimizden geldiğince pirim vermemeye çalışıyoruz forum ailemiz olarak... Açmış olduğunuz bu konu da; bu anlamda ailemize yakışır cinsten bir tartışma konusu olmuştur...

Temelden kaynaklanan ve ülkemizde her daim yaşanan sıkıntılardan ibaret olacak bir konu benzeri de Okan kardeşimizin açmış olduğu konudur ki; sizin serzenişte bulunduğunuz konu ile bir başka yönde örtüşüyor bana göre...

Kendisini de konu ile ilgili olarak bir cevap verdim ve bu ülkede deli olmamak içten bile değil!..

Bu alıntı cevabımı aynen ve konunuzda tekrar paylaşmak istiyorum ve bu tür konularda daha ne kadar konuşulacağını bilmiyorum... :arrow: viewtopic.php?f=5&t=3470

Yine de hobimize verilen değerler ve fikirler bazında herkesin kendine göre çıkarımlarda bulunmasını istiyorum...

Nereye elini atarsan at; altı boş çıkıyor Yaşar Hocam... Boş çıkmaması için kendimize göre bir forum oluşturduk ve boş çıkmaması için elbette ve yine kendi çapımızda dil dökeceğiz bu anlamsızlıklara...

Tüm bu konular ve uğraşlar, nereye gider veya nereye varır bilemiyorum ama; değerli vakitlerini ayırarak bu mesajlarımızı, okuyan herkese teşekkürlerimle... :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: masato » 02 Eyl 2009, 21:37

Gökhan abi burası Türkiye. Olur öyle. demekten başka birşey gelmiyor elden. Her işi yaparız, hallederiz abiciler çok piyasada. Onlar para kazanır işlerini layığı ile yapmaya çalışanlar ise debelenir bu ülkede malesef... Belkide kuralar değişmeyeceğinden kurallara uymak gerekiyor bazen . . .
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

Sonraki

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir