Hobi Odam ve Model Vitrinim ( Yeni 1:18'ler Sayfa2)

Modellerinizin Toplu Halde Çekilmiş Fotoğraflarını Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Hobi Odam ve Model Vitrinim ( Yeni 1:18'ler Sayfa2)

İletiYazar: MertTuğrul » 30 Ağu 2019, 01:56

Herkese merhaba

Bu foruma üye olduğumda lise eğitimimin ilk yıllarındaydım. Şimdi ise üniversiteyi bitirmiş, askerliğini tamamlamış, iş sahibi bir hobidaşınızım. O yılları hatırlıyorum da çok değerli abilerimin kardeşlerimin imrenerek baktığım vitrinleri vardı. Şimdi onlar kadar olmasa da benim de nacizhane bir vitrinim oldu. O zamanlar hayal ediyorduk sadece..
Zaman çok çabuk geçiyor. Yeni modeller ekleniyor koleksiyona ve bazen satılıyor yeni insanların sevinç kaynağı oluyor fakat bu süreçte yeni tanışılan insanlar arkadaşlıklar dostluklar bize her zaman kar kalıyor. Bu hobinin en çok sevdiğim yanı da bu sosyal çevre, bu forumun değerli sakinleri :friends:

Bu gönderi altında hobi odamda yaptığım eklemeleri ve yer yer koleksiyonuma yeni eklenen modelleri paylaşmayı düşünüyorum.

Daha yolun başındayım 40 günlük bir iş tecrübem var ama çalışma hayatı zormuş şimdiden farkına vardım. Özel hayata ayıracak pek vakit kalmıyor. Gönül isterdi ki bu paylaşımı daha detaylı bir şekilde yapmak ama şimdilik bu şekilde bir konu açmak istedim. Umarım bu süreçte daha aktif bir üye olabilirim.

Umarım beğenirsiniz. Sizin de değerli fikirlerinize her zaman açığım. Keyifli forumlar dilerim.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Odamı bu şekilde düzenledim. Sanayiden ve hurdacılardan çıkma otomobil parçaları bulup temizleyip dekor amaçlı kullanmayı düşünüyorum. Yavaş yavaş daha güzel bir hal alır umarım :smile: Vitrini izlerken çay sohbetleri çok keyifli oluyor :drinksb:
Tahta bavullar ve radyo rahmetli dedeme aitti. Ondan birer hatıra olarak köşemizi güzelleştiriyorlar. Gözlüğü de vitrinimin en alt rafında duruyor. Bavulun içine de birkaç kitabım ve dergimi yerleştirdim. Henüz kitaplık alamadığım için kalan kısmı kolilerde duruyor maalesef.

Burdan sonrası da tek tek garajımızda poz veren modellerim :sapka:

1:18 Maisto Mercedes-Benz SLS AMG

1:18 Sunstar Mercedes-Benz 220d W115

1:18 Norev Mercedes-Benz 280se W108

1:18 Norev Mercedes-Benz s500 W140

1:18 Autoart Mercedes-Benz 190E 2.0 W201

1:18 Autoart Mercedes-Benz 190E 2.3 W201

1:18 Norev Mercedes-Benz S-Klasse W222

1:18 iScale Mercedes-Benz E-Klasse W213

1:18 Norev Mercedes-Benz AMG GTs

1:18 Norev Mercedes-Benz GL-Klasse

1:18 Maisto Mercedes-Benz SLK R171

1:18 Welly Lamborghini Huracan

1:18 Burago Lamborghini Murcielago

1:18 Welly Lamborghini Aventador

1:18 Welly Lamborghini Gallardo

1:18 Burago Lamborghini Gallardo

1:18 Burago Bentley Continental

1:18 Burago Nissan GTR R35

Fotoğrafların kalitesi için kusura bakmayın. Cep telefonu kamerası kalitesizliğinden kaynaklanıyor. Teknolojiyi yakından takip edemiyorum maalesef..
1:43 modellerimin de tekli pozlarını yakın zamanda paylaşıcam.
İsterseniz hotwheels modellerimin de yakın çekimlerini paylaşabilirim.

Keyifli forumlar dilerim :f:
En son MertTuğrul tarafından, 02 Kas 2019, 12:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
İYİKİ VARSINIZ DİECASTR :hearth:
Resim

Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Mert TUGRUL
1/18 Model Sayısı: 22
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 8
1/64 Model sayısı: 50
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 1415
MertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yok

Re: Hobi Odam ve Model Vitrinim

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 30 Ağu 2019, 23:43

Bahsettiğin gibi baya bir eskidik Mert.. :))
Düzenlemeler ve paylaşıma emek harcanmış. :nazar:
Lastik sehpayı bir ara ben de 2 adet lastikten yapmış ve ışıklandırmıştım. Dene bence güzel oluyor. :handshake:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16926
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 02 Eyl 2019, 11:33

G.HEPARSLAN yazdı:Bahsettiğin gibi baya bir eskidik Mert.. :))
Düzenlemeler ve paylaşıma emek harcanmış. :nazar:
Lastik sehpayı bir ara ben de 2 adet lastikten yapmış ve ışıklandırmıştım. Dene bence güzel oluyor. :handshake:

Teşekkür ederim abicim :smile:
Lastiklerin için klasik mercedes jant kapağı arayışındayım ama ışıklandırma fikrini de değerlendiricem :friends:
Resim

mesaj için MertTuğrul arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

MertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 02 Eyl 2019, 12:41

Sıra 1:43 modellerimde :f:

Altaya üretimi olan 5 modelimi kuzenim İlkay ALTIN (ilkay11) Polonyadaki erasmus eğitiminden dönüşünde hediye olarak getirmişti. Konusu geçmişken kendisine tekrar teşekkür ederim.Aslında bunların yanlarına birde lada samara isterdim ama bakalım ne zaman denk gelip sahip olacağım :wondering:
Diğer Newray üretimi olan Mercedes modellerini de zaman zaman avm gezmelerindeki toyzshop ziyaretlerinde edinmiştim.

:drinksb:
Resim

mesaj için MertTuğrul teşekkür aldı- 2:
Serdar Gökhan, sui_cast1
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: youth_peer » 03 Eyl 2019, 14:58

Hobi odası fikri ve oluşturulma hikayesi eminim çok keyiflidir. Dahası içinde zaman geçirmesi eminim çok eğlencelidir senin için. Yaşım ve sosyal durumum gereği bu düşünceyi hep istedim ancak gerçekleştiremedim. Sanıyorum bundan sonra da ancak emekliliğimde gerçekleştirebilirim. :grin:

Bu arada tekrar hoş geldin. Forum çok hareketli ve hızlı olmasa da ufak paylaşımlarla canlı tutmaya yeni haberleri ve yenilikleri beraber almaya çalışıyoruz. Sana da keyifli paylaşımlar diliyorum. :f:
Bavarian Engineers Club

Mechanical Engineer
Kullanıcı avatarı
youth_peer
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alperen ÇOBAN
1/18 Model Sayısı: 26
1/24 Model Sayısı: 40
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 345
youth_peer rep puani yokyouth_peer rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 03 Eyl 2019, 20:38

Mertcim değerli paylaşımın için çok teşekkür ederim. Vitrinin inşallah gönlünün istediği modellerle dolar. Emek harcadığın bu güzel oda da keyifle ve huzurlu vakitler geçirmeni dilerim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 61
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2870
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 03 Eyl 2019, 20:53

youth_peer yazdı:Hobi odası fikri ve oluşturulma hikayesi eminim çok keyiflidir. Dahası içinde zaman geçirmesi eminim çok eğlencelidir senin için. Yaşım ve sosyal durumum gereği bu düşünceyi hep istedim ancak gerçekleştiremedim. Sanıyorum bundan sonra da ancak emekliliğimde gerçekleştirebilirim. :grin:

Bu arada tekrar hoş geldin. Forum çok hareketli ve hızlı olmasa da ufak paylaşımlarla canlı tutmaya yeni haberleri ve yenilikleri beraber almaya çalışıyoruz. Sana da keyifli paylaşımlar diliyorum. :f:

Evet bu oda gerçekten benim için keyifli olacak fakat daha çok eksiğim var. Aklımda çok farklı fikirler var ama zamanla olacak şeyler hepsi. Bende işe başladığımdan beri çok fazla vakit bulamıyorum. Aslında amacım akşamları arkadaşlarımla oturup vitrini izlerken otomobil sohbetleri yapmaktı ama çok sık gerçekleştiremiyoruz maalesef.

Değerli yorumun için teşekkür ederim. Elimden geldiğince hobi ile ilgili gelişmelerimi paylaşmaya çalışacağım bu platformda. :friends:

Berent TURAN yazdı:Mertcim değerli paylaşımın için çok teşekkür ederim. Vitrinin inşallah gönlünün istediği modellerle dolar. Emek harcadığın bu güzel oda da keyifle ve huzurlu vakitler geçirmeni dilerim. :smile:

Bu değerli yorumun için çok teşekkür ederim abicim. Umarım hepimiz bir gün hayalimizdeki tüm modellere ve 1:1 araçlarımıza kavuşuruz :smile:
Yolunuz düşerse sizleri de aynı zamanda tüm forum üyelerini kahve içmeye beklerim :drinksb:
Resim

Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: UfukAcikgoz » 08 Eyl 2019, 18:00

Ben de foruma üye olduğumda 8.sınıfın sonlarındaydım şimdi üniversite de 2.yılım olucak :smile: Forumdaki aile ortamını gerçekten seviyorum :smile:
Oda çok güzel duruyor Mert abi. Dediğin gibi otomobil parçalarını temizleyip kullanmak çok güzel olur. Konunun devamını ve odadaki gelişmeleri merakla bekliyorum :smile:

mesaj için UfukAcikgoz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
UfukAcikgoz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ufuk
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 3
Rep Puani: 505
UfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 09 Eyl 2019, 14:16

UfukAcikgoz yazdı:Ben de foruma üye olduğumda 8.sınıfın sonlarındaydım şimdi üniversite de 2.yılım olucak :smile: Forumdaki aile ortamını gerçekten seviyorum :smile:
Oda çok güzel duruyor Mert abi. Dediğin gibi otomobil parçalarını temizleyip kullanmak çok güzel olur. Konunun devamını ve odadaki gelişmeleri merakla bekliyorum :smile:

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim kardeşim.
Elimden geldiğince ve fırsat buldukça bişeyler eklemeye çalışıyorum. Tüm gelişmeleri paylaşıcam :drinksb:
Resim

UfukAcikgoz
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: MertTuğrul » 09 Eyl 2019, 14:33

Bugün hafta tatilim olması sebebi ile odaya birkaç parça daha ekledim :lol:

Değerli abimiz Zafer SÖYLEMEZ ile oda hakkında konuşmamızdan sonra kendi dükkanındaki bir hız göstergesini hediye edebileceğini söyledi ve beni çok mutlu etti :smile:
Bir motorsiklete ait olduğunu düşünüyoruz ama net bir şekilde tanıyan var ise tam olarak hangi motorlu araca ait olduğunu bilmek isteriz bu güzelliğin :smile:
Vitrinimizin üzerinde yerini aldı bu güzellik.
Orjinal 108 bin km :lol:

Lastik sehpamızın içerisine aslında klasik gövde renginde göbeği olan mercedes jant kapağı alıcaktım fakat satıcı bir türlü mesajlarıma cevap vermedi. Bende kendimi bildim bileli sağda solda çatıda kendine yer bulamayıp uzun bir süre bahçede saksı altlığı olarak kullanılıp korozyona maruz kalmış 13" jantımızı 15" lastik içine bir şekilde yerleştirdik. Daha güzel bir obje bulduğum zaman bunu değiştirmeyi düşünüyorum.

Garaj çalışmamı da değerli arkadaşım Uğur AKÇA 'nın ağır vasıta bakım servisinden aldığımız bir hava filtresinin üzerine yerleştirdim. Bu filtreleri sanayide tabure olarak kullananları çok görmüşsünüzdür. Aslında bizde birkaç tane daha getirip tabure yapalım dedik ama benim aklımda hurda araçlardan koltuk söküp getirmek var :grin:

Duvarımızı da biraz dolduralım istedim. Mercedes-Benz Türkiye'nin 2015 senesinde twitter dan doğru cevabı verenler arasında yaptığı çekilişten hediye ettikleri 2015 duvar takviminden kestiğim iki poster. F1 konseptli takvimdeki en beğendiğim iki fotoğrafı da bu şekilde değerlendirdim.

BONUS :keyif:

Resim

mesaj için MertTuğrul teşekkür aldı- 4:
Berent TURAN, kenzo77, Serdar Gökhan, UfukAcikgoz
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Erdem » 30 Eyl 2019, 23:20

Hobi odası ve model vitrini her koleksiyonerin hayalidir, ne mutlu ki sen bu hayali gerçekleştirmişsin Mert :bravo: Gayet de güzel olmuş, bundan sonra da yavaş yavaş eklemeler yapacağına eminim, odanın ve vitrinin güncel resimlerini paylaşman dileklerimle :+1: :good2: :nazar:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 87
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 4400
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 07 Ekm 2019, 11:53

Erdem yazdı:Hobi odası ve model vitrini her koleksiyonerin hayalidir, ne mutlu ki sen bu hayali gerçekleştirmişsin Mert :bravo: Gayet de güzel olmuş, bundan sonra da yavaş yavaş eklemeler yapacağına eminim, odanın ve vitrinin güncel resimlerini paylaşman dileklerimle :+1: :good2: :nazar:

Çok teşekkür ederim abicim. Arkadaşlarla yeni buluşma yerimiz bu oda oldu artık. Vitrinin karşısına oturup sohbetimizi edip kahvelerimizi içiyoruz :lol: :friends:
Umarım hayalini kuran herkes çok daha iyilerini gerçekleştirir.
Eklemeler yaptıkça bu konu altına ekleyeceğim. Hatta aramıza en son el yapımı bir trailer katıldı ve bir 1:18 modelim de bu hafta içi elime ulaşacak umarım.
Geldiğinde hemen paylaşıcam :f:
Resim

Erdem
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Ekm 2019, 20:19

Mert, öncelikle bütün modellerini ve odadaki eşyalarını keyifle sergile.. Zamanla genişleyerek istediğin parçaları da ekleyebilirsin umarım.
Hobi odası herkesin dediği gibi evin içerisinde kendimize ait alan. Bende ne mutlu ki evli olmama ve memleketimde değilde görev yaptığım yerde yaşamama rağmen bir oda yapabildim. Fotoğraflarını paylaşacağım kalıcı bir oda olmasa da beni gayet mutlu ediyor. ( Hatta şuan evde eşim arkadaşı ile beraber sohbet ediyorken, kendimi bu odaya kapatmanın keyfi içinde yazıyorum :lol: :lol: )
Oda daki diğer ayrıntılarda çok güzel. Keyifli zaman geçirmeni dilerim.. :good2:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
1/24 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3020
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Sonraki

Üye Modelleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir