1:18 BOS MODELS 1959 CHEVROLET APACHE FLEETSIDE

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1:18 BOS MODELS 1959 CHEVROLET APACHE FLEETSIDE

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 30 Oca 2018, 23:38

Selamlar.. Modeli yurt dışı satış sitesinden aldım, aynası kırık geldi ama tam yerine temiz bir şekilde yapıştırdım.. 504 limitli.. Alt detayı yok hatta tekerleklerinin düz dönmesi dışında hareketli bir tarafı yok.. Buna karşılık pürüzsüz zemin, güzel boya, incelikle gerçeğe yakınlaştırılmış görünümü var.. Diecast firmalarının çok sevdiğim bu modeli yapmaması ilk resin modelimi almama sebep oldu.. Bu gidişle diecast üreticileri yeni bir şey de yapacağa benzemiyor ancak ucuz markaların kamyonetlerini daha ortalama marka adı altında aynı kalite/farklı versiyon ile üretip fiyat arttırıp satıyorlar.. Evet bu model ucuz sayılmaz ama bazen seviyorsak gidip almalıyız :) Diecast olarak yıllardır sadece bir adet kaliteli pick up üretilmiş; malumunuz HW61 in Chevy'si ancak onun da bunun gibi uzun yataklı tipi yok, hep short bed.. Ayrıca o köşeli tasarımı da pek beğenmiyorum.. Nerdeyse, diğer tüm hoş kamyonetleri de alıp kendi zevkime uygun hale getirdiğimi hatırlarsınız.. Modelin daha hafif olacağını sanmıştım ama ağırlığı bir diecast kadar.. Kutusu da alttan vidalı strafor kapalı kutu.. Arkadaki alet çantası modele ait değil, GMP'nin malzemelerinden ama yeni yeri orası.. Sanırım anlatılacaklar bu kadar.. Ve fotoğraflar:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son Bülent Aydoğan tarafından, 31 Oca 2018, 00:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2829
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

Re: 1:18 BOS MODELS 1959 CHEVROLET APACHE FLEETSIDE

İletiYazar: Serdar Gökhan » 30 Oca 2018, 23:47

Çok güzel bir klasik Bülent abi güle güle sergilensin. :sapka: Sorunu halletmişsin bu arada. :grin:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 30 Oca 2018, 23:51

Çok güzel.. Çok başarılı.. Dezavantajlarının yanında Resinin güzelliği bu.. Modelleme daha kusursuz olabiliyor..

Hayırlı olsun çok güzel valla..
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8150
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 30 Oca 2018, 23:54

Mükemmel görünüyor, hayran kaldım. Renk, model yılı, işçilik süper.

Dip bucak kurcalayamamak kötü olsa da sevilen modelse resine katlanılabilir sanırım. Devamı gelme konusunda ne diyorsun abi bilmiyorum ama devamı gelme korkusuyla ben resine geçmemekte ısrar ediyorum.. :smile:

Keyifle seyret.. :keyif:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 31 Oca 2018, 00:02

BuRaK-B yazdı:Mükemmel görünüyor, hayran kaldım. Renk, model yılı, işçilik süper.

Dip bucak kurcalayamamak kötü olsa da sevilen modelse resine katlanılabilir sanırım. Devamı gelme konusunda ne diyorsun abi bilmiyorum ama devamı gelme korkusuyla ben resine geçmemekte ısrar ediyorum.. :smile:

Keyifle seyret.. :keyif:

Sağol Burak.. Bunlar DC üreticilerinin hantal kaldığı boşluğu dolduruyor olabilir.. Yani üretilmeyen çok güzel arabalar var, mesela yıllardır güzel bir station wagon isterim ama yok işte saçma sapan iki tane nomad üretmiş bizimkiler.. Eğer sevdiğim bir station yaparlarsa düşünürüm devamını..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2829
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 31 Oca 2018, 02:23

Mükemmel bir modelmiş Bülent abi, hayırlı olsun. Hayran kaldım! Güzel günlerde sergilemenizi dilerim.

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2770
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 03 Şub 2018, 11:08

Model güzel ama boya kalitesi harika üstü! :y:
Modeli incelemiş birisi olarak kapalı kutu olmasını saymaz isek harika bir model şurası olmamış veya daha iyi yapılırmış dediğim bir yeri yok hatta bir resin model olarak iç kısmının ayrıntıları çok iyi yapıldığını görünce şaşırdım.
İyi günlere sergilemen dileğimle Bülent. :y:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 03 Şub 2018, 20:21

BoS Models, amerikan arabalarında insanlara neler olduğunu tekrar hatırlattı.. Çok güzel araçların modellerini yapıyorlar bu kamyonette onlardan birisi..
Boyası ve ince detayları güzel işlenmiş belli... Fakat şu kamyonetin arka kasa kapağını açamamak can sıkıcı bir durum..
İstedikleri para da az buz değil birde.. Üretilmemiş araçları da yapsalar resin model almayacağım ama artık alana da karışmıyorum :smile: :smile:
Hayırlı olsun abi, keyifle sergile.. :good2:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2915
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: UfukAcikgoz » 04 Şub 2018, 14:10

Boya kalitesine hayran kaldım. Chevrolet in en güzel kasalarından biri bence. Bu kasaya yakışır derecede bir üretim olmuş :bravo:

mesaj için UfukAcikgoz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
UfukAcikgoz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ufuk
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 3
Rep Puani: 440
UfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 04 Şub 2018, 17:43

Hayırlı olsun Bülent Abi, rengi ve boya kalitesi süper ama Musa'ya katılıyorum; arka kapak açılsaymış daha da güzel olurmuş. BoS üretimi Cadillac modeller de nefis ama ben de hala diecast diyenlerdenim. Keyifle ve iyi günlerde sergile abi :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 81
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 86
Rep Puani: 4345
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 11 Şub 2018, 12:44

Vee sonunda resine karşı koyamayıp mı modelin üretilmemesi mi bilmiyorum ama görmeyi hiç tahmin etmediğim birinde resin tanıtımı görüyorum. Ama almakta çok da haksız olmadığını fotoğrafları incelediğimde fark ediyorum, iyi günlerde sergile abi umarım ilerleyen zamanlarda aynı modellerin diecast versiyonu da gelecektir yoksa bence koleksiyon değerleri çok artacağını düşünmüyorum.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2080
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: kenzo77 » 05 Nis 2018, 04:11

AYRINTALARA VE RENK TONLARINA HAYRAN KALDIM GÜLE GÜLE SERGİLEYİN.....

mesaj için kenzo77 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
kenzo77
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gunes BATTAL
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 25
1/32 Model Sayısı: 110
1/43 Model Sayısı: 15
1/64 Model sayısı: 40
1/72 Model Sayısı: 10