KARANLIK ÇEKIMLER

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

KARANLIK ÇEKIMLER

İletiYazar: bilobek » 31 Ağu 2009, 16:38

Merhaba abilerim arkadaşlarım;

Bugün evdeyken boş boş durmiyim dedim ve aklımda bu fikir geldi bende arkadaşımdan yardım ve bilgi alarak bunları çekebildim...

Kutu içine siyah mukavva kartonu , zeminide bir adet cam ve camın üstü siyah folyo kaplı (parlaklık versin diye), az derecede yanan bir lamba ve bir kaç model :smile: ....umarım beğenirsiniz buyrun fotoğraflar.. :coffee:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

kuş bakışı :arrow:

:wasntme:
Resim

mesaj için bilobek teşekkür aldı- 3:
Ahmet, bigshark, kadoku
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

Re: KARANLIK ÇEKIMLER

İletiYazar: Ahmet » 31 Ağu 2009, 16:41

Kardeşim ellerine sağlık gerçekten çok güzel kareler benim favorim 2002 her zaman ki gibi :+1: :nazar: :friends:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 31 Ağu 2009, 16:50

Bilal kardeşim ellerine emeğine sağlık özellikle 2002 çok şık olmuş.

Aynı denemeyi bende denemiştim vakti zamanında ama ben zemin olarak likralı siyah kumaş kullanmıştım ve benimde zeminde cam vardı.Ellerine sağlık tekrar +rep :+1:

Bu da benim denemem!

post5146.html?hilit=deneme#p5146
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: Eran » 31 Ağu 2009, 17:02

Benim de aklımda beyaz japonlarım için süper bi düşünce var, müsait olduğumda hayata geçiricem.. Süper olmuşlar ellerine sağlık, beyaz araç kendini daha bi belli etmiş siyah ortamda.. :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: bigshark » 31 Ağu 2009, 17:09

Cok guzel olmus Bilal.. Eline saglik.. Tesekkurler
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: Desolator » 31 Ağu 2009, 17:32

Eline sağlık Bilal..Çok güzel olmuş.Benim japonları çok kapar ama bu ya..Ben en iyisi beyaz zeminde çalışmaya devam edeyim :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Desolator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Ates
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 22
Rep Puani: 630
Desolator rep puani yokDesolator rep puani yokDesolator rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 31 Ağu 2009, 20:31

Bilal, son derece güzel çekimler çıkmış ortaya.
Eline sağlık. :nazar: :nazar: :nazar:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 31 Ağu 2009, 22:11

Ahmet yazdı:Kardeşim ellerine sağlık gerçekten çok güzel kareler benim favorim 2002 her zaman ki gibi :+1: :nazar: :friends:

Çok teşekkürler Ahmet abi senin favorin tabiki 2002 ne zamadır sayıklıyorsun fakat bırak şu 2002 mini lazım sana :lol: ...yorumun ve repin için teşekkürler abi..

mustafacelebi yazdı:Bilal kardeşim ellerine emeğine sağlık özellikle 2002 çok şık olmuş.

Aynı denemeyi bende denemiştim vakti zamanında ama ben zemin olarak likralı siyah kumaş kullanmıştım ve benimde zeminde cam vardı.Ellerine sağlık tekrar +rep :+1:

Bu da benim denemem!

post5146.html?hilit=deneme#p5146

teşekkürler Mustafa abi :syg: senin denemede çok başarılı olmuş ben çok beğendim ellerine sağlık..yorumun içinde ayrıca teşekkürler abi..

Eran yazdı:Benim de aklımda beyaz japonlarım için süper bi düşünce var, müsait olduğumda hayata geçiricem.. Süper olmuşlar ellerine sağlık, beyaz araç kendini daha bi belli etmiş siyah ortamda.. :+1:

teşekkürler Eran abi özellikle beyaza bu tarz çekimler çok daha başarılı oluyor kesinlikle tavsiye ederim yorumun için teşekkürler.. :syg:
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: DTR » 31 Ağu 2009, 22:24

Güzel olmuş .Bu şekilde çekimi daha öncede başka sitelerde görmüştüm çok başarılı.
Resim
Kullanıcı avatarı
DTR
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Derya
1/18 Model Sayısı: 178
1/24 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 11
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 197
Rep Puani: 796
DTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 01 Eyl 2009, 17:58

Bilal çok güzel çekimler yapmışsın. Dediğim gibi açık renkli modelleri koyu renkli fon çok iyi gösteriyor. Turbo modeller çok hoş çıkmış.
Makinanın ISO ayarını minimuma ayarla (64) ve fotoğraf makinasını sabitleyip (milim titretme sakın) çekimleri birde öyle dene; pozlama süresi boyunca karelenme ve beyazlaşma kesinlikle olmayacaktır.
Güzel çekimlerinin devamını dilerim.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 02 Eyl 2009, 01:03

bigshark yazdı:Cok guzel olmus Bilal.. Eline saglik.. Tesekkurler

teşekkür ederim Serdar abi :syg:

Desolator yazdı:Eline sağlık Bilal..Çok güzel olmuş.Benim japonları çok kapar ama bu ya..Ben en iyisi beyaz zeminde çalışmaya devam edeyim :lol:

Valla Sinan abi senin siyahlar bu fonda gözükmez bile ama bak sadece motor çekimi yapabilirsin malum japonların motorları dehşet...ama dediğin gibi sen beyaza devam teşekkürler abi..

Ali SAMANGÜL yazdı:Karanlık çıktılar ben karanlıktan korkarım. :lol: Eline sağlık güzel olmuşlar Bilal.

:grin: sağol Ali abi :syg:

Emre ERBASAR yazdı:Bilal, son derece güzel çekimler çıkmış ortaya.
Eline sağlık. :nazar: :nazar: :nazar:

Teşekkürler Emre abi beğendiğine sevindim abi :syg:

DTR yazdı:Güzel olmuş .Bu şekilde çekimi daha öncede başka sitelerde görmüştüm çok başarılı.

Teşekkürler Derya abi :syg:
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: bilobek » 02 Eyl 2009, 17:20

BuRaK-B yazdı:Bilal çok güzel çekimler yapmışsın. Dediğim gibi açık renkli modelleri koyu renkli fon çok iyi gösteriyor. Turbo modeller çok hoş çıkmış.
Makinanın ISO ayarını minimuma ayarla (64) ve fotoğraf makinasını sabitleyip (milim titretme sakın) çekimleri birde öyle dene; pozlama süresi boyunca karelenme ve beyazlaşma kesinlikle olmayacaktır.
Güzel çekimlerinin devamını dilerim.

Çok teşekkürler Burak abi öneriler için kesinlikle denicem aslında ben şu zamana kadar ben hiç ayarlarla falan oynamadım makineyi aldığım gibi çektim bunu öğrendiğim iyi oldu çok teşekkürler abi hem yorum hemde bilgi için......
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 03 Eyl 2009, 17:42

Eski fotoğraf makinem ile buna benzer bir çalışmam olmuştu ve baya bir uğraştığımı hatırlıyorum ışık konusunda... Her şeyden önce aklına gelen bu fikri uygulamaya geçirmek için, senin de ne kadar emek harcadığını ve ne kadar çok fotoğraf çektiğini tahmin edebiliyorum bu anlamda. Onların içinden de seçerek yer verdiğin bu güzel paylaşımın için teşekkür ediyorum. Böylesine bir çalışmada ilk tecrüben adına fotoğraflar da çok şık olmuş kardeşim. Elbette fotoğraflarda kullandığın modeller de çalışmana ayrı bir keyif katmış düşüncesindeyim. Ellerine sağlık kardeşim. Rep geldi bile... :+1:
İyi forumlar... :keyif:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir