AUTOART- MERCEDES CL- KLASSE

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

AUTOART- MERCEDES CL- KLASSE

İletiYazar: ali çaglar » 04 Haz 2017, 01:29

Merhaba değerli abilerim ve sevgili kardeşlerim.. Uzun süredir model paylaşımı yapmıyordum. Bildiğiniz üzere amerikan biriktiren bir model araba meraklısıyım. :wasntme: Fakat bu Mercedes modeli benim ilk görüşte aşık olduğum tek arabadır. İstanbul' da Bağdat Caddesi'n de ilk görmüştüm. Yanımdan hızlıca gece karanlığında bir şey geçti sadece gördüğüm yan taraftaki V12 yazısı ve 4 egzostu. Sonra araştırdım CL65 AMG ymiş ve sonuç bu :lol: hem tasarımıyla hem V12 motoruyla hem de gerçek hayatta Türkiye' deki azlığıyla (sadece 10 15 tane olması lazım.) benim aklımı başımdan aldı. Uzun zamandır peşinde olduğum bir modeldi. E bu modelle de birlikte bir Mercedes temasına başladığımı da sizlere duyurmak isterim. Mercedes gerçekten tasarım anlamında büyük işler başarıyor. Bu konuda hayranlığımı dile getirmek istiyorum. Özellikle yeni E serisi tam bir tasarım harikası. Bu nedenle bu temaya ait modeller biriktirmek gerçekten keyifli olacaktır diye düşünmekteyim. Neyse bu konuda lafı uzatmadan modelime geçmek istiyorum.

AUTOART üretimi ilk ve tek modelim :dance2: Hareketli güneşlikleri gerçekçi dokusu, göstergeleri, klima havalandırma kapakları, hareketli sunroof güneşligi, düğmeleri, içindeki halı ve ahşap kaplamalarıyla neden insanların Autoart aldıklarını daha iyi anladım. Fakat bir amerikancı olduğum için de modelin ağırlığı beni hiç tatmin etmedi doğrusu. :think:
Ama herşeyden önemlisi Modelimi çok sevdim. Varsın ağır olmasın. Bilirsiniz az çok... Beğendiğim modelleri almaya çalışırım. Eğer seviyorsam isterse markası Welly olsun modeli sevmem önemlidir benim için. Buradaki değerli hobi meraklısı abilerim bana bunu öğrettiler :sapka:
1/1 hakkında şöyle kısacık bir bilgi aktarıcak olursam 5.5 lik 380 hp muhteşem Mercedes motorundan dolayı araç ortalama 8,5 lt yakıt tüketimine sahip. ve 0-100 5.4 sn olarak ölçülmüş tabi bu CL500 Fakat bir de V12 lik araçlar var ki.. Onlar tam bir efsanedir CL65 AMG olarak kodlanmış onlar da. Yani ilk gördüğüm araç buydu.

Buyurun modelim :drinksb:

Fotoğraflama teknikleri için konularını incelediğim Burak Balıkçı ya teşekkürü borç bilirim :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim

Sevgilerimle ve saygıalrımla... :f:
En son ali çaglar tarafından, 04 Haz 2017, 19:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Ali Çaglar Gül

Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 50
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 24
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

Re: AUTOART- MERCEDES CL- KLASSE

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 04 Haz 2017, 12:33

Vay Ali kardeşim yeni model hayırlı olsun, ilk etapta doğru mu görüyorum dedim sen ve Mercedes başlığını görünce ama tanıtıma görünce doğru dolduğunu anladım, öncelikle eğer sevdiğin ve seni etkileyen bir araç olursa tema dışına çıkmanın istisnalar dışında çok da yanlış olmadığını düşünüyorum ki bu model de diğer modellerinin yanına yakışıyorsa hiç de pişman etmeyecektir, ağırlıkları tabii ki bir amerikanın yerini tutmasa da AUTOart 18 ölçeğin vazgeçilmezlerinden yerinde bir karar vermişsin ama benim tercihim kasanın en üst versiyonu olan amg yi de eklemenden yana.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
ali çaglar
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2015
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 04 Haz 2017, 18:32

Çok güzel bir model Ali ahşap detayları olsun rengi olsun AA nın ürettiği güzel modellerden birisi. Güle güle sergilensin. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
ali çaglar
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3800
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 04 Haz 2017, 19:05

Ali, Amerikanların yanına çok güzel bir AA klasiği edinmişsin.

Umarım devamı gelir. :angel:

Kardeşten selam. :bye:

Resim

mesaj için Emre E. teşekkür aldı- 2:
ali çaglar, sui_cast
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19165
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: FurkanK » 05 Haz 2017, 09:25

Alper GÖÇENER yazdı:Vay Ali kardeşim yeni model hayırlı olsun, ilk etapta doğru mu görüyorum dedim sen ve Mercedes başlığını görünce ama tanıtıma görünce doğru dolduğunu anladım, öncelikle eğer sevdiğin ve seni etkileyen bir araç olursa tema dışına çıkmanın istisnalar dışında çok da yanlış olmadığını düşünüyorum ki bu model de diğer modellerinin yanına yakışıyorsa hiç de pişman etmeyecektir, ağırlıkları tabii ki bir amerikanın yerini tutmasa da AUTOart 18 ölçeğin vazgeçilmezlerinden yerinde bir karar vermişsin ama benim tercihim kasanın en üst versiyonu olan amg yi de eklemenden yana.

Öncelikle modeliniz hayırlı olsun, gerçekten çok güzel bir model bende 1/1 olarak çok beğenirim CL serisini hatta ufak bir hikayemde var ama nasipse bir cl serisi model edindiğimde anlatacağım:) Beyaz renk olması ayrıca güzel olmuş. Amg versiyonu çok daha yakışıklı üstteki yoruma katılıyorum onuda edinmeni tavsiye ederim.
Kalp ne ile dolu ise, dilden o dökülür...
Kullanıcı avatarı
FurkanK
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Furkan Ahmet Kaplan
1/18 Model Sayısı: 74
1/43 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 15
Toplam Model Sayısı: 106
Rep Puani: 90
FurkanK rep puani yok

İletiYazar: ali çaglar » 05 Haz 2017, 17:05

Alper GÖÇENER yazdı:Vay Ali kardeşim yeni model hayırlı olsun, ilk etapta doğru mu görüyorum dedim sen ve Mercedes başlığını görünce ama tanıtıma görünce doğru dolduğunu anladım, öncelikle eğer sevdiğin ve seni etkileyen bir araç olursa tema dışına çıkmanın istisnalar dışında çok da yanlış olmadığını düşünüyorum ki bu model de diğer modellerinin yanına yakışıyorsa hiç de pişman etmeyecektir, ağırlıkları tabii ki bir amerikanın yerini tutmasa da AUTOart 18 ölçeğin vazgeçilmezlerinden yerinde bir karar vermişsin ama benim tercihim kasanın en üst versiyonu olan amg yi de eklemenden yana.

Pek tabi Alper abi ben de edinmek isterim AMG sini de gözüm e serisinde aslinda ama ben butcemi ayarlarsam eger cl63 amg icin yardim alirim senden haberin olsun :lol: Teşekkürler değerli görüşün için canım abim.. Saygılarımla
Ali Çaglar Gül
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: ali çaglar » 05 Haz 2017, 17:09

Serdar Gökhan yazdı:Çok güzel bir model Ali ahşap detayları olsun rengi olsun AA nın ürettiği güzel modellerden birisi. Güle güle sergilensin. :sapka:

Teşekkürler değerli yorumunuz için.. Iyi forumlar
Emre E. yazdı:Ali, Amerikanların yanına çok güzel bir AA klasiği edinmişsin.

Umarım devamı gelir. :angel:

Kardeşten selam. :bye:

Resim

Oldukça hoşuma giden bir modeldi zaten sizin ki de. Konuyu açmadan önce acaba benim bilmediğim detaylar var mı diye incelerken bakma fırsatım oldu. Ona da hayran kaldım... Teşekkürler değerli yorumunuz için.. Saygılarımla
Ali Çaglar Gül
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: ali çaglar » 05 Haz 2017, 17:11

FurkanK yazdı:

Öncelikle modeliniz hayırlı olsun, gerçekten çok güzel bir model bende 1/1 olarak çok beğenirim CL serisini hatta ufak bir hikayemde var ama nasipse bir cl serisi model edindiğimde anlatacağım:) Beyaz renk olması ayrıca güzel olmuş. Amg versiyonu çok daha yakışıklı üstteki yoruma katılıyorum onuda edinmeni tavsiye ederim.

Dört gözle bekliyorum hikayenizi ve modelinizi. Umarım en kısa sürede edinebilirsiniz siz de. Evet ben de isterim AMG yi de bakalim bana yamina gri bir e daha cok yakisir gibi geliyor ama bir diorama planim da var bakalim.. Iyi forumlar dilerim
Ali Çaglar Gül
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: sui_cast » 05 Haz 2017, 19:52

Hayırlı olsun. GÜzel model. İyi günlerde sergilensin. :y:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
ali çaglar
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8055
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 05 Haz 2017, 22:15

Ali'cim yeni modelin ve teman hayırlı olsun. Mercedes teması da bir Amerikan kadar etkileyici ve derin bir temadır. Önceliğini ve tabi doğru orantıda bütçeni de ayarlayabilirsen Autoart modellerinden devam etmeni ve sonrada Norev modellerinden de edinmeni tavsiye ederim. Özellikle de Norev'den 124 kasa E Cabrio modelini tavsiye edebilirim. :wink1:

Detaylı ve zahmetli paylaşımın için teşekkür eder, güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim kardeşim. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
ali çaglar
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2685
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 05 Haz 2017, 22:55

Yeni model hayirli olsun Ali, hic Amerikanci Mercedes alir mi :lol: Saka bir yana gayet guzel bir model, sonucta Autoart. Fonksiyonel ozellik barindirmasa da boya kalitesi superdir diye tahmin ediyorum. Keyifle ve iyi gunlerde sergilemeni dilerim :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
ali çaglar
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 79
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4255
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 06 Haz 2017, 03:34

Hayırlı olsun...

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
ali çaglar
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 6
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 06 Haz 2017, 15:27

Beyaz çok yakışıyor.. :y:
Detaylı paylaşım için teşekkürler, iyi günlerde sergilensin kardeşim. :handshake:

Favorim =>>

Resim

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
ali çaglar
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16831
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir