1/16 1941 GMC Flatbed Truck - Highway 61

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/16 1941 GMC Flatbed Truck - Highway 61

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 15 Arl 2019, 21:52

Resim

Tüm üyelerimize tekrar merhaba;

Bir önceki paylaşımım da hangi modeli paylaşacağımı yani çekimleri hazırda olan birkaç modelim içinden sorduklarım olmuştu ve ilk tercih yapanın seçimini paylaşacaktım. O da sevgili Erdem TUNALI oldu. :smile: ( Zaten Erdem Abi yorum yazarsa büyük ölçek seçer diyordum içinden :smile: :smile: ) Çekimleri hazırda olduğu için sadece yazısı kalmıştı ve daha önce paylaşacaktım fakat hayatımıza beklediğimiz misafirimiz, geleceğin koleksiyoner adayı Ediz Bey dahil olunca işler biraz uzadı. Bugün tam bir haftalık oldu eşek sıpası. :smile: :smile: ( İsteyen herkesin istediği zamanda olmasını dilerim, mükemmel bir duygu. Tarifi olmayan bir sevgi, tarifi olmayan bir uykusuzluk ve yorgunluk hepsi bir arada :lol: :lol: Kendisi belki bu yazıları okur ileri de diye biraz yazmak istedim, kusura bakmayın hemen konuya dönüyorum )

Evet; modele geçmeden önce her zamanki gibi 1/1 araç hakkında bilgiler paylaşacağım fakat bu kamyonlar sıra dışı araçlar olmadığı için çok uzun uzun şanzımanı şöyle, motoru böyle gibi cümleler kuramayacağım. Sonuçta yavaş, amaca hizmet eden bir kamyon :smile:
1941 yılında ki ( bu yıllardaki diğer markaların kamyonları da birbirine çok benzer ) dönemin mühendisleri kamyonlara bu zamana kadar dört silindirli traktör motoru koydukları için ağır yük altında uzun yolda veya rampalarda güçten düşme şikayetleri ile karşılaşmış ve haddinden fazla yakıt harcandığı saptandığı için kamyonlarda yeniliğe gitme kararı almışlardır. Seçenekler içerisinden ünlü Amerikan V8’leri ve düz altı silindirli motorlar vardır. V8 motorların sıralı altı silindir motorlara göre tork değerlerinin az olduğu ve yakıt değerlerinin de sekize göre azaldığını için tercihlerini altı silindirden yana kullanma kararı alıyorlar. Ve ikinci dünya savaşı sonuna kadar bu kamyonlar şekil değiştirse de aynı alt yapı ile GMC, Chevrolet ve Ford markaları altında üretiliyor.

Gelelim modelimize;

Modeli anlatmadan önce bu modelin alınış hikayesine de değinmek isterim. Sevgili üyemiz U.Mahir YILDIRIM ile nette sohbet ederken ( kendisi o zamanlar Hollanda’da idi. ) hep 1/16 Highway kamyonlardan istediğimden fakat ebayde bir türlü bu renginden denk getiremediğimden bahsetmiştim. ( Ve o dönem paypal ülkemizden çekildiği için alımda yapamıyorduk ebayden. ) Kendisi de bak burada var bir tane dedi istersen teklif verelim ben gelirken getiririm dedi. O zamanda şimdide çok nazikçe bir teklifti fakat konuştuğumuz dönemde ben yeni model almıştım ve kamyonu ayıracak bütçem yoktu. Teşekkür ettim ve kapattık konuyu. Meğer kapanmamış, kamyon bize doğru geliyormuş. Tekrar çok teşekkür ederim kendisine buradan. ( İşte forum ortamı bu arkadaşlar, bu platform bana çok güzel insanlar kazandırdı. Bu sebeple burayı koruyalım diyoruz, bu sebeple burası hem kütüphane hem de dostlar sofrası diyoruz )
Neyse konuyu çok uzattım. Modelin özelliklerine kısaca değinip bitiriyorum. Aslında ölçek olarak 1/16 geçse de bence 1/18’e daha yakın duruyor. Çünkü hem sırıtmıyor, hem de o dönemde 1/16 üretim yapmayı deneyen Highway 61 firmasının başarısız olduğu modellerin neredeyse 1/18 ölçekte olduğu ile ilgili bir yazı okumuştum. ( Zaten yeni üretim Van modelleri de eski kalıp kullanılarak 1/18 olarak piyasaya çıkıyor ) Model boyutlarına göre oldukça hafif. Çünkü arka kısmının ahşap bölümü, alt şase ve ek ahşap parçalar plastikten arkadaşlar. Keşke gerçek ahşap kullansalarmış veya en azından kaplaması olsaymış. ( Belki ileride el atabilirim bu duruma ) Onun haricinde iç mekan oldukça sade ki zaten kamyon olduğu için yukarıda da belirttiğim gibi amaca hizmet ediyorlar. Motor detayları oldukça başarılı. Boyası kusursuz. Renk uyumu harikulade. Bunlar haricinde söyleyecek çok bir sözüm yok.
Model çekimlerinde eşlik eden modeller uzuuun zamandır bitmeyen proje modellerim. Umarım onlarında bitmiş hallerini paylaşabilirim. Bana buraya kadar sabredip yazıyı okuduysanız eğer teşekkür eder herkese keyifli incelemeler dilerim…

Bir sonraki paylaşımım uzay çağı esintileri içeren harika bir klasikten… :sapka: :f: :drinksb:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3055
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1/16 1941 GMC Flatbed Truck - Highway 61

İletiYazar: Serdar Gökhan » 15 Arl 2019, 22:33

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Musa yeni bir koleksiyoner geldi desene. :grin: Allah analı babalı büyütsün. :nazar: Modele gelince favorim hep 1975 Chevrolet Heavy Duty Flatbed oldu ama bunlar da tadından yenmez güzellikte gönül ister ki serisi olsun :grin: Detaylar çok güzel o zamanın ruhunu taşıyor hep öyle bakmışımdır Hw61' in kamyonlarına. Bol bol fotoğraf beklerim modeller üzerinde poz verir halde. Güle güle sergilensin. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 101
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 127
Rep Puani: 3900
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 16 Arl 2019, 22:29

Musa kardeş, öncelikle bebek hayırlı olsun; Allah analı-babalı büyütsün; çok çok tebrik ederim :bravo: :good2: Evlat sahibi olmak gerçekten çok farklı bir duygu, önce bir kalp atışı duyuyor insan ve sonra nokta kadar görünen cenin anne karnında büyüyor. Gerçek bir mucize bence :smile5: Oğlun da senin gibi el mahareti olan iyi bir koleksiyoner olur inşallah :drinksb:

Gelelim modele, paylaşımında bende de bahsettiğin için teşekkür ederim. İyi ki bu modeli tercih etmişim, gerçek bir güzellik; hobiye bağlılığı ve hobi konusunda motivasyonu arttırıcı bir parça. Ne şanslısın ki Hollanda'dan sağ-salim gelmiş, daha doğrusu Mahir arkadaşımız modele gereken özeni göstermiş. Niye mi böyle yazıyorum, ben de bir ara Amerika'da bulunacak olan bir arkadaşımdan 1956 Chrysler New Yorker (ACME üretimi) modeli getirmesini rica ettim. Arkadaş da tamam dedi, bulunduğu adrese model gitti. Birkaç hafta sonra aradı ve ''ben İzmir'e döndüm, modeli alabilirsin'' dedi. Büyük bir hevesle eve gittim, kendisi yokmuş, eşi elinde bir poşetle geldi. Benim arkadaş modeli kutusundan çıkartmış, poşete koymuş ve Amerika'dan öyle getirmiş :cry1: Tabii model neredeyse dağılmış, ön cam çıkmış, bir kelebek camı kayıp, kaput üzeri yazı hasar görmüş, ayna kırılmış ve başka hasarlar... Uzun sözün kısası Mahir'e bir teşekkür de benden :lol:

Kaliteli resimlerle bu sade görünümlü ama etkileyici modeli tanıttığın için teşekkürler, artık bebek var evinizde ve o büyüdükçe çekim yapmak zorlaşacak ama yeni bir koleksiyonerin babasını takip edeceğini bilmek gerçekten güzel. Modeli keyifle sergilemeni ama hepsinden önemlisi bebeğinle ve eşinle sağlıklı ve bol modelli günler dilerim :friends:
En son Erdem tarafından, 27 Arl 2019, 02:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 91
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 4410
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 18 Arl 2019, 00:25

Musacım bu payaşım vesilesiyle buradan da tebrik ediyorum seni. Ömrü güzel olsun yavrunun :bebek:

Model oldukça minnak. :inlove: Paylaşımın kamyon olduğunu görünce kaba saba bir şey beklemiştim ama düşündüğümden sevimli çıktı :kamyon:

Bir de bu sefer detay çekimlerin harika :y: Bayıldım.. Hep iyi fotoğraflar çekiyorsun ama bu sefer bir tık yukarı taşımışsın detaylarda çekimleri. Güzel günlerde sergile.

:+1:

mesaj için sui_cast1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 140
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: mahiryldrm » 18 Arl 2019, 08:30

Musacım tekrar tebrik ederim. Allah analı babalı büyütsün. Ediz ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür sürmeniz dileğiyle. Koleksiyonerlik genle aktarılmıyor tabii ama sendeki bu şevki, özeni görünce o da oyuncaklarına (model onlar model :lol: ) aynı şekilde yaklaşacaktır diye düşünüyorum :kamyon:

Model de fotoğraflar da harika, resmen bir hikayeyi canlandırmışsın. Zincirin paslanması da ayrı bir gerçeklik katmış. Model bende kutuda beklerken de "bir an önce usta ellere gitsin de gözümüz gönlümüz açılsın" diyordum, öyle de olmuş :bravo:

Benim de benzer bir deneyimim olmuştu maalesef Erdem abi. Koleksiyoner olmayan (model araba olması şart değil) pek o empatiyi kuramıyor sanırım :korku: Bunun yanında bavulda yer olup olmamasına göre kutularından söküp, sarıp, kutuları katlayıp, gelince de yeniden kutuya koyup öyle getiren de arkadaşım var :smile5:
Resim

mesaj için mahiryldrm teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
mahiryldrm
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: U.Mahir YILDIRIM
1/18 Model Sayısı: 230
Toplam Model Sayısı: 230
Rep Puani: 170
mahiryldrm rep puani yok

İletiYazar: salihatak » 20 Arl 2019, 14:19

Tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün, umarım o da büyüyünce babası gibi koleksiyoner olur. Modelin lastikleri ve motor detayı güzel olmuş. Dediğin gibi kasa da ahşap olsaymış mükemmel olurmuş. Ufaklık ve model tekrar hayırlı olsun.
Resim

mesaj için salihatak arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
salihatak
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Salih ATAK
1/18 Model Sayısı: 21
1/43 Model Sayısı: 7
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 30
Rep Puani: 295
salihatak rep puani yoksalihatak rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 25 Arl 2019, 17:43

Öncelikle tebrik ederim Musa Can. Allah analı babalı büyütsün kardeşim. :bebek: :evli: :nazar:
Forumu yönettiğim yıllardaki duygularımı daha iyi anlayabilecek bir kişinin daha aramıza katılmış olmasına çok sevindim. :friends: :lol:

Model, çekimler ve paylaşımı; her zaman ki gibi "bir Musa Can ÇİL klasiği" olarak keyifle inceledim. :y: :keyif:
Kıyabilirsen (zannetmiyorum ama :lol: ) eskitme çalışması yapmak lazım bu canavara. :pool:
Selamlar, sevgiler. :f:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16931
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 29 Arl 2019, 21:33

Öncelikle Allah sağlıkla sıhhatle büyütmeyi nasip etsin kardeşim, darısı tüm isteyenlerin başına inşallah. :smile:

Mahir ise nazik düşüncesi ile bir kez daha ne kadar değerli bir koleksiyoner olduğunu gösteriyor. Çok selamlar.. :smile:

Sabredip okumak ne kelime Musa, bir çırpıda soluksuz okuyup sonuna geldiğim için üzüldüm. Akıcı ve detaylaı anlatımın için ayrıca teşekkürler.

Modele diyecek hiç bir şey yok. Ne kadar kıymetli, değerli bir model olduğunu anlayabiliyorum. Öyle bir model ki, sanki koklasan o yıllardan kalmış bir model gibi his vereceğini düşünüyorum. Benimkisi de nasıl bir manyaklıksa? Model hiç koklanır mı la? :grin: :grin:

Kardeşim enfes paylaşımın için teşekkür ediyor ve yeni yılda yavrunuzla beraber sağlıklı sıhhatli yıllar diliyorum. :sapka:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 60
Rep Puani: 2890
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Oca 2020, 15:13

Serdar Gökhan yazdı:Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Musa yeni bir koleksiyoner geldi desene. :grin: Allah analı babalı büyütsün. :nazar: Modele gelince favorim hep 1975 Chevrolet Heavy Duty Flatbed oldu ama bunlar da tadından yenmez güzellikte gönül ister ki serisi olsun :grin: Detaylar çok güzel o zamanın ruhunu taşıyor hep öyle bakmışımdır Hw61' in kamyonlarına. Bol bol fotoğraf beklerim modeller üzerinde poz verir halde. Güle güle sergilensin. :sapka:

Çok teşekkür ederim kardeşim, darısı istediğin zaman sana olsun.. Vallahi yeni bir koleksiyoner olması için çabalarım o doğmadan başladı fakat takdir onun. ( 34 adet 1/64 modeli var :lol: :lol: )

Ah ah sorma Erdem Abi'nin bundan üç yıl önce bir ilanını görmüştüm çok uygun fiyata 1975 olanı ilana koymuştu hemen aradım ama çok geçti gitmiş bile model, ondan sonra da denk gelemedim. Bende bunun yanına koymak niyetindeyim bakalım neler olacak. Vitrin olsa dediğin gibi fotoğraf çekerken bu modeli kullanmak kolay olurdu ama bellide olmaz ilerleyen dönemde figüran olarak kullanabilirim. :lol:

Teşekkür ederim tekrar güzel yorumun için kardeşim. :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Oca 2020, 15:25

Erdem yazdı:Musa kardeş, öncelikle bebek hayırlı olsun; Allah analı-babalı büyütsün; çok çok tebrik ederim :bravo: :good2: Evlat sahibi olmak gerçekten çok farklı bir duygu, önce bir kalp atışı duyuyor insan ve sonra nokta kadar görünen cenin anne karnında büyüyor. Gerçek bir mucize bence :smile5: Oğlun da senin gibi el mahareti olan iyi bir koleksiyoner olur inşallah :drinksb:

Gelelim modele, paylaşımında bende de bahsettiğin için teşekkür ederim. İyi ki bu modeli tercih etmişim, gerçek bir güzellik; hobiye bağlılığı ve hobi konusunda motivasyonu arttırıcı bir parça. Ne şanslısın ki Hollanda'dan sağ-salim gelmiş, daha doğrusu Mahir arkadaşımız modele gereken özeni göstermiş. Niye mi böyle yazıyorum, ben de bir ara Amerika'da bulunacak olan bir arkadaşımdan 1956 Chrysler New Yorker (ACME üretimi) modeli getirmesini rica ettim. Arkadaş da tamam dedi, bulunduğu adrese model gitti. Birkaç hafta sonra aradı ve ''ben İzmir'e döndüm, modeli alabilirsin'' dedi. Büyük bir hevesle eve gittim, kendisi yokmuş, eşi elinde bir poşetle geldi. Benim arkadaş modeli kutusundan çıkartmış, poşete koymuş ve Amerika'dan öyle getirmiş :cry1: Tabii model neredeyse dağılmış, ön cam çıkmış, bir kelebek camı kayıp, kaput üzeri yazı hasar görmüş, ayna kırılmış ve başka hasarlar... Uzun sözün kısası Mahir'e bir teşekkür de benden :lol:

Kaliteli resimlerle bu sade görünümlü ama etkileyici modeli tanıttığın için teşekkürler, artık bebek var evinizde ve o büyüdükçe çekim yapmak zorlaşacak ama yeni bir koleksiyonerin babasını takip edeceğini bilmek gerçekten güzel. Modeli keyifle sergilemeni ama hepsinden önemlisi bebeğinle ve eşinle sağlıklı ve bol modelli günler dilerim :friends:

Abi çok çok teşekkür ederim, hepimizinki aynı dileklerle.. Kesinlikle başa gelmeden anlaşılacak bir durum değil. Çok zor fakat çok güzel bir duygu. Babam ne öğrettiyse üzerine katarak ona öğretmeye çalışacağım yeteneği de varsa yapar herhalde :smile: Senin bu modelin ile ilgili senin konunda yorum yazacağım abi.

Gerçekten güzel düşüncelerin ve inceliğin için teşekkür ederim abi. Durumların zorlaşacağını bildiğim için birkaç modelimi çekmiştim önceden. Bakalım stok erimeden yavaş yavaş diğerlerini de ekleriz herhalde. :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Oca 2020, 15:31

sui_cast1 yazdı:Musacım bu payaşım vesilesiyle buradan da tebrik ediyorum seni. Ömrü güzel olsun yavrunun :bebek:

Model oldukça minnak. :inlove: Paylaşımın kamyon olduğunu görünce kaba saba bir şey beklemiştim ama düşündüğümden sevimli çıktı :kamyon:

Bir de bu sefer detay çekimlerin harika :y: Bayıldım.. Hep iyi fotoğraflar çekiyorsun ama bu sefer bir tık yukarı taşımışsın detaylarda çekimleri. Güzel günlerde sergile.

:+1:

Çok teşekkür ederim üstadım, canımsın.. :drinksb:

Aynen dediğin gibi, kamyonet tarzında sevimli bir tarzı var. Kasalı olanları da var fakat hediye gelmediği sürece dahil etmeyebilirim. ( Kar küreme olan hariç :l
Ee modelin detaylar ortada olunca elimdeki lens ile çekim daha kolay oldu. Diğer araçlarda inan çok zorluyorum makineyi ama olmuyor. Fakat dediğin tarz ise anladım, artık biraz daha bu yöne geçiş yapıyorum ya da yapmaya çalışacağım diyelim. Beğendiğine ayrıca sevindim. Güzel düşüncelerin ve yorumun için teşekkür ederim ustam.. :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast1
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Oca 2020, 15:37

mahiryldrm yazdı:Musacım tekrar tebrik ederim. Allah analı babalı büyütsün. Ediz ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür sürmeniz dileğiyle. Koleksiyonerlik genle aktarılmıyor tabii ama sendeki bu şevki, özeni görünce o da oyuncaklarına (model onlar model :lol: ) aynı şekilde yaklaşacaktır diye düşünüyorum :kamyon:

Model de fotoğraflar da harika, resmen bir hikayeyi canlandırmışsın. Zincirin paslanması da ayrı bir gerçeklik katmış. Model bende kutuda beklerken de "bir an önce usta ellere gitsin de gözümüz gönlümüz açılsın" diyordum, öyle de olmuş :bravo:

Benim de benzer bir deneyimim olmuştu maalesef Erdem abi. Koleksiyoner olmayan (model araba olması şart değil) pek o empatiyi kuramıyor sanırım :korku: Bunun yanında bavulda yer olup olmamasına göre kutularından söküp, sarıp, kutuları katlayıp, gelince de yeniden kutuya koyup öyle getiren de arkadaşım var :smile5:

Öncelikle model için bir kez daha ve diğer güzel dileklerin için çok çok teşekkür ederim Mahirciğim. Hep bu dediğin konuda Tolga TİTİZ abimizin oğlu ile olan ilişkisi geliyor aklıma ve bende ilerisi için heyecanlanıyorum. Bakalım zaman ne gösterecek. :smile: Darısı istediğin zamanda size olsun.. :friends:

Modelin detayları ortada olduğu için her zamanki çekimlerin dışına çıktım ama güzel tepkiler alınca doğru bir iş yapmışım diyorum. ( Ustalık konusunda da estağfurullah diyeyim elimden gelendi kadar diyeyim )

Senden de artık yakın zamanda bir paylaşım bekliyoruz. Neler geldi koleksiyona kim bilir. :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Oca 2020, 15:40

salihatak yazdı:Tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün, umarım o da büyüyünce babası gibi koleksiyoner olur. Modelin lastikleri ve motor detayı güzel olmuş. Dediğin gibi kasa da ahşap olsaymış mükemmel olurmuş. Ufaklık ve model tekrar hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim kardeşim, darısı sana olsun :smile: Aynen, kasa da ahşap olsa mükemmel olur. ( Bakalım bu konuda çalışmalarım olabilir, elimde çok ince gerçek ahşaptan kaplama var bakalım ilerleyen zamanda yapabilirim. ) :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

Yeni Alınan / Diğer Ölçekler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir