BÖYLE BİR TIR GÖRDÜNÜZ MÜ?

BÖYLE BİR TIR GÖRDÜNÜZ MÜ?

İletiYazar: benedict34 » 20 Ağu 2009, 20:44

arkadaşlar;
geçen gün floryadan geçerken bir anda böyle bir şaheser gördüm.sanki uzay aracı :grin:
ve bugün;sizlerle paylaşmak için oraya gittim ve resimleri çektim.buyrun resimler.....

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Resim
Kullanıcı avatarı
benedict34
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Mehmet GENC
1/18 Model Sayısı: 6
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 6
Rep Puani: 185
benedict34 rep puani yok

Re: BÖYLE BİR TIR GÖRDÜNÜZ MÜ?

İletiYazar: OnurSVM » 20 Ağu 2009, 21:30

Wowwww... :D Aşmış kendini araç. Artı silecekler çok hoş olmuş ya... Tasarım açısından 10 üzerinden 10 ama performansı nasıldır bilinmez.
Kullanıcı avatarı
OnurSVM
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Onur
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 4
1/72 Model Sayısı: 36
Toplam Model Sayısı: 48
Rep Puani: 10
OnurSVM rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 20 Ağu 2009, 21:32

Maç izliyordum ve konuyu görünce yarıda kestim... :lol: Sen hesap et artık paylaşımın güzelliğini Mehmet kardeşim. Mesaj başlığındaki soruya gelince görmediğimi ifade etmeliyim ve böylesine ilginç bir tasarımı bizlerle buluşturmak için harcadığın emekten ötürü tebrik ediyorum kardeşim... :bravo: Sileceklere bayıldım. :pidu2: Gelecek yorumları merak ederken, paylaşım için teşekkür ediyorum kardeşim... :+1:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: benedict34 » 20 Ağu 2009, 21:38

OnurSVM yazdı:Wowwww... :D Aşmış kendini araç. Artı silecekler çok hoş olmuş ya... Tasarım açısından 10 üzerinden 10 ama performansı nasıldır bilinmez.

evet onur,bence de tasarım açısından sınırları çok zorlamış güzel bir model. mercedes arması şeklindeki silecekler de oyle :grin: performansını bilemicem... ama yolda arkamda böyle birşey görsem şaşkınlıktan kesin kaza yaparım :tey:
Resim
Kullanıcı avatarı
benedict34
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

benedict34 rep puani yok

İletiYazar: benedict34 » 20 Ağu 2009, 21:44

Admin yazdı:Maç izliyordum ve konuyu görünce yarıda kestim... :lol: Sen hesap et artık paylaşımın güzelliğini Mehmet kardeşim. Mesaj başlığındaki soruya gelince görmediğimi ifade etmeliyim ve böylesine ilginç bir tasarımı bizlerle buluşturmak için harcadığın emekten ötürü tebrik ediyorum kardeşim... :bravo: Sileceklere bayıldım. :pidu2: Gelecek yorumları merak ederken, paylaşım için teşekkür ediyorum kardeşim... :+1:

harcadığım emek;işten eve dönerken eve girmeyip 4km daha gitmekten başka birşey değildi :grin: tekrar tekrar giderim yani,özellikle içini çok merak ediyorum...
Resim
Kullanıcı avatarı
benedict34
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

benedict34 rep puani yok

İletiYazar: benedict34 » 20 Ağu 2009, 21:51

burakk yazdı:Mehmetcim bu ne ya :shocked2: harika bir tasarım cidden,emeğine sağlık kardeşim :good2:

rica ederim burakcım :smile: 3 gün önce gördüğümde yanımda makinem yoktu.o günden beri umarım duruyordur diye düşünüyordum.bugün gittiğimdeyse; başında bir görevli bile olmadan beni bekliyordu resmen :tey:
Resim
Kullanıcı avatarı
benedict34
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

benedict34 rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 21 Ağu 2009, 02:35

Mehmet Abi harika bir paylaşım gerçekten. Çok iyi yakalamışsın bu Tır'ı. :bravo:

Bu Tır hakkında biraz detay vereyim. Bu Tır aslında 1980'li yılların sonunda Luigi Colani adlı dizaynır tarafından Mercedes-Benz adına tasarlanmış ve Concept olarak Almanyadaki fabrikada üretilmiş. Concept olarak kalması gereken bu Tır montaj kolaylığı açısından ufak değişikliklerle 1995 yılından itibaren günümüze kadar istek üzerine üretilmeye başlanmış ve limitli tutulmuş. Şu anda fotoğraftaki model 2005 yılına ait bir üretimdir. Silecek tasarımı Mercedes-Benz yıldızını sembolize edecek şekilde tasarlanmış ve 360 derece dönebilir bir yapıya sahip. Bu Tırın şimdilik üretimi yok ancak nezaman üretimi durdurulmuş işte onu bilmiyorum.

Bu arada fotoğraflarda birşeye dikkat ettim, ön camda OGS var. Bu da demek oluyorki bu Tır sürekli Türkiye'ye geliyor, hatta Türkiye'de bir firma için bile çalışıyor olabilir.

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
ArdaPerk
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Evolutıonnn » 21 Ağu 2009, 03:00

Bu aracı kasasız olarak günlük hayatta kullanmak vardı.Tepkileri ve bakışları bir düşünsenize. :yeah:
Güzel paylaşım tebrikler.Ayrıca Burak kardeşin verdiği ayrıntılı bilgileride kutlamak gerek. :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
Evolutıonnn
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Cihat Gökhan
1/18 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 4
Rep Puani: 40
Evolutıonnn rep puani yok

İletiYazar: benedict34 » 21 Ağu 2009, 04:27

BuRaK-B yazdı:Mehmet Abi harika bir paylaşım gerçekten. Çok iyi yakalamışsın bu Tır'ı. :bravo:

Bu Tır hakkında biraz detay vereyim. Bu Tır aslında 1980'li yılların sonunda Luigi Colani adlı dizaynır tarafından Mercedes-Benz adına tasarlanmış ve Concept olarak Almanyadaki fabrikada üretilmiş. Concept olarak kalması gereken bu Tır montaj kolaylığı açısından ufak değişikliklerle 1995 yılından itibaren günümüze kadar istek üzerine üretilmeye başlanmış ve limitli tutulmuş. Şu anda fotoğraftaki model 2005 yılına ait bir üretimdir. Silecek tasarımı Mercedes-Benz yıldızını sembolize edecek şekilde tasarlanmış ve 360 derece dönebilir bir yapıya sahip. Bu Tırın şimdilik üretimi yok ancak nezaman üretimi durdurulmuş işte onu bilmiyorum.

Bu arada fotoğraflarda birşeye dikkat ettim, ön camda OGS var. Bu da demek oluyorki bu Tır sürekli Türkiye'ye geliyor, hatta Türkiye'de bir firma için bile çalışıyor olabilir.

burakcım;
bende kim detaylı bilgi verecek diye bekliyordum,cidden teşekkürler :bravo:
ilk kez 95'te üretilmiş ve haberimiz yok :megas:
bu tırda ogs olmasının tek bir dezavantajı; eğer ülkemize sürekli geliyorsa yakında kamyon yazılarıda görürüz üstünde :yuppi:

paylaşıma bilgi ve renk kattın,teşekkürler kardeşim :syg:
Resim
Kullanıcı avatarı
benedict34
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

benedict34 rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 21 Ağu 2009, 08:10

Çok güzel yakalamışsın Mehmet. Tebrikler.
Ayrıca Burak-B'ye verdiği bilgiler için teşekkür etmek lazım.
Esef abi'nin diyişiyle... SİZİ BRAWO SİZİ... :kamyon:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 21 Ağu 2009, 09:06

Mehmet teşekkürler, paylaşım için. Bu tırı daha önce bir belgesel kanalında izlemiştim. Hatta yine aerodinamik bir treyleri vardı. Acayip birşey..
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 21 Ağu 2009, 09:22

:mor: Ben de şaşkınlığımı gizleyemeyenlerdenim! :shocked2: İnternet ortamında daha önce buna benzer bir TIR görmüştüm; bağışıklığım vardı ama Mehmet abi, Florya'da diyince çok şaşırdım gerçekten. İnsan böylesi aşırı derecede ilginç şeyleri görünce paylaşma güdüsü nasıl da zirve yapıyor değil mi?... :celeb:

Burak bilgilerinle aydınlattığın için çok teşekkürler çünkü herkes gibi ben de büyük merak içerisine düşecektim, iyi iki de yazmışsın... Aracın tasarımının ilginçliği yetmiyormuş gibi, bir de kendi çevresinde dönebilen bir silecek sistemi olması, seyri doyumsuz bir hal katıyor. Paylaştığın için teşekkürler Mehmet abi... :bravo:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 21 Ağu 2009, 11:48

Mehmet abi beni çağırmıştın ama saatten dolayı gelememiştim..

Valla ne diyim sen bana tır falan deyince ben bildiğimiz bir tır zannettim ama resimleri görünce bu ne dedim ve çok şaşırdım cidden çok değişik bir tasarım.Dün dediğin yere gittim Yasin abiyle O kavşağına gece 11 :f1: fakat tırı göremedim ama bugün kesin gidip bakıcam paylaşım için :+1: :+1: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

Sonraki

SİZİN ÇEKTİKLERİNİZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir