Kolyeksiyonuma Yapmış olduğum Plaka uygulamaları.

Yetkili: BuRaK-B

Kolyeksiyonuma Yapmış olduğum Plaka uygulamaları.

İletiYazar: masato » 07 Ağu 2009, 14:17

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

(GTO sanayide tampon için sıra bekliyor)

(kendisi şimdilerde jaguar la beraber sanayide.Uygulamalarımı yakın zamanda ekleyeceğim)
En son masato tarafından, 07 Ağu 2009, 17:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 değişiklik yapıldı.
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

Re: Kolyeksiyonuma Yapmış olduğum Plaka uygulamaları.

İletiYazar: yabaroz » 07 Ağu 2009, 15:19

Çok güzel olmuş Alper Abi eline sağlık.Ben de Tr plaka yapmayı düşünüyorum ama boyutlarını ayarlayamıyorum.Bir tane 1:18 modelime yapmıştım göz kararı o oldu ama 1/43 lerin boyutlarını yapmak zor oluyor,ya da ben yapamıyorum :megas:
yabaroz
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: bigshark » 07 Ağu 2009, 15:38

yabaroz yazdı:Çok güzel olmuş Alper Abi eline sağlık.Ben de Tr plaka yapmayı düşünüyorum ama boyutlarını ayarlayamıyorum.Bir tane 1:18 modelime yapmıştım göz kararı o oldu ama 1/43 lerin boyutlarını yapmak zor oluyor,ya da ben yapamıyorum :megas:

Daha once de anlatilmisti galiba, ama plaka yapimi ile ilgili kucuk bir bilgiyi sizinle tekrar paylasayim..

http://www.licenseplates.tv/prod/turkey_euro_license__6088.html#lpgen

1-)Yukardaki linkten "Enter Custom Text" bolumune istediginiz plakayi girin.

2-)Sonra "Customize My Plate" kismina basarak plakanizi olusturun.

3-)Ust kisimda olusan plakanin uzerine gidip, Mouse sag klik "Copy/Kopyala" yapin.

4-)Bilgisayarinizda bir word dosyasi acin

5-) Actiginiz word dosyasinin uzerine gelip, Mouse sag klik yapip "paste/yapistir" komutunu verin

6-)Word dosyasi uzerinde olusan plakanin boyutlarini degistirme icin onceden arabanin plakasini koyacaginiz yerin olculerini alin, bazi arabalarda on ve arka plakalar ayni buyuklukte olurken, bazilarinda farkli buyukluklerde olabiliyor.

7-)Plakanin uzerine sag mouse ile tiklayin; "Format Picture" kismina tiklayip, "size/boyut" kismindan "Height/Yukseklik" ve "width/genislik" kisimlarini onceden olctugunuz plaka boyutlarina gore degerleri giriniz.Bu arada;"lock aspect ratio" ve "relative to original picture" size kisimlarinda otomatikman gelen isaretleri kaldirin.(iki secenek de bos olsun.) Boyle yapmazsaniz, plaka boyutlari sizin istediginiz olculerde olmuyor..(kusura bakmayin benim PC'de kullandigim Office programlari ingilizce tam, Turkcelerini bilemiyorum.)

8-) On arka plaka ayni boyutta ise, ortaya cikan plakayi kopyalayin, degil ise 7. bolumde anlattigim islemleri 2. plaka icin de yapin.. Plakalariniz hazir, simdi renkli printer bulup gondermeniz kaliyor.

9-) Gule gule kullanin.

Resim
Resim

mesaj için bigshark arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 07 Ağu 2009, 16:38

Başarılı çalışmalar Alper. Ellerine sağlık. :good2:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/24 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 500
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 07 Ağu 2009, 16:42

Yok Alper Abi onları biliyorum zaten.Ben sadece boyutunu ayarlayamıyorurum.Ben Word kullanmıyorum birde.Open Office diye bir program verdiler bilgisayarı aldığımda.Onu kullanıyorum.Word ancak internetten indirebilirim o da deneme sürümü.Yani lisanslı cd almam gerekir.O da oldukça pahalı.Ya da internetten indirip lisansını kırmak lazım.O da çok uğraştırır.En iyisi para biriktirip Kadıköy den makul bir fiyata almak :think:
yabaroz
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: masato » 07 Ağu 2009, 16:57

snıper92 yazdı:Gerçekten çok orjinal olmuş Alper abi tebrik ederim.Birde hepsi 06 plakalı olunca, Ankaralı olduğum için bu da ayrı bir gurur verici benim için.

Teşekkürler İbrahim. Ankara ya sahip çıkmak lazım değilmi arada :)

yabaroz yazdı:Çok güzel olmuş Alper Abi eline sağlık.Ben de Tr plaka yapmayı düşünüyorum ama boyutlarını ayarlayamıyorum.Bir tane 1:18 modelime yapmıştım göz kararı o oldu ama 1/43 lerin boyutlarını yapmak zor oluyor,ya da ben yapamıyorum :megas:

Teşekkürler Berke. Ben Corel Draw die bir program var orada yapıyorum. Bence en rahatı o programla yapmak. Tabii ki çeşitli yöntemlerle yapanlara saygımız sonsuz. Bu plakalardan mini cooper 1/43 mesela. Sadece plaka boyutlarını ölçüp corel de bir kutu yapıyorum. Sonrasında istediğimi o kutu içine yerleştiriyorum.

Bu linkte ayrıntılar var bakmak isterseniz:
diger-uygulamalar-f129/plaka-modifikasyonu-genel-t2113.html

Emre ERBASAR yazdı:Başarılı çalışmalar Alper. Ellerine sağlık. :good2:

Teşekkürler Emre Bey.

Eldorada az daha güme gidecekmiş:) onuda ekledim.
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 07 Ağu 2009, 17:08

Teşekkürler Berke. Ben Corel Draw die bir program var orada yapıyorum. Bence en rahatı o programla yapmak. Tabii ki çeşitli yöntemlerle yapanlara saygımız sonsuz. Bu plakalardan mini cooper 1/43 mesela. Sadece plaka boyutlarını ölçüp corel de bir kutu yapıyorum. Sonrasında istediğimi o kutu içine yerleştiriyorum.

Bu linkte ayrıntılar var bakmak isterseniz:
diger-uygulamalar-f129/plaka-modifikasyonu-genel-t2113.html

Sağol Abi dediğin programı not aldım.Daha sonra araştırıp indiririm gerekirse.Şimdi plaza için aksesuar araştırıyorum :smile:
yabaroz
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Desolator » 07 Ağu 2009, 19:16

Eline sağlık güzel olmuş Alper.. :good2:
Desolator
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: masato » 07 Ağu 2009, 21:16

Desolator yazdı:Eline sağlık güzel olmuş Alper.. :good2:

Sağolasın Sinan. Elimden geldiğince birşeyler yaprım işte:)
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: MAKOSHARK » 07 Ağu 2009, 21:42

Ellerine sağlık Alper kardeşim çok güzel olmuş gerçekten.Kutlarım. :+1:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: masato » 08 Ağu 2009, 00:26

MAKOSHARK yazdı:Ellerine sağlık Alper kardeşim çok güzel olmuş gerçekten.Kutlarım. :+1:

İlginize teşekkürler Deniz Bey. Rep içinde ayrıca sağolun. :tey:
Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: masato » 08 Eyl 2009, 00:49

En son modeliminde plakası Emniyetten yeni çıktı...

Resim
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Eyl 2009, 16:34

Alper çok güzel yapmışın emeğine sağlık; paylaşım içinde ayrıca teşekkürler!
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5240
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Sonraki

DİĞER UYGULAMALAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir